Dodaj do ulubionych

Traktowanie młodzieży przez proboszcza...Kpina .!

03.05.11, 17:35
Chciałabym poruszyć i opisać pewną bardzoo zaskakującą sytuację . Otóż schola, która śpiewała na mszy 3 maja została niestety rozwiązana przez naszego kochanego księdza proboszcza. Stwierdził on, że ta grupa na mszy o godz. 9.00 dała "popisówę". Niestety nie mogę się z nim zgodzić. Moim zdaniem występ był jednym z najlepszych i podobał się wszystkim z wyjątkiem ks. proboszcza. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że z pozoru miły ksiądz przyszedł do salki przykościelnej i zaczął się awanturować ( przy dzieciach, które tam śpiewały). Dodał również, że nie pojadą one na upragnioną wycieczkę, która miała być ich nagrodą, ponieważ tego nie sfinansuje.... Zrobił to złośliwie .... I czym te biedne dziewczyny sobie na to zasłużyły .?! Ćwiczyły, śpiewały i czym im to zostało wynagrodzone .?! Niczym . Za to teraz dziękują księdzu za zrujnowanie ich marzeń .!
Obserwuj wątek
  • salatkaowocowa18 Re: Traktowanie młodzieży przez proboszcza...Kpina 03.05.11, 18:14
   Z wielką przykrością muszę stwierdzić, że nasz nowy ksiądz proboszcz nie przejmuje się zbytnio naszym rozwojem muzycznym ku chwale Boga, woli za to pozbawiać uczniów gimnazjum chwili odpoczynku i nagrody za poświęcony czas. "Co te dziewczyny zrobiły?". Właśnie. Co one zrobiły? Co zrobiły, że ksiądz złamał obietnicę i zabrał im nagrodę. W dodatku swoim zachowaniem doprowadził do łez. Jest mi przykro, ale wszystko składa się po prostu na to, że dla niektórych liczą się tylko pieniądze.
     • artur894 Re: Traktowanie młodzieży przez proboszcza...Kpin 09.05.11, 09:24
      Własnie nie byłem pewien ale podczas kolędy ksiądz coś pisał na kopercie którą mu żona wręczyła. Jeśli faktycznie proboszcz prowadzi ewidencję kto ile daje pieniędzy to należy spodziewac się daleko idących konsekwencji z tego płynących np. jesli mało dałeś to , nie daj Boże, twoja msza pogrzebowa będzie... Nie rozumiem tego - na co księdzu informacja o wielkości datku? ! Mam lepszy pomysł dla księdza - niech zbiera od wiernych roczne zeznania podatkowe - w nich to dobierą są informacje !!! W ogóle to nie podoba mi się przyjmowanie księdza w domu; rozmowa z kiędzem to wymuszone hasła typu: jak w pracy itp. , wymuszone uśmiechy. Na co to komu? Dla obu stron to przymus do odpękania. A ja i tak do miejscowego kościoła nie chodze. Ważne że jestem uczciwym człowiekiem, miłym dla sąsiadów, nie hałasuje autem na ulicy, nie bije żony, nie upijam się, pomagam leżącym na chodniku ludziom, itp itd.
       • lata70te Re: Traktowanie młodzieży przez proboszcza...Kpin 06.06.11, 16:19
        ktoś wspomniał że siądz podczas kolędy pyta i to i tamto, prosze nie zapominać żę to właśnie watykan dzięki kolędom i spowiedzi dysponuje najlepszym wywiadem świata >za darmo> !!!to iż jest to instytucja materialistów a nie ludzi uduchowionych /są małe wyjątki/ to nie ulega kwestii.mam księdza w rodzinie któremu pewnego razu zdarzyło się nazwać boga <<szefem >>!Jako młodego chłopaka będącego ministrantem przerażało że ksiądz we wsi w której się urodziłem jeżdził najlepszym samochodem/tak było w każdej wsi parafi jakie pamietam/dary z zagranicy w okresie stanu wojennego i tuż po nim dostawali jego lokalne przydupasy a o biedzie wielu ludzi niestety nie pamiętano - nikt tam z głodu nie umarł ale życie wielu dzieci mogło być w tamtych czasach choc troche lżejsze ...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka