Dodaj do ulubionych

XI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

14.04.22, 16:44
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu i Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma” zapraszają na XI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza.
Zawody odbędą się w sobotę 7 maja br. o godz. 11 w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” przy ul. gen. Hallera 37. Miłośnicy rozrywek umysłowych będą walczyć o puchary prezydenta miasta, „Enigmy”, dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz firmy KRD - dla najlepszego grudziądzanina.

Zgłoszenia (do 28 kwietnia) przyjmuje Marian Chylewski, tel. 606-758-850, mail: m.toto@onet.eu.
Obserwuj wątek
    • bitosz.95 Re: XI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza 09.05.22, 16:12

      XI SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA

      Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma” wraz z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej
      w Grudziądzu zorganizował 7 maja 2022 r. XI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza.
      Podczas turnieju głównego rozwiązywano różnorodne zadania szaradziarskie, począwszy od znanych odmian krzyżówek, logogryfów, szyfrogramów, a na pantropach i tematycznych, regionalnych kończąc. Zawody składały się z dwóch rund po 70 minut. Zestaw łamigłówek ułożyli członkowie Grudziądzkiego Klubu Szaradzistów „Enigma”: Grzegorz Chomicz, Marian Chylewski i Adam Sulerzycki oraz gościnnie Krzysztof Oleszczyk.
      W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników rozwiązywano zestaw łamigłówek Tomasza Cerka,
      w którym zwyciężyli: Adam Biniszewski z Grodziska Maz., Anna Maria Ketner z Józefowa
      i Barbara Bałka z Warszawy.
      ***
      Z zestawem mistrzostw najlepiej poradził sobie Dawid Kupiec z Pruszkowa, zdobywając puchar prezydenta Grudziądza z wynikiem 157 pkt (na 162 możliwe). Drugie miejsce i puchar „Enigmy” zdobył Maciej Gąska
      z Pruszkowa (również 157 pkt, decydował czas oddania rozwiązywanych zestawów zadań), a trzecie miejsce
      i puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej Anna Maria Ketner z Józefowa k. Otwocka (150 pkt).
      Puchar firmy KRD dla najlepszego grudziądzanina odebrał Tomasz Cerk
      (12. miejsce). Mistrzostwa zaszczyciła swoją obecnością Róża Lewandowska - Wiceprezydent Miasta Grudziądza, wręczając puchar w ramach przyznanego patronatu Prezydenta.
      Jury mistrzostw pracowało w składzie: Krzysztof Oleszczyk (przewodniczący), Anna Dawidowska, Grzegorz Chomicz, Roman Iwanek, Bogdan Kęsy i Adam Sulerzycki.
      Uczestnicy mistrzostw otrzymali ponadto albumy, nagrody książkowe, wydawnictwa, dyplomy oraz upominki promujące miasto i region. W turnieju głównym sklasyfikowano 48 szaradzistów, miłośników rozrywek umysłowych.

      * * *
      Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc w organizacji mistrzostw następującym instytucjom i firmom: Urząd Miejski w Grudziądzu, Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o., w Grudziądzu, Muzeum w Grudziądzu, firma KRD w Grudziądzu, Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma”, „Gazeta Pomorska”, Zakład Remontowo-Budowlany Mirosław Zalewski i Zespół Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu.

      Dodatkowo informacja i fotogaleria dostępna będzie na stronie internetowej OPP: www.oppgrudziadz.hg.pl.

      Informacja o mistrzostwach:
       Dwutygodnik „Rozrywka” nr 8 z dnia 5.04.2022 r., s. 41.
       Dziennik „Gazeta Pomorska” – dodatek Nasze Miasto 9.04.2022 r. s. 4.
      „#hobby „Zgłoś się, jeśli lubisz krzyżówki” (DX).
       www.pomorska.pl. – o XI SMG – (fotorelacja – 7.05.2022 r.).
       Radio Eska – serwisy.
       Relacja TVSM Grudziądz: tvsm@smgr.pl - wkrótce.




      W YNIKI
      (pkt I runda + pkt II runda = suma pkt)

      1. Kupiec Dawid – Pruszków 77 + 80 = 157
      2. Gąska Maciej – Pruszków 77 + 80 = 157
      3. Ketner Anna Maria – Józefów 72 + 78 = 150
      4. Dymek Jerzy – Olsztyn 69 + 77 = 146
      5. Romanowski Robert – Płock 65 + 72 = 137
      6. Wiśniewski Tomasz – Chełmża 62 + 63 = 125
      7. Kraskowska Bożena – Krusze 49 + 74 = 123
      8. Biniszewski Adam – Grodzisk Maz. 50 + 73 = 123
      9. Antczak-Kęsy Małgorzata – Pyzdry 52 + 62 = 114
      10. Kopacz Robert – Kielce 51 + 61 = 112
      11. Porowska Małgorzata – Warszawa 48 + 62 = 110
      12. Cerk Tomasz – Grudziądz 49 + 57 = 106
      13. Wróblewski Eugeniusz – Inowrocław 41 + 63 = 104
      14. Poncyliusz-Leszczyńska Natalia – Grodzisk Maz. 42 + 62 = 104
      15. Włodkowski Zbigniew – Niemcz 37 + 61 = 98
      16. Zieliński Arkadiusz – Grudziądz 42 + 48 = 90
      17. Poncyliusz-Guranowska Lilla – Pruszków 36 + 52 = 88
      18. Archacki Zygmunt – Ząbki 40 + 45 = 85
      19. Wnukiewicz Dariusz – Bydgoszcz 28 + 54 = 82
      20. Pączek Małgorzata – Gdańsk 42 + 38 = 80
      21. Waśniewski Zdzisław – Pelplin 35 + 42 = 77
      22. Witt Jarosław – Bydgoszcz 37 + 40 = 77
      23. Śmiałkowska Anna – Łódź 37 + 39 = 76
      24. Bałka Barbara – Warszawa 37 + 38 = 75
      25. Sieniawska Joanna – Kielce 34 + 40 = 74
      26. Norwajszas Mirosław – Szczecin 34 + 37 = 71
      27. Żmudzińska Marzena – Pelplin 29 + 40 = 69
      28. Górecki Józef – Legnica 38 + 31 = 69
      29. Łoś Zdzisław – Zielonka 27 + 38 = 65
      30. Bugajna Elżbieta – Ramleje 30 + 35 = 65
      31. Rapacz Barbara – Złotniki Kuj. 31 + 33 = 64
      32. Filipek Henryk – Bytom 26 + 36 = 62
      33. Pińczewski Wiesław – Ramleje 23 + 35 = 58
      34. Zarzeczna Maria – Włocławek 25 + 33 = 58
      35. Krywalska Mariola – Grudziądz 26 + 30 = 56
      36. Felski Przemysław – Bydgoszcz 26 + 28 = 54
      37. Gurzyński Grzegorz – Toruń 25 + 23 = 48
      38. Witczak Anna – Włocławek 21 + 25 = 46
      39. Momot Małgorzata – Bydgoszcz 22 + 24 = 46
      40. Radecki Zdzisław – Owidz 20 + 23 = 43
      41. Bryliński Włodzimierz – Warszawa 24 + 19 = 43
      42. Zmysłowski Marek – Niemcz 17 + 19 = 36
      43. Gąsior Mariola – Grudziądz 18 + 15 = 33
      44. Proczek Bernadeta – Bydgoszcz 12 + 12 = 24
      45. Zarzeczny Czesław – Włocławek 11 + 11 = 22
      46. Wolski Mirosław – Grudziądz 11 + 5 = 16
      47. Woźnicki Andrzej – Toruń 7 + 6 = 13
      48. Bogdański Arkadiusz – Bydgoszcz 9 + 0 = 9

      Pierwsza runda – max do zdobycia 80 pkt
      Druga runda – max do zdobycia 82 pkt
      W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu zadecydowało zdobycie większej ilości punktów w rundzie drugiej, a następnie szybsze oddanie zestawów turniejowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka