Dodaj do ulubionych

Umiastów w powiecie Warszawskim Zachodnim - dom

16.01.21, 16:55
Cześć,
Zamierzam kupic dom w Umiastowie pod Ożarowem Mazowieckim (powiat Warszawki Zachodni). W zasadzie już prawie podjąłem z żoną decyzje i wtedy zupełnie przypadkiem dowiedziałem się o tajemniczych wypadkach które miały miejsca w Umiastowie. Podobno w stawie po dawnym dworze co pewien czas wypływają zwłoki. W ostatnich kilku latach co najmniej dwa razy coś takiego się wydarzyło..... Widziałem, że obok są stare zabudowania dawnego PGRu a pod starym sklepem rodem z PRL stoją bez przerwy lokalne pijaczki i zastanawiam się co się w Umiastowie dzieje… Tym bardziej, że chciałbym wysłać dzieci do szkoły która jest naprzeciwko tego stawu. Czy wie ktoś co to za „wypadki”?

Mam też pytanie o osiedle JW construction które jest na skrzyżowaniu Umiastów/Kaputy (osiedle które podobno wybudowano za łapówki forum.gazeta.pl/forum/w,106,137363606,137363606,villa_campina_od_JW.html#p145853607
W tamtym roku całe osiedle było podobno zalane a drogi przez to zablokowane co całkowicie sparaliżowało lokalny ruch. Domyślam się, że jest to związane z bardzo wysokimi wodami gruntowymi na tym terenie i nie dostosowaniem osiedla do tych warunków. Czy gmina zamierza coś z tym zrobić? Czy są planowane jakieś drenaże terenu? Inaczej takie podtopienia bedą występować cały czas przy mokrych latach. W Umiastowie dom zacząłem oglądać na jesień ale szczerze mówiąc i wtedy widziałem że rowy się wylewają a pola są zalane. Szczególnie tragicznie to wyglądało przy ulicy Leszczynowej gdzie właśnie mam upatrzoną inwestycję. Cały rów od ulicy Umiastowskiej był zalany i przylegające podwórka podtopione. Co prawda mój dom miałby być troszkę dalej i nie przy rowie ale jednak teren wszędzie jest płaski i woda pewnie łatwo wszędzie podchodzi. Developer mnie zapewnia, że podwyższył teren ale gołym okiem widać, że różnice poziomów są minimalne jeżeli w ogóle.
Wolałbym się nie naciąć, tym bardziej, że domu w Umiastowie są wyceniane całkiem wysoko, na poziomie tych z Borzęcina i okolic a gdzie już tych problemów z podtapianiem nie ma ponieważ tam są inne grunty, bardziej przypominające te w puszczy kampinowskiej. No i do puszczy też jest bliżej z Borzęcina. Umiastów wybraliśmy bo wydawało nam się, że dojazd do Warszawy będzie łatwiejszy. Teraz jednak zastanawiam się czy rzeczywiście tak będzie skoro cała droga dojazdowa zaraz będzie całkowicie zabudowana (wiele inwestycji wzdłuż drogi). Przy czym co ciekawe w całym Umiastowie, wzdłuż głównej ulicy nie ma żadnych chodników dla pieszych i w nocy naprawdę lepiej nie chodzić poboczem bo to grozi śmiercią!!!
Czy ktoś mieszka w okolicach i może skomentować jak w praktyce wyglądają te podtopienia i ruch?
Z góry dzięki za informacje.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka