Dodaj do ulubionych

Pilne! podniesie czynszu najmu? pytanie za 100 pkt

09.02.15, 18:49
Czytalam juz troche forum prawne ale chyba mam za maly rozumek i potrzebuje, zeby ktos wylozyl mi to jak krowie na rowie. Sory ;)

Wynajmuje mieszkanie od 25.10.2014. Poza oplatami typu czynsz administracyjny, gaz,prad, internet itp place tzw czynsz najmu w wysokosci 1450 zl (zapisany oczywiscie w umowie). Dzisiaj dowiedzialam sie, ze wlascicielka mieszkania chce ode mnie za czynsz najmu 100 zl wiecej (bo jej frank skoczyl i ma wyzsza rate kredytu za mieszkanie, ktore mi wynajmuje) i to juz od marca 2015.
Pytanie pierwsze brzmi: czy moze podniesc mi czynsz najmu juz po 3 miesiacach czy musi odczekac 6 miesiecy? (6 miesiecy wyczytalam na forum ale tam jest zapis o tym, ze musi uplynac 6 miesiecy od poprzedniej podwyzki a ja zadnej podwyzki wczesniej nie mialam bo ledwo co podpisalam umowe najmu).
Pytanie drugie brzmi: Czy okres wypowiedzenia czynszu najmu wynosi 3 miesiace mimo, ze okres wypowiedzenia calej umowy mam ustalony w umowie na 1 miesiac? (o wypowiedzeniu czynszu nie ma mowy w naszej umowie).

Dzieki z gory za pomoc !!!!

Obserwuj wątek
  • lubie_zelki Re: Pilne! podniesie czynszu najmu? pytanie za 10 09.02.15, 18:51
   Wiem wiem. Zle forum. Zly link. Zawsze pod gorke ;) Prosze zignorowac. Przerzuce pytanie na odpowiednie forum :)
   • edziakrys Re: Pilne! podniesie czynszu najmu? pytanie za 10 09.02.15, 21:31
    ja wynajmując swoje mieszkanie zapisane miałam w umowie, że mogę podnieść lokatorom czynsz najmu dopiero po roku i to o stopę inflacji; co lokatora obchodzi jakis kurs funta, franka czy innego jurka (euro).

    "4. Wynajmujący może podwyższyć czynsz najmu raz do roku, po roku trwania umowy, o stopień inflacji ogłaszany przez GUS, na co Najemca wyraża zgodę, a podwyżka czynszu nie będzie uznawana za zmianę
    umowy. O takiej zmianie Wynajmujący powiadomi na piśmie Najemcę na miesiąc przed podwyżką."

    Miałam też taki paragraf:
    2. W czasie trwania umowy najmu każda ze stron może ją wypowiedzieć za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

    Umowa sporządzona z radcą prawnym.

  • palinka85 Re: Pilne! podniesie czynszu najmu? pytanie za 10 19.07.18, 22:02
   Proszę zapoznać się z blogiem Rentumi: rentumi.pl/blog/. Myślę, że uzyska Pani tam odpowiedzi na swoje pytania. Pozdrawiam :)
  • palinka85 Re: Pilne! podniesie czynszu najmu? pytanie za 10 31.08.18, 20:01
   Wart przeczytać - rentumi.pl/zmiana-wysokosci-czynszu-za-wynajem/ . Przy okazji polecam aplikację do zdalnego wynajmu Rentumi: rentumi.pl/aplikacja-rentumi-zdalny-wynajem-mieszkan/ oraz film: www.youtube.com/watch?v=PqRq2UbIxOc&t=24s

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka