Dodaj do ulubionych

Wynagrodzenie wójta.

31.12.10, 12:55
29 grudnia na sesji Rady Gminy ustalili wysokość wynagrodzenia wójta. Dziwi mnie podejście radnych komitetu Odnowa i Gospodarność, którzy w swoim programie mieli m.in taki postulat: "Ograniczenie zarobków samorządowców z wyboru np. wójta, przewodniczącego rady." Przyklepali oni wynagrodzenie wójta w wysokości 11480zł brutto, propozycja komitetu Gmina Wspólnym Dobrem wynosiła 9920zł brutto. Gdyby zagłosowali na propozycje komitetu GWD mogli by zacząć realizować swój program... ale po co skoro ich kandydat zostanie wice i on też musi ładnie zarabiać. Swoją drogą nasz wójt zarabia porównywalną kwotę do Marszałka Województwa.
Obserwuj wątek
  • gumis.3 Re: Wynagrodzenie wójta. 31.12.10, 14:55
   Chyba jestes jeszcze mlody i naiwny. Widzisz teraz co warte jest gadanie tych politykow z bozej laski. Nowy vicus podobny jest do poprzednika. Najpierw plul na obecny uklad a teraz w niego wszedl. Poprzednik odwrotnie najpierw byl w ukladzie a teraz go opluwa. Takie to sa matolki dwa.
   • infinity8 Re: Wynagrodzenie wójta. 31.12.10, 18:29
    Nie jestem znów taki młody i naiwny. Wiem jak to wszystko wygląda. Chociaż myślałem, że akurat w kwestii wynagrodzenia wójta komitet Odnowa i Gospodarność będzie za obniżką, ale się myliłem... Swoja drogą vicex kiedyś pisał, że niektórzy jego radni gdy zostaną wybrani zrezygnują z diet, ktoś wie może jak to wygląda?
     • tylkorealista5 Re: Wynagrodzenie wójta. 08.01.11, 10:40
      mjakmleko napisała:

      > wszyscy radni vicexa pobieraja dietę, nawet szeryf Pan Borucki......

      O ile mi wiadomo to formalnie żaden z radnych nie może zrzec się diety, po prostu musi z kasy ją odebrać. Natomiast może ją przeznaczyć na cele harytatywne. Ci, którzy obiecali i mogą sobie na to pozwolić, na pewno szanowny mjakmleko, realizują obietnice. Tylko zwykła skromność nie pozwala im się afiszować.
     • infinity8 Re: Wynagrodzenie wójta. 04.01.11, 20:31
      Nie było deklaracji z imienia i nazwiska, tylko vicex w jakimś poście pisał, że rozmawiał ze swoimi kandydatami na radnych i niektórzy czyli nie wszyscy deklarowali rezygnacje z diet. Którzy to byli to się nigdy nie dowiemy, może Ci co nie wygrali? W sumie jak wójt ma takie wynagrodzenie a nie inne to się wcale im nie dziwie, że nie zrezygnowali z diet.
      • koala2001 Re: Wynagrodzenie wójta. 05.01.11, 08:28
       Dlaczego nie mieliby pobierać diet radni, czy ktoś inny wynagrodzeń, jeżeli sie należy za wykonywanie pracy. Nikt się nie zastanawia, jak stoją w długiej kolejce po zasiłki, stypendia, dodatki na węgiel, czy po mieszkanie komunalne, gdzie to dostaje się bez świadczenia pracy, czyli bez żadnego wysiłku, a wójt to powinien pracować jak mundurowi, bo wysłuchiwać tych narzekań, szczególnie tych co nic nie robią, to dopiero trzeba mieć silne nerwy. Każdy niech oceni samego siebie, jak pracuje, ile daje od siebie, ile otrzymuje, nie zazdrościć wszystkim pracującym płacącym podatki.( ponad 90% budżetu Państwa jest z podatków) Pozdrawiam.
  • enter-to-ty Re: Wynagrodzenie wójta. 22.01.11, 15:35
   co tam Marszałek a z miastem KRAKÓW nie łaska się porównać?, tylko niecałe tysiąc zł mniej, nie traćmy ducha, za pół roku będzie tyle samo w końcu Wójt to nie byle jakie stanowisko, poprośmy tylko żeby nie zechcieli przenosić nam do gminy stolicy - Kraków jakoś się wybronił.
   A na zasiłki i roboty publiczne brakuje a i prowadzenie robót dla Gminy jest za trudne.
     • foks07 Re: Wynagrodzenie wójta. 31.01.11, 19:39
      Skoro na pierwszego na MIESIĘCZNE wynagrodzenie , pracownik interwencyjny musi pracować CAŁY ROK lub inaczej : w miesiącu DWUNASTU pracowników interwencyjnych na jego JEDNOMIESIĘCZNE wynagrodzenie, to może na vice wystarczy OŚMIU ???..
      • totu2010 Re: Wynagrodzenie wójta. 31.01.11, 23:06
       foks07 napisał:

       > Skoro na pierwszego na MIESIĘCZNE wynagrodzenie , pracownik interwencyjny musi
       > pracować CAŁY ROK lub inaczej : w miesiącu DWUNASTU pracowników interwencyjn
       > ych na jego JEDNOMIESIĘCZNE wynagrodzenie, to może na vice wystarczy OŚMIU ???
       > ..
       W naszym kraju nie ma urzędników państwowych na kierowniczych stanowiskach pracujących
       za "gołe"pensje.Śmiało można dołożyć kilkadziesiąt a nawet do stu procent płacy z różnych dodatków funkcyjnych,prac zleconych,posiedzeń,narad i innych okazji do dojenia społecznych pieniędzy.Stąd determinacja by utrzymać swoje koryto.Do wykorzystania w sposób mądry wyborów samorządowych jeszcze nie dorośliśmy,nie jesteśmy odporni na manipulacje,czy zwykłe cwaniactwo kandydatów.Lecimy na obietnice a potem dostajemy kopa w d...
       Aż do następnych wyborów.I znowu oczy nam pi-dą zarastają i tak "w kółko Macieju".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka