Dodaj do ulubionych

wypowiedzenie 2005

23.07.04, 11:48
Co sądzicie o wypowiedzeniu dzisiaj czynszu ze skutkiem na koniec grudnia
2004 r. i ustaleniu od 1 stycznia 2005 r. czynszu na poziomie przekraczającym
3% wartości odtworzeniowej? W tych dniach do lokatora w Krakowie wysłane
zostanie takie wypowiedzenie. Kto jeszcze?
Obserwuj wątek
    • krotki Re: wypowiedzenie 2005 23.07.04, 14:04
      Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa;
      1/ musimy dzialac zgonie z aktualnie oboiązujacym prawem - zatem jeśli 2
      stycznia 2005 bedzie obowiązywał przepis ograniczajćy czynsz do np. 3.25 % to
      nie bedzie mógłbyć on wyższy - nieależnie od tego kiedy dokonamy czynności
      wypowiedzenia,
      2/ mozna wypowiedziec i jak sie okaże, że nie ma ograniczen - jest sie
      pierwszym!
      3/ i najciekawsze; wypowiedziec i ustalic cokolwiek ale i świadomie iść do sądu
      po przekraczajacy 3.25% jako droga do TK

I ta 3 możliwość moim zdaniem jest najwłaściwsza ale..... w Wa-wie, Krakowie
      może w Poznaniu i Gdańsku ale nie u mnie, gdyz na lokatora za 9 zł za 1 m 2 (
      mieskanie 45 m 2 - czekałem prawie 1 rok!!! ( i uważam to za fuks bo naprawde
      chciałem 8 zł a ok przebił drugiego - tak sie złożyło), . Czynsz 3.25 % u nas
      to 6.50 zł strzelanie 7-8 zł w mieszkaniach i ponad 100 m 2 i to do tego na 1
      rok ( no bo 2006 7.40 zł!!) uwazam za bezsensowne. Chyba, że wpadnie poślini
      Murynowicz i każe czynsze obniżyć aaa... to zupełnie inna bajaka ( ale chyba
      nie bo sama sie juz z kamieniczy czynszowej wyprowadziła!!!)

Pozdrawiam
      • oswn.poznan Re: wypowiedzenie 2005, ale nie teraz. 23.07.04, 15:14
        Zalecam ostrożność w takich działaniach. Będę o tym informował po 10 września
        br. Jeżeli to będzie możliwe to w listopadzie , w grudniu aby termin
        wypowiedzenia był w styczeń 2005. W podobnej sprawie przegrał Pan Ostrowski w
        TK SK34/02, dlatego zalecam daleko idącą ostrożność i koordynację z Gdynią
        OSWN. Pozdrawiam.
        • oskar58 Re: wypowiedzenie 2005, ale nie teraz. 01.11.04, 09:28
          No i nie doczekałem się. Pewnie nie ja jeden. Zresztą mogłem się tego
          spodziewać. W sobotę, 30 października wysłałem ulubionym lokatorom
          wypowiedzenia czynszu ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2005 r. i ustaliłem od
          tego dnia nowy w wysokości 4 % wartości odtworzeniowej, ale nie określałem tego
          nowego ani w procentach ani stawką za metr kwadratowy tylko kwotą (zaokrągloną
          w górę) za całe mieszkanie. Chcę uniknąć w ten sposób wszelkich sporów co do
          prawidłowości obmiaru mieszkania. Teraz mogę spokojnie czekać na nowelizację
          przepisów. Ja zrobiłem swoje, teraz kolej na Sejm. Jeżeli nie dostanę należnej
          kwoty do 10 stycznia 2005 r. wnoszę pozew o zapłatę. Pozdrawiam. Oskar
          • oskar58 Wypowiedzenie 2005, jeszcze teraz. 18.11.04, 20:21
            Zdążą czy nie zdążą? Oto jest pytanie. Wbrew temu co tu moi adwersarze piszą,
            jestem zdania, że jeszcze można, do końca listopada, a przy odrobinie ryzyka
            jeszcze do końca grudnia 2004 r., wypowiedzieć najem ze skutkiem od dnia 1
            stycznia 2005 r. (i odpowiednio od 1 lutego 2005 r.) i bez ograniczeń
            wynikających z nowej (nowelizacji) ustawy. Wypowiedzenie (doręczenie pisma)
            dokonane zostanie pod rządem obecnie obowiązującej ustawy, a ta pozwala
            podwyższyć czynsz za jednomiesięcznym (co najmniej) okresem wypowiedzenia
            (najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego - art. 685
            (prim) Kodeksu cywilnego), a ograniczenie wysokości czynszu do 3% wartości
            odtworzeniowej lokalu traci moc z dniem 31 grudnia 2004 r. (art. 28 ust. 2
            ustawy o ochronie lokatorów). Wszystkie ograniczenia zawarte w projekcie zmian
            odnoszą się do treści wypowiedzenia, wypowiedzenie ma spełniać takie i siakie
            warunki pod groźbą nieważności. Skoro wypowiedzenie (pismo) doręczone zostanie
            w listopadzie albo grudniu 2004 r., to będzie podlegać ocenie pod względem
            zgodności z ustawą obowiązującą w chwili doręczenia, a nie z projektem zmian.
            Jeżeli to kogoś nie przekonuje, to niech to zrobi ze zwykłej ostrożności, bo
            może nie zdążą uchwalić zmian. Koszt naprawdę niewielki, a ile korzyści. Jeżeli
            macie inne zdanie, napiszcie dlaczego. Serdecznie pozdrawiam. Uparty Oskar
            • oswn.poznan Re: Wypowiedzenie 2005 oskara jest błędne. 18.11.04, 23:03
              oskar58 napisał:

> jeszcze do końca grudnia 2004r., wypowiedzieć najem ze skutkiem od dnia 1
              > stycznia 2005r. (i odpowiednio od lutego 2005r.) i bez ograniczeń
              > wynikających z nowej (nowelizacji) ustawy. ...

Szanowni właściciele!
              Z całą powagą stanu mojej wiedzy prawnej przestrzegam właścicieli przed
              wysyłaniem lokatorom wypowiedzeń czynszu proponowanych powyżej przez Jana
              Ostrowskiego, czyli oskara58. Proponowane przez oskara58 wypowiedzenie od 2005
              roku obarczone jest poważną wadą prawną, które to wypowiedzenie w przydatku
              nawet skutecznego doręczenia go lokatorowi, nie będzie miało mocy
              obowiązującej , czyli takie wypowiedzenie nie da zamierzonego skutku prawnego
              w postaci podwyżki czynszu. Każdy sąd powszechny już w pierwszej instancji
              (nawet jeżeli podwyżka byłaby dokonana w wysokości 3,05% w.o.) musi być uznana
              za dokonaną nieskutecznie. Nie sądzę, żeby właściciele dążyli na własne
              życzenie do ośmieszania się przed swoimi lokatorami, że są prawnie nieudolni.
              oskar w dniu 12 maja 2004 roku w Trybunale Konstytucyjnym już się ośmieszył
              przed własnymi lokatorami i nie chce pozostać sam w takiej sytuacji i
              proponuje kolejnym właścicielom by też się ośmieszali przed swoimi lokatorami.
              Dlatego ja przestrzegam przed takim wypowiadaniem czynszu.
              Niestety nie będę zdziwiony gdy w najbliższym czasie okaże się, że oskar58
              jest członkiem Zarządu którejś z krakowskich organizacji lokatorskich.
              Słyszałem już o dwóch radnych jakiegoś miasta (którego teraz miasta nazwy nie
              wymienię), które to radne, będąc właścicielkami kilku kamienic, dbając o swój
              elektorat wyborczy, działają prolokatorsko, szkodząc w głębokim swoim
              przekonaniu właścicielom.
              Prawdopodobnie i oskar jako jan ostrowski znów zamarzył być radnym Miasta
              Krakowa, ale sądzę że mu to się nie uda, nawet krakowscy lokarorzy to
              zrozumieją.
              Dlatego jeszcze raz przestrzegam powagą mojego stanowiska uzyskanego z wyboru
              ponad stu właścicieli poznańskiego środowiska właścicieli kamienic, jako
              przewodniczący poznańskiego oddziału OSWN, iż każdy właściciel zrobi co
              zechce, ale konstrukcja prawna wypowiedzenia czynszu oskara58 od 2005 roku
              obarczona jest poważnym błędem prawnym, który to błąd zaskutkuje nieważnością
              takiego wypopwiedzenia, szczególnie na obszarze działania pomorskiego i
              wielkopolskiego sądu okręgowego.
              Tutaj dowodów i konkretów nie wymienię, każda kancelaria adwokacka może to bez
              trudu wyjaśnić.
              Pozdrawiam wszystkich oprócz anarchisty oskara58.
              Henryk Tubacki
              tubacki@oswn.poznan.pl
              • krotki sprawa dość oczywista 18.11.04, 23:35
                oskar juz wiele razy głosił herezje, przed którymi przestrzegalem, to kolejna,
                generalnie trudno mieć zaufanie do wywodów faceta, który przegrywa nie tylko
                oczywście bezsensownie wytoczone sprawy (TK) ale, tez i te, które sa czywiste
                do wygrania (odskodowanie), musi byc coś w nim samym. Zreszta to widac nawet
                na forum, jest niestabilny umysłowo, w wypowiedziach podnieca sie swoimi
                słowami, zapętla sie, a jako argumenty używa inwektywy, które i tak nic nie
                zmieniają, a tylko negatywnie ustawiaja do niego, znajduje zadowolenie w
                obrażaniu innych a nie szuka porozumienia. A obrażajac innych uniemozliwia,
                sam sobie, obiektywna ocene przez innych, przez to przegrywa włąściwie za
                kazdym razem - ale to już jego sprawa.
                Moja rada ignoruj go - ale oczywiście przestrzegajmy innych by nie szli jego
                śladami gdy bredzi.
                na razie rodzi sie inne pytanie czy warto w ogóle walczyć o czynsz! nawet w
                dużych miastach 3% staje sie problematyczne a 3.25 czy obecne 3.3 to sprawa 2-3
                miast zreszta nie na długo bo... jeśli przejdzie model litewski ( a przejdzie)
                to na dystansie kilku lat załatwi sprawę, podobnie 3 latki , czy powolne
                wchodzenie na rynek pustostanów ( z prostego względu - koszty!), podstaianie
                lokali do eksmisji itp.
                Generalnie idziemy do przodu powoli ale konsekwentnie - gasimy pola sporu,
                teraz tylko życzmy sobie i lokatorom lepszych zarobkow i bedzie ok!!!
                Pozdrawiam
                • krotki odpowiedź oskara - z wyciętym chamstwem 21.11.04, 21:28
                  oskar58 21.11.2004 20:26 + odpowiedz

Drodzy wynajmujący! Wbrew twierdzeniom Krótkiego sprawa jest niesłychanie
                  prosta. Wypowiedzieć wysokość czynszu i już. A potem czekać. Jak dotąd nikt z
                  moich oponentów nie podniósł żadnych, powtarzam żadnych, merytorycznych
                  argumentów przeciwko wypowiedzeniu czynszu w listopadzie za jednomiesięcznym
                  wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec grudnia 2004 r. i ustaleniu czynszu od 1
                  stycznia 2005 r. na wolnym (rynkowym, nie dowolnym) poziomie. Wątpiącym
                  przypomnę, że nowelizacja jest jeszcze projektem, a jak będzie ogłoszona i
                  obowiązująca to nie działa wstecz. To co czynimy w okresie do 31 grudnia 2004
                  r. reguluje ustawa Kodeks cywilny i ustawa z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw
                  lokatorów... . A tam w art. 28 ust. 2 stoi, że do dnia 31 grudnia 2004 r.
                  (...) czynsz nie może przekraczać w stosunku rocznym 3% wartości odtworzeniowej
                  lokalu. Zatem od 1 stycznia 2005 r. może przekroczyć te magiczne 3% i to bez
                  żadnych ustawowych ograniczeń. W art. 6851 Kodeksu cywilnego (dodanym przez
                  art. 26 powołanej wyżej ustawy), napisano, że wynajmujący może podwyższyć
                  czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej na miesiąc
                  naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. Zatem jeżeli wypowiesz czynsz w
                  listopadzie 2004 r., to zarówno czynność wypowiedzenia (oświadczenie woli), jak
                  i okres wypowiedzenie, podlegać będą kontroli pod względem zgodności z tylko
                  tymi przepisami: art. 28 ust. 2 ustawy z 21 czerwca 2001 r. i art. 6851
                  Kodeksu cywilnego. Henryk Tubacki, "najważniejsza osoba w OSWN", "lokalny
                  autorytet", obiecywał zająć stanowisko w tej sprawie po 10 października i nie
                  zajął. Krótki też przejechał się po mnie, ale merytorycznie to mu nie wyszło,
                  pisze "musimy dzialac zgonie z aktualnie oboiązujacym prawem", ale nie wskazuje
                  tego prawa, które obowiązuje, tylko to które jest jeszcze, nawet nie w
                  powijakach, tylko rodzi się w bólach - projekt ustawy. No ogólnie biorąc
                  jaskrawy brak rozeznania co jest prawem a co propozycją i projektem, co
                  obowiązuje, a co dopiero (może) będzie obowiązywać. Istne pomieszanie z
                  poplątaniem. Jeżeli ktoś ma rzeczowe argumenty przeciwko mojej propozycji,
                  proszę niech napisze, może mnie przekona, pójdę do Canossy, a autorowi
                  najlepszej polemiki stawiam flaszkę mojego ulubionego trunku. Oferta ważna do
                  końca listopada 2004 r. Serdecznie pozdrawiam. Wasz Uparty Oskar
                  • oswn.poznan Re: odpowiedź oskara - z wyciętym chamstwem 21.11.04, 21:52
                    oskar58 napisał:

> Drodzy wynajmujący! Wbrew twierdzeniom Krótkiego sprawa jest niesłychanie
                    > prosta. Wypowiedzieć wysokość czynszu i już. ... Jak dotąd nikt z
                    > moich oponentów nie podniósł żadnych, powtarzam żadnych, merytorycznych
                    > argumentów przeciwko wypowiedzeniu czynszu w listopadzie za jednomiesięcznym
                    > wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec grudnia 2004 r. i ustaleniu czynszu od 1
                    > stycznia 2005 r. na wolnym (rynkowym, nie dowolnym) poziomie.
                    oskarze58, że ty błądzisz to twoja sprawa, ale jeszcze raz powtarzam -nie
                    działaj na szkodę innych właścicieli.
                    Dziwisz się, że ani ja, ani krotki z tobą merytorycznie nie dyskutujemy?
                    Na poziomie (jak to w swoim poście mówisz) rynsztoka nie będziemy rozmawiać.
                    Gdybyś nas nie obrażał, to byśmy tobie wytłumaczyli twój błąd i byś mógł
                    poprawić swoje wypowiedzenie. A tak - przegraj jeszcze raz i tą sprawę
                    podwyższania czynszów od 2005r., tak jak przegrałeś skargę SK 34/02. Tylko nie
                    pogrążaj innych właścicieli.
                    Mówiłem pójdź prawniku do prawdziwego adwokata, on odpłatnie ci wytłumaczy twój
                    błąd.

> ... jeżeli wypowiesz czynsz w
                    > listopadzie 2004 r., to zarówno czynność wypowiedzenia (oświadczenie woli),
                    > jak i okres wypowiedzenie, ...
                    skutecznie będzie prawnie nieobowiązujące, czyli nieważne.

> ... Henryk Tubacki, "najważniejsza osoba w OSWN", "lokalny
                    > autorytet"
                    i znów kpisz ...

> , obiecywał zająć stanowisko w tej sprawie po 10 października i nie
                    > zajął.
                    oskarze58, powinieneś wiedzieć, że "brak stanowiska jest stanowiskiem"
                    gdybyś inaczej postępował...

> ale nie wskazuje tego prawa, które obowiązuje,
                    prawnikowi nie godzi się wskazywać obowiązującego prawa, prawnik potrafi sam
                    dotrzeć do prawa, które obowiązuje (służę pomocą na mojej stronie:
                    www.czynsze.republoka.pl).

> ... Istne pomieszanie z poplątaniem.
                    Dlaczego ciągle piszesz o sobie? Czytający to forum już od dawna zauważyli, że
                    jesteś pomieszany i poplątany, nie powtarzaj się -to jest już nudne oskarze58.
                    A może weź jakieś korepetycje?

> Jeżeli ktoś ma rzeczowe argumenty przeciwko mojej propozycji,
                    > proszę niech napisze, może mnie przekona,...
                    ciebie nikt nie przekona ty wiesz swoje i kropka.

> p.s. z Krótkim nie polemizuję, musiałbym zniżyc się do poziomu rynsztoka. O.
                    Oooo..., Feee..., nieładnie oskarze58, tu już ty smrodem cuchniesz.
                    I znów zmuszasz mnie do pisania na wątku, którego nie chciałem zakładać.
                    Czy ty chyba chcesz być wycinany z forum, cokolwiek napiszesz?
                    Nie prowokuj dalej.
                    Pozdrawiam, ale tylko tych co pachną.
                    Henryk Tubacki
                    tubacki@oswn.poznan.pl

PS. Krotki dziękuję, za wycięcie oskara58.
                    Byłeś szybszy wysyłając ten post system polecił mi się powtórnie zalogować i
                    zauważyłem, że wyciołeś. Ja jednak wyślę co napisałem o jego rynsztoku, dla
                    przestyrogi innych właścicieli, aby nie słuchali "szczerych" rad oskara58.
                    A może za jego "rynsztok" zablokuj całkowicie oskara58 na tym forum - po co my
                    tracimy nasz cenny czas - by dyskutować z "rynsztokiem"?
                    Czasy są bardzo ciekawe i ja pracuję 20h na dobę i jeszcze strata czasu na
                    klepanie klawiaturą na bzdury oskara58.
                    Proszę - zablokuj oskara58 chociaż do końca tego roku, by oskar58 do końca 2004
                    roku nie bałamucił innych właścicieli. Pozdrawiam
                    • krotki Re: odpowiedź oskara - z wyciętym chamstwem 21.11.04, 22:06
                      oswn.poznan napisał:
                      > > Proszę - zablokuj oskara58 chociaż do końca tego roku, by oskar58 do końca
                      2004> roku nie bałamucił innych właścicieli. Pozdrawiam

widzisz moge zablokowac login oskara ale on pisuje jako Jan i byc może pod
                      innych ale pewnie nei bo chamstwem okazuję sie tylko oskar i jego alter ego Jan
                      moim zdaniem to czlowiek chory - na głowe- zatem bedzie walczył by innych
                      obrażać - moim zdaniem głownie jesienia i wiosna ( to czas wiadomo jakiej
                      choroby) dlatego bede wycinal chamsto natomiast jego powstrzymam sie moze
                      zmądrzeje???
                      Pozdrawiam
                      PS nic nie wiem o wodzie !! jestem osro zajety pracą tak, że nie śledze
                      interesujących mnie watków a jest ich kilka ( w nieruchomościach - 3 ) ale te
                      inne sa dla mnie dużo ważniejesze ( bo tu od 2 lat - jak pisałem- jestem
                      wygrany) . Jak os wiesz - daj znać!!!
                      • oskar58 Komuna wróciła 21.11.04, 23:31
                        Mamy cenzurę. Krótki i Tubacki cenzurują moje posty, a na udokumentowany zarzut
                        niekompetencji odpowiadają dyrdymałami o rzekomym chamstwie. Sami są jak te
                        stokrotki niewinne. Uprzejmie pozdrawiam Obu i całe OSWN Oddział w Poznaniu.
                        Upierdliwy Oskar
              • harid Re: Wypowiedzenie 2005 oskara jest błędne. 25.11.04, 12:48
                Ja troche z innej "beczki".Jak wypowiedzieć umowę lokatorowi, który nie jest z
                tzw.przydziału kwaterunkowego?Podkreślam, że do niedawna kamienica była
                współwłasnością.Umowę z nim nie zawierałam ja tylko osoba, która uzurpowała
                sobie prawo do całkowitek administracji budynku.Teraz wszysko jest podzielone i
                to mnie dostał sie taki lokator.Jaki jest mkonieczny czas do wypowiedzenia mu
                umowy, czy to w ogóle jest możliwe?
    • oskar58 Re: wypowiedzenie 2005 23.07.04, 17:29
      Drogi Henryku i Krótki. Wypowiedzenie czynszu od 1 stycznia 2005 r. oceniane
      będzie co do zgodności z prawem nie w chwili wywołania skutków ale w chwili
      kiedy wypowiedzenie dojdzie do wiadomości najemcy nawet jeżeli nie odbierze on
      listu do siebie adresowanego. Zgodnie z obowiązującym art. 681(1)kc w wersji
      znowelizowanej przez art. 26 pkt 9 ustawy o ochronie lokatorów "wynajmujący
      może podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej
      na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego". NAJPÓŹNIEJ co oznacza,
      że miesięczny okres wypowiedzenia jest okresem wypowiedzenia minimalnym, a nie
      sztywnym i może byc przedłużony przez wynajmującego czynnością jednostronną,
      tj. bez zgody najemcy i zmiany umowy najmu. Rozwiązanie to jest korzystne dla
      najemcy, nie jest zaskoczony podwyżką czynszu w ostatniej chwili i może szukać
      tańszego mieszkania.Powiedz mi Heryku co w powyższym szwankuje, każdą krytykę
      przyjmę i poddam analizie. Odnośnie do skargi konstytucyjnej, oczywiście moja
      skarga została starannie przygotowana, od samego początku przewidywałem ją i,
      można powiedzieć sprowokowałem. Nie przewidziałem tylko, że uprzedzi mnie
      Rzecznik Praw Obywatelskich. Na marginesie; wyrok ten ma wybitnie harakter
      polityczny a nie prawny. Konczę właśnie komentarz do niego i skarge do
      Trybunału w Strasbourgu. Komentarz może opublikuję na tym forum.
      W niniejszej sprawie drogę sądową można wszcząć już 11 stycznia 2005 r. jeżeli
      lokator zapłaci 10 stycznia mniej niż kwotą określona w wypowiedzeniu. Pozew o
      zapłatę różnicy, przegrana (ewentualna) w sądzie pierwszej instancji, przegrana
      w sądzie drugiej instancji i droga do Trybunału Konstytucyjnego otwarta. Tę
      samą skargę (na formularzu) należy wysłać do Trybunału w Strasbourgu.
      Pozdrawiam Oskar
      • krotki te...... 23.07.04, 22:23
        nie badz taki akuratny ( tak mawiała babcia)
        a merytorycznie moim zdaniem 11 to za mało trzeba cała procedure, cóż ale zrob
        to --
        • oskar58 Re: te...... 24.07.04, 07:53
          Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego powiedziałem "miło mieć rację ale
          największą przyjemność sprawiają pieniądze". W TK mogłem dostać tylko rację, w
          Trybunale w Strasbourgu mogę dostać również pieniądze (odszkodowanie)i dla tego
          równocześnie ze skargą do TK wysłałem skargę do Strasbourga. Teraz wysyłam
          uzupełnienie - komentarz do wyroku TK. I czekam. Co do 11 stycznia to sprawę
          zakonczoną w TK rozpocząłem w dniu następnym po dokonaniu wpłaty przez
          lokatora. Dalej poszło bardzo szybko. Postępowanie uproszczone, nakaz zapłaty,
          sprzeciw, rozprawa, wyrok, apelacja, wyrok, skarga i dwa lata oczekiwania na
          rozprawę w TK.
          Co z tą wodą, amortyzacją, eksmisjami. Proszę o więcej szczegółów. Czy
          komplement babci (pozdrowienia dla Babci)był a propos błędu ortograficznego czy
          reszty. Położyłem obok klawiatury słownik ortograficzny Jodłowskiego i
          Taszyckiego i mam nadzieję że więcej takich byków nie popełnię. Pozdrowienia.
          Akuratny, przepraszam, Oskar58
          • krotki Re: te...... 24.07.04, 11:03
            oskar58 napisał:
            . Co do 11 stycznia to sprawę > zakonczoną w TK rozpocząłem w dniu następnym po
            dokonaniu wpłaty przez > lokatora. Dalej poszło bardzo szybko. Postępowanie
            uproszczone, nakaz zapłaty, > sprzeciw, rozprawa, wyrok, apelacja, wyrok,
            skarga i dwa lata oczekiwania na > rozprawę w TK.

zatem juz wiem kto to oskar58!!!!

> Co z tą wodą, amortyzacją, eksmisjami. Proszę o więcej szczegółów.

1/ woda jest juz projakt nowelizacji um0żliwiajacy nam zrzucenie z siebie
            rozliczania lokatorow za wode pomimo, że licznik bedzie w mieszkaniu ( teraz
            kaza wyciągac licznik na korytarz!!!
            amortyzacja 988 zł jest od 1995 roku!!!!! miało byc co 5 lat przeszacowanie! i
            co i nic a wartośc odtworzeniowa jest teraz ok 2300 zł czyli x 1.5% policzy to
            ogromna róznica

3/ no esmisje juz mamyw plecy nie ma noclegowni! jest troche osłody że sami
            możemy ale praktyka to dopiero uksztaltuje terz warto porozmawiac o tym i
            prygotoac sie bo jest 6 miesiecy vacatio legis

Czy > komplement babci (pozdrowienia dla Babci)był a propos błędu
            ortograficznego czy> reszty. Położyłem obok klawiatury słownik ortograficzny
            Jodłowskiego i > Taszyckiego i mam nadzieję że więcej takich byków nie
            popełnię. Pozdrowienia.

wszystkiego a szczególnie tego kiksa - ja ich popełniam setkami cóż nie mam tej
            biegłości w pisaniu na klawiaturze

Pozdrawiam
            > Akuratny, przepraszam, Oskar58
    • krotki odpowiedź oskara z wycietych chamstwem 21.11.04, 21:33
      oskar58 21.11.2004 21:15 + odpowiedz

Drogi Henryku! Dopiero dzisiaj trafiłam na Twój list (... chamstwo wycięte) co
      do meritum, to uważam, że walczymy nie o wysokość czynszów,
      tylko o to by ograniczenia, albo zostały zniesione, a wysokość czynszu
      regulował rynek (tak jak w lokalach użytkowych), albo by straty spowodowane
      ograniczeniami były rekompensowane wynajmującym do poziomu czynszu rynkowego.
      Nie załatwia sprawy proponowana zgoda udzielona gminom na wynajem lokali w
      domach prywatnych, bo to nie oznacza automatycznie obowiązku po stronie
      wynajmujących. Tylko zdesperowani wynajmą lokal gminie, bo oznaczać będzie to
      pozbawienie się wpływu na to kto w naszych domach zamieszka, a więc powtórka z
      PRL-u tylko na życzenie. Przypomnę Ci jeszcze, że po wyroku Trybunału
      Konstytucyjnego pisałeś i mówiłeś zupełnie co innego na ten temat. Ten wyrok
      Twoim zdaniem był wynikiem spisku. No krótko mówiąc temat na kolejną komisję
      śledczą. Przypomnę jeszcze, że skargę mogło wnieść i oczywiście błyskotliwie
      wygrać sprawę również OSWN jako ogólnopolskie stowarzyszenie pracodawców, ale
      tak sie złozyło, że nie wniosło. Przypomnę wreszcie, że w uzasadnieniu tego
      wyroku jest przypomnienie, którego nie spotkałem w uzasadnieniu projektów
      nowelizacji, że reglamentacja czynszów kończy się 31 grudnia 2004 r. Zatem
      warto zaryzykować i przypomnieć Tybunałowi jego własne słowa w kolejnej
      sprawie. Może tamta sprawa nie jest tak całkiem przegrana. I jeszcze jedno.
      Wiesz, że jestem prawnikiem, choć unikam tego określenia w stosunku do siebie,
      i nie muszę zwracać się z tak prostymi sprawami do kancelarii adwokackich.
      Opiniowałem w piśmie do OSWN wypowiedzenie z roku 2001 i jak się okazało
      trafnie. Było niezgodne z obowiązującym prawem, lecz zostało sanowane przez
      wyrok Trybunału Konstytucyjnego. To jest zgodne z prawem, bo prawo
      obowiązujące, poza wymienionymi, nie stawia żadnych innych ograniczeń. Jeżeli
      masz inne zdanie nie żałuj nam swojej cennej wiedzy, podziel sie nią z nami
      ciemnymi, napisz gdzie jest ta "poważna wada prawna skutkująca nieważnością
      wypowiedzenia". Zwróć uwagę, że mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ty mówisz o
      czynszu podwyższonym w wyniku wypowiedzenia dokonanego po 1 stycznia 2005 r., a
      ja o wypowiedzeniu dokonanym w 2004 r. Czujesz różnicę? Czeka na Ciebie flaszka.
      Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoich ponad stu członków. Uparty Oskar
      p.s. Pisz krótko i na temat. Konkrety Henryku, konkrety.
      • oskar58 kocham Tubackiego 22.11.04, 07:19
        Drogi Henryku! A gdzie te konkrety. Jak dotąd miotasz argumenty "ad personam".
        Chybione zresztą. Czekam na argumenty "ad meritum". Podejmij polemikę na
        poziomie. Udowodnij swoje kompetencje przewodniczącego i lokalnego autorytetu.
        Pozdrawiam Cię jak zwykle serdecznie. Twój J.M. Ostrowski "Oskar"
        • oswn.poznan Re: Nie kocham Jana Ostrowskiego - oskara 22.11.04, 23:47
          krotki, zobacz:m oskar znów prowokuje.

Oświadczam, że nie kochałem, nie kocham i nie pokocham Jana Ostrowskiego -
          oskara.
          Nie uczestniczyłem i nie będę uczestniczył w imprezach i marszach równości.
          Jestem normalnym facetem, mam żonę i dzieci, w tych sprawach i innych jestem
          od dawna właściwie ukształtowany, psychicznie również.
          Na tym forum zajmuję się sprawami najmu, praw i obowiązków wynajmujących i
          najemców i nikt nie jest w stanie zepchnąć mnie do oskarowego rynsztoka.
            • oswn.poznan Re: co to znaczy? 24.11.04, 12:43
              tomasz.urbas napisał: ...
              > Zachęcam do wstrzemięźliwości w wypowiedziach do tego czasu.

dlatego trochę milczę, trochę nie.
              ale cały czas działam, prawnie z politykami i z mediami też, a Oni to widzą i
              słyszą.

(informacja dla wielkopoplan: jutro 25.11.2004r w PTV3 po godz. 18 a przed 20.00
              na żywo program tv nie tylko z moim udziałem, ciekawy i aktualny materiał o
              czynszach.)

oskarze ja się nie denerwuję, nie jesteś w stanie mnie wyprowadzić z równowagi.
              Ja nie mam czasu na bzdury, wygłupy i rynsztoki.
              Ja czasami tylko coś ostrzej napiszę, ja mam dobrą zaprawę w boju, jestem
              sprawny, a najważniejsze to jest to, że mam zaplecze intelektualne wielu
              właścicieli, którzy na mnie pracują - a ja razem z nimi. i wszystko.
              W dużą politykę poważnie bawiłem się od 1980 roku, i swoje przećwiczałem.
              Ja nie posiadam dzieci poronionych, wszystkie są zdrowe.

Znam swoje cele i zadania i je konsekwentnie realizuję - w ekipie, nie sam i to
              jest moja siła.
              Władza wykonawcza i ustawodawcza i media posiadają już stosowną wiedzę, również
              odemnie. I zobaczymy, że wszystko zmierza do realnego uwolnienia czynszów, ale
              droga trochę wyboista, bo my nie jesteśmy dominującym elektoratem wyborczym, a
              polityka to niekiedy bardzo precyzyjne balansowanie w trakcie działań.
              Wczoraj też byłem w ciekawym kontakcie z przedstawicielami Pani Hutten-Czpskiej... .
              Dlatego "zachowajmy wstrzemięźliwość w wypowiedziach".
              Przypomnijmy sobie, co się stało w Senacie z noclegowniami w kpc? Ale to nie
              koniec tematu.
              Jeżeli w 2005r będzie czynsz wolny - to dobrze, jeżeli będzie reglamentacja
              czynszów szersza tylko o 10% niż obecnie - to też dobrze, bo i wtedy wygrywamy w
              Strasburgu i w konsekwencji też mamy czynsze wolne.
              To wie minister finansów... , i zapewne podejmie działania, ale nie dzisiaj w
              środę 24.11.2004r. Tryby zegara mechanicznego inaczej działają niż bios
              komputera i to jest chyba jasne.
              A Sejm? To jest tylko pewien etap procesu legislacyjnego, jeszcze Dz.U nie jest
              drukowany. Przypomnijmy sobie rok 2001. Proces legislacyjny z 2001 skończył się
              dopiero w grudniu 2002 roku.
              Na teraz już dość moich wypowiedzi, bo następne moje terminy czekają, a muszę
              jeszcze ileś km dojechać by się nie spóźnić.
              Dlatego "Zachęcam do wstrzemięźliwości w wypowiedziach do tego czasu."
              Pozdrawiam
              Henryk Tubacki
              tubacki@oswn.poznan.pl
              • krotki pisalismy rownolegle 24.11.04, 13:36
                dlatego założylem osobny watek - masz rację poczekajmy ale...... tak naprawde
                co mże senat teraz zmienić - jeśłi idzie na 1 grudnia mają 10 dni!!!!! czyli co
                najyżej sprawy czynszu !!!! reszta nas cieszy a jak czynsz schrzanią to tym
                bardziej - czyste a fortiori zatem mozemy sprwę realistycznie teraktoac jako
                zamkniętą.
                teraz jestes zajęty - ja tez i żeby było zabawniej w Sejmie teraz w ostateczną
                fazę weszły prace nad, dla mnie obecnie najwazniejsza, ustawą. W pwenym sensie
                jest ona podobna do wyroku pierwszego w TK - i zeby było smieszniej tak jak
                wowczas ustawa ta wszystko moze wywrócić w moim zyciu ale na pozytywnie!!!
                zatem musze brac w tym udział dla własnego interesu!!! jak nie przejdzie to co
                dla mnie korzytne to po prostu nic sie nie stanie - ale jak tak to znaczy że
                tak jak i przy kamienicach obstawilem dobrego konia, na razie mam dobre wieści.
                Przewodniczący za podstawę przyjał moją kompromisową propozycję! ( oczywiście
                jako swoją!! :) - ) Wszyscy sie na mnie rzucili ze chce za mało a przeciwnicy
                zaczęłi mówic no może na to pójdziemy ale dalej nie . I to jest kwintesencja
                także tej nasze ustawy na 100 % nie wygramy zatem ygryjmy na 70% popatrz 3
                ustawa przeciwnikom ostało nappierw 30% póxniej 9 % teraz 2% !!! Powoli mamy
                prawie 100 % te 2-3% to po to by nas nie zjedli!!!
                Pozdrwiam
                    • oswn.poznan Re: to 25.11.04, 13:10
                      Ja przecież nic nie wspomniałem o najmie. Pozdrawiam
                      P.S. Rozmawiałem też z właścicielami z innej części Polski, którzy czytają to forum.
                      Też widzą konieczność cięć kanalizacyjnych, gdy nie na temat najmu - na tym forum.
                      Dlatego róbmy swoje, Ty tnij całe posty, jak zauważy że post zniknął, napisze
                      post tyle razy, aż będzie na odpowiednim poziomie.
                      Popzdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka