Dodaj do ulubionych

Kolejna afera w czernikowskim kościele

25.02.14, 15:37
Witam forumowiczów. Z tego, co dowiedziałem się w niedziele w kościele z naszej parafii został dyscyplinarnie wyrzucony ksiądz, który zajmował się młodzieżą. Wie może ktoś coś więcej na ten temat? Jakie były konkretne przyczyny usunięcia księdza?
Kilka ładnych lat już mieszkam w Czernikowie i nie raz słyszałem o różnych wybrykach "naszych" młodych księży. Nasza parafia to chyba jakaś czarna owca.
Obserwuj wątek
   • benxl Re: Kolejna afera w czernikowskim kościele 26.02.14, 15:49
    Raczej za pijaństwo nie zawieszają...
    przykład ksiądz z Osieka nałogowy alkoholik, który ostatnio tak się zrobił, że nie dał rady poprowadzić pogrzebu u moich znajomych i musiano sprowadzać księdza z Lubicza bądź ksiądz z Działynia także zdeklarowany nałogowy alkoholik. Wydaje mi się ze to jakaś grubsza sprawa... tylko jaka...???
   • youngforever1 Re: Kolejna afera w czernikowskim kościele 05.03.14, 10:48
    Nie wiem co się dzieje w naszym Kościele,ale wiem jedno -na pewno niedobrze! Tylko,że tak naprawdę parafianie powinni mieć decydujący głos -do jakiego Kościoła chcą chodzić,kogo chcą słuchać,jaka jest atmosfera w Kościele,czy można poczuć ducha wiary,czy tylko zdenerwować..
    Za mało jest ludzi odważnych,światłych i nie przekonuje mnie fakt,że nie chcą się odzywać, bo mają dzieci do komunii,bierzmowania itp..Jak ksiądz zachowa się niegodnie,nieodpowiednio,to REAGOWAĆ.Co niektórzy zapominają,że to tylko człowiek,nie BÓG,święty itp. Na kolędzie powiedzieć swoje zdanie,nie bać się ,pisać pisma do kurii do skutku,jeżeli ma się jakieś ewidentnie haki. Jeżeli się ksiądz nie podoba-zmienić Kościół! Co za problem podjechać kawałek dalej?Co? że parafia? że nie widzi ksiądz w Kościele? Nie pochowa później? Ludzie!!! To rodzina go ustawi w razie problemów! Bez przesady.Niereformowalny? To zmienić !Takie lękliwe podejście parafian rodzi bezkarność tego,co powinien się z ludźmi tym bardziej liczyć.Parafianie,to drugi temat...Niedobrze się też robi od tych "najświętszych",co teraz rączki pobożnie wznoszą przed ołtarz,a jeszcze niedawno kiecki zadzierały...i to nie przed ślubnym..ha,ha..Społeczeństwo w dużej części tchórzliwe i zakłamane niestety..
     • youngforever1 Re: Kolejna afera w czernikowskim kościele 05.03.14, 22:02
      Wiem doskonale o co pytasz,ale nie znając odpowiedzi poszerzam wątek naszej parafii o moje zdanie na temat jej funkcjonowania,bo pod różnymi wątkami jej temat jest ciągle poruszany,co chwilę coś bulwersuje,zastanawia,a tak naprawdę albo nic się z tym nie robi,albo bezskutecznie.To chciałem zauważyć.Mnie ta bezsilność ogółu bulwersuje i zastanawia!Tym razem tematem jest tajemnicze odwołanie wikarego,ale temat do licha tyczy cały czas parafii,z którą ciągle jest coś nie tak !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka