Dodaj do ulubionych

XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap II.

29.03.16, 13:41
Czy ktoś pamięta z XV SzMP, jaki w etapie II był rozkład poszczególnych typów zadań do całości. Chodzi mi o zadania anagramowe, drobne formy, rebusy, krzyżówki?
Obserwuj wątek
      • ab-in Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 29.03.16, 18:50
        1 Michał Gargól Pabianice 60
        2 Robert Górniak Sosnowiec 54
        3 Andrzej Walden Warszawa 53
        4 Maciej Gąska Poniatowa 52
        5 Przemysław Ketner Józefów 51
        6 Tomasz Tokarski Gdynia 51
        7 Stanisław Wójtowicz Prace Duże 50
        8 Dorota Garbacik Zgierz 50
        9 Mariusz Góralski Wrocław 49
        10 Dawid Kupiec Nowa Dęba 49
        11 Kamil Wereszczyński Jastrzębie-Zdrój 48
        12 Magdalena Wójtowicz Prace Duże 46
        13 Tomasz Wiśniewski Chełmża 46
        14 Marzena Szymanowska-Pietrzyk Poznań 46
        15 Agnieszka Warwas Poznań 46
        16 Marcin Radoń Kraków 46
        17 Krzysztof Pawłowski Katowice 45
        18 Bronisław Sztandera Police 44
        19 Krzysztof Lofek Jaworzno 44
        20 Klaudiusz Szeląg Biadoliny Radłowskie 44
        21 Leszek Odziomek Mysłowice 43
        22 Andrzej Tałaj Częstochowa 43
        23 Hanna Terebus Kłodzko 43
        24 Paweł Cyz Tarnów 43
        25 Błażej Szmatiuk Gliwice 42
        26 Zbysław Pieczyński Śrem 40
        27 Marek Kaszuba Suwałki 40
        28 Ewa Gierlach Rzeszów 39
        29 Rafał Rogowski Pabianice 39
        30 Michał Okurowski Warszawa 38
        31 Zbigniew Trzaskowski Kielce 38
        32 Anna Śmiałkowska Łódź 37
        33 Bogdan Tropak Zielona Góra 37
        34 Stanisław Bukowiec Bochnia 37
        35 Anna Maria Ketner Józefów 36
        36 Teresa Nicewicz Toruń 36
        37 Robert Romanowski Płock 36
        38 Krzysztof Doerffer Poznań 36
        39 Ewa Piela Poznań 36
        40 Zbigniew Filipow Białystok 36
        41 Sławomir Koszelew Ignatki 36
        42 Robert Kozieł Sosnowiec 35
        43 Hubert Wenda Mstów 35
        44 Leszek Januszewski Wasilków 35
        45 Tomasz Wiącek Legionowo 34
        46 Jacek Zieliński Warszawa 34
        47 Tomasz Ordowski Kraków 34
        48 Anna Żurańska Lublin 34
        49 Wieńczysław Syguda Częstochowa 33
        50 Adam Skowroński Jarocin 33
        51 Bogdan Witek Koszalin 33
        52 Maciej Penar Krosno 33
        53 Tadeusz Halicki Białystok 33
        + pierwsza 6 XIV SzMP + Karolina Wierzbowska
        Dalej:
        54 Maciej Pac Warszawa 32
        55 Emil Redas Warszawa 32
        56 Stanisław Ochot Katowice 32
        57 Tadeusz Sosnowski Przemyśl 32
        58 Andrzej Gołębiewski Warszawa 31
        59 Joanna Czarzyńska Warszawa 31
        60 Katarzyna Jezierska Warszawa 31
        61 Mieczysław Miszewski Toruń 31
        62 Eugeniusz Wróblewski Inowrocław 31
        63 Jerzy Siadak Szczecin 31
        64 Piotr Frydrych Tychy 31
        65 Piotr Czapiewski Piła 31
        66 Józef Wojtczak Łódź 31
        67 Marta Kapera Zielonki 31
        68 Małgorzata Figlarowicz Gdańsk 31
        69 Jadwiga Pietrzak Lipsk 31
        70 Michał Wysocki Gniezno 31
        71 Adam Dengler Wrocław 30
        72 Stanisław Osyda Katowice 30
        73 Roman Perek Kłodzko 30
        74 Wojciech Żurański Lublin 30
        75 Michał Staroń Kraków 30
        76 Stanisław Bułczyński Drawsko Pomorskie 30
        77 Elżbieta Marszalec Warszawa 29
        78 Agnieszka Tymosiak-Stefańska Brwinów 29
        79 Andrzej Stachów Żary 29
        80 Sławomir Prusiecki Toruń 29
        81 Waldemar Marciniak Toruń 28
        82 Franciszek Adamski Katowice 28
        83 Krystyna Moś Piekary Śląskie 28
        84 Piotr Łoboda Kraków 28
        85 Jerzy Ściechura Czeremcha 28
        86 Krzysztof Dzikliński Warszawa 27
        87 Wojciech Pietruszewski Toruń 27
        88 Małgorzata Antczak-Kęsy Pyzdry 27
        89 Alicja Stiller Poznań 27
        90 Barbara Zielińska Grzybowo 27
        91 Marek Grzyb Olsztyn 26
        92 Elżbieta Korbacz Skarżysko-Kamienna 26
        93 Waldemar Paradowski Legionowo 26
        94 Aleksandra Pietkiewicz Bydgoszcz 26
        95 Krzysztof Pryć Szczecin 26
        96 Józef Prażuch Chorzów 26
        97 Barbara Bałka Warszawa 25
        98 Adam Biniszewski Grodzisk Mazowiecki 25
        99 Danuta Kwaszczyńska Warszawa 25
        100 Leszek Zyra Warszawa 25
        101 Mirosław Norwajszas Szczecin 25
        102 Jarosław Żuliński Szczecin 25
        103 Barbara Cybulska Konin 25
        104 Mariusz Warnke Tczew 25
        105 Zdzisław Waśniewski Pelplin 25
        106 Janina Maniecka-Bembenik Łapczyca 25
        107 Wojciech Trzcionkowski Olkusz 24
        108 Stefan Koczarski Szczecin 24
        109 Krzysztof Hornik Tychy 24
        110 Krystian Weihrauch Orzesze 24
        111 Hubert Głowa Jarosław 24
        112 Ryszard Plenzler Poznań 24
        113 Julita Piotrowska Łódź 24
        114 Roman Kopeć Jedlicze 24
        115 Maria Aszoff Łomża 24
        116 Paweł Andrasik Kolonia Stanisławów 23
        117 Jerzy Nowak Grodzisk Mazowiecki 23
        118 Karolina Wierzbowska Płock 23
        119 Izabela Purszke Myszków 23
        120 Władysław Woźniak Sosnowiec 23
        121 Ewa Chomicz Poznań 23
        122 Krystyna Lukas Rzgów 23
        123 Wacław Frydrych Kraków 23
        124 Ryszard Dzwonkowski Włyń 23
        125 Józef Górecki Legnica 22
        126 Mariola Tałaj Częstochowa 22
        127 Renata Jurasińska Dynów 22
        128 Łukasz Konwiński Leszno 22
        129 Barbara Piątkowska Łódź 22
        130 Jan Zarzecki Gilowice 22
        131 Janina Smółka Gdańsk 22
        132 Stanisław Olszewski Ostrołęka 21
        133 Jarosław Skrzypczak Warszawa 21
        134 Zbigniew Chrostowski Szczecin 21
        135 Joanna Hołota Tychy 21
        136 Danuta Żebrowska Jastrowie 21
        137 Janusz Ostrowski Kraków 21
        138 Jacek Ordowski Białystok 21
        139 Marek Kozłowski Zielona Góra 20
        140 Barbara Dzieniszewska Brodnica 20
        141 Grzegorz Chomicz Rumia 20
        142 Tomasz Lewiński Wejherowo 20
        143 Waldemar Zieleniewski Elbląg 20
        144 Adam Szylko Wrocław 19
        145 Janusz Kloc Szczecin 19
        146 Ryszard Bajorski Lubaczów 19
        147 Waldemar Brola Końskie 19
        148 Ryszard Kumorek Sucha Beskidzka 19
        149 Dorota Wolska Długi Kierz 19
        150 Hanna Małgorzata Gawrońska Krosno 19
        151 Krzysztof Lipski Grodzisk Mazowiecki 18
        152 Roman Sobera Łęknica 18
        153 Barbara Rapacz Złotniki Kujawskie 18
        154 Dariusz Staszkiewicz Toruń 18
        155 Jadwiga Chrostowska Szczecin 18
        156 Adam Nawrot Katowice 18
        157 Mariusz Kraus Rzeszów 18
        158 Jan Hajdul Zielona Góra 17
        159 Barbara Zubkiewicz Szczecin 17
        160 Zdzisław Jodłowski Mikołów 17
        161 Teresa Śmigiel Rzeszów 17
        162 Robert Grzelak Kórnik Bnin 17
        163 Izabela Debich Pabianice 17
        164 Adam Kędzior Lublin 17
        165 Stanisław Janusz Komorowski Kielce 17
        166 Janina Fita Łapczyca 17
        167 Zdzisław Łoś Zielonka 16
        168 Anna Małecka Lubsko 16
        169 Edmund Łagutko Ośno Lubuskie 16
        170 Wiesław Wiśniewski Łódź 16
        171 Agnieszka Kowalczyk-Jęcek Tymień 16
        172 Irena Kulescha-Kopeć Gdynia 16
        173 Zenon Wiśniewski Toruń 15
        174 Marek Bigaj Kosmolów 15
        175 Arkadiusz Ślęzak Częstochowa 15
        176 Dariusz Rzońca Rzeszów 15
        177 Barbara Osika Gorlice 15
        178 Elżbieta Jęsiek-Makochonik Koszalin 15
        179 Sylwester Górowski Gdynia 15
        180 Mariusz Wesołowski Kwidzyn 15
        181 Beata Grochowska Poznań 15
        182 Katarzyna Wierzbowska Toruń 14
        183 Anna Handke Jarocin 14
        184 Jan Kuderko Koszalin 14
        185 Agnieszka Kruk Gdynia 14
        186 Halina Banaś Trzciana 13
        187 Maria Romanek Lesko 13
        188 Magdalena Klimaszewska-Kruk Gdynia 13
        189 Grażyna Mikołajczyk Płock 12
        190 Maria Zarzeczna Włocławek 12
        191 Antoni Krężel Kraków 12
        192 Małgorzata Pączek Gdańsk 12
        193 Krystyna Sochacka Łęknica 11
        194 Jarosław Kotapka Tomaszowice 11
        195 Elżbieta Bugajna Ramleje 11
        196 Anna Dawidowska Sierakowice 11
        197 Andrzej Rajewicz Kutno 10
        198 Jerzy Kukowicz Toruń 10
        199 Halina Gadowska Bochnia 10
        200 Renata Kociołek Słomka 10
        201 Anna Korbacz Skarżysko-Kamienna 9
        202 Aleksandra Stępień Warszawa 9
        203 Marek Kania Katowice 9
        204 Mirosława Panek Sierakowice 9
        205 Grzegorz Lalik Stanisławice 9
        206 Anna Bokota Koszalin 8
        207 Jadwiga Kułaga Koszalin 8
        208 Bartosz Dąbrowski Józefów 7
        209 Łukasz Kowalski Białystok 7
        210 Janisław Dzieran Warta 6
        211 Tadeusz Groblewski Elbląg 6
        212 Halina Ryncarz Bochnia 6
        213 Wiesław Cichoń Gubin 5
        214 Alicja Olszewska Piła 5
        215 Małgorzata Jodłowska Katowice 4
        216 Tadeusz Niedźwiedź Jabłonna 4
        217 Andrzej Wiśniowski Tarnów 4
        218 Teresa Duch Toruń 2
        219 Marzenna Siołek Nowe Proboszczewice 1
        220 Anna Majcher Stary Wiśnicz 1
        221 Dominik Radoń Gawłów 1
      • boreash Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 18:44
        Wyniki eliminacji strefowych XVI w Żarach:
        Wystartowało 16 uczestników ( 23 zakwalifikowanych):
        1.Bogdan Tropak - 48 pkt.
        2.Mariusz Buczma - 38 pkt.
        3.Andrzej Stachów - 34 pkt.
        4.Marek Lenkiewicz - 25 pkt.
        5.Marek Kozłowski - 24 pkt.
        6. Anna Małecka - 20 pkt.
        7-8. Antoni Gościniak - 18 pkt.
        Roman Sobera - 18 pkt.
        9.Józef Górecki - 17 pkt.
        10. Piotr Knap - 14 pkt.
        11. Wiesław Maziarz - 13 pkt.
        12-14. Roman Andzel - 12 pkt.
        Mirosław Kubiak - 12 pkt.
        Krystyna Łukaszczyk - 12 pkt.
        15. Andrzej Paczos - 11 pkt.
        16. Krystyna Sochacka - 9 pkt.
    • julesw Kraków 02.04.16, 15:45
      Marcin Radoń 55
      Paweł Kustroń 51
      Michał Staroń 49
      Tomasz Ordowski 43
      Marta Kapera 39
      Piotr Łoboda 39
      Jan Zarzecki 39

      reszta poniżej 30
    • n.s Poznań 02.04.16, 15:58
      1. Agnieszka Warwas - Poznań - 65
      2. Mariusz Góralski - Wrocław - 56
      3. Zbysław Pieczyński - Śrem - 49
      4. Michał Wysocki - Gniezno - 40
      5. Krzysztof Doerffer - Poznań - 36
      6. Małgorzata Antczak-Kęsy - Pyzdry - 35
      7. Adam Skowroński - Jarocin - 34
      7. Alicja Stiller - Poznań - 34
      9. Adam Dengler - Wrocław - 33
      9. Beata Grochowska - Poznań - 33
      11. Piotr Czapiewski - Piła - 26
      11. Robert Grzelak - Kórnik-Bnin - 26
      11. Emil Kędziora - Borzykowo - 26
      14. Ewa Piela - Poznań - 25
      15. Henryk Linder - Boguszów-Gorce - 24
      16. Anna Handke - Jarocin - 20
      17. Katarzyna Gensler - Poznań - 18
      18. Łukasz Konwiński - Leszno - 16
      19. Mirosław Adamek - Kobylnica - 13
      20. Konrad Antczak - Kalisz - 12
      20. Ryszard Lesiński - Biskupice - 12
      20. Piotr Majchrzak - Szydłowo - 12
      23. Katarzyna Polachowska - Piła - 8
      24. Jan Cieślik - Zakrzewo - 6
      • ab-in Re: Poznań 02.04.16, 16:15
        WARSZAWA:
        1. Jacek Laskowski - 76
        2. Jerzy Dymek - 65
        3. Magdalena Wójtowicz - 60
        4. Stanisław Wójtowicz - 54
        5. Michał Okurowski - 53
        6. Przemysław Ketner - 50
        7. Elżbieta Marszalec - 49
        8. Karolina Wierzbowska - 43
        9. Adam Biniszewski - 40
        10. Anna Śmiałkowska - 39
        11. Danuta Kwaszczyńska - 37
        12/13 Krzysztof Lipski, Tomasz Godźwa - po 35
        14. Anna Maria Ketner - 34
        15/16 Krzysztof Dzikliński, Małgorzata Porowska - po 33
        17/18 Tomasz Wiącek, Emil Redas - po 32
        19. Waldemar Paradowski - 30

        (w razie potrzeby dysponuję dalszymi lokatami)
    • totet Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 16:25
      Dołączam wyniki z Gdańska w tym wątku, przekazane przez seresa7:

      1. T. Tokarski 55
      2. M. Figlarowicz 36
      3. D. Wolska 33
      4. M. Wesołowski 32
      5. Z. Waśniewski 30
      6. R. Wojtaszek 29
      7. G. Chomicz 27
      8. A. Kruk 26
      9. M. Pączek 26
      10. T. Lewiński 23
      11. M. Klimaszewska-Kruk 23
      12. R. Łukjanowicz 20
      13. S. Górowski 17
      14. A. Dawidowska 17
      15. M. Warnke 16
      16. A. Zakrzewski 15
      17. J. Smółka 14
      18. W. Gurgul 14
      19. W. Pińczewski 13
      20. T. Trojanowski 13
      21. M. Panek 11
      22. E. Bugajna 8
      23. W. Warnke 7
      24. W. Kamiński 6
      25. I. Kulescha-Kopeć 5
      • totet Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 16:54
        Pierwsze wstępne podsumowanie:
        Na chwilę obecną brakuje wyników z siedmiu miast: Białystok, Łódź, Przemyśl, Skarżysko-Kamienna, Sosnowiec, Szczecin, Żary.
        Prośba - kto ma kontakty, niech spróbuje pomóc uzupełnić.
        Nieoficjalne zestawienie na podstawie wyników cząstkowych z ośmiu miast wygląda tak:
        razem z sześcioma najlepszymi uczestnikami z poprzednich mistrzostw, kwalifikującymi się do finału bez eliminacji, wynik 32 pkt. lub więcej osiągnęło na razie dokładnie... 60 osób.
          • rafcz Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 18:32
            Sosnowiec:

            Błażej Szmatiuk 70
            Kamil Wereszczyński 66
            Andrzej Tałaj 55
            Krzysztof Lofek 48
            Hubert Wenda 45
            Radosław Czaja 44
            Robert Kozieł 42
            Stanisław Osyda 41
            Wieńczysław Syguda 41
            Leszek Odziomek 40
            Krzysztof Zaczkowski 38
            Józef Prażuch 37
            Piotr Frydrych 36
            Joanna Hołota 36
            Robert Rychlicki 36
            Krzysztof Pawłowski 35
            Krystyna Moś 32

            Tyle mogę na szybko - reszta wyników (poniżej 30 pkt) jutro :).
            • tsevrah Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 18:39
              wyręczę Rafała:

              Błażej Szmatiuk 70
              Kamil Wereszczyński 66
              Andrzej Tałaj 55
              Krzysztof Lofek 48
              Hubert Wenda 45
              Radosław Czaja 44
              Robert Kozieł 42
              Stanisław Osyda 41
              Wieńczysław Syguda 41
              Leszek Odziomek 40
              Krzysztof Zaczkowski 38
              Józef Prażuch 37
              Piotr Frydrych 36
              Joanna Hołota 36
              Robert Rychlicki 36
              Krzysztof Pawłowski 35
              Krystyna Moś 32
              Franciszek Adamski 27
              Krzysztof Hornik 26
              Adam Nawrot 25
              Władysław Woźniak 21
              Marek Kania 19
              Piotr Pluszyński 19
              Wojciech Adamiecki 18
              Arkadiusz Ślęzak 18
              Adam Szylko 17
              Halina Szkodowska 15
              Ludwik Bartosik 12
              Eleonora Dziubińska-Czyżyk 12
              Jan Krzysztof Pięta 11
              Stanisław Moździerski 10
              Elżbieta Podrez 8

              Dodam na koniec, że rozwiązujący poza konkursem Rafał T. niespecjalnie się popisał.. Do maxa zabrakło mu aż 3 punktów ;)
                        • totet Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 19:04
                          Aktualnie brakuje wyników już tylko z dwóch miast: Szczecina i Skarżyska-Kamiennej.

                          Wstępne zestawienie sporządzone na podstawie nieoficjalnych wyników:
                          1-6. Leszek Rydz, Marcin Zieliński, Rafał Tałaj, Norbert Stawik, Dawid Kupiec, Jacek Wojaczyński
                          07. Jacek Laskowski - 76
                          08. Michał Gargól - 75
                          09. Błażej Szmatiuk - 70
                          10. Maciej Gąska - 69
                          11. Sławomir Koszelew - 67
                          12. Kamil Wereszczyński - 66
                          13-14. Agnieszka Warwas, Jerzy Dymek - 65
                          15-16. Magdalena Wójtowicz, Robert Romanowski - 60
                          17. Mariusz Góralski - 56
                          18-20. Andrzej Tałaj, Marcin Radoń, Tomasz Tokarski ? 55
                          21-22. Stanisław Wójtowicz, Tomasz Wiśniewski - 54
                          23-24. Michał Okurowski, Rafał Rogowski - 53
                          25. Ewa Gierlach - 52
                          26. Paweł Kustroń - 51
                          27-28. Eugeniusz Wróblewski, Przemysław Ketner - 50
                          29-31. Elżbieta Marszalec, Michał Staroń, Zbysław Pieczyński - 49
                          32-34. Bogdan Tropak, Dorota Garbacik, Kryzsytof Lofek - 48
                          35. Bogdan Witek - 47
                          36. Tomasz Krzyżkowiak - 46
                          37. Hubert Wenda - 45
                          38-39. Radosław Czaja, Stanisław Bukowiec - 44
                          40-44. Adam Urbanik, Andrzej Boniecki, Andrzej Niwiński, Karolina Wierzbowska, Tomasz Ordowski - 43
                          45-48. Klaudiusz Szeląg, Paweł Szydłowski, Robert Kozieł, Zbigniew Trzaskowski - 42
                          49-52. Leszek Januszewski, Stanisław Bułczyński, Stanisław Osyda, Wieńczysław Syguda - 41
                          53-56. Adam Biniszewski, Leszek Odziomek, Michał Wysocki, Paweł Cyz - 40
                          57-62. Anna Śmiałkowska, Jan Zarzecki, Marta Kapera, Piotr Łoboda, Tadeusz Głowacki, Zbigniew Filipow - 39

                          Rzecz jasna o wszystkim zdecydują wyniki z dwóch brakujących miejsc, reklamacje, decyzje organizatorów, itp.

                          Podziękowania dla ygreka 1980 za dopełnienie wielu brakujących danych i dla wszystkich informatorów, którzy umożliwili sporządzenie listy.
                              • totet Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 02.04.16, 20:21
                                No to jest komplet wyników z miast eliminacyjnych (dzięki ab-in!).
                                Jeszcze raz wstępne zestawienie sporządzone na podstawie nieoficjalnych wyników:

                                01-06. Leszek Rydz, Marcin Zieliński, Rafał Tałaj, Norbert Stawik, Dawid Kupiec, Jacek Wojaczyński
                                07. Jacek Laskowski - 76
                                08. Michał Gargól - 75
                                09. Błażej Szmatiuk - 70
                                10. Maciej Gąska - 69
                                11. Sławomir Koszelew - 67
                                12. Kamil Wereszczyński - 66
                                13-14. Agnieszka Warwas, Jerzy Dymek - 65
                                15-16. Magdalena Wójtowicz, Robert Romanowski - 60
                                17. Mariusz Góralski - 56
                                18-20. Andrzej Tałaj, Marcin Radoń, Tomasz Tokarski - 55
                                21-22. Stanisław Wójtowicz, Tomasz Wiśniewski - 54
                                23-24. Michał Okurowski, Rafał Rogowski - 53
                                25. Ewa Gierlach - 52
                                26. Paweł Kustroń - 51
                                27-28. Eugeniusz Wróblewski, Przemysław Ketner - 50
                                29-31. Elżbieta Marszalec, Michał Staroń, Zbysław Pieczyński - 49
                                32-35. Bogdan Tropak, Bronisław Sztandera, Dorota Garbacik, Krzysztof Lofek - 48
                                36. Bogdan Witek - 47
                                37. Tomasz Krzyżkowiak - 46
                                38. Hubert Wenda - 45
                                39-40. Radosław Czaja, Stanisław Bukowiec - 44
                                41-45. Adam Urbanik, Andrzej Boniecki, Andrzej Niwiński, Karolina Wierzbowska, Tomasz Ordowski - 43
                                46-49. Klaudiusz Szeląg, Paweł Szydłowski, Robert Kozieł, Zbigniew Trzaskowski - 42
                                50-53. Leszek Januszewski, Stanisław Bułczyński, Stanisław Osyda, Wieńczysław Syguda - 41
                                54-57. Adam Biniszewski, Leszek Odziomek, Michał Wysocki, Paweł Cyz - 40
                                58-64. Anna Śmiałkowska, Jan Zarzecki, Marta Kapera, Mirosław Lachowicz, Piotr Łoboda,
                                Tadeusz Głowacki, Zbigniew Filipow - 39

                                Reszta w rękach i decyzjach organizatorów.

                                Z rozwiązań nieautorskich: SPORA SPARTA (metamorficzna) oraz DRYF STALI (dziewięć liter).
                                Zanotowano jeszcze jakieś?
    • mig72 Re: XVI Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - etap 04.04.16, 10:10
      Chciałbym serdecznie podziękować redakcji "Rozrywki" - dawno nie widziałem tak ciekawego i przyjaznego rozwiązującym zestawu zadań.
      Bardzo dużo perełek: krzyżówka z zaimków - to tylko Michał mógł wymyślić, wirówki złączki - proste, ale rewelacyjne pod względem konstrukcyjnym, dobre samosie (ogonki i z literami K, L, U) - nie za trudne i ciekawe, kilka świeżych anagramów - kalendaria - arlekinada, kobiety - bioetyk, kaprale - paralek (nawiasem mówiąc chciałem tam już wstawić słowo KALAREP).
      Dobrze rozwiązywało się też psotkę, przymrużkę i samosię z liter DIOR, JEAN. Trochę się jej bałem, ale poszła dość gładko, choć przez chwilę miałem rozwiązanie alternatywne NIEDOJARANIE - przykry stan znany miłośnikom skrętów.
      O przyjazności zestawu świadczy też to, że w tym roku granica punktowa dostania się do finału będzie o prawie 10 punktów wyższa niż dwa lata temu.
      Tak więc jeszcze raz dziękuję za półtorej godziny znakomitej (nomen omen) rozrywki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka