Dodaj do ulubionych

która inwestycja jest najważniejsza?

13.10.11, 18:40
Zauważyłem na stronie GWD głosowanie, gdzie można się wypowiedzieć na temat ważności inwestycji w naszej gminie. Możemy również się do nich przyłączyć oddając swój głos.
www.czernikowo.org.pl/page19.php
Obserwuj wątek
  • endrjulepper1 Re: która inwestycja jest najważniejsza? 13.10.11, 22:11
   Jak na razie z ankiety wynika, że kolejność inwestycji ustalona przez UG "lekko" odbiega od oczekiwań mieszkańców.
   A tak w ogóle to zastanawia mnie ile razy w roku wykorzystana będzie Aula pobudowana kosztem milionów złotych i ile będzie kosztować jej utrzymanie.
   Może ktoś się orientuje jaki jest roczny koszt utrzymania takiego obiektu?
   Czy taki obiekt może być wykorzystywany komercyjnie?
   • ranczobis Re: która inwestycja jest najważniejsza? 13.10.11, 23:08
    Drogi endriu, mówiąc że inwestycje lekko odbiegają od oczekiwań mieszkańców znacznie zaniżyłeś te oczekiwania. Wójt najpierw przeforsował rozbudowę budynku gminy - koszt z dodatkowym wyposażeniem ok. 650 tyś w całości z kredytu. Rozbudowa ta została przemilczana w czasie kampanii a stała się pierwszą wiodącą w nowej kadencji gdyż ciasnawo było kilku pracownikom. Jak ma się ta zbędna na dziś inwestycja do potrzeby rozbudowy szkoły podstawowej gdzie dzieci gniotą się w ciasnych klasach co znacznie obniża poziom nauczania no i są skazane na dwuzmianowość.
    • endrjulepper1 Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 07:10
     Drogi ranczobis.
     Pamiętajmy jednak, że Pan Wójt został wybrany większością głosów mieszkańców naszej gminy. Ankieta o której piszemy zamieszczona została na stronie aktualnej opozycji. Prawdopodobnie ci, którzy głosowali na Wójta w wyborach na tę stronę nie wchodzą i nie biorą udziału w ankiecie. Prawdopodobnie gdyby głosowali wyniki rzeczonej ankiety byłyby zgoła inne. W końcu dobudowanie "gołębnika" to strategiczna inwestycja w naszej mlekiem i miodem płynącej gminie.
     • czemutakk Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 07:32
      W mojej ocenie błedne decyzje podjeła poprzednia rada gminy z wójtem na czele. Już wówczas wiadomo było, że rozbudowa szkoły podstawowej jest niezbędna i zamiast auli trzebabyło zaprojektować bądz rozbudowę szkoły bądź budowę w miejscu auli odziału klas 1-3 szkoły podstawowej. Dotację unijną mogła otrzymać rozbudowa szkoły podstawowej. Myślę że dyskusja dzisiaj na ten temat ma sens ponieważ rada gminy może podjąć decyzję o zaniechaniu tej inwestycji a średki przeznaczone na ten cel przesunąć na rozbudowę szkoły. Rada j wójt jest po to aby realizaować porzeby mieszkańców a dzisiaj ja bynajmniej nie potrzebuję auli a potrzebuję aby moje dzieci uczyły się w godziwych warunkach.
      Co do wiarygodności aniety to myślę, że forum z którego ja dowiedziałem się że ona jest czyta nie tylko opozycja i może ona stanowić informację reprezentatywną. Niemniej moża pomyśleć o innej formie zbadania oczekiwań mieszkańców w tej kwestii.
      • ciekawja Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 11:41
       Ankieta jest ogólnodostępna. Dotychczas rządzący nawet nie próbowali przeprowadzać konsultacji społecznym i nie ma przesłanek ku temu. Uważali i uważają, że mają monopol na wszystko. Nie wolno się wypowiadać, żeby się nie spotkać z „gniewem” przewodniczącej i wójta. Nie dają nawet alternatywy mieszkańcom co do wyboru inwestycji. Strona Czernikowa i kwartalnik „dwa słowa” charakteryzują się jedynie tendencyjnym jednostronnym przekazem. Za publiczne pieniądze siebie wychwalać? Niech będzie już ta ankieta i niech będą kolejne.
       • endrjulepper1 Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 18:32
        ciekawja napisała:

        Strona Czernikowa i kwartalnik „dwa słowa&#
        > 8221; charakteryzują się jedynie tendencyjnym jednostronnym przekazem. Za publ
        > iczne pieniądze siebie wychwalać? Niech będzie już ta ankieta i niech będą kol
        > ejne.
        Stanowczo sprzeciwiam się takiemu deprecjonowaniu Strony Czernikowa i kwartalnika "Dwa słowa". Przecież wzorce bezstronności z naszego kwartalnika czerpią tak bezstronne gazety jak "Uważam rze" "NIE" i kilka innych równie obiektywnych pism, będących niedoścignionym wzorem do naśladowania dla całej rzeszy dziennikarzy.
     • ranczobis Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 14:24
      Zakładam, że ci którzy głosowali na Wójta tez potrafią racjonalnie myśleć, bez względu na to czyja jest ta strona. Aktualnie rozbudowa Urzędu Gminy w takiej skali finansowej i tylko z kredytu przy potrzebie pilnej rozbudowy szkoły podstawowej jest pomysłem ludzi chorych. Może to wina zbyt dużego nasłonecznienia mózgów w kurortach turecko- egipsko- rzymskich?
   • jestf-ajnie Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 19:06
    Wymagało to trochę zachodu ale udało mi się ustalić że aula może służyć wyłącznie do nauki dzieci (lekcje). Nie można auli wynajmować i prowadzić usług komercyjnych czy płatnych koncertów. Nie możana w obiekcie prowadzić zajęć sportowych. Nie można także organizować w niej żadnych imprez gminnych gdyż jak mówił ten urzędnik z którym rozmawiałam wspierane były obiekty wyłącznie na cel dydaktyczny i będzie to podlegało ścisłej kontroli. Taka obowiązuje umowa pomiędzy gminą a urzędem. Powiedział,że jeżeli zorganizowana będzie impreza inna niż lekcje lub impreza będzie odpłatna to gmina zwróci wsparcie z odsetkami ale jak powiedział gmina ma tego świadomość
    • potok33 Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 19:31
     jestf-ajnie napisała:

     > Wymagało to trochę zachodu ale udało mi się ustalić że aula może służyć wyłączn
     > ie do nauki dzieci (lekcje). Nie można auli wynajmować i prowadzić usług komerc
     > yjnych czy płatnych koncertów. Nie możana w obiekcie prowadzić zajęć sportowych
     > . Nie można także organizować w niej żadnych imprez gminnych gdyż jak mówił ten
     > urzędnik z którym rozmawiałam wspierane były obiekty wyłącznie na cel dydaktyc
     > zny i będzie to podlegało ścisłej kontroli. Taka obowiązuje umowa pomiędzy gmin
     > ą a urzędem. Powiedział,że jeżeli zorganizowana będzie impreza inna niż lekcje
     > lub impreza będzie odpłatna to gmina zwróci wsparcie z odsetkami ale jak powied
     > ział gmina ma tego świadomość


     Chyba długo nie było ciebie w naszym kraju i nie wiesz na co stać polskich urzędników.
     Ograniczenia o których wspominasz to dla nich pryszcz wobec bąbla.Dadzą sobie radę z każdym przepisem.
    • ciekawja Re: która inwestycja jest najważniejsza? 14.10.11, 20:36
     Jestem ciekaw czy taniej wyniesie wynajmowanie Teatru Horzyca w Toruniu i wożenie tam dzieci na występy, czy budowanie za kilka milionów auli, która będzie wykorzystywana kilka razy do roku. Potem płacenie na jej utrzymanie. A może ktoś wyjaśni celowość budowania kolejnych sal lekcyjnych, skoro i tak w gimnazjum jest ich za dużo.
  • vicex Re: która inwestycja jest najważniejsza? 21.10.11, 09:55
   Kilka moich refleksji na temat inwestycji gminnych. W najbliższym czasie w Czernikowie powstaną trzy obiekty o tym samym lub bardzo podobnym przeznaczeniu tj. Aula przy gimnazjum, wyremontowana remiza jako świetlica gminna i rozbudowana sala konferencyjna w GCI. Wszystkie te obiekty będą zapewne kosztowały grubo ponad 5 mln. zł. Moim zdaniem to nie nic wspólnego z racjonalnym gospodarowaniem środkami publicznymi. Przekładając to na grunt rodziny można użyć następującego porównania. Rodzina powiększa się a wiec trzeba rozbudować dom. Zamiast wybudować pokoje dziecinne buduje się trzy kuchnie. Przestrzeń życiowa się powiększy a nawet w pewnym sensie poziom życia ale w jaki sposób wpłynie to na potrzeby mieszkaniowe rodziny? Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie jednego obiektu na organizację imprez kulturalnych z prawdziwego zdarzenia? Moim zdaniem idealnym obiektem byłaby remiza pełniąca funkcję świetlicy wiejskiej. Pieniądze zaoszczędzone na innych obiektach można by było przeznaczyć udział własny w projektach unijnych składanych na obiekty w innych miejscowościach takich jak: Witowąż, Osówka, Makowiska, Liciszewy. Przede wszystkim należy jednak zadbać o „pokoje dla dzieci” czyli szkołę i przedszkole.
   • ciekawja Re: która inwestycja jest najważniejsza? 21.10.11, 11:17
    Tu filozofia jest prosta: jako głowa rodziny (przewodnicząca lub wójt – odpowiednie podkreśł) zakłada, że każde z dzieci mają iść (od samego poczęcia) swoimi ścieżkami i z założenia mają ze sobą nie kontaktować, nie współpracować a najlepiej nie mieć ze sobą nic wspólnego. Chociaż mają mieszkać po sąsiedzku. W takiej atmosferze lepiej panować.
  • maxikaz99 Re: która inwestycja jest najważniejsza? 25.10.11, 14:23
   No to może w temacie innych inwestycji. Słyszałem ostatnio fajny dowcip krążący w kręgach gimnazjalnych. Jeden uczeń pyta drugiego „Wiesz co nowego jest w naszej szkole? „Nie mam pojęcia” odpowiada drugi. „Nowa pracownia fizyczna i chemiczna”. Po tym u osób wtajemniczonych rozlega się salwa śmiechu. Od jakiegoś czasu na wszystkich możliwych publikatorach gminnych informowano nas o nowych pracowniach fizycznych i chemicznych w Zespole Szkół. Okazuje się, że inwestycje te polegały na …… wymianie mebli. Jedne zwinięto i ustawiono w kącie i wstawiono nowe. Rozumiem, że przedmiotem nauki będą teraz właściwości fizyczne i chemiczne płyt meblowych. No trochę nakłamałem, wzdłuż ławek zamontowano także listwy zasilające. Na razie nie wiadomo do czego, ale dla odważnych da się przedstawić wpływ prądu zmiennego na ciało człowieka. Nie wiem jednak, czy to jeszcze fizyka czy już biologia. Podobno udało się zakupić także jedną pomoc naukową dla fizyki jest to ………………. lornetka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka