Dodaj do ulubionych

Konkretna korzyść z pośrednika w sprzedaży

15.05.11, 12:52
Witajcie Szanowne Forum!
Temat był już wałkowany, ale dyskusja nie była całkiem owocna.
Chciałbym bardzo, aby swoje doświadczenia zamieścili Ci, którzy będąc sprzedającymi nieruchomość w Warszawie odnieśli namacalną korzyść z pośrednictwa.

Np.: ogłoszenie wisiało rok w internecie, po roku ktoś się decyduje na usługi pośrednika i w trzy miesiące sprzedał.

Wyjaśniam dlaczego pytam: jako kupujący miałem jak najgorsze doświadczenia. Oglądałem mieszkanie po mieszkaniu, podpisując umowę z pośrednikiem w bramie lub przy śmietniku. Prezentacji mieszkania zawsze dokonywał sam właściciel - wkład merytoryczny pośrednika był znikomy (ani razu nie widziałem, żeby pośrednik wyciągał klucze z kieszeni i sam nas oprowadzał). Co jeszcze gorsze, z obiecanego "będziemy dla państwa szukali ofert" nie wyszło zupełnie nic - nie było żadnych telefonów. W końcu znaleźliśmy mieszkanie, które kupiliśmy bezpośrednio.

Teraz jestem sprzedającym. Zdecydowałem się obstawać przy sprzedaży bezpośredniej, bo uważam, że dostęp do internetu ma dosłownie każdy. Zastanawiam się, czy ktoś ma doświadczenia, które skłoniłyby mnie do zmiany stanowiska?
Istotne dla mnie są dwa parametry - cena (chciałbym sprzedać jak najdrożej) i czas (spodziewam się, że na kupca mogę czekać ze dwa lata - czy pośrednik rzeczywiście może to przyśpieszyć?). Nie jest natomiast istotna tzw. merytoryczna opieka nad transakcją, bo ta - jak sądzę - leży w gestii notariusza. Nie jest też dla mnie zaletą usług pośrednika, "że tak jest na całym świecie".

Do zaczęcia tego wątku skłoniła mnie też wymiana maili z panią pośredniczką, od której dostałem n-tą propozycję "współpracy". Napisałem jej, że chyba nie czytała ogłoszenia i wylałem trochę żółci. Na to ona też mi wylała, w duchu, jaki na tym forum się czasami zdarza.
Także podkreślam: nie chcę nikogo obrazić, nie uważam, że wszyscy pośrednicy to pasożyty. Miałem złe doświadczenia, ale chętnie poczytam, że ktoś miał dobre.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
MO
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka