Dodaj do ulubionych

Nowa książka Krzysztofa Oleszczyka

27.07.21, 17:39
Pracowitość jednego z najlepszych znawców rozrywek umysłowych w Polsce p. Krzysztofa Oleszczyka zaowocowała kolejną, pozycją książkową.
Publikuje on nie tylko książki o historii i teorii rozrywek umysłowych. Jest też autorem serii artykułów i książek o historii zabaw literackich i rozrywek umysłowych w wybranych miastach (Bydgoszcz, Grudziądz, Chełmno, Chełmża) i regionach Polski (częstochowskie, lubelskie). Widać, że Autor nie próżnował w czasie pandemii. Właśnie ukazała się jego kolejna publikacja: "Historia zabaw literackich i rozrywek umysłowych na Mazowszu". Książka pełna jest ciekawych, często nieznanych informacji, i jak zwykle, bogato ilustrowana w tym także zdjęciami kolorowymi.
Jest tam i o renesansowych akrostychach i o barokowych rebusach, anagramach, tautogramach, zagadkach... Eh, ilu z nas pamięta jeszcze co oznaczają te słowa? Jest o wybitnych mieszkańcach Mazowsza (Kochanowski, Chopin, Norwid, Tuwim, Iwaszkiewicz) i ich wkładzie w świat rozrywek umysłowych., o mazowieckiej prasie, szaradzistach i klubach szaradzistów.
To kolejna, obowiązkowa i gorąco przeze mnie polecana pozycja, dla miłośników historii rozrywek umysłowych. Pozwoli nam na poszerzenie wiedzy z tego zakresu i uzupełni o kolejną już pozycję półkę z książkami p. Krzysztofa. A jest ich już sporo, no ale uczymy się przez całe życie. Czyż nie?

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka