Dodaj do ulubionych

o współistnieniu z językiem obcym

08.12.22, 13:58
Prasa donosi, że niejaki Kurski Jacek, magister zresztą, został ,,Alternate Executive Director  szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego''. Jakiej konstytuanty?! Mają opracować konstytucję? W języku obcym to się nazywa constituency . Czyli po polsku albo obwód, albo grupa, albo ostatecznie konstytuencja... Oto prześwietna ,,konstytuanta'' Kurskiego:

https://www.worldbank.org/content/dam/Worldbank/About/Eds/EDS24/EDS24_map.jpg

Słuchałem wywiadu z panią z ,,Ośrodka Analitycznego THINKTANK''. To coś jak ,,Siostry Sisters'' albo ,,Rex, the king''. Nie?

- Stefan
Obserwuj wątek
    • zbyfauch Re: o współistnieniu z językiem obcym 08.12.22, 15:46
      W Turkmenistanie byłem cztery razy, na lotnisku w Aszchabadzie. Znaczy dwa razy tam i z powrotem. Kurskiego nie widziałem.
    • apersona Re: o współistnieniu z językiem obcym 14.12.22, 20:21
      Obawiam się, że owa konstytuanta Kurskiego z blitznewsa to nie współistnienie z językiem obcym, lecz efekt obcowania z językiem obcym za pośrednictwem automatycznego tłumacza. Byle szybciej byle więcej najnowszych newsów!

• kornel-1 Re: o współistnieniu z językiem obcym 15.12.22, 17:17
        apersona napisała:

> Obawiam się, że owa konstytuanta Kurskiego z blitznewsa to nie współistnienie z
        > językiem obcym, lecz efekt obcowania z językiem obcym za pośrednictwem automat
        > ycznego tłumacza.

Czyżby?

k.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka