Dodaj do ulubionych

Ciągi czyli zabawa w pewnym radio

19.12.02, 12:05
Swojego czasu opracowalem i prowadzilem program w pilskim radio o
nazwie "Poranne ciagi". Polegalo to na tym, ze:
- podawalem wyraz 3-literowy
-nastepny sluchacz dodawal jedna litere i tworzyl nastepny wyraz (lub
sensowny ciag wyrazow)
Zabawe konczylo:
- uplyniecie 120 sekund od ostatniego telefonu
- uplyniecie 15 minut od poczatku audycji
Czy ktos kupi moj pomysl?
Obserwuj wątek
    • reptar Re: Ciągi czyli zabawa w pewnym radio 02.01.03, 12:40
      kicior99 napisał:

> Czy ktos kupi moj pomysl?

Na użytek komercyjny nie, bo nie mam radia :(

Ale możemy się przymierzyć do tego tutaj na forum. Tylko jeśli zabawę miałoby
      kończyć 120 sekund bez nowego postu... O tak, ten punkt regulaminu musimy
      wyrzucić ;)

Podaj tylko pierwszy wyraz i ciągniemy to hen, hen...!

(A tak przy okazji: czy „sensowny ciąg wyrazów” oznacza tyle co „wypowiedzenie”,
      czyli „zdanie albo coś w tym guście”? Bo nie chodzi chyba o ciąg przypadkowych
      wyrazów, prawda?).
      • kicior99 Re: Ciągi czyli zabawa w pewnym radio 03.01.03, 20:09
        tak, to ma miec sens. sekundy proponuje zastapic 48 godzinami. Zaczynamy: RAK
        (tyle ze ta zabawa moze trwac rok...)
        • reptar Kwestie regulaminowe 04.01.03, 12:21
          kicior99 napisał:

> tak, to ma miec sens. sekundy proponuje zastapic 48 godzinami. Zaczynamy: RAK
          > (tyle ze ta zabawa moze trwac rok...)

Może być i rok, a na razie muszę oszczędzać te 48 godzin, bo nie wiem jeszcze
          jednego, a Ty, Kicior, jako wodzirej, zostajesz wyznaczony do ustalenia: jak
          często może zabierać głos jedna osoba? Biorąc pod uwagę, że na forum ujawniło
          się na razie mniej forumowiczów, niż (zapewne) miało Twoje radio, należałoby
          zezwolić na wielokrotne zabieranie głosu, z tym że nie dwa razy z rzędu. Wydaje
          mi się, że nie ma sensu, żebym na przykład ja sam obleciał sobie osiem kolejek
          z rzędu, bo wtedy mógłbym zaczynać „od końca” i dopasowywać kolejne kroki do
          piorunującego efektu, który zamierzam osiągnąć przy iluś tam literach. Dlatego
          uważam, że przynajmniej powinien być zakaz zabierania głosu przez dwie kolejki
          z rzędu. Ale jak sądzisz, co dalej? Jeśli dodam literę n-tą, ktoś inny n+1, to
          czy ja mogę JUŻ dodawać n+2, czy to jeszcze za wcześnie?

Dodam literę i ułożę coś, ale jeszcze chwilkę nie. Bo jak wspomniałem,
          oszczędzam te 48 godzin - w soboty i niedziele zwykle mało przybywa wpisów :(

A więc stan na teraz:
          mamy podany przez Ciebie wyraz RAK i termin 5 stycznia (niedziela), godz. 20:09.
          • kicior99 Re: Kwestie regulaminowe 04.01.03, 15:56
            reptar napisał:

, należałoby
            > zezwolić na wielokrotne zabieranie głosu, z tym że nie dwa razy z rzędu.

tak - i to jest to!
            > czy ja mogę JUŻ dodawać n+2, czy to jeszcze za wcześnie?

tak, mozna, ale ie wiecej niz 3 trazy z rzedu taki pingpong.
            > mamy podany przez Ciebie wyraz RAK i termin 5 stycznia (niedziela), godz.
            20:09

Wlasnie Zatem na razie nie moge grac =(
            • reptar RAK + S = SKRA 04.01.03, 17:00
              Jak w temacie: RAK + S = SKRA
              48 godzin, czas start!
              • kicior99 SKRA + P = PARSK 05.01.03, 14:01
                onomatopeje tez moga byc =)))
                • reptar PARSK + Y = SAPRYK 05.01.03, 21:23
                  kicior99 napisał:

> onomatopeje tez moga byc =)))

„Parsk” to nie tylko to. Według słowników Brücknera i Doroszewskiego parsk to
                  również dół na ziemniaki.

Sapryk z kolei to nazwisko aktora. Grał m.in. Dermota Marrangę w „Wiedźminie”,
                  grał też w spektaklu TV pt. „Rozmowy przy wycinaniu lasu”
                  www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/spisfilmow?osoba=14853&baza=1

A tak przy okazji - mamy anagramy:
                  RAK => KRA => KAR
                  SKRA => KRAS
                  PARSK => SKARP (taka ryba)
                  oraz SAPRYK => PRYSKA (czasownik w III os. l.poj.).
                  • zb.wo Re: PARSK + Y = SAPRYK 05.01.03, 22:27
                    A jest jeszcze "Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota SPYRKA", czy może źle
                    pamiętam?
                    Pozdrawiam
                    • taddy01 Re: PARSK + Y = SAPRYK 05.01.03, 23:21
                      SAPRYK + I = PARYSKI
                      Witold Paryski jest autorem wielu przewodników po Tatrach
                      • reptar PARYSKI + W = WYPRASKI 06.01.03, 07:47
                        zb.wo napisał:

> A jest jeszcze "Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota SPYRKA".

Jeśli chodzi o te anagramy, to jeszcze KAPRYS i SKARPY (a do RAK-a jeszcze AKR).

A wracając do zabawy:
                        PARYSKI + W = WYPRASKI

(Wg słownika Doroszewskiego: wypraska = drobny przedmiot otrzymywany przez
                        prasowanie z różnego rodzaju proszków, tworzyw sztucznych lub z metalu).

• taddy01 Re: PARYSKI + W = WYPRASKI 06.01.03, 12:24
                          WYPRASKI + A = WYSPIARKA
                          i co Wy na to
    • uhuhu WYSPIARKA + P = PAW KAPRYSI 06.01.03, 14:15
      Drzewko się zbyt rozrastało, więc nieco przygiąłem gałązkę ;-)
      • taddy01 PAW KAPRYSI + M = PRAWY PISMAK 06.01.03, 15:31
        "KTO DA WIĘCEJ CO JA" TO NIE JA, TO PSTROWSKI
        • reptar PRAWY PISMAK + W = WAMPIRY WSPAK 06.01.03, 16:13

„Wampiry wspak” to taki człon w rebusie ;)
          • zb.wo WAMPIRY WSPAK + Z = WYPRAWKA Z PISM 06.01.03, 16:45
            WYPRAWKA Z PISM, to muszą być oczywiście czaso...pisma z kącikiem
            szaradziarskim na odpowiednio wysokim poziomie ;-), żeby się małe uczyło tego
            co należy.
            • uhuhu WYPRAWKA Z PISM + E = WYPIEPRZAM KWAS 07.01.03, 08:29
              "Wypieprzam kwas!" - ot, reakcja wkurzonego chemika po kolejnej nieudanej
              reakcji... ;-)
              • reptar WYPIEPRZAM KWAS + L = WIEPRZ MA PYSK LWA 07.01.03, 09:30
                Czego to ta inżynieria genetyczna nie wymyśli, no, no...
                • uhuhu WIEPRZ MA PYSK LWA + L = LEWY SMAK PIWA Z PRL 07.01.03, 09:42
                  O tak, wtedy piwo nie smakowało tak samo, jak teraz...
                  • zb.wo LEWY SMAK PIWA Z PRL + I = PIERWSZYM WILKA, PAL 07.01.03, 11:10
                    Jeśli jeszcze nie koniec, to i ja coś dodam. Jest to nieco chaotyczna odzywka
                    myśliwego do towarzysza, który właśnie natknął się na grożnego zwierzaka.
                    • taddy01 PIERWSZYM WILKA, PAL + I = PIEPRZMY W SALI WILKA 07.01.03, 11:39
                      Obsceniczne?
                      Sorry
                      • zb.wo PIEPRZMY W SALI WILKA + Ę = PRZYPIEKA MASĘ W WILLI 07.01.03, 12:17
                        a może PIEPRZMY WILKA I W LAS...
                        A teraz porachunki gangsterów: PRZYPIEKA MASĘ W WILLI
                      • jw1969 PIEPRZMY W SALI WILKA + A = PAPIERZYSKA MA W WILLI 07.01.03, 12:27
                        mój skromny wkład...
                        • jw1969 PRZYPIEKA MASĘ W WILII + A = WAM WILLĘ I PAPIERZYS 07.01.03, 12:32
                          poprawka (spóźniłem się)...
                          • jw1969 WAM WILLĘ I PAPIERZYSKA 07.01.03, 12:33
                            tak miało być (cosik obcięło)
    • reptar MAM WILLĘ I PAPIERZYSKA ( - porządki - ) 07.01.03, 13:42
      RAK (kicior99)
      +S = SKRA (reptar)
      +P = PARSK (kicior)
      +Y = SAPRYK (reptar)
      +I = PARYSKI (taddy01)
      +W = WYPRASKI (reptar)
      +A = WYSPIARKA (taddy01)
      +P = PAW KAPRYSI (uhuhu)
      +M = PRAWY PISMAK (taddy01)
      +W = WAMPIRY WSPAK (reptar)
      +Z = WYPRAWKA Z PISM (zb.wo)
      +E = WYPIEPRZAM KWAS (uhuhu)
      +L = WIEPRZ MA PYSK LWA (reptar)
      +I = LEWY SMAK PIWA Z PRL (uhuhu)
      +I =PIERWSZYM WILKA, PAL (zb.wo)
      +I = PIEPRZMY WILKA W SALI (taddy01) lub PIEPRZMY WILKA I W LAS (zb.wo)
      +Ę = PRZYPIEKA MASĘ W WILLI (zb.wo)
      +A = MAM WILLĘ I PAPIERZYSKA (jw1969)

Kto da więcej? Kto da więcej? Kto da więcej?
      • jw1969 Re: WAM WILLĘ I PAPIERZYSKA ( - porządki - ) 07.01.03, 14:09
        Poprawka: nie "mam willę" tylko "wam willę"
    • reptar WAM WILLĘ I PAPIERZYSKA (poprawka) 07.01.03, 14:11

Poprawka do porządku. WAM, przez Wu.
      Źle przepisałem. Przepraszam za zamieszanie!
      • jotzet2 SZA, LĘKLIWY WAMPIR SAPIE 07.01.03, 16:03
        dodano literę S
        • zb.wo O, WY MI LIPĘ, PIERWSZA KLASA 07.01.03, 18:58
          Jakoś mi się tak przeanagramowało na "WY MI LIPĘ, PIERWSZA KLASA" i może to
          mało eleganckie ale przydać się w przyszłości może literka "O" więc niech
          będzie "O, WY MI LIPĘ? - PIERWSZA KLASA!"

• musztardek SKLEPOWA WITA, PRZYMILA SIĘ ... 07.01.03, 22:12
            ... a co? Nie ma w dzisiejszych czasach miłych sklepowych? Myślę że są :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !
            Musztardek
            • reptar PATRZĘ, A WHISKY POLEWA MI... LIS 08.01.03, 01:04
              a dopiero co stał tu barman...! cojes głrane?
              • jotzet2 HISTORYK SAM PALI I WLEWA ZUPĘ 08.01.03, 09:55
                bo sam, bo nałogowiec (na zdrowie!), bo coś tam umie upichcić
                • jw1969 ...A LUMP WYCHLAPIE TRZĘSAWISKO 08.01.03, 10:56
                  (jak juz się trafiła okazja umycia się za darmo)
                  Dołożyłem C.
                  • jw1969 Re: ...A LUMP WYCHLAPIE I TRZĘSAWISKO 08.01.03, 11:09
                    POprawka (połknąłem jedno i)
                    • jotzet2 WIĘKSZY PIECHUR SPALI WOAL MATA 08.01.03, 12:18
                      • reptar PAMIĘTASZ HAIKU O WPRAWIE SCYLLI? 08.01.03, 12:39

(dodałem I)
                        PAMIĘTASZ HAIKU O WPRAWIE SCYLLI?
                        • kicior99 off/topic: o regulaminie 08.01.03, 13:18
                          Niewstety, nie moge sie bawic z Wami bo przychodze do cafe na godzine i mam
                          sporo roboty (rowniez zawodowej). Ale nie ustalilismy kiedy konczy sie zabawa
                          (poza 48 godzinami ale widze ze nikt nie odpusci). Proponuje 31 stycznia 24.00.
                          • reptar Re: off/topic: o regulaminie 08.01.03, 13:29

i jeszcze warto by ustalić, kto wygrywa, hi hi hi....
                            • kicior99 Re: off/topic: o regulaminie 09.01.03, 14:12
                              reptar napisał:

>
                              > i jeszcze warto by ustalić, kto wygrywa, hi hi hi....

To jest jasne - ten kto wyslal ostatniego posta przed deadlinem
                              Nagroda pocieszenia - dla najaktywniejszego
                              Ale co wygrywa - to juz inny problem... (patrz watek wiecej, wiecej...)
                        • jotzet2 PIĘTASZKOWI I SUPERCHAMOWI - "LAYLA" 08.01.03, 14:53
                          Eric Clapton z dedykacją. Mam tylko wątpliwości co do poprawności wyrazu
                          SUPERCHAM. W chwili obecnej nie mam możliwości sprawdzenia tego słowa, więc
                          może jury wątku zadecyduje co do pozostawienia lub nieuznania tego wyrażenia.
                          • reptar ja jako jury ;-) 08.01.03, 15:45
                            jotzet2 napisał:

> Mam tylko wątpliwości co do poprawności wyrazu SUPERCHAM. W chwili obecnej
                            > nie mam możliwości sprawdzenia tego słowa, więc może jury wątku zadecyduje
                            > co do pozostawienia lub nieuznania tego wyrażenia.

Myślę, że na tym etapie nie musimy się aż tak ściśle trzymać źródeł, bo nasza
                            piramidka powoli wkracza w przedział dłuższych dzieł literackich, a tu - jak
                            wiadomo - zawsze wszystko można zwalić na licentia poetica ;)

Żeby cię jednak uspokoić, podaję link do miejsca, gdzie można znaleźć cząstkę
                            słowotwórczą „super-”, która tutaj zastosowana jest poprawnie, cokolwiek by ten
                            supercham miał sobą prezentować - oto link: sjp.pwn.pl/haslo.php?id=59575

A zatem ciągniemy dalej!

• zb.wo Uwagi o sposobie zapisu 08.01.03, 16:40
                              W okienku temat można wpisać nie więcej niż 50 znaków - sprawdziłem - ponadto
                              chyba jeśli jest ich więcej niż 45 to tylko tyle jest wypisywane, a reszta jest
                              zastępowana trzema kropkami. Nie jestem pewien czy długi nick nie spowoduje u
                              kogoś dodatkowego obcięcia. Żeby najdłużej wykorzystywać to okienko w całości,
                              gdy już dojdziemy do tej granicy, proponuję:
                              1) dopóki to możliwe - literę dodaną pisać małą, będzie wyraźnie widoczna wśród
                              pozostałych - dużych,
                              2) potem ewentualnie rezygnować z pisania spacji posługując się metodą używaną
                              często przez programistów - łączyć poszczególne słowa, bez spacji, pisząc je
                              małymi literami, z wyjątkiem pierwszych liter słów, które zawsze są duże.
                              np. "PiętaszkowiISuperchamowiLayla" - wygląda nieszczególnie lecz przecież
                              resztę, pisząc tradycyjnie jak dotychczas, można umieścić w treści.
                              No i Ciebie, jurorze proszę o akceptację,
                              pozdrawiam.
                          • zb.wo +R = PRZYHAMOWALI KARTA WIĘC PSULI OSIE 08.01.03, 16:01
                            Czy KART to jest to co myślę?
                            • reptar komentarz 08.01.03, 19:43
                              zb.wo napisał:

> No i Ciebie, jurorze proszę o akceptację,

Nie chciałbym się tu za bardzo szarogęsić - jurorki podjąłem się raz i tylko
                              ochotniczo, bo było zapotrzebowanie. Umówmy się, że każda następna propozycja
                              zatwierdza poprzednią, czyli jak w kartach. Inaczej mówiąc: można zgłaszać
                              zastrzeżenia tylko do tego, co na wierzchu (poza remanentami w rachunku liter,
                              bo takie uchybienie - jak się ktoś pomyli w liczeniu - jest bardzo konkretne i
                              jednoznaczne).

zb.wo napisał:

> Czy KART to jest to co myślę?

Kart - tu mogłyby być wątpliwości, czy biernik będzie „kart” czy „karta”, ale z
                              moich badań słownikowych wynika, że wszystko jest w porządku („Inny słownik
                              języka polskiego PWN”, hasło „gokart” - bo samego „kart” nie ma, ale przyjąłem,
                              że odmiana będzie ta sama; kwalifikator RZ MZW i instrukcja obsługi tego
                              kwalifikatora na str. XXXVI).

Wszystko jest w porządku. Litery też policzyłem ;-)
    • reptar + U = ZA CHWILĘ PRYMUSKA POWIE O AUSTRALII 08.01.03, 22:39
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka