Dodaj do ulubionych

plan zarządzania nieruchomością

25.01.05, 14:05
Potrzebuję pomocy.
Chcę zrobić licencję zarządcy i zgodnie z kretyńskimi przepisami mającymi na
celu ograniczenie dostępu do zawodu musze napisać trzy różne plany
zarządzania nieruchomością. Jeden skończyłam, drugi jest w trakcie pisania, a
trzeci w proszku.
Ten trzeci plan powinien dotyczyć nieruchomości niemieszkalnej, komercyjnej.
Primo - nie mam dostępu do tego rodzaju nieruchomości
Secundo - normalnie pracuję i fizycznie się już nie wyrabiam z szukaniem
informacji.
Czy ktoś może mi pomóc?

PS.: Tak, zdaję sobie sprawę że jest to bardzo nieprofesjonalne, ale plany
pisane tylko dla celów egzaminu to i tak pic na wodę.
Obserwuj wątek
    • budzyn1 Re: plan zarządzania nieruchomością 10.02.05, 17:24
      Witam
      Znam ten ból sam musze napisać 3 plany. Mam jeden plan dla nieruchomosci
      niekomercyjnej, zdobyłem ale tylko jako przykładowy. Sam chętnie zobaczyłbym
      plan zarzadzania dla nieruchomości mieszkalnej. Myśle że mozemy sobie jakoś
      pomóc. Pozdrawiam
      • nihiru Re: plan zarządzania nieruchomością 11.02.05, 09:28
        Też zdajesz na zarządcę?
        Ciekawa jestem kiedy w końcu rozpoczną się egzaminy - po takiej przerwie pewnie
        będzie tłum zdających:(. A tymczasem dowiedziałam się, że kto w tym roku nie
        zda egzaminu, temu przepada kurs i praktya - słyszałeś coś o tym?

Wracając do tych nieszczęsnych planów - jeden mam na ukończeniu, drugi w
        połowie rozgrzebany. Korzystam z książki pt.: "Plany zarządzania
        nieruchomościami" czy jakoś tak.
        Największy problem mam z ustaleniem stopy ryzyka dla inwestora. Przecież
        ustalanie takiej stopy przez osobę która robi to po raz pierwszy, bez
        doświadczenia i w celach bardziej naukowych (czyli na potrzeby egzaminu) a nie
        praktycznych to toatlna bzdura! Każdy ustala tak , żeby mu potem wyszedł
        właściwy wynik.
        W każdym razie cieszę się że ktoś się odezwał, bo już straciłam nadzieję:)
    • ciahoo Re: plan zarządzania nieruchomością 11.02.05, 15:41
      Napisz plan dla nieruchomości wirtualnej, poprostu ją wymyśl w oparciu o jakieś
      znane Ci NN o innym charakterze. I napisz to wyraźnie w swoim egzaminacyjnym
      planie, żeby nie zostać posądzonym (co zresztą jest mało prawdopodobne) przez
      Komisję o jakieś brudy.
      ps, Ja odpuściłem sobie pisanie planów, wystarczyła mi "dyskusja" z
      właścicielami pewnej NN -chyba jednak wolę pozostać w wyuczonym zawodzie...
      Pozdr.eS
    • monolia29 Re: plan zarządzania nieruchomością 14.02.05, 15:28
      Witam wszystkich, ja tez z rodziny ....mam być zarządcą....mam dla was dobra
      wiadomośc....rozporządzenie jakie ma sie ukazac(mam nadzieje , że juz nie
      długo) w swej treści ma zawierac art, który mówi o jednym planie...ale to nie
      potwierdzone wiadomości....sama chciałabym by okazały sie prawdą...co do tego ,
      że ponoc ma przepaśc kurs i praktyka ....słyszałam , że mamy miec zniżki
      finansowe , bo tak długo czekamy na egzamin...ale chyba termin do 31.12 2005
      dla osób ze średnim wykształceniem jest aktualny
        • monolia29 Re: plan zarządzania nieruchomością 18.02.05, 18:25
          Wiadomośc jest z samego zródła(czyt, ministerstwo infrastruktury) sama jestem
          żywo zainteresowana rozporządzeniem które określi sposób przeprowadzenia
          egzaminu, koszt, i ilośc planów które trzeba będzie złozyć. ponad to sprawdzam
          codziennie strony sejmu i strony prawnicze na których sa akttualne ustawy i
          rozporządzenia. Jeśli jestes po kursie i praktyce to skontaktuj sie z biurem
          organizującym kurs dla zarządców...oni tez cos juz powinni wiedzieć...
          • krzysia76 Re: plan zarządzania nieruchomością 24.02.05, 13:30
            własnie ukonczyłam praktykę dla kandydatów na licencjonowanych zarzadców, kończę pisanie planów i kompletuję dokumenty . Bardzo cieszyłabym się gdyby wiadomości o jednym planie zarządzania się potwierdziły.Ale jakoś nie bradzo w to wierze.Myslę że jeśli już to ogą byc potrzebne dwa , zgodnie z lipcowymi ustaleniami o których czytałam na stronie któregos ze stowarzyszen;
            pozdrawiam
            --
            krzysia76
            • krzysia76 Re: plan zarządzania nieruchomością 24.02.05, 13:37
              witam ponownie
              na stronie :www.polski-zarzadca.pl jest taka inforamacja:
              >W dniu dzisiejszym Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie regulujące postępowania kwalifikacyjne i praktyki zawodowe dla zarządców nieuchomosci.
              Wiecej informacji podamy zaraz po opublikowaniu.<
              Ostatnia aktualizacja strony 17.02.2005r.<
              czyzby więc było już jakieś rozporządzenie tylko nie zostało opublikowane od 17.02.05? ciekawe
              chciałabym już wreszcie wiedzieć co mnie czeka na egzaminie
              pozdrawiam wszystkich kandydatów na zarządców :)
              --
              krzysia76
                  • billy2321 Re: szukam pracy 28.04.05, 19:13
                    Witam. ja w prawdzie jeszcze nie zaczynam zadnych kursów, ale mam do napisania
                    plan zarządzania nieruchomością turystyczną lub wycenę tej nieruchomości na
                    zaliczenie roku. Czy mógłby ktoś mi pomóc w znalezieniu takiej pracy? Był bym
                    wdzięczny jeśli znalazła sie ona na mojej skrzynce,podaje adres:billy23@op.pl ,
                    z góry dzięki..
    • monolia29 Re: plan zarządzania nieruchomością 11.03.05, 15:28
      Witam wszystkich, pewnie niektórych zainteresuje, rozporządzenie w sprawie
      wiadomej mozna je znależc w dzienniku ustaw nr 35 poz 314.Warto je ściagnąc
      ze stronki bo sądzę, że częśc tych informacji będzie na teście.Polecam równiez
      pytania z tego zakresu to chyba komplet(1500sztuk)też do ściągniecia...trzeba
      miec duuuuuużo czasu i cierpliwości by je przerobic....A w sprawie planu? z
      moich ustalen wynika , że plan ma być jeden...Trzymajcie sie ponoc w kwietniu
      ruszaja pierwsze egzaminy
      • krzysia76 Re: plan zarządzania nieruchomością 11.03.05, 21:49
        tak, w rozporządzeniu jest wyraźnie że na egzamin wysyła się JEDEN plan i należy go obronić. Ciągle jednak nic nie wiadomo o cenach egzaminu..
        a to tez ważne :)
        jeśli chodzi o pytania... no cóż jakie są każdy widzi.... niektóre nawet ciekawe
        pozdrawiam
        --
        krzysia76
        • monolia29 Re: plan zarządzania nieruchomością 12.03.05, 10:54
          czesc Krzysia76, w moim stowarzyszeniu (katowice)słyszałam o cenie 1600 zł za
          całośc jeszcze w poprzednim roku...teraz...w GW objechali MI , że daja max
          ceny za egzamin...pare dni temu był na ten temat artykuł,w którym jest
          napisane , że w krajach osciennych zawód zarzadcy to zawód jak kazdy inny i
          opłata za egzamin tez jest bardziej ludzka. Nie bardzo wierze by ktos w MI się
          tym przejął, warto jednak wiedziec.
                    • to-ja3 Re: pytania 26.04.05, 10:24
                      krzysia76 napisała:
                      > podaję link:

dzięki!!!
                      ):):):

A może ktoś jest chętny do wspólnego, internetowego przerabiania?
                      Zamierzam zacząć w połowie maja. W razie zainteresowania proszę o wpisywanie się
                      na forum (w tym lub odrębnym wątku)

Zastanawiam się czy te pytania na stronie są uaktualnione (dostosowane) do
                      obowiązujących przepisów.

Może jakąś grupę wsparcia stworzymy;)
                      • krzysia76 Re: pytania 27.04.05, 22:22
                        Witam
                        Jestem jak najbardziej ZA. Zwłaszcza że niektóre pytania są naprawde trudne (choć może tylko dla mnie :)
                        A co do uaktualniania pytan... nie bardzo w to wierzę. Jak znam życie i urzędy to pytania odnoszą sie w dalszym ciągu do przepisów obowiązujących w momencie ich układania. Chociaż może się mylę....byłabym mile zaskoczona.
                        Chciałabym przystapić do egzaminu w czerwcu więc chetnie wymienię sie uwagami co do pytań.
                        Chętnie tez poznalabym wrażenia osób które w tym roku juz zdawali egzamin (rozpoczęły się przecież wreszcie) albo lada chwila będą zdawać...
                        pozdrawiam
                        krzysia76
                        --
                        krzysia76
                        • kasia8_24 Re: pytania 21.05.05, 11:58
                          witaj nie zdaję na razie egzaminu z licencji na zarządcę, ale czeka mnie to w
                          przyszłości :( na razie szukam materiałów do pracy magisterskiej z zakresu
                          zarządzania nieruchomości publicznej jeśli możesz się podzielić jakimiś
                          notatkami będę zobowiązana a co do planu i egzaminu mogę zapytać się promotora
                          on tym się para na codzień ;)pozdrawiam kasia
              • monolia29 Re: pytania 04.05.05, 22:47
                jesli nadal jestes zainteresowana prosze o kontakt gg 4261637... lub
                monolia29@gazeta.pl mysle , że znam odpowiedz gdzie szukać tych
                pytań....może mam i odpowiedzi..bo pytan jest 1850 ...monolia29
                • to-ja3 Re: pytania 05.05.05, 09:49
                  Hejka!
                  Dzięki za odzew.

monolia29 napisała:

> jesli nadal jestes zainteresowana prosze o kontakt gg 4261637... lub
                  > monolia29@gazeta.pl mysle , że znam odpowiedz gdzie szukać tych
                  > pytań....może mam i odpowiedzi..bo pytan jest 1850 ...monolia29

Skontaktuję się na adres pocztowy w II połowie maja. Krzysia podała mi już link
                  do miejsca na stronie, ale może Twoje pytania są inne . Fajnie, że masz
                  odpowiedzi, chociaż z doświadczenia wiem, że lepiej w ciemno nie wierzyć, jeżeli
                  nie ma się pewności, że pytania i odpowiedzi są wg aktualnego stanu prawnego.

Do Krzysi: jeżeli nazbierałaby się większa grupka, to można byłoby dokształcać
                  się i mobilizować na forum, ale jeśli będzie tylko kilka chętnych osób, to chyba
                  lepiej będzie przejść na priva.

A przy okazji, jeszcze jedno pytanko. Co prawda na egzamin wystarczy niby 1
                  plan, ale ponoć wytyczne nakazują w czasie warsztatów sporządzić dalej jeszcze 3
                  plany, wiec pewnie trochę zależy to też od opiekuna praktyk. Ciekawe, jak do
                  tego podchodzą obecnie organizatorzy warsztatów.

Pozdrówka!
                  • krzysia76 Re: pytania 05.05.05, 12:00
                    Witam.Cieszę się że są bratnie dusze, które chcą zdac egzamin. Jestem chetna do wspólnego przerabiania pytań.
                    Mój nr gg :2800258 a email: krzysia76@gazeta.pl

Jeśli chodzi o plany... U mnie w czasie odbywania praktyki (odbywałam praktykę grupową organizowaną przez stowarzyszenie zarządców) trzeba było napisać i oddać 3 plany z omawianych nieruchomości. Ale powiedziano mi że te plany pozostają w dokumentacji w stowarzyszeniu i nie są przesyłane do W-wy. Na egzamin wysłałam 1 plan i z niego będę musiała się obronić.
                    Pozdrawiam
                    --
                    krzysia76
      • kubya Re: plan zarządzania nieruchomością 15.05.05, 16:24
        witam wszystkich przyszłych zarzadców:)własnie koncze ten cały kursik na
        licencje mam do napisania 3 plany z czego 1 sie wysłyła na egz.moze ktos mnie
        poratuje jakims przykładowym planem?mam jeden,moge sie podzielić, ale
        przydałoby sie jeszcze jakis inny punkt odniesienia.
        Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia!!!
        kubya@o2.pl
    • mixmat Re: plan zarządzania nieruchomością 11.05.05, 17:43
      Witam !
      Wymienię komplet aktualnych pytań (ok 1700szt. ) do egzaminu dla zarządców
      nieruchomości z odpowiedziami z podaniem dla każdego pytania podstawy prawnej
      ( ustawa , artykuł , ustęp ) na przykładowy plan nieruchomości. Można
      kontaktować się na adres: mixmat@poczta.onet.pl
    • mixmat Re: plan zarządzania nieruchomością 11.05.05, 18:03
      Sorry, mała poprawka!
      Wymienię komplet aktualnych pytań (ok 1700szt. ) do egzaminu dla zarządców
      nieruchomości z odpowiedziami z podaniem dla każdego pytania podstawy prawnej
      ( ustawa , artykuł , ustęp ) na przykładowy plan zarządzania nieruchomością.
      Można
      kontaktować się na adres: mixmat@poczta.onet.pl
    • iximan Re: plan zarządzania nieruchomością 21.05.05, 16:21
      Witam Wszystkich!!!Ja na razie kończe kurs zarządców i potrezbuje wzorowego
      planu zarzadzania na zaliczenie kursu.Gdyby ktoś mogł mi pomóc to prosze.Nie
      musi byc to rewelacja to tylko zaliczenie.Z góry dzieki!!!Pozdrawiam!!!
      iximan@wp.pl
        • kubya Re: plan zarządzania nieruchomością 30.05.05, 13:24
          jak jestes taki madry to siadaj i napisz z kapelusza plan zarzadzania:/ ten
          zawód to nie tylko wiedza ale przede wszystkim doświadczenie napisac pierwszy w
          zyciu plan to nie taka prosta sprawa zwłaszcza ze z literatura na ten temat
          kiepsko,kazdy następny jest lepszy az w koncu potrafisz napisac plan
          zarzadzania od reki czym kolwiek czego sobie i reszcie zycze!
          • terri15 Re: plan zarządzania nieruchomością 30.05.05, 21:26
            >jak jestes taki madry to siadaj i napisz<
            Czy to do mnie?
            iximan napisał:>kończe kurs zarządców<...
            to chybo po to robi ten kurs żeby się nauczyc?!Jeśli nie nauczył sie to może niech się zastanowi czy nie wyrzuca pieniedzy w błoto...
            Potrzebni są nam (szczególnie właścicielom mieszkań) mądrzy i myślący samodzielnie zarządcy.
            Mimo wszystko zycze powodzenia. Wiem, że zdobycie licencji to nielada wyczyn.
            pozdrawiam
                • moressa Re: plan zarządzania nieruchomością 16.08.05, 16:19
                  Jasne, ze temat nie umarł, tylko każdy z nas rwie włosy z głowy poniewaz nie
                  wie co robić, zeby napisać jak najmiejszym nakładem czasu i energii. Dostep do
                  danych nie jest przecież ograniczony... Ksiegi wieczyste jawne, ewidencja
                  gruntów też... Resztę można sobie dośpiewać. Tylko czasu mało. Trzeba znależć
                  lub wymyslić i pisac, pisać.... zostawiać konkurencje malkontentów za sobą :)),
                  pozdrawiam, zapraszam do dyskusji. W przyszłości zamierzam pisac plany na
                  zamówienie
                  J.
                  gg4241045
                  • krzysia76 Re:wreszcie koniec męki...zdałam 21.03.06, 19:50
                    Chciałam pochwalić się, że wreszcie mam już za sobą stresy związane ze zdaniem egzaminu na licencję zarządcy nieruchomościami :) uffff jaka ulga.
                    Wszystkim, którzy ten trud mają jeszcze przed sobą życzę powodzenia. Pozdrawiam
                    --
                    krzysia76

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka