Dodaj do ulubionych

konkurs z nagrodami

02.11.05, 09:04
No wlasciwie nagrod nie bedzie... trudno to nawet nazwac konkursem wink

Niedawno natknelam sie na dosc ciekawa strone:
www.apronus.com/norsk/
autor uczyl sie norweskiego bez jakichkolwiek pomocy naukowych w innych jezykach, nawet bez norwesko-norweskiego slownika. Poprostu czytal w oryginale. Podobno "eksperyment" zakonczyl sie sukcesem.
Z pewnoscia duze znaczenia maja tu niejako "kryptograficzne" zdolnosci wyszukiwania pewnych wzorow, bardzo dobra pamiec, nadludzka cierpliwosc itp To raczej nie dla mnie ale zainspirowalo mnie to do troche innego "eksperymentu". Na ile mozesz poznac obcy jezyk korzystajac tylko i wylacznie z internetu - bez polskojezycznych podrecznikow, slownikow (szczegolnie ze akurat w u nas materialow do norweskiego jak na lekarstowo)

Ktos ma ochote sie przylaczyc, zmierzyc w konkursie na najbardziej skutecznego samouka? wink
Obserwuj wątek
      • underme Re: konkurs z nagrodami 03.11.05, 08:50
        Wlasciwie wiekszosc szczegolow juz podalam wink
        To jak i z czego bedziesz sie uczyc zalezy od ciebie - o ile nie sa to zadne kupione podreczniki/slowniki (takowych poszukac mozesz w sieci)
        Jeszcze tylko musze dokopac sie do jakis ciekawych artykulow, opowiadan po norwesku by je powoli tlumaczyc.
        W zasadzie nie chodzi mi o zebranie jakiejs males "klasy" do wspolnej nauki raczej wzbudzenie ducha rywalizacji by motywowac sie wzajemnie wink
        • stefan4 Re: konkurs z nagrodami 03.11.05, 10:33
          underme:
          > Jeszcze tylko musze dokopac sie do jakis ciekawych artykulow, opowiadan po
          > norwesku by je powoli tlumaczyc.
          > W zasadzie nie chodzi mi o zebranie jakiejs males "klasy" do wspolnej nauki
          > raczej wzbudzenie ducha rywalizacji by motywowac sie wzajemnie wink

Ale dlaczego akurat norweski? Czy to nie jest najbardziej niepotrzebny nikomu
          język świata. I który norweski?

Właściwie nie, duński i holenderski są jeszcze mniej potrzebne, bo tam wszyscy
          mówią płynnie po angielsku. Na północy Norwegii obyczaje pewnie nie są jeszcze
          tak popsute.

- Stefan

www.ipipan.gda.pl/~stefan/Irak
    • zoomzum Re: konkurs z nagrodami 03.11.05, 13:03
      Ja mam ochote, ale na szwedzki! smile
      Z drugiej strony (jesli sie nie myle) gramatycznie norweski jest chyba latwiejszy od szwedzkiego? I taki troche po srodku - "blizej" Norwegowi do dunskiego i szwedzkiego niz np. Szwedowi do dunskiego...?

Ale nadal upierac sie bede przy svenska wink
      • teresa50 Re: konkurs z nagrodami 04.11.05, 09:46
        A ja zapisałabym się chętnie na jakiś internetowy kurs fińskiego smile Bardzo mi
        potrzebny. A norweski, czemu nie ? Dałam sobie radę z tureckim, węgierskim, to
        chyba mnie już nic nie zaskoczy smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka