Dodaj do ulubionych

Kto kandydatem na wójta?

15.11.13, 15:10
Już za rok kolejne wybory władz gminnych. Czy są potencjalni kandydaci na wójta. Myślę że już czas powoli odkrywać karty. W innym wątku niejaki kujawiak30 wspominał że będą nowe osoby w tym kandydat na wójta.
Czy ktoś ma jakieś informacje w tym temacie?
Obserwuj wątek
  • lata70te Re: Kto kandydatem na wójta? 15.11.13, 21:14
   Hmmm...I cóż to kandydaci na owe stanowisko nam naobiecują w kampanii wyborczej?Ciekawym bardzo,zważywszy m.in. na to jak bardzo jest /ponoć/nasza gmina zadłużona.Nie ukrywam że jako element napływowy ,jestem pod wrażeniem jak na przestrzeni lat zmieniałą się ta miejscowość.Nie wiem kto do końca o tym decydował/o poziomie inwestycji,konkretnych projektach etc.etc. ale w porównaniu do takich gmin jak Kikół oraz Obrowo mam takie subiektywne odczucie iż wiele zostało w międzyczasie zrobione i więcej się tu robiło dla mieszkańców.Nie jestem przekonany do takich inwestycji jak m.in. budowa auli muzycznej .Ale reszta była jak najbardziej uzasadniona.Te kilka zdań to nie gloryfikacja /teoretycznie ustepującej/obecnych władz gminy ale chciałbym byśmy wszyscy w przyszłych wyborach wybrali kogoś kto spełni jak najwięcej oczekiwań nieszkańców naszej miejscowości oraz całej gminy.
    • drugi.pankracy Re: Kto kandydatem na wójta? 07.12.13, 16:21
     Wydaje mi się,że dobrym kandydatem byłby p.Roman Borucki.Z tego co się orientuje -dużo młodych ludzi widzi właśnie w Nim przyszłego "włodarza" naszej gminy.Zaznaczam MŁODYCH -ale nie tylko.Jest tylko jedno ale - co on sam sądzi na ten temat.Bowiem krążąca opinia jest taka,że do władzy potrzebni są ludzie szlachetni i mądrzy-zapewniam,że taka rekomendacja pasuje do tej osoby.Pozdrawiam!!!
     • czernikowiak1 Re: Kto kandydatem na wójta? 29.01.14, 19:16
      Oczywiście każdy ma prawo wyboru. Myślę jednak, że kandydatura pana Boruckiego to nie jest dobre wyjście. Zbawieniem dla naszej Gminy byłby Pan Graczyk, osoba kompetentna i w 100% znająca się na zarządzaniu, chociaż osobiście nie wiem, czy chciałby przejąć tak zadłużoną schedę po obecnej władzy.
      • karolcia270 Re: Kto kandydatem na wójta? 30.01.14, 22:10
       Tak kandydatura pana MG to super propozycja, olbrzymie doświadczenie samorządowe.... ale kto chciałby wziąć bankruta. Ogromny dług będzie trzeba spłacić a jeśli ktoś pyta z czego ... odpowiem z Nas szanowni mieszkańcy, to nie kto inny jak podatnicy zapłacą. PROPONUJĘ JUŻ ODKŁADAĆ KASĘ, DOTYCZY TO TAKŻE MALUTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY GDYŻ SPŁATA ZACIĄGNIĘTYCH KREDYTÓW BĘDZIE TRWAĆ WIELE WIELE LAT.
       Kandydat RB to także spore doświadczenie samorządowe przez wiele lat na kierowniczych stanowiskach znakomicie radzi sobie w firmach którymi zarządza jednak byłby kompletnym idiotą gdyby wszedł w to "BAGNO".
  • ranczobis Re: Kto kandydatem na wójta? 07.12.13, 16:01
   Zastanawiam się, czy znajdzie się odważny, który wejdzie w to niestety nasze czernikowskie bagno finansowe.Gmina zadłużona na kilkanaście milionów, musi wykupić obligacje za kolejne kilka milionów, blokada inwestycji na kilka lub kilkanaście lat, konieczność drastycznego podwyższania podatków czyli drenaż naszych kieszeni, już brakuje na wiele podstawowych wydatków, rok obrachunkowy zakończy się kilkumilionowym deficytem, zamknięta droga do kredytów....
   .Kandydatem jeśli już taki się znajdzie to powinien być człowiek któremu bardzo ale to bardzo zależeć będzie nie na własnym tyłku/ jak jest teraz/ ale na nas -społeczeństwie.
    • re-alista Re: Kto kandydatem na wójta? 05.01.14, 10:19
     Pozwoliłem sobie na wyszukanie wcześniejszych wpisów na tym forum Koala2001. Oto kilka z nich;

     w temacie Odyseuszek gdy Wójt wstępnie odmówił wsparcia- Koala2001 napisała:

     "To niech nauczyciele sponsorują. Mają rodziców, to niech pokryją koszty wyjazdu. Tak naprawdę to żadne gwiazdy, bo jeżeli nagroda to wyjazd darmowy, jeżeli trzeba płacić to nie nagroda. Nie mam zamiaru dorzucać komuś do jego przyjemności, jeżeli stać to jadę, jeżeli nie to siedzieć w domu.

     Na temat bardzo wysokiego wynagrodzenia Wójta, i jego baaaadzo ciężkiej pracy;

     "... bo wysłuchiwać tych narzekań, szczególnie tych co nic nie robią, to dopiero trzeba mieć silne nerwy. Każdy niech oceni samego siebie, jak pracuje, ile daje od siebie, ile otrzymuje, nie zazdrościć wszystkim pracującym płacącym podatki...."
     "Wójt jest jeden na gminę i praca jego wcale nie jest lekka. Docenić trzeba to, co się dzieje, jak dużo powstaje nowego. Narzekają najczęściej ludzie, którzy sami nic nie robią i krytykują wszystkich i wszystko."


     w obronie p. Zagrabskiego:

     "Zachowuje się normalnie, nie to co wicex w swoje gniazdo robi, gdzie karierę rozpoczynał. To co zbudował to nie tylko za swoje, często zaniedbując swoje obowiązki. Chętnie by wrócił, ale go nie chcieli. Poprzednio panujący robił też dużo różnych kwiatków, choćby zezwolił na parking przy POMEDZIE w chodniku gminnym (ale uważają się za "elitę"..... od siedmiu boleści)"
     Pozostawiam to bez komentarza.
  • zen225 Re: Kto kandydatem na wójta? 08.12.13, 12:52
   Czas najwyższy zmienić chyba Wójta i tą całą elitę z Czernikowa , Ludzie obudźcie się wreszcie. Co zrobił obecny Wójt dla młodych ludzi z Czernikowa : Boisko przy gimnazjum ?? śmiech na sali dziury na bieżni, boiska do koszykówki brak ! Remont szkoły podstawowej – heeee już nię będę wchodził w szczegóły . Jedyni zadowoleni starzy , strażacy. Słyszałem że Wójt chce odnowić boisko przy ul. Kwiatowej –heeee- nie dajcie się oszukać to jest ściema przed kampanią . Młodych jest coraz więcej dlatego biegiem do wyborów i zmieniamy ściemniaczy – bo z Czernikowa robi się wioska dla starych i głupich ludzi.
  • youngforever1 Re: Kto kandydatem na wójta? 31.01.14, 14:35
   Myślę,że są u nas ludzie,którzy mogliby na stanowisku wójta się sprawdzić. Musi to być ktoś,co już trochę przeżył,wie o co w tym życiu biega i jest w stanie społeczeństwo zrozumieć i różne sytuacje życiowe. Ktoś odporny na porażki,niedający się łatwo zbić z tropu,z odpowiednim kręgosłupem moralnym,światły,optymista,aktywny. Od lat są ludzie ,którzy się sprawdzili jako super organizatorzy wielu imprez ,akcji,ludzie lubiani,wrażliwi,szanowani-o nich trzeba pomyśleć.To,że tyle dobrych akcji,imprez miało u nas miejsce-świadczy ,że są dobrymi organizatorami,a co za tym idzie -nie zgubili się w gąszczu absurdów,układów itp. Kilka dobrych kandydatur by się znalazło...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka