Dodaj do ulubionych

Ile zapłacimy za śmieci

19.03.13, 06:59
Jutro tj środa 20.03.13 w urzędzie gminy o godzinie 13 ej odbędzie się posiedzenie rady gminy gdzie tematem wiodącym będzie ustawa śmieciowa. Ciekawe ile nasi Wybrańcy dołożą nam kolejnych opłat. Myślę że warto byłoby posłuchać "debaty" a że każdy może uczestniczyć w obradach to byłoby dobrze gdybyśmy tam po prostu byli.
Obserwuj wątek
    • stokrotkapolna33 Re: Ile zapłacimy za śmieci 21.03.13, 09:04
      No i stało się, doładowali kolejny podatek, za śmieci 10 zł od osoby, wcześniej podnieśli o 40% za ścieki, 20 % za wodę, wzrósł podatek rolny, podatek od nieruchomości. Kieszeń wielu z nas mieszkańców gminy tego nie wytrzyma. Czy musi tak być?????
      Zacytuję opublikowane w gazecie pomorskiej słowa Hitlera " Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą".
      • totu2010 Re: Ile zapłacimy za śmieci 21.03.13, 09:52
        Może już czas by przyłączyć się do tych,którzy chcą "rozwalić ten system sprawowania władzy" gdzie obywatel stał się "śmieciem za których usuwanie sam płaci" Popierajcie JOW i Platformę Oburzonych,może tędy droga do zmian? (chociaż od obietnic mamy już permanentną biegunkę)
      • drugi.pankracy Re: Ile zapłacimy za śmieci 21.03.13, 17:11
        stokrotkapolna33 napisał(a):

> No i stało się, doładowali kolejny podatek, za śmieci 10 zł od osoby, wcześniej
        > podnieśli o 40% za ścieki, 20 % za wodę, wzrósł podatek rolny, podatek od nier
        > uchomości. Kieszeń wielu z nas mieszkańców gminy tego nie wytrzyma. Czy musi ta
        > k być?????
        > Zacytuję opublikowane w gazecie pomorskiej słowa Hitlera " Jakie to szczęście
        > dla rządzących, że ludzie nie myślą". Poszedłbym jeszcze kawałeczek dalej Cytując motto z Medalionów'Ludzie ludziom zgotowali ten los' ,a zastępując pewne terminologie np.na zakład pracy w których pracujemy,czy też administratorów,którym podlegamy-zaczyna nam kształtować się obraz naszej polskiej rzeczywistości .W której żyjemy-bo musimy w tak zajebiście demokratycznym PAŃSTWIE-polecam tak na marginesie -dla własnych przemyśleń taki tam tekścik-pl.shvoong.com/humanities/485991-ludzie-ludziom-zgotowali-los-na/-POZDRAWIAM!!!
          • star_25 Re: Ile zapłacimy za śmieci 23.03.13, 18:42
            To i tak za drogo.Ja tego nie rozumiem.Jak to jest.Mieszkam w domku jednorodzinnym na wsi.Do tej pory ledwo zbieramy 1 pojemnik na miesiac.Papier mam na rozpalke,butelek plastikowych nie mamy bo nie pijemy z tego,szklane butelki i sloiki to tego jest.Placimy okolo 10 zl na miesiac.Dlaczego mam teraz placic 40 zl.Skad ja naprodukuje tych smieci.Zamiat do sedesu mam sie zalatwiac do pojemnika?I chyba tak bedziemy robic.Ciekawa jestem jak bedzie z rodzinami wielodzietnymi.Ciekawe czy beda zwolnieni z oplaty.Zbojno juz zaczyna sie zastanawiac.Bo na terenie tej gminy jest duzo takich rodzin.Wiadomo ze skoro maja ciezko to nie wyprodukuja smieci,no i nie zaplaca,wiec trzeba sciagnac z kogos kto na to ma tak?
              • totu2010 Re: Ile zapłacimy za śmieci 23.03.13, 20:24
                star_25 napisała:

> A powiedzcie czy to nie moze byc tak ze ja sobie te smieci wywioze gdzies na wy
                > sypisko na wlasna reke?
                Pewnie że tak by mogło być.
                Ale władza zwala na "dyrektywy unijne,władza musi bo jesteśmy w Unii"
                Tylko dlaczego "wyrywa się przed orkiestrę" jak trzeba obywatela złupić z kasy,można na wprowadzaniu przepisów wspólnotowych zbić interes i zarobić kasę siedząc w radach nadzorczych spółek różnej maści. A jak zgodnie z dyrektywami Unii trzeba obywatelowi popuścić dodać praw,ulżyć to się wszystko przeciąga,wydłuża,Rada Europy pozywa sądownie rząd,zawiesza dotacje itp.a władza ma w d..pie Unię.Nieźle sobie "nagrabiliśmy"chwastów bezmyślnie wybierając we wszelkiej maści wyborach,róbmy tak dalej to niedługo przyjdzie nam tylko spalić wszystko i zacząć od nowa na zgliszczach.
                • star_25 Re: Ile zapłacimy za śmieci 23.03.13, 20:38
                  A powiedzcie czy to nie moze byc tak ze ja sobie te smieci wywioze gdzies na wy
                  > sypisko na wlasna reke?
                  Pewnie że tak by mogło być.
                  Ale władza zwala na "dyrektywy unijne,władza musi bo jesteśmy w Uni
                  Tylko ze ja nie chce.Ja chce sama sobie wywozic. Bedzie ze smieciami tak jak z wylewaniem szamb.
                  • potok33 Re: Ile zapłacimy za śmieci 24.03.13, 08:53
                    star_25 napisała:

> Tylko ze ja nie chce.Ja chce sama sobie wywozic. Bedzie ze smieciami tak jak z
                    > wylewaniem szamb.

Z wylewaniem szamb sprawa nie jest zamknięta.Zauważ że w przypadku braku udokumentowania że wywozisz "owe" do oczyszczalni, mogą cię ukarać i zlecić wywożenie firmie wystawiając tobie fakturę.Wywozić nieczystości z szamb mogą tylko ci co mają odpowiednie pozwolenie.Do czego zmierzam: paląc w piecu plastyki płyty paździerzowe itp.dostaniesz mandat za to, że robisz tak bez odpowiednich koncesji.Szambo wywozisz samodzielnie....kara za brak uprawnień na takowy transport. I teraz próbujesz przetransportować worek śmieci swoim samochodem a tu nasi chłopcy ze straży wiejskiej "halt" i pytają Czy ma pani uprawnienia do transportu śmieci? Nie mam....no to mandacik 120zł.
                    Może się komuś wydawać że piszę głupoty,ale doczekamy się że na wyprawienie wesela będzie potrzeba zgody Urzędu Gminy i ona ustali ile może mieć gości Panna Młoda a ile Pan Młody ile wódki przypadnie na gościa,albo kiełbasy....
                    Wszystkim pod rozwagę jak tu ktoś wspomniał o wyborach .....Przy urnie wyborczej,myśleć,myśleć,myśleć.
                    Albo nie mieć pretensji do nikogo
                    • star_25 Re: Ile zapłacimy za śmieci 24.03.13, 17:30
                      To tak jak ja bym poszla teraz do sasiada i powiedziala,ze chce mu obciac wlosy za 100 zl. i niewazne czy on chce.Ja chce mu obciac i on sie musi zgodzic.I ze smieciami tez tak jest.Bo potem sie nie dowolamy zeby chociaz 2 razy w miesiacu przyjechali po smieci bo sie nie beda wyrabiac. Przeciez gmina ma samochody swoje.Wiec cennik moze ustalac pod siebie a nie pod jakas firme.
    • przepisydrogowe Re: Ile zapłacimy za śmieci 24.03.13, 18:53
      Dyrektywy unijne należy implementować. Polska wprowadziła na gwałt dyrektywę jako ustawę, jednak zapomniano o pewnej rzeczy. W Polsce mamy coś takiego jak przetargi, dopiero po których właściwie wiemy jakie będą realne koszty usług , w tym wywozu śmieci. W związku z tym, że samorządy musiały ustalać stawkę przed wynikami przetargów robi się coś takiego, że ustala się wyższą stawkę, żeby starczyło, bo przypominam że odbiór śmieci za tą stawkę tj. 10 zł przy segregacji jest nielimitowany, tzn. ile naprodukujesz tyle oddajesz. Sąsiednie gminy mają podobne stawki, Kikół chyba 8 zł, a Obrowo 10zł jak dobrze pamiętam. Obecna ustawa po nowelizacji 13 lutego zawiera już możliwość zwolnienia dla grup osób, jak to będzie w naszej gminie na razie nie wiem, ponieważ nie ma jeszcze uchwał na stronie BIP. Wywóz śmieci, kiedy będzie ich ilość nielimitowana za tą cenę nie opłaca się, ponieważ wysypiska śmieci, a najbliższe będzie w Toruniu lub Lipnie, bo Jackowo zostanie zamknięte ze względu na brak powierzchni i wymogi środowiskowe słono sobie liczą za prywatne śmieci przywożone na ich teren.

Co się tyczy kanalizacji i szamb to może nie poruszajmy tego tematu. Z tego co wiem, w dużej części Czernikowa i okolic, gdzie już jest kanalizacja nadal ludzie posiadają małe szamba, nie wpinają się do kanalizacji a potem jak za dużo to rura i do kanalizacji wpompowywanie. Potem idzie to do oczyszczalni, tam nie jest przerabiane i wzrastają koszty działania oczyszczalni. Jaki jest efekt każdy widzi, mamy cenę za ścieki porównywalną do Torunia. Żaden przepis prawny nie nakłada obowiązku posiadania kwitów na wywóz ścieków w takich ilościach ile zużyliśmy wody i to jest chore.
    • bodyguardpl Re: Ile zapłacimy za śmieci 04.04.13, 15:19
      W związku z coraz większą ilością pytań na forum postanowiłem wykonać prosty informator, na podstawie uchwał Rady Gminy Czernikowo, które dotyczą nowej gospodarki odpadami po 1 lipca 2013 r.

Informator dla mieszkańców. Dotyczy wyłącznie osób fizycznych. Zapraszam do pobierania, plik jest w formacie PDF

www.wp3.pl/odpadyczernikowo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka