Dodaj do ulubionych

budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie

09.02.11, 20:44
Czy ktoś pamięta program wyborczy naszego obecnego Wójta p. Gawrońskiego?
Ja tak, o to jego część:
"Najważniejsze planowane przedsięwzięcia to:
1. Budowa przedszkola w Czernikowie z ilością miejsc zabezpieczających potrzeby całej gminy, ze wsparciem środków zewnętrznych."

Inwestycja ta jest postawiona na miejscu pierwszym ale niestety po wygranych wyborach przedszkole nie jest już tak ważne dla p. Gawrońskiego.
W projekcie budżetu na rok 2011 przedszkola nie ma, a co "lepsze" w roku 2012 Wójt również nie ma planów zrobić cokolwiek, aby poprawić sytuację najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a w 2013 chce tylko przygotować projekt budowy przedszkola, który planowany był już na rok 2010 !!!!!!!
O budowie jest mowa, oczywiście, ale w latach 2014 - 2015 - śmieszne sad znów na koniec kadencji, aby mieć co wpisać w swój program wyborczy.
I jak to nazwać?
OSZUSTWO?? OGŁUPIANIE MIESZKAŃCÓW GMINY CZERNIKOWO???
I co my rodzice z tym zrobimy?
Obserwuj wątek
  • zawsze.wasz Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 07:17
   Zawsze ubolewałem nad tymi, którzy wypowiadają się w kwestiach, o których nie mają pojęcia. Mało tego - są w swych wypowiedziach pewni siebie niczym uczelniani wykładowcy z dwudziestoletnim stażem. A całość w rzeczywistości trąci kompromitacją.

   Skąd pomysł, że lista przedsięwzięć przedstawiona w jakichkolwiek programach wyborczych to jakiś ranking? Oczywiście, zaznacza się często inwestycje priorytetowe, ale nie jest tak, że pozycja 6 jest ważniejsza od pozycji 7, a projektu 12 nie można tykać przed ukończeniem prac na 9 i 10.
   Program wyborczy Szanowni Państwo tworzy się na najbliższą kadencję,a nie na najbliższy rok czy dekadę. To zdanie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości i w tej kwestii zamknąć usta nierzeczowym oponentom. Jeśli śmiesznym jest to, że program zostanie zrealizowany i w obecnej kadencji powstanie przedszkole, to nie wiem co mam o tym myśleć. Oszustwo? Proszę...
   I to nie jest tak, że się staje za kimś i broni go bądź wytacza działa za wszelką cenę, łapiąc się wszystkiego, co pod ręką. Zarzutów bez podstawy nie potrafię przemilczeć.
   • diedronka Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 12:00
    O proszę Pana cóż za ostre słowa, proszę się tak nie denerwować
    MY tylko CHCEMY MIEĆ PRZEDSZKOLE, normalne, spełniające wszelkie wymogi czy to aż tak dużo?? I to nie chodzi o to żeby kogoś atakować.
    My rodzice naprawdę chcemy mieć możliwość posłania dziecka do przedszkola. Ktoś kto nie ma małych dzieci, albo nie pracuje nie widzi problemu.
    a to chyba dobrze,że ludzie chcą pracować prawda?
    O przedszkolu mowa jest już od jakiś 2 lat.
    Naprawdę w naszej gminie jest dużo dzieci a miejsc w przedszkolu mało. Owszem powstały małe przedszkola, ale one będą tylko przez jakiś czas funkcjonowały, dopóki projekt się nie zakończy.

    Nikt nie pisze, że wszystkie inwestycje muszą być realizowane punkt po punkcie po kolei, ale pan Wójt chce budować przedszkole dopiero w 2014 roku!!!!! Dlaczego na sam koniec kadencji?
    Czyżby rozbudowa budynku Urzędu Gminy była ważniejsza od powstania przedszkola?Chyba tak, skoro na to są pieniądze. Proszę mi w takim razie napisać dlaczego, skoro jest Pan tak dobrze poinformowany.
    Głosowaliśmy na Wójta, dlatego że podobał nam się Jego program wyborczy. Myśleliśmy, że wie jak ważne jest przedszkole skoro ujął je w swoim programie.Jesteśmy zawiedzeni i mam nadzieję, że da się coś jeszcze zrobić, przyspieszyć jego budowę...
    I jeszcze jedno, nie przypominam sobie żeby w programie wyborczym była mowa o rozbudowie budynku Urzędu Gminy? A planuję się to zrobić już w tym roku...
    • zawsze.wasz Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 12:49
     Nie trzeba mieć małych dzieci, by widzieć potrzebę budowy przedszkola. Ci, którzy nie mają jeszcze dzieci, a chcą je mieć muszą pamiętać o tym, że przedszkole będzie potrzebne i ważne jest, by powstało jeszcze przed zaistnieniem potrzeby bezpośredniej, by np odnalazło właściwą sprawność działania, itp. Przedszkole jest potrzebne, ale to inwestycja wymagająca długich i dokładnych przygotowań i czasu realizacji, Inwestycja duża. Gmina realizuje już pewne projekty, które pochłaniają sporą część budżetu i trzeba niestety poczekać na ich finalizację. Także projekty, na które złożono już wnioski mają pierwszeństwo, bowiem w przypadku dofinansowania wiążą Gminę wówczas terminy. Do dofinansowania trzeba dokładać swoją część z budżetu gminy, a w rzeczywistości często trzeba sfinalizować projekt w całości, by wówczas otrzymać dofinansowanie.
     Rozbudowa Urzędu Gminy to przy budowie przedszkola niemalże drobnostka, nie można porównywać tych dwóch inwestycji pod względem czasu przygotowań (projekt rozbudowy gminy był już gotowy) i kosztów. Na budowę przedszkola Gmina zapewne szukała będzie dofinansowania z zewnątrz, trzeba więc stworzyć wniosek perfekcyjnie, co wymaga czasu zarówno na projektowanie, jak i na wszelkie formalności związane np z uwarunkowaniami środowiskowymi. Trzeba również trafić na odpowiedni konkurs, których do 2013 roku będzie niestety coraz mniej.
     Ja sam jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na budowie przedszkola. Wszystkim. Nie sądzę, by ktoś miał jakiś powód, dla którego chciałby tą inwestycję specjalnie odwlekać.
     Pozdrawiam. Przepraszam za słowa, które mogły okazać się zbyt mocne smile
     • zawszewasz Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 13:10
      Myślę, że trzeba poprosić radnych o zajęcie się tą sprawą. Sugeruję kontakt z tym ugrupowaniem na które Pani głosowała. Uważam że dzieci są najważniejsze ! ich wychowanie, ich przyszłośc to spokojna starość dla nas dorosłych. Dlatego uwazam, że wątkiem przedszkola trzeba się dziś zająć i to nie na forum gdzie jak widać w mgnieniu oka są odpowiedzi polityczne.
      Pozdrawiam Panią
      • zawsze.wasz Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 14:50
       Myślę, że każdy uważa, że dzieci są najważniejsze.
       Za polityczną można uznać każdą wypowiedź stanowiącą przeciwny punkt widzenia w jakimś kontekście i kontrargumentującą - nadużywanie nie ma sensu, bo pojęcie się rozmywa, czego mamy przykład w poście wyżej.
       Nie wiem natomiast co na celu miał autor powyższej wypowiedzi logując się pod nickiem mogącym wprowadzić w błąd. Wprowadzanie w błąd właśnie?
       • endrjulepper1 Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 15:58
        zawsze.wasz napisał:

        > Myślę, że każdy uważa, że dzieci są najważniejsze.
        > Za polityczną można uznać każdą wypowiedź stanowiącą przeciwny punkt widzenia w
        > jakimś kontekście i kontrargumentującą - nadużywanie nie ma sensu, bo pojęcie
        > się rozmywa, czego mamy przykład w poście wyżej.
        > Nie wiem natomiast co na celu miał autor powyższej wypowiedzi logując się pod n
        > ickiem mogącym wprowadzić w błąd. Wprowadzanie w błąd właśnie?

        Proszę Pana. Mam tylko takie małe pytanko. Czy o potrzebie wybudowania Przedszkola przez duże P mającego zastąpić to obecne dowiedział się Pan pisząc program wyborczy czy może kilka lat prędzej??? Czy może to pierwsza kadencja obecnego wójta i dopiero teraz "wyskoczyła" sprawa budowy przedszkola? Czy skoro Pan pisze, że na najbliższe lata jest coraz mniej programów z których można czerpać pieniądze na budowę przedszkola nie należało zrobić tego wcześniej?? Czy może ważniejsza była budowa parku 600 lecia i całodobowe oświetlanie tego miejsca? Dobrze Pan wie, że przed wyborami kiełbacha wyborcza spadała w naszej gminie tonami, więc kiedyś musiało zabraknąć gminie pieniędzy.
     • zawsze2.oszukana Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 10.02.11, 17:03
      zawsze.wasz napisał:

      > Rozbudowa Urzędu Gminy to przy budowie przedszkola niemalże drobnostka, nie moż
      > na porównywać tych dwóch inwestycji pod względem czasu przygotowań (projekt roz
      > budowy gminy był już gotowy) i kosztów.
      Szanowny zawsze.... jeśli dla ciebie kwota 750 tyś zł planowana na rozbudowe budynku urzędu to drobnostka w porównaniu do kosztu budowy przedszkola / planowany całkowity 2,55 mln zł/ to gratuluję "jasności umysłu". W dodatku inwestycja rozbudowy urzędu w całości ma być pokryta z kolejnego zaciagniętego kredytu a deficyt rośnie. W bieżącym roku zamierza się zaciągnięcie kolejnych kredytów na: spłatę wczesniej zaciagnietych kredytów i pożyczek w kwocie ok 2,9 mln zł oraz sfinansowanie planowanego deficytu w 2011r w wysokości 3,55mln zł co daje razem kwotę 6,54mln zł.
      I jeszcze jedna istotna uwaga Szanowny zawsze... Jeśli już piszesz oczymś to trzymaj sie prawdy- o projekcie rozbudowy gminy nie było absolutnie mowy wczesniej- zobacz na stronie internetowej program inwestycji Gminy Czernikowo na 2010r i nastepne lata do 2013r. podpisany przez Wójta, Skarbnika i ówczesnego Przewodniczacego Rady gdzie o rozbudowie urzędu nie ma ani słowa. Także w 22 punktowym programie wyborczym nie ma nic o tej inwestycji. Zastanawiam się skąd nagle ten idiotyczny pomysł. Może tak intensywnie pracują umysły w gminie, że niebawem ściany zostaną "rozsadzone"
  • klumcia_2 Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 13.02.11, 15:01
   co do rozbudowy gminy to jedyna rzecz którą należy zmienić to żeby kasa była na dole bo z małymi dziećmi albo np z wózkiem po tych wysokich schodach nie da rady aby odebrać zasiłki smile
   • wiejski_chlop Re: budowa Przedszkola Publicznego w Czernikowie 14.02.11, 16:59
    I jestem tez za tym zeby powolac wiecej stanowisk w urzedzie na przyklad:
    sekretarz
    vicesekretarz
    bis sekretarz
    wojt
    wicewojt
    biswojt
    itd
    i kazdemu dac gabinet. A co nie stac nas!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka