Dodaj do ulubionych

kreator krzyówek

07.11.20, 01:35
ma ktoś nową wersję tego starego Kreatora do panoram.
albo coś podobnego?
Obserwuj wątek
            • boniphacy Re: kreator krzyówek 25.01.21, 22:21
              Rozmawiałem, znaczy pisałem i dowiedziałem się: cena 2000 zł i do tego minimum!

Jak dla mnie to trochę zbyt drogo,
              może dla kogoś kto produkuje setki krzyżówek byłoby to opłacalne.
              • shadow102 Re: kreator krzyówek 27.01.21, 20:17
                W moim odczuciu nie setki tylko tysiące krzyżówek, było by wtedy dopiero opłacalne. To w nawiązaniu do ceny.
                Nie wiem wprawdzie co oferowała by obecnie wersja "minimum". Domyślam się, że w porównaniu do wcześniejszej wersji, ta musiała by być wzbogacona o sporo elementów .... ale podejrzewam że wersja podstawowa została zaimplementowana, zapewne tylko pod nową platformę systemową. Zaznaczam że tego nie wiem, tylko mogę się domyślać. Niemniej patrząc na obecne realia rynku, obecnie jest sytuacja, że sporo firm zleca firmom zewnętrznym stworzenie programów (głównie bazodanowych ), pod swoje preferencje. Mogę się wypowiedzieć, że przy obecnej sytuacji kwoty rzędu 1500 PLN, wystarczają na stworzenie programu bazodanowego, wraz ze wsparciem przez jakiś okres czasu, aby wyeliminować problemy wieku niemowlęcego. Tego typu firm z roku na rok jest więcej, głównie w dużych aglomeracjach, gdzie zapotrzebowanie na tego typu usługi lawinowo rośnie. Wśród klientów nie są tylko duże firmy ale małe firmy np. rodzinne. Może taka opcja bardziej by Tobie odpowiadała? Po prostu sprecyzuj, co według Ciebie musi się znajdować w programie, znaleźć wyżej opisane firmy, rozesłać im zapytania i niech się określą z ofertą.
                • boniphacy Re: kreator krzyówek 28.01.21, 10:34
                  Żartujesz sobie.

ile kosztuje 1000 krzyżówek?
                  biorąc zaniżony koszt po 10 zł / sztukę, otrzymasz: 1000 x 10 = 10000 zł!

Za pomocą dobrego programu można ułożyć 10 dziennie - lekko licząc,
                  miesiąc: 300 sztuk = 3000 zł.

...........

Produkcja programu tego typu od zera kosztuje minimum 100000 zł.
                  Dużo?

Niekoniecznie - zależy dla kogo.

100000zł / 12 = 8333 zł,
                  czyli to jest w zasadzie roczna pensja dla 2 pracowników, zaledwie!
    • boniphacy Re: kreator krzyówek 28.01.21, 10:57
      W sumie nie wiem co wy tu tworzycie - w tej branży szaradziarskiej!

Siedzicie w tym biznesie od wielu lat,
      i nie stać was na zakup programu za 2000 zł?

Zmówcie się, złóżcie np. po 1000zł, czy 500 zł i sobie zamówcie co tam wam tylko potrzeba;
      co to za sztuka, bo co to za wydatek?

Podejrzewam że 5-ciu ludzi wystarczyłoby i załatwione.

Zbyt trudne?
      Wydawnictwa z chęcią zapłacą, bo waszym kosztem, dokładnie: zwolnią was i tyle.
        • boniphacy Re: kreator krzyówek 28.01.21, 15:11
          Mi w zasadzie nie zależy na nowych funkcjach, robi panoramy + wydruki, i tyle mi wystarcza.

Napisz do producentów tego programu - ponoć masz namiary;
          może się zareklamują, i najlepiej bezpośrednio na tym forum, żeby nie trzeba było szukać.
          • romanek58 Re: kreator krzyówek 28.01.21, 15:32
            To wszystko wiem, ale czy jest już możliwość wstawiania w jedną kratkę np. dwóch literek, czy można wybrać dowolnie układ pól (np. po ukosie, kołowo....), czy jest już wersja 64-bitowa, czy już prawidłowo wybiera 'żądane' hasło końcowe, itp.... Chcesz pogadać na tematy KK - napisz do mnie na gg 4920777, czy Messengerze - Roman Głowacki
            • boniphacy Re: kreator krzyówek 28.01.21, 18:27
              Nie mam pojęcia co za krzyżówki chcesz tworzyć - po skosie i dwuliterowe?

Niezły żart, nawet nie widziałem takich.

Natomiast wiem odnośnie '64 bitowej wersji', że dla programisty to nie ma znaczenia:
              32, 64, 128 - oni tego nie programują,
              ustawiają opcje np. w visual studio na zadany procesor - jednym kliknięciem myszki, i to jest gotowe!
            • skrabel1 Re: kreator krzyówek 28.01.21, 19:22
              romanek58 napisał:

> To wszystko wiem, ale czy jest już możliwość wstawiania w jedną kratkę np. dwóc
              > h literek, czy można wybrać dowolnie układ pól (np. po ukosie, kołowo....), czy
              > jest już wersja 64-bitowa, czy już prawidłowo wybiera 'żądane' hasło końcowe,
              > itp.... Chcesz pogadać na tematy KK - napisz do mnie na gg 4920777, czy Messen
              > gerze - Roman Głowacki

Tobie chyba bardziej przydałby się program Jolka II, która ma takie i inne bajery i jest całkiem dobry do tworzenia krzyżówek klasycznych i innych (niepanoramicznych) - używam od nastu lat chyba i mogę polecić. Jedynka (Jolka I) zdaje się była przeznaczona do tworzenia panoram, ale sam z niej nie korzystałem, więc się nie wypowiadam o jej działaniu.

Co do programu KK i jego ceny. 2000 zł to dobra cena jeśli ktoś zamierza ZARABIAĆ na tym. Problem polega na tym, że wszystkie firmy krzyżówkowe i większość wydawnictw drukujących sporo krzyżówek (czyli gazetki z programem TV, plotkarskie itepe) ma własne programy i nie potrzebuje już niczyjej pomocy. Obecnie wszystkie (lub 99%) krzyżówki panoramiczne są generowane komputerowo, więc jeśli znajdziesz jakieś mniejsze wydawnictwo do współpracy, to czemu nie. W innym wypadku uważam, że będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo po co Ci potrzebny taki program?
              • romanek58 Re: kreator krzyówek 28.01.21, 19:41
                Znam powyższe programy, na JOLCE działam pewnie od 15 lat (a może i dłużej) i wiem, że 'wychodzą' z niej różne cudeńka. Pisząc o dwuliterowych polach, skosach itp. rzeczach w KK - dobrze wiem o czym piszę :) Opcje takie miały być wprowadzone już jakiś czas temu do KK. Miałem kontakt z autorem, powyższe roboty nawet 'zaliczkowałem' i się ... nie doczekałem. Nie będę na Forum pisał, jak to się skończyło, kto ciekaw - zapraszam na gg, messenger - namiary podałem.
                • boniphacy Re: kreator krzyówek 29.01.21, 09:37
                  Nie wiem jakie problemy mogą wchodzić w takich sprawach;
                  pewnie się nie dogadaliście do końca, a może to wina.. pandemii!?

Ja nie miałem w ogóle kontaktu z 'twórcami'.

Dał mi ten program znajomy chyba z 15 lat temu!,
                  i robiłem sobie na tym krzyżówki do gazetki regionalnej,

ze 100 sztuk na rok, bardziej dla zabawy niż zarobku.

Dobra.
                  Spróbuję jeszcze coś utargować, a może na raty da radę to kupić?
      • skrabel1 Re: kreator krzyówek 28.01.21, 19:38
        boniphacy napisał:

> W sumie nie wiem co wy tu tworzycie - w tej branży szaradziarskiej!
        >
        > Siedzicie w tym biznesie od wielu lat,
        > i nie stać was na zakup programu za 2000 zł?
        >
        >
        > Zmówcie się, złóżcie np. po 1000zł, czy 500 zł i sobie zamówcie co tam wam tylk
        > o potrzeba;
        > co to za sztuka, bo co to za wydatek?
        >
        > Podejrzewam że 5-ciu ludzi wystarczyłoby i załatwione.
        >
        > Zbyt trudne?
        > Wydawnictwa z chęcią zapłacą, bo waszym kosztem, dokładnie: zwolnią was i tyle.

Kolego, jako człowiek, który 9 lat pracował przy krzyżówkach panoramicznych w dużym wydawnictwie mogę coś powiedzieć. Wydawnictwa nikogo nie zwolnią, bo dawno już nikogo nie zatrudnia się do układania czy tam generowania panoram. Robią to programy, które wydawnictwa kupują na zasadzie licencji lub w inny sposób. Redaktorzy zajmują się tylko poprawkami, czyli tzw. adiustacją i korektą tekstu, który ostatecznie idzie potem do druku, a i to tylko w przypadku wydawnictw krzyżówkowych, bo wydawnictwa nieszaradziarskie nie zajmują sobie głowy takimi szczegółami i puszczają te komputerowe krzyżówki prosto do druku (a potem mamy różne chochliki i głupoty ;)

Może mniejsze wydawnictwa nieszaradziarskie, które rzadziej drukują krzyżówki i nie potrzebują takiego programu, byłyby skłonne do współpracy z osobą posiadającą taki program.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka