Dodaj do ulubionych

XV Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - strefa

05.04.14, 09:17
Dzisiaj o 12.00 strefowe eliminacje Szaradziarskich Mistrzostw Polski w 14 miastach - Białymstoku, Bochni, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Przemyślu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Żarach.
Wzorem edycji poprzednich prośba do uczestników startujących w różnych miejscach kraju, aby tradycyjnie z każdego miasta eliminacji zanotowali wyniki i udostępnili niezwłocznie w tym wątku na forum lub podrzucili innym forumowiczom esemesem.
Wszystkim startującym strefowiczom życzę połamania ołówków.
Obserwuj wątek
    • ygrek1980 Wyniki z Lublina 05.04.14, 15:14
      1. M. Gąska - 52
      2. D. Kupiec - 48
      3. A. Żurańska - 33
      4. W. Żurański - 30
      pozostali uzyskali poniżej 20 pkt.
      Były też trzy reklamacje rozwiązań nieautorskich więc jest szansa, że wyniki się zmienią
    • n.s Wyniki z Poznania 05.04.14, 15:15
      Marzena Szymanowska-Pietrzyk - 46
      Agnieszka Warwas - 46
      Zbysław Pieczyński - 40
      Ewa Piela - 36
      Adam Skowroński - 33
      Piotr Czapiewski - 31
      Roman Perek - 30
      Michał Wysocki - 29
      Małgorzata Antczak-Kęsy - 27
      Alicja Stiller - 27
      Ryszard Plenzler - 24
      Ewa Chomicz - 23
      Łukasz Konwiński - 22
      Danuta Żebrowska - 21
      Robert Grzelak - 17
      Beata Grochowska - 14
      Anna Handke - 14
      • totet Wyniki z Warszawy 05.04.14, 15:36
        Wyniki otrzymane esemesem ze stolicy:
        1. Andrzej Walden - 53
        2. Przemysław Ketner - 51
        3. Stanisław Wójtowicz - 50
        4. Magdalena Wójtowicz - 46
        5. Michał Okurowski - 38
        6. Anna Śmiałkowska - 37
        7. Anna Maria Ketner - 36
        8. Tomasz Wiącek - 34
        Jacek Zieliński - 34
        10. Maciej Pac -32
        Emil Redas - 32
          • seres7 Re: Wyniki z Gdańska 05.04.14, 15:51
            Komplet z Gdańska
            1. Tokarski Tomasz Gdynia 51
            2. Figlarowicz Małgorzata Gdańsk 31
            3. Warnke Mariusz Tczew 25
            4. Waśniewski Zdzisław Pelplin 25
            5. Smółka Janina Gdańsk 22
            6. Chomicz Grzegorz Rumia 20
            7. Lewiński Tomasz Wejherowo 20
            8. Wolska Dorota Długi Kierz 19
            9. Kulescha-Kopeć Irena Gdynia 16
            10. Górowski Sylwester Gdynia 15
            11. Wesołowski Mariusz Kwidzyn 15
            12. Kruk Agnieszka Gdynia 14
            13. Pączek Małgorzata Gdańsk 12
            14. Zieleniewski Waldemar Elbląg 12
            15. Bugajna Elżbieta Ramleje 11
            16. Dawidowska Anna Sierakowice 11
            17. Klimaszewska-Kruk MagdalenaGdynia 10
            18. Panek Mirosława Sierakowice 9
            19. Groblewski Tadeusz Elbląg 6
              • kongkong Re: Wyniki ze Szczecina 05.04.14, 19:17
                Korekta wyników ze Szczecina.
                1.Sztandera Bronisław - 43 pkt.
                2. Krzysztof Doerffer - 36 pkt.
                3. Siadak Jerzy - 31 pkt.
                4. Pryć Krzysztof - 26 pkt.
                5. Norwajszas Mirosław - 25 pkt.
                Żuliński Jarosław - 25 pkt.
                7. Koczarski Stefan - 23 pkt.
                8. Chrostowski Zbigniew - 21 pkt.
                9. Chrostowska Jadwiga - 18 pkt.
                Kloc Janusz - 18 pkt.
                11. Zubkiewicz Barbara - 17 pkt.
                12. Łagutko Edmund - 15 pkt.

                Trzy osoby nie wystartowały.
    • reptar Wyniki z Krakowa 05.04.14, 15:41
      Marcin Radoń → 45
      Tomasz Ordowski → 34
      Marta Kapera → 31
      Michał Staroń → 30
      Piotr Łoboda → 28
      Wacław Frydrych → 23
      Jan Zarzecki → 22
      Janusz Ostrowski → 21
      Ryszard Kumorek → 19
      Stanisław Janusz Komorowski → 17
      Barbara Osika → 15
      Maria Romanek → 13
      Halina Banaś → 13
      Antoni Krężel → 12
      Jarosław Kotapka → 11
      Andrzej Wiśniowski → 4
    • pradwa Wyniki - Toruń 05.04.14, 15:49
      Eliminacje strefowe w Toruniu

      Lp. Imię Nazwisko Miejscowość Punkty
      1 Tomasz Wiśniewski Chełmża 45
      2 Teresa Nicewicz Toruń 35
      3 Robert Romanowski Płock 33
      4 Mieczysław Miszewski Toruń 29
      Sławomir Prusiecki Toruń 29
      6 Eugeniusz Wróblewski Inowrocław 28
      7 Aleksandra Pietkiewicz Bydgoszcz 26
      8 Waldemar Marciniak Toruń 24
      Wojciech Pietruszewski Toruń 24
      10 Barbara Dzieniszewska Brodnica 17
      11 Barbara Rapacz Złotniki Kujawskie 15
      Dariusz Staszkiewicz Toruń 15
      Zenon Wiśniewski Toruń 15
      14 Grażyna Mikołajczyk Płock 12
      Maria Zarzeczna Włocławek 12
      16 Katarzyna Wierzbowska Toruń 11
      17 Jerzy Kukowicz Toruń 7
      18 Alicja Olszewska Piła 5
      19 Teresa Duch Toruń 2
      20 Marzenna Siołek Nowe Proboszczewice 1

      Nie wystartowali:
      Piotr Chojnacki Chełmno ---
      Bronisław Orylski Bielawa ---
      Marek Polkowski Pruszków ---
      Edwin Puchała Toruń ---
      Jerzy Tatkowski Płock ---

      Kontrowersje wzbudziły:
      - jolki łączone z autorskim skrytki/Italia wobez powszechnie wpisywanego skrytka/atalia
      - raz w lewo, raz w prawo - użycie liczby mnogiej tyszanki/szatynki, gdy w zadaniu można było użyć liczby poj. tyszanka/szatynka
      • ad_ams Wyniki z Łodzi 05.04.14, 16:53
        Michał Gargól 59
        Dorota Garbacik 50
        Rafał Rogowski 39
        Józef Wojtczak 30
        Barbara Cybulska 24
        Julita Piotrowska 24
        Krystyna Lukas 23
        Ryszard Dzwonkowski 22
        Barbara Piątkowska 22
        Waldemar Brola 19
        Izabela Debich 17
        Wiesław Wiśniewski 15
        Janisław Dzieran 6

        Nie wystartował Tomasz Lukas.
        Zastrzeżenia uczestników podobne (Italia/atalia; tyszanki/tyszanka). Warto zauważyć, że we wzorcowym rozwiązaniu sudoku zamieniono w czwartym rzędzie 2 i 3.
        • rafcz Re: Wyniki z Łodzi 05.04.14, 23:31
          > Warto zauważyć,
          > że we wzorcowym rozwiązaniu sudoku zamieniono w czwartym rzędzie 2 i 3.

          Mniej uciążliwym błędem była literówka w przymrużce (DEZTA zamiast DELTA).
      • pradwa Wyniki - Toruń - korekta 05.04.14, 17:23
        Korekta punktów na 2 miejscu - pomyłka komisji w sumowaniu pkt Teresy. Prawidłowo poniżej - 2-gie miesce równorzędnie:
        2 Teresa Nicewicz Toruń 33
        Robert Romanowski Płock 33

        Jeszcze jedno z rozwiązań nieautorskich: w jolce krzyżują się - miedze zamiast autorskich miecze
        • ab-in Wyniki z Białegostoku 05.04.14, 18:10
          1. Marek Kaszuba - 37
          2. Leszek Januszewski - 35
          3. Zbigniew Filipow - 33
          Sławomir Koszelew - 33
          5. Tadeusz Halicki - 30
          6. Jadwiga Pietrzak - 28
          7. Jerzy Ściechura - 25
          8. Maria Aszoff - 24
          9. Jacek Ordowski - 18
          10. Łukasz Kowalski - 7
      • totet Rozwiązania nieautorskie 05.04.14, 18:30
        Dotychczas są następujące wątpliwości wobec rozwiązań autorskich:
        1) jolki łączone: skrytki/Italia kontra skrytka/atalia
        2) jolka "krzyżują się": miecze kontra miedze
        3) uzupełnianka z krzyżówką - stalownie, anielstwo kontra wielostan
        4) metamorficzna - zaskoczenie, oszczekanie kontra naskoczenie, osiecczanka (osiecczanki)

        W ostatnim przypadku miałem też słowo zeskocznia, ale w ferworze walki nie zauważyłem warunku 11-literowca. Podobnie z wirówką raz w prawo, raz w lewo - wpisałem "złamarka", będąc przekonanym, że to jakaś maszyna...
        Kto dorzuci inne wątpliwości i ciekawostki zestawu?


            • ab-in Punktacja 05.04.14, 20:59
              Mój niesmak wzbudziła punktacja niektórych zadań. W zestawie było za mało "podpórek", np. w wirówce prawo-lewo (4-3), jolkokonsonantce (5-4) czy k. metamorficznej (4).
              • cherrywt Re: Punktacja 05.04.14, 21:07
                ab-in napisał:

                > Mój niesmak wzbudziła punktacja niektórych zadań. W zestawie było za mało "podp
                > órek", np. w wirówce prawo-lewo (4-3), jolkokonsonantce (5-4) czy k. metamorfic
                > znej (4).
                Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Brak podpórki w ciekawej krzyżówce metamorficznej to nieporozumienie.
                • atymos22 Re: Punktacja 05.04.14, 21:32
                  Myślę, że punktacja 4-0 jest dobra za duży szyfrogram, czy diakrostych, a nie za dużą krzyżówkę (krzyżówka piękna - majstersztyk!). Przez jeden błąd traci się cenne punkty...
                  • ab-in Re: Punktacja 05.04.14, 21:35
                    Oczywiście atymos22 ma rację. To nie są tylko moje odczucia (inna sprawa, że wynik osiągnąłem nędzniutki). Punktacja - eufemistycznie pisząc - nie zachęcała do napoczynania dużych zadań.
              • mig72 Re: Punktacja 06.04.14, 15:45
                Dla mnie sporym nieporozumieniem było włączenie do tego zestawu jolki z przymrużeniem oka (na ostatniej stronie). Tak trudne zadanie skusi tylko mniej doświadczonych szaradzistów i zmarnuje im cenny czas. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek je rozwiązał, a jeśli tak, to ile punktów w sumie zdobył. Zwłaszcza, że na tym etapie nie było najlepszej szóstki rozwiązywaczy.
                • totet Re: Punktacja 06.04.14, 17:51
                  Zgadzam się w pełni, zajrzałem na początku na ostatnią stronę i więcej do niej nie wracałem. Oko w wersji jolkowej i do tego dołożona duża jolkokonsonantka to nie lada wyzwanie w pakiecie, tym bardziej dla mniej doświadczonych. Kto się pokusił choćby na jedną, mógł zmitrężyć mnóstwo czasu i zyskać w zamian niewiele. Ogromne ryzyko w warunkach jednorundowego zestawu, a dla omijających z daleka tym samym mniej możliwości do wyboru.
                  • kouba Re: Punktacja 06.04.14, 18:28
                    W Sosnowcu chyba nikt nie wpisał w przymrużce więcej niż kilka słów, Rafał pozaturniejowo zrobił prawie całą (bez jednego wyrazu).
                    Co do wersji alternatywnych to moim zdaniem SKOZACZENIE jest jak najbardziej ok (Doroszewski notuje), mocno naciągane mogły być też ZESKOCZENIA (lm od zeskoczyć).
      • totet Re: XV Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - strefa 05.04.14, 18:52
        Pierwsze wstępne podsumowanie:
        Na chwilę obecną brakuje wyników z czterech miast: Bochni, Koszalina, Przemyśla i Sosnowca.
        Kto ma kontakty, niech spróbuje pomóc uzupełnić.
        Nieoficjalne zestawienie na podstawie wyników cząstkowych z dziesieciu miast wygląda tak:
        Wynik 35 pkt. lub więcej osiągnęły na razie 24 osoby.
        Uczestnicy z wynikiem 31 pkt. są na pozycji ex aequo 37-41.
        Strefowicze z dorobkiem 30 pkt. zajmują miejsca ex aequo do 47.

        Mając na uwadze jeszcze sześciu najlepszych z poprzednich mistrzostw, kwalifikujących się do finału bez eliminacji, można stwierdzić, że granica na wagę awansu do 60-tki tym razem może być jednak niższa niż poprzednim razem. Rzecz jasna o wszystkim zdecydują wyniki z czterech brakujących miejsc, reklamacje, decyzje organizatorów, itp.
    • boreash Re: XV Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - strefa 05.04.14, 19:06
      W Żarach wyniki były następujące:
      1. Góralski M. Wrocław - 49 pkt
      2. Tropak B. Zielona G. - 34 pkt
      3. Dengler A. Wrocław - 27 pkt
      4. Stachów A. Żary - 26 pkt
      5. Górecki J. Legnica - 22 pkt
      6. Kozłowski M. ZG. - 20 pkt
      Również były składane reklamacje do Jolek Łączonych więc z wynikami ostatecznymi różnie może być.
    • rafcz Sosnowiec 05.04.14, 19:41
      1. R. Górniak 54
      2. K. Wereszczyński 48
      3. K. Pawłowski 45
      4. K. Lofek 44
      5. L. Odziomek 43
      5. A. Tałaj 43
      5. H. Terebus 43
      8. B. Szmatiuk 42
      9. R. Kozieł 35
      9. H. Wenda 35
      11. W. Syguda 33
      12. S. Ochot 32
      13. P. Frydrych 31
      14. S. Osyda 30
      15. F. Adamski 28
      15. K. Moś 28
      15. W. Trzcionkowski 28
      18. J. Prażuch 26
      19. K. Hornik 24
      19. K. Weihrauch 24
      21. I. Purszke 23
      21. W. Woźniak 23
      23. M. Tałaj 22
      24. J. Hołota 21
      25. Z. Jodłowski 18
      25. A. Nawrot 18
      27. M. Bigaj 15
      27. A. Ślęzak 15
      29. M. Kania 19
      30. M. Jodłowska 4

      W dodatkowym konkursie (zadania z ostatnich potyczek autorstwa K. Moś, J. Sieniawskiej i H. Witka) zwyciężyła Hanna Terebus przed Andrzejem Tałajem i Wieńczysławem Sygudą.

      Procent osób, które "wywiozły się" na tyszankach - bardzo wysoki ;).
    • reptar Wieści z Koszalina 05.04.14, 20:14
      1. Bogdan Witek - 30 pkt.
      2. Stanisław Bułczyński - 27 pkt.
      3. Barbara Zielinska - 24 pkt.

      Kolejne osoby miały poniżej 20 punktów. Te pierwsze trzy czekają na rozstrzygnięcie reklamacji, więc może to będzie nie 30/26/24, tylko 30+3/26+3/24+3.
      • totet Wieści z Bochni 05.04.14, 21:09
        Są i ostatnie wieści z Bochni, za które szczególnie dziękuję autorowi, bo dzięki niemu udało się zebrać komplet:
        1. Paweł Cyz - 44
        2. Zbigniew Trzaskowski - 38
        3. Stanisław Bukowiec - 37
        4. Maciej Penar - 34
          • totet Magiczna liczba dnia - 32 05.04.14, 21:36
            Wstępna i nieoficjalna lista finalistów XV Szaradziarskich Mistrzostw Polski:
            1-6. Marcin Zieliński, Norbert Stawik, Leszek Rydz, Jacek Laskowski, Jacek Wojaczyński, Rafał Tałaj
            7. Michał Gargól - 59
            8. Robert Górniak - 54
            9. Andrzej Walden - 53
            10. Maciej Gąska - 52
            11-12. Przemysław Ketner, Tomasz Tokarski – 51
            13-14. Dorota Garbacik, Stanisław Wójtowicz - 50
            15. Mariusz Góralski - 49
            16-17. Dawid Kupiec, Kamil Wereszczyński - 48
            18-20. Marzena Szymanowska-Pietrzyk, Agnieszka Warwas, Magdalena Wójtowicz - 46
            21-22. Krzysztof Pawłowski, Marcin Radoń - 45
            23-25. Paweł Cyz, Krzysztof Lofek, Klaudiusz Szeląg - 44
            26-29. Leszek Odziomek, Bronisław Sztandera, Andrzej Tałaj, Hanna Terebus - 43
            30-31. Błażej Szmatiuk, Tomasz Wiśniewski - 42
            32. Zbysław Pieczyński - 40
            33-34. Ewa Gierlach, Rafał Rogowski - 39
            35-36. Michał Okurowski, Zbigniew Trzaskowski - 38
            37-39. Stanisław Bukowiec, Marek Kaszuba, Anna Śmiałkowska - 37
            40-42. Krzysztof Doerffer, Anna Maria Ketner, Ewa Piela - 36
            43-45. Leszek Januszewski, Robert Kozieł, Hubert Wenda - 35
            46-50. Tomasz Ordowski, Maciej Penar, Bogdan Tropak, Tomasz Wiącek, Jacek Zieliński - 34
            51-57. Zbigniew Filipow, Sławomir Koszelew, Teresa Nicewicz, Robert Romanowski, Adam Skowroński, Wieńczysław Syguda, Anna Żurańska - 33
            58-60. Stanisław Ochot, Maciej Pac, Emil Redas - 32
            Według przekazanych informacji szansę dołączenia do grona finalistów ma Bogdan Witek (30) w przypadku uznania reklamacji (+3).
            O ostatecznej liście finalistów zdecydują rozpatrzone reklamacje i oczywiście decyzje organizatorów.
            Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym powyższe zestawienie mogło powstać i pozdrawiam serdecznie.
            • rafcz Re: Magiczna liczba dnia - 32 05.04.14, 23:01
              > Według przekazanych informacji szansę dołączenia do grona finalistów ma Bogdan
              > Witek (30) w przypadku uznania reklamacji (+3).

              Jeśli reklamacja dotyczyła ITALII/ATALII, to śmiało można dopisywać trzy punkty. W Sosnowcu obie formy zostawały uznawane i wliczane do punktacji (po konsultacji z redakcją Rozrywki).
              • totet Re: Magiczna liczba dnia - 32 05.04.14, 23:43
                Zgadzam się w całej rozciągłości z przedpostodawcami, lista jest bardzo wstępna i bardzo nieoficjalna, a jak napisałem wcześniej trzeba poczekać na rozpatrzenie reklamacji i ostateczne decyzje organizatorów. I to jest najważniejsze, wszak tylko jeszcze zacytuję "przewiduje się udział 30-60 uczestników". Tak więc czekajmy na oficjalny komunikat. Dobrej, spokojnej nocy po dniu emocji eliminacyjnych.
                • totet Re: Magiczna liczba dnia - 32 06.04.14, 11:55
                  Jeszcze raz bardzo wstępna i bardzo nieoficjalna lista po zgłoszonych uzupełnieniach i korektach eliminacji strefowych XV Szaradziarskich Mistrzostw Polski:
                  1-6. Marcin Zieliński, Norbert Stawik, Leszek Rydz, Jacek Laskowski, Jacek Wojaczyński,
                  Rafał Tałaj
                  7. Michał Gargól - 59
                  8. Robert Górniak - 54
                  9. Andrzej Walden - 53
                  10. Maciej Gąska - 52
                  11-12. Przemysław Ketner, Tomasz Tokarski – 51
                  13-14. Dorota Garbacik, Stanisław Wójtowicz - 50
                  15. Mariusz Góralski - 49
                  16-17. Dawid Kupiec, Kamil Wereszczyński - 48
                  18-20. Marzena Szymanowska-Pietrzyk, Agnieszka Warwas, Magdalena Wójtowicz - 46
                  21-22. Krzysztof Pawłowski, Marcin Radoń - 45
                  23-24. Krzysztof Lofek, Klaudiusz Szeląg - 44
                  25-29. Paweł Cyz, Leszek Odziomek, Bronisław Sztandera, Andrzej Tałaj, Hanna Terebus - 43
                  30-31. Błażej Szmatiuk, Tomasz Wiśniewski - 42
                  32. Zbysław Pieczyński - 40
                  33-34. Ewa Gierlach, Rafał Rogowski - 39
                  35-36. Michał Okurowski, Zbigniew Trzaskowski - 38
                  37-39. Stanisław Bukowiec, Marek Kaszuba, Anna Śmiałkowska - 37
                  40-42. Krzysztof Doerffer, Anna Maria Ketner, Ewa Piela - 36
                  43-45. Leszek Januszewski, Robert Kozieł, Hubert Wenda - 35
                  46-49. Tomasz Ordowski, Bogdan Tropak, Tomasz Wiącek, Jacek Zieliński - 34
                  50-57. Zbigniew Filipow, Sławomir Koszelew, Teresa Nicewicz, Maciej Penar, Robert
                  Romanowski, Adam Skowroński, Wieńczysław Syguda, Anna Żurańska - 33
                  58-60. Stanisław Ochot, Maciej Pac, Emil Redas - 32


                  W związku z prawdopodobną możliwością pozytywnego rozpatrzenia reklamacji wartych 3 pkt., związanych z casusem skrytki/Italia kontra skrytka/atalia w jolkach łączonych, uzupełniam powyższy wykaz o osoby z dorobkiem 31 pkt. i 30 pkt., choć oczywiście nie mam wiedzy, której z nich powyższa sprawa dotyczy:
                  61-68. Piotr Czapiewski, Joanna Czarzyńska, Małgorzata Figlarowicz, Piotr Frydrych, Andrzej
                  Gołębiewski, Katarzyna Jezierska, Marta Kapera, Jerzy Siadak - 31
                  69-75. Tadeusz Halicki, Stanisław Osyda, Roman Perek, Michał Staroń, Bogdan Witek, Józef
                  Wojtczak, Wojciech Żurański - 30
        • totet Wyniki z Bochni - korekta i uzupełnienie 06.04.14, 11:21
          1. Paweł Cyz - 43 pkt
          2. Zbigniew Trzaskowski - 38 pkt
          3. Stanisław Bukowiec - 37 pkt
          4. Maciej Penar - 33 pkt
          5. Roman Kopeć - 24 pkt
          6. Janina Maniecka - Bembenik - 21 pkt
          7. Hanna Maria Gawrońska - 19 pkt
          8. Janina Fita - 17 pkt
          9. Halina Gadowska - 10 pkt
          10. Grzegorz Lalik - 9 pkt

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka