Dodaj do ulubionych

Straż Gminna.

27.02.12, 14:36
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale na ostatniej sesji Rady Gminy w Czernikowie powołano Straż Gminną. Co sądzicie o tej inicjatywie? Władze jakoś się tym nie chwalą. Czy jest ona konieczna i czym się ma zajmować? To chyba podstawowe pytania w tej materii.
Obserwuj wątek
    • ranczobis Re: Straż Gminna. 27.02.12, 22:50
      Straż gminna jeśli będzie pilnowała porządku w szerokim tego słowa znaczeniu to owszem będzie przydatna. Porządek to - ukrócenie alkoholowych libacji szczególnie na placach zabaw, demolki tych placów, ochrona w porze wieczornej obiektów publicznych, boisk, kontrola i solidne karanie domostw spalających w swoich piecach rakotwórcze przedmioty/, kontrola prawidłowego zagospodarowania śmieci/ faktury za ich wywóz/, karanie tych wszystkich, którzy zaśmiecają rowy, lasy i wiele innych miejsc śmiećmi z własnego domostwa, karanie także wszystkich którzy parkują samochody na chodnikach zmuszając pieszych, szczególnie dzieci, do zejścia na niebezpieczną jezdnię. Poza tym walka z narkomanią, alkoholizmem, bójkami, kradzieżami. Pracy więc będą mieli bardzo dużo, jeśli ich przełożony, Pan Wójt, będzie egzekwował rzetelne wykonywanie nałożonych na nich obowiązków. I tutaj budzą się we mnie poważne wątpliwości.... jakie, na pewno domyślacie się.
      • vicex Re: Straż Gminna. 28.02.12, 11:44
        Zgadzam się z tobą, że na terenie naszej gminy jest do zrobienia dużo w kwestii ładu i bezpieczeństwa. Warunkiem skuteczności większości takich działań jest jednak podejmowanie ich 7 dni w tygodniu 24 h na dobę. Z tego co słyszałem Straż Gminna ma „działać” od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędy. Czy zatem efekt jej pracy nie będzie odwrotny do zamierzonego, czyli całkowity brak autorytetu i powszechna świadomość społeczeństwa o nieskuteczności jej działań? Czy nie lepszym, a przede wszystkim tańszym rozwiązaniem nie byłaby ściślejsza współpraca z policją w szczególności zakup dodatkowych służb na terenie gminy.
        Moje spostrzeżenia w tej kwestii wynikają z tego, że nie znam tak małej (z wyjątkiem Kikoła gdzie chyba zlikwidowano tą instytucję) gminy gdzie działa straż gminna. Dodatkowo w ostatnim czasie wiele znacznie większych jednostek samorządu rezygnuje z tej instytucji
        • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 28.02.12, 14:02
          oj tam oj tam.
          Zawsze tylko złe strony Vicex widziszsmile
          A przecież taka straż to: komendant, jak komendant to musi być zastępca komendanta, no i przynajmniej ze dwóch zwykłych strażników. I już o 4 osoby na zasiłku mniej. Czyż to nie piękne w tych ciężkich czasach że gmina tak dzielnie walczy z plagą bezrobocia???
    • maxikaz99 Re: Straż Gminna. 28.02.12, 21:55
      No to będzie wojna bo władza się zbroi i powołuje swoje zbrojne ramię. Tak na poważnie to współczuję tym biednym chłopakom, którzy będą pełnić tę zaszczytną służbę. Zakładam, że zostaną im wyznaczone jasne i precyzyjne zadania. Oni natomiast kierowani dyscypliną, posłusznością i troską o ład i porządek będą go egzekwować. Mandaty się posypią bo w końcu taki powinien być efekt działalności straży gminnej. Co jednak zrobi statystyczny czyli przeciętny obywatel naszej gminy ukarany przez strażników porządku. Mając 7 dni na zapłatę „pobiegnie” do Wójta z prośbą o łaskę. Nasz panujący mając na uwadze to, iż każda duszyczka to wyborca sięgnie niechybnie w bezmiar swojej łaski i uwolni biedaka od kary. Jaki będzie tego efekt. Następnym razem w trakcie wizyty strażników kulturalny mieszkaniec powie „a piszcie sobie i tak nie zapłacę”. Jednostki mniej obyte z dobrymi obyczajami wyrażą swój stosunek do działań funkcjonariuszy bardziej dosadnie staropolskim „wy……..ać mi stąd”. To jednak nie wszystko. Każdy rozsądnie myślący mieszkaniec naszej gminy wie, że funkcjonują tu kręgi obywateli bardzo zbliżone do władzy, których przedstawicieli nawet jakby wylewali ścieki prosto do jeziora czy permanentnie parkowali na zakazie mandatu nie zapłacą a strażnicy nawet nie będą próbowali egzekwować od nich przepisów. To oczywiście możliwa wersja przyszłości, której nie chciałbym widzieć, ale realizm i doświadczenie życiowe podpowiada, że niewiele będzie ona odbiegała od tego co nas wszystkich czeka.
      • torunska8 Re: Straż Gminna. 29.02.12, 16:16
        na niektórych mieszkańców naszej gminy musi się znaleźć kij! Wylewanie szamb, puszczanie wolno psów, pół metra śniegu na chodniku albo lód. Pijąca młodzież w altankach na placach zabaw. Jest tego troche.

Mam nadzieję tylko że będą szukane odpowiednie osoby pod te stanowiska, a nie odwrotnie: stanowiska zostały utworzone pod konkretne osoby.

Ja patrzę na to z optymizmem, mam nadzieje Panie Wójcie że nie zawiedzie mnie Pan, i że nie powtórzy się: "miało być jak nigdy a wyszło jak zawsze", życzę Panu obiektywizmu może tylko w tej sprawie, bo wie Pan o tym że jest to grząski grunt. A to Pan odpowiada za Straż.
    • dziubdziubs Re: Straż Gminna. 03.03.12, 11:01
      Straz Gminna musi istniec jesli ilosc mieszkancow gminy przekracza konkretna ilosc ( nie pamietam ile)a kto powiedzial ze ma dzialac w godzinach pracy urzedu moze dzialac na zmiany ...wszystko jest do uzgodnienia i nie ma co tu debatowac sprawdzi sie to dobrze nie sprawdzi to przynajmniej ktos prubował
      • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 03.03.12, 12:06
        dziubdziubs napisała:

> Straz Gminna musi istniec jesli ilosc mieszkancow gminy przekracza konkretna il
        > osc ( nie pamietam ile)a kto powiedzial ze ma dzialac w godzinach pracy urzedu
        > moze dzialac na zmiany ...wszystko jest do uzgodnienia i nie ma co tu debatowac
        > sprawdzi sie to dobrze nie sprawdzi to przynajmniej ktos prubował
        "Prubowałeś" poszukać w google poparcia swojej wiekopomnej tezy???
        "Sprubuj" może rozpisać 40-sto godzinny grafik pracy dwóch strażników tak, aby pracowali 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.
        przynajmniej "sprubuj".
        Powodzenia.
    • vicex Re: Straż Gminna. 03.03.12, 22:29
      Informacja o tym, że są przepisy, które nakazują utworzenie straży gminnej po przekroczeniu jakiej liczby mieszkańców bardzo mnie rozbawiła. Okazuje się bowiem, że taką wiedzę mają tylko nasi włodarze a wszyscy okolicznie Wójtowie i burmistrzowie już nie.
      Tak na poważnie to zastanawiam się, czy stać nas na taką instytucję. Licząc tylko wynagrodzenia na poziomie 2.000 zł brutto, które wydaje się , mało realne i dodając do tego koszty funkcjonowania (paliwo, mundury, art. biurowe, telefony itp.) daje co najmniej 100.000 zł rocznie. Dość droga instytucja. W kosztach nie uwzględniłem zakupu samochodu, mebli, komputerów, telefonów itp. Jeżeli ma ona sprawdzać, czy mieszkańcy właściwie wypełniają swoje obowiązki w zakresie śmieci i gospodarki wodno- ściekowej, to moim zdaniem można to załatwić maksymalnie w ciągu 2-3 miesięcy. Zakładam, że kontrola obejmowałby sprawdzenie jak w poszczególnych gospodarstwach domowych wypełniane są te obowiązki. W naszej gminie jest ok. 2.500 gospodarstw domowych. Zakładam, że każdego dnia można odwiedzić ok. 50 z nich. W każdym miesiącu mamy ok. 22 dni roboczych to daje nam 1.100 gospodarstw miesięcznie. Kontrola wszystkich może być przeprowadzona w maksymalnie 3 miesiące. A co robić dalej? Jakie obowiązki wykonywać? Ponownie kontrolować? Uważam, że takie czynności z powodzeniem może wykonać pracownik urzędu a w sytuacji naruszenia prawa mandat wystawić Wójt. Czy stać nas na takie wydatki? Moim zdaniem nie ale mogę się mylić.
        • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 04.03.12, 00:01
          Z tego artykułu wynika, że tendencja w kwestii straży gminnej jest zniżkowa. Samorządy rezygnują z tej kosztownej komórki w przeciwieństwie do wspaniałomyślności obecnie panujących. Przecież "zasłużonym" w wyborach trzeba jakoś wynagrodzić smile
          • swojchlopek Re: Straż Gminna. 04.03.12, 10:11
            Każdy z wypowiadających się ma trochę racji(zarówno ci co są za jak i przeciw)ale przyznacie że problemów jest sporo,jak chociażby bajzel na posesjach czy w gospodarstwach rolnych,walające się śmieci i wiele innych. Coś z tym trzeba zrobić i myślę że to jest krok w dobrym kierunku.
            • stekliniak Re: Straż Gminna. 04.03.12, 11:06
              Czy ty chłopku wiesz o czym piszesz? Kto zmusi mnie do sprzątania na mojej prywatnej posesji? A walające się śmieci to ma straż sprzątać czy np. interwencyjni? Bez sensu ta straż, szkoda na to naszej kasy. Czemu opozycja nie zablokowała tego bzdurnego pomysłu?
              • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 04.03.12, 11:30
                Prawdziwa straż gminna powinna pełnić rolę, do której jest powoływana. Tylko na taką wieś szkoda zachodu, jej funkcjonowanie mija się z sensem. Znając życie i realia, to będzie z tego wielka improwizacja. Będą to pewnie stanowiska typowo urzędnicze od 7.00 do 15.00 i tyle, a my będziemy ich utrzymywać, żeby w doskoku nałożyli komuś mandat, według swego uznania lub z polecenia wójta. Sąsiad sąsiadowi przecież nie nałoży kary, nie wspomnę o radnych panujących, ich rodzin, znajomych itp. Będą się bali służbowych konsekwencji. Będą liczne nadużycia. Wójt i przewodnicząca zgodnie ze swoją uczciwością, będą umarzać kary w zamian za głosy wyborcze. Jakoś pesymistycznie to widzę.
                • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 04.03.12, 17:07
                  Głosujący (bez znaczenia na opcję) tak naprawdę nie przemyśleli nad aspektem społecznym funkcjonowania takiej komórki w małej miejscowości. Pomysł wyszedł od wójta, a to oznacza, że niestety ale powinien zostać przegłosowany nawet w niedoskonałej formie. Spójrzmy na przykładzie policji. Każdy jest za tym, aby karać za wykroczenia wysokimi mandatami, do czasu gdy taki mandat nie dotknie jego samego. To od razu miłość do policji zanika. Tak będzie i w przypadku straży gminnej. Tylko tutaj miłość do straży będzie mierzona umorzeniami mandatów przez wójta. Będą nadużycia.
                  • drugi.pankracy Re: Straż Gminna. 05.03.12, 12:29
                    Każdy porządek lubi,tylko nie każdy o nim pamięta.I w tym momencie chyba większość jest zgodna.Ale czy decyzja o powołaniu straży gminnej była do końca przemyślana?Są przecież inne tańsze formy.Przede wszystkim profilaktyka-np.w formie obwieszczeń,ulotek czy też sprawdzonych "sołtysowskich okólników"Chyba ,że jest tak bardzo zle. Powołanie nowej jednostki pociągnie za sobą odpowiednie nakłady finansowe-czy stać nas na to?Czy przyniesie to oczekiwany skutek?Chyba,że nasz wójcina wesprze ze dwóch stróży prawa ze swej "nad ministerialnej"pensyjki.Na pewno będzie go stać jeszcze na ponad standardowe życie.Słyszałem też opinie,że jest to grożenie palcem włodarza -na kogo domyślcie się sami..A może w końcu czyimś idolem stał się ALEKSANDR RYHORAWICZ ŁUKASZENKA-takie opinie też krążą.JESTEM ZA PORZĄDKIEM,BEZPIECZEŃSTWEM JEDNAK NIE MOŻNA ZAPOMINAĆ O PEWNYCH NORMACH,A NADE WSZYSTKO O LOGICE DZIAŁANIA W PODEJMOWANIU DECYZJI.Pozdrawiam
                    • infinity8 Re: Straż Gminna. 06.03.12, 18:48
                      Trochę dziwny ten konkurs na komendanta straży...
                      www.bip.czernikowo.pl/redir,4802?wiecej=23081
                      "Wykształcenie wyższe i co najmniej 3-letni staż pracy, w tym, co najmniej 2-letni na stanowiskach urzędniczych w jednostkach : samorządowe, marszałkowskie, wojewódzkie, starostwa powiatowe, zakłady budżetowe, jednostki pomocnicze gminy, powiatowe jednostki organizacyjne, gminne jednostki, lub na innych kierowniczych stanowiskach państwowych." Czy to jest konkurs na komendanta straży czy na stanowisko urzędnicze? Co to w ogóle są za wymagania? Czyżby konkurs był już pod kogoś? Dziwnym trapem do następnego etapu przeszło tylko dwóch kandydatów w tym jeden ze znanym nazwiskiem w Urzędzie Gminy...
                      www.bip.czernikowo.pl/redir,4802?wiecej=23114
                      To wszystko daje do myślenie, ale wydaję mi się, iż komendant naszej straży gminnej był już dawno wybrany...
                      • torunska8 Re: Straż Gminna. 07.03.12, 13:35
                        Czyli "miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze"
                        Konkurs ustawiony pod osobę, męża koleżanki z urzędu, nr. 1 zostanie jak w banku. W kikole sie nie wiedzie, to wciągamy do nas.

Gratuluję p. W.
                        • infinity8 Re: Straż Gminna. 08.03.12, 17:15
                          No i już wszystko jasne...
                          www.bip.czernikowo.pl/redir,4802?wiecej=23118
                          Według mnie jest to ostre przegięcie, zdecydowane NIE dla takiej straży gminnej. Jeżeli już tak bardzo zależało, żeby go zatrudnić to było trzeba go zatrudnić w Gminie na jakimś stanowisku na którym się zna a nie na komendanta straży gminnej. Jeszcze nie dawno startował w konkursie na specjalistę ds. promocji i funduszy europejskich, jakimś cudem nie wygrał tego konkursu, ale widzę iż jest wszechstronnie uzdolniony. ŻENADA...
                          • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 08.03.12, 21:30
                            infinity8 napisał:

> No i już wszystko jasne...
                            > www.bip.czernikowo.pl/redir,4802?wiecej=23118
                            > Według mnie jest to ostre przegięcie, zdecydowane NIE dla takiej straży gminnej
                            > . Jeżeli już tak bardzo zależało, żeby go zatrudnić to było trzeba go zatrudnić
                            > w Gminie na jakimś stanowisku na którym się zna a nie na komendanta straży gmi
                            > nnej. Jeszcze nie dawno startował w konkursie na specjalistę ds. promocji i fun
                            > duszy europejskich, jakimś cudem nie wygrał tego konkursu, ale widzę iż jest ws
                            > zechstronnie uzdolniony. ŻENADA...

Najgorsze jest to, że i to forum i większość wyborców i tak w dupie mają bo "betonowy" (czytaj kupiony) elektorat i tak zagłosuje jak co wybory.
                            Z drugiej strony patrząc, wielki szacunek dla rządzącej ekipy za skuteczność działań. Proponuję aby bratnimi miastami Czernikowa została Moskwa i Mińsk, Putin z Łukaszenką dużo by się u nas mogli nauczyć.
                            • anty-live Re: Straż Gminna. 09.03.12, 15:31
                              Masz rację"endrjuleper1" , że to forum większość ma w... dupie. I słusznie. Jeśli na nim swobodnie nie można się wypowiedzieć, bo sentencja wypowiedzi "dotyka" przegraną opozycję, z której podejrzewam, wywodzi się cenzor tego forum, to po co się wysilać. Jedynym wytłumaczeniem dla cenzora kasującego wypowiedź może być, że jego poziom intelektualny nie potrafi ogarnąć jej sensu, ale to już jego broszka.
                              W związku z nieuzasadnionym kastrowanie niewygodnych dla cenzorów tego forum wypowiedzi, od dziś to forum dla mnie przestaje istnieć. Pozdrawiam innych wytrwałych .
                              • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 09.03.12, 15:43
                                anty-live napisała:

> Masz rację"endrjuleper1" , że to forum większość ma w... dupie. I słusznie. Jeś
                                > li na nim swobodnie nie można się wypowiedzieć, bo sentencja wypowiedzi "dotyka
                                > " przegraną opozycję, z której podejrzewam, wywodzi się cenzor tego forum, to p
                                > o co się wysilać. Jedynym wytłumaczeniem dla cenzora kasującego wypowiedź może
                                > być, że jego poziom intelektualny nie potrafi ogarnąć jej sensu, ale to już je
                                > go broszka.
                                > W związku z nieuzasadnionym kastrowanie niewygodnych dla cenzorów tego forum wy
                                > powiedzi, od dziś to forum dla mnie przestaje istnieć. Pozdrawiam innych wytrwa
                                > łych .

Nie wiem czy ktoś kasuje posty, ale jeśli tak to faktycznie istnienie tego forum jest bez sensu. W moim przekonaniu powinno być to miejsce wymiany poglądów wszystkich, którzy mają chęć się wypowiedzieć, niezależnie od tego, z której "opcji" są. W końcu forum to nie "Dwa Słowa"
                                pozdrawiam
                              • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 10.03.12, 10:03
                                Sam fakt, że post anty-live nie został przez moderatora usunięty, świadczy o bezstronności tego forum. Jak się nie łamie regulaminu forum, to nie ma podstaw do interwencji moderatora (Osobiście nie mam pojęcia kto nim jest). Tutaj można wyrażać swoje opinie na temat życia publicznego bez znaczenia na poglądy. Nie czuję się związany z opozycją, tylko wyrażam swoje obywatelskie niezadowolenie z poczynań rządzących naszą gminą.
                                • drugi.pankracy Re: Straż Gminna. 10.03.12, 20:09
                                  Sluchaj to,że jakiś tam anty-live ma jakiś swoje jeszcze bardziej smieszne poglady od samego siebie -nie ma czym sie przejmowac-swiadczy to tylko o plycizmie reprezentowanym przez niego.Typowy bijacz piany i nic wiecej.Pozdrawiam.
    • potok33 Re: Straż Gminna. 09.03.12, 11:01
      Urzędy puchną od etatów odpowiednio do ilości ściąganych podatków i nie ma możliwości zahamowania czy cofnięcia tego zjawiska.Wszelkie próby zmiany tego trendu przypominają leczenie alkoholizmu przez podanie pół litra.Coraz większa liczba urzędów i urzędasów potęguje swoją aktywność wciskając się w najróżniejsze sfery naszego życia.--
        • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 11.03.12, 21:36
          A to ciekawe?! Jeśli rada podejmuje decyzje z kosmosu, mieszkańcy chyba mają prawo do wyrażania swoich opinii. Czy muszą przez to być traktowani jako niepożądany element opozycyjny (jak ma miejsce w przywoływanej tutaj nie raz Białorusi)? Chciałbym żeby, chociaż niektóre uchwały, były podawane społecznym konsultacjom. Jako obywatel chcę mieć wpływ na prawo lokalnie stanowione. Nie chce aby wydatkowanie moich podatków były załatwiane po stołem wąskiego grona. Chciałbym żeby wójt był wójtem dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla części „podziwiających szaty”.
            • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 12.03.12, 18:39
              Chwilunię! Nie mam nic wspólnego z Radą Gminy. O powołanie straży dowiedziałem się już po fakcie z netu i stąd moje społeczne niezadowolenie. Wolałbym aby projekty uchwał były gdzieś publikowane, a nie zaskakiwały mieszkańców.
              • przeciwmanipulacji Re: Straż Gminna. 12.03.12, 22:32
                a jaki samorząd publikuje projekty uchwał, wszedłem na stronę powiatu i tam czegoś takiego nie ma, zawsze jest na stronie naszego urzędu porządek sesji z czego widać jakimi sprawami rada bedzie zajmowała sie na sesji, w BIP znalazłem uchwałe opublikowaną po sesji z 27.02 , czyli wszystko tak jak trzeba
                • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 12.03.12, 23:44
                  Podawanie w BIP projektów uchwał Rady Gminy jest akurat praktykowane przez wiele samorządów, chociaż nie jest to obligatoryjne. Wystarczy kliknąć w wyszukiwarce. Celem obserwacji przejrzystości działań Rady Gminy nie ma chyba przeszkód aby mogło to i u nas funkcjonować. Nie jest to chyba żadna zbrodnia, aby obywatele mogli śledzić plany radnych.
                • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 13.03.12, 07:29
                  przeciwmanipulacji napisał:

> a jaki samorząd publikuje projekty uchwał, wszedłem na stronę powiatu i tam cze
                  > goś takiego nie ma, zawsze jest na stronie naszego urzędu porządek sesji z cze
                  > go widać jakimi sprawami rada bedzie zajmowała sie na sesji, w BIP znalazłem uc
                  > hwałe opublikowaną po sesji z 27.02 , czyli wszystko tak jak trzeba

Ale czy to taki problem opublikować kto jak głosował za daną uchwałą?
                  Przynajmniej wszyscy mieli by wskazówkę jak głosować w przyszłych wyborach.
                  • przeciwmanipulacji Re: Straż Gminna. 13.03.12, 16:53
                    chyba nie w tym rzecz żeby oceniać radnych po tym jak głosowali. radny to najczęściej osoba o pewnym zaangazowaniu społecznym, chetna działać dla innych, kontaktowa itp. gdyby radny patrzył na głosowanie pod kątem przypodobania się określonemu wyborcy, to kiepski z niego działacz, musi kierowac sie prawem i zgodnością z intersem ogółu
                    ciekaw. ja zbyt duże kompetencje przypisuje radnym, projekty uchwał to sprawa wójta, on odpowiada za całokształt budzetu, radny ma inny cel - przeciez niie może pewnych uchwał np. zawetowac bo ich konieczność wynika z przepisów prawa.
                    • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 13.03.12, 18:11

> chyba nie w tym rzecz żeby oceniać radnych po tym jak głosowali.

to po czym?

radny to najcz
                      > ęściej osoba o pewnym zaangazowaniu społecznym, chetna działać dla innych, kont
                      > aktowa itp. gdyby radny patrzył na głosowanie pod kątem przypodobania się okreś
                      > lonemu wyborcy, to kiepski z niego działacz, musi kierowac sie prawem i zgodnoś
                      > cią z intersem ogółu
                      > ciekaw

Głosujemy na radnego właśnie dlatego, żeby reprezentował jakąś grupę wyborców i nie ma to nic wspólnego z przypodobaniem się komukolwiek. Został radnym, miał jakiś program, który obiecał zrealizować i jego obowiązkiem jest głosować tak, jak miał zapisane w programie. A ja jako wyborca mam prawo wiedzieć chyba jak jaki radny głosował.

. ja zbyt duże kompetencje przypisuje radnym, projekty uchwał to sprawa w
                      > ójta, on odpowiada za całokształt budzetu, radny ma inny cel - przeciez niie mo
                      > że pewnych uchwał np. zawetowac bo ich konieczność wynika z przepisów prawa.

Nie ważne czy może zawetować, czy też nie, ale chyba wyrazić sprzeciw może. I chyba nie wstydzi się jak głosował.
                      • torunska8 Re: Straż Gminna. 13.03.12, 21:50
                        Każdy ma prawo wiedzieć jak zachowują się ludzie, których wybrał, szczególnie w tym małym czernikowskim piekiełku, widzę że jakby uważniej przyglądamy się "od pewnego czasu" pracy urzędu i władzy. Bardzo dobrze.

Należy jednak pamiętać że radny czy nie radny musi podejmować trudne decyzje,
                        a mam pytanko, jak długo musze patrzeć jak pieski sąsiadki gonią moje dzieci, policja ma to w nosie
                        jak długo mam wąchać jak sąsiad szambo do rowu wylewa, policja ma to w nosie
                        jak długo mam patrzeć na pijaną młodzież na placach zabaw, policja ma to w nosie,
                        jak długo mam się przewracać na chodniku, sąsiad i policja ma to w nosie?

Z założenia może nie być źle, jednak pod wątpliwość poddaje prawidłowe wykorzystanie Straży w niektórych aspektach: umarzanie kar przez "panującego", karanie niewiernych (tutaj też narażeni i to bardzo są Ci którzy głosowali za).

Zastanówcie się przedmówcy, bo ja o Policji mam łagodnie mówiąc bardzo złe zdanie i liczę na to że może coś drgnie. A jak nie, to 2 latka przeżyję a poźniej.. azyl politycznysmile

• drugi.pankracy Re: Straż Gminna. 13.03.12, 22:54
                          Każdy winien spoglądać na ręce-swoje-bo to podstawa.Jak ktoś przewraca się na chodniku(..)to jego brocha.Na placach zabawach częstszymi beneficjentami są raczej starsi -niż młodsi-to też fakt.I nie dyskutujmy moim zdaniem na ten temat.Myślę,że obecna Policja odpowiednio ogarnia temat.Każdy chyba zauważył,że jest trochę inaczej-pozytywniej.Chyba,że ktoś ma jakiś kompleks na tym tle .Pozdrawiam.
                          • przeciwmanipulacji Re: Straż Gminna. 15.03.12, 17:53
                            "Wspólna Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Gminy Miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego. Zadaniem Komisji, wynikającym z ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym jest: 1) ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego, 2) opiniowanie pracy Policji i innych miejskich i powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, 3) przygotowywanie projektu wspólnego dla miasta Torunia i powiatu toruńskiego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, 4) opiniowanie projektów innych programów współdziałania Policji i innych miejskich i powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, 5) opiniowanie projektu budżetu miasta Torunia i powiatu toruńskiego - w zakresie, o którym mowa w pkt. 1, 6) opiniowanie projektów aktów prawa miejscowego i innych dokumentów w sprawach związanych z wykonywaniem zadań, o których mowa w pkt. 1, 2 i 4, 7) opiniowanie, zleconych przez Prezydenta Miasta Torunia i Starostę Toruńskiego, innych niż wymienione w pkt. 2 i pkt. 4-6 zagadnień dotyczących porządku publicznego"

w sprawach wątpliwych dotyczących porzadku i bezpieczeństwa zwracajmy się do starosty, różnie oceniacie pracę policji, trudno żeby byli na kazde zawołanie - kiedy młodzież niszczy czy piesek biega po ulicy. starosta odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nie informuje nas tez o zmianach organizacyjnych, co z naszym posterunkiem, czy juz tak zostanie i czy siedziba będzie w Lubiczu? nic na ten temat nie ma na stronie powiatu,
                            może radni zaproszą staroste na sesję zeby raczył mieszkańców poinformowac co w tej sprawie dalej? czy odczuwacie zmiane w zwiazku z reorganizacją posterunków policji?czy na lepsze?
                            • ciekaw.ja Re: Straż Gminna. 15.03.12, 21:05
                              Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem intencję postu przeciwmanipulacji, pewnie chodzi oto, że komisja "Wspólna Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Gminy Miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego” nie realizuje w pełni swych zadań w odniesieniu do Gminy Czernikowo oraz nie informuje gminę o projektach, opiniach, ocen zagrożeń i itp.? A my jako mieszkańcy gminy powinniśmy się sami zgłaszać do starostwa w kwestii bezpieczeństwa, bo zgodnie z postawioną tezą, że policja nie jest w stanie ogarnąć chuligańskich wybryków młodzieży i w wyłapywaniu wałęsających się psów. Posterunek w Czernikowie zostanie przeniesiony do Lubicza bez wiedzy gminy, co pewnie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego gmina się „zbroi” i powołuje własną straż, będącą lekarstwem na porządek i bezpieczeństwo, taka chyba z tego postu konkluzja.
                              Jedynie z ciekawości, czy gmina powołując straż, konsultowała ten fakt z wymienioną komisją lub starostwem.
                            • vicex Re: Straż Gminna. 16.03.12, 13:31
                              Też nie mam pojęcia co ma piernik do wiatraka Z tego co wiem na wszystkie posiedzenia Wspólnej Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Gminy Miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego zapraszani są Wójtowie z Powiatu Toruńskiego . Sam kilka razy brałem w nic udział. Każdy uczestnika takiego posiedzenia ma prawo zabrać głos i wyrazić swoją opinię.
                              • przeciwmanipulacji Re: Straż Gminna. 16.03.12, 15:46
                                jednego atakujesz bez powodu a drugiego bronisz, przeciez obaj reprezentują naszą władzę - chyba że w grę wchodzi przynależność partyjna lub inne osobiste twoje interesy. nie jesteś obiektywny i chyba widać to jak na dłoni. poruszyłem ten wątek bo była mowa też o policji w ostatnich wypowiedziach, a tak naprawdę w żaden sposób starosta nie poinformował mieszkańców o zmianach, dowiadujemy się pokątnie i mamy też prawo mieć wątpliwości czy teraz jest lepiej., powinniśmy otrzymać wyczerpującą informację co o tym myśli starosta jako odpowiedzialny za bezpieczeństwo i uzasadnić nam jakie rozwiązanie jest lepsze i dlaczego
                                • vicex Re: Straż Gminna. 16.03.12, 15:57
                                  Ja kogoś atakuję? Proszę mi wskazać jakąkolwiek wypowiedź, w której kogoś atakuję. Jak każdy obywatel tej gminy mam prawo mieć wątpliwości, pytania i prosić o wyjaśnienie pewnych kwestii. To jest jedno z podstawowych osiągnięć demokracji. Idea utworzenia Straży Gminnej jest piękna i szczytna ale trochę żyję już na tym świecie i wiem, że jest wielkie niebezpieczeństwo wypaczenia tej idei . Tyle na ten temat. Jeżeli chodzi o sprawy policji to bardzo chętnie się na ten temat wypowiem. Załóż proszę wątek w tej sprawie. Zapewne też będzie szeroko komentowany. O to wszak chodzi w publicznej dyskusji.
                                • endrjulepper1 Re: Straż Gminna. 16.03.12, 17:28

> jednego atakujesz bez powodu a drugiego bronisz, przeciez obaj reprezentują nas
                                  > zą władzę - chyba że w grę wchodzi przynależność partyjna lub inne osobiste two
                                  > je interesy. nie jesteś obiektywny i chyba widać to jak na dłoni. poruszyłem te
                                  > n wątek bo była mowa też o policji w ostatnich wypowiedziach, a tak naprawdę w
                                  > żaden sposób starosta nie poinformował mieszkańców o zmianach, dowiadujemy się
                                  > pokątnie i mamy też prawo mieć wątpliwości czy teraz jest lepiej., powinniśmy o
                                  > trzymać wyczerpującą informację co o tym myśli starosta jako odpowiedzialny za
                                  > bezpieczeństwo i uzasadnić nam jakie rozwiązanie jest lepsze i dlaczego

Mam prośbę. Możesz mi Pan przełożyć z polskiego na nasze o co Panu chodzi? Bo chociaż staram się zrozumieć o co Panu chodzi w wypowiedziach to pomimo wielokrotnego ich czytania niestety nie starcza mi do tego wiedzy lub inteligencji.
                                  pozdrawiam
    • klumcia_2 Re: Straż Gminna. 21.03.12, 20:14
      jak dla mnie może istnieć straż gminna ale aby się sprawdzała w swojej roli (ciekawe jakie sa jej zadania). A co do młodzieży i jej zachowania szczególnie w miejscach gdzie przebywają małe dzieci to by można ogrom napisać ale wątpie czy straż gminna coś z tym zrobi bo niby co???? tu chyba rodzice jedynie by mogli cos zdziałać przykręcając trochę śrubkę i zacząć sie interesować co moje dziecko robi ale cóż .....
    • duzylotek Re: Straż Gminna. 25.03.12, 15:58
      To dlatego rolnicy muszą płacić od tego roku podatek od metra kwadratowego budynków mieszkalnych około 60gr. W następnych wyborach podziękują panu Wójtowi." Chłop żywemu nie przepuści".
      • bodyguardpl Re: Straż Gminna. 13.04.12, 16:46
        Pod koniec marca został wybrany młodszy strażnik gminny - Pan Tomasz Krasiński z Osiedla Młodych oraz Pan Pan Tomasz Krasuski ulicy Strumykowej na komendanta. Na stronie gminy w ogłoszeniu o stanowiskach zadania napisane dość ogólnie:
        Zakres wykonywanych zadań na stanowisku będących przedmiotem naboru:
        1.Organizowanie i zapewnienie sprawnego funkcjonowania Straży Gminnej zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o strażach gminnych (Dz.U.z 1997r Nr 123, poz.779 ze zm.)
        2. Współdziałanie z Policją i innymi jednostkami w zakresie zadań związanych z porządkiem i bezpieczeństwem publicznym.
        3. Realizacja zadań i nadzór wynikający z ustawy o strażach gminnych, prowadzenie postępowań w sprawach o wykroczeniach.
        4. Podejmowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu wykroczeń i ich wykrywanie.
        5. Nakładanie grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia.
        6. Dokonywanie czynności sprawdzających, sporządzanie notatek służbowych, wniosków o ukaranie do sądów oraz oskarżanie przed sądami w zakresie ustawowych uprawnień.

Ciekawe czy wejdzie w to zakup fotoradaru i jego obsługa smile
            • drugi.pankracy Proszę o ogarnięcie tematu... 01.04.13, 00:22
              Przejazd przez Czernikowo ul.3 Maja w niedziele jest koszmarem.Zwracam się się do jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek o podjęcie odpowiednio skutecznych działań.Nie chodzi mi oczywiście o karanie lecz profilaktykę.Na miły Bóg -ludzie przejechać bezkolizyjnie w trakcie odprawianych mszy to wyzwanie -nawet dla doświadczonego kierowcy.Pozdrawiam
                • troll540 Re: Proszę o ogarnięcie tematu... 02.11.14, 13:36
                  Ciekawy jestem dlaczego na słupach energetycznych zaczynają rozwieszać się kandydaci na radnych.Są przecież miejsca ku temu wyznaczone.Osobiście uważam,że najlepszą reklamą są spotkania i rozmowy. Nawet jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do tego widoku nie oznacza to, że musimy taki stan tolerować. Jest to nie tylko kwestia walorów estetycznych ale również respektowania prawa, bowiem wieszanie plakatów, ulotek oraz reklam w miejscach niedozwolonych, takich jak słupy energetyczne czy latarnie stanowi wykroczenie.Pozdrawiam!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka