Dodaj do ulubionych

16 listopada wybory potrzebny kandydat na wójta..

25.08.14, 11:41
Już niedługo wybory na wójta potrzebny jest młody kandydat na to stanowisko, ktoś kto nie jest powiązany z teraźniejszą władzą w gminie. Potrzebna nowa krew!
Obserwuj wątek
     • troll540 Re: 16 listopada wybory potrzebny kandydat na wój 31.08.14, 12:19
      Zgadzam się jak najbardziej i myślę,że nie tylko nasza garstka oczekuje zmian.Ale kto inny na dzień dzisiejszy-czyżby wyborem miało być zło konieczne? Moim zdaniem nowy kandydat nie musi być koniecznie młody- przede wszystkim inny,mądry z charyzmą,a gdyby jeszcze dodatkowo młody- byłoby ekstra.Szukajmy,proponujmy ambitnym podjęcia się tej funkcji,a może w końcu wyeliminujemy kolesiostwo, układy,układziki./wiadomo znając życie chociaż na jakiś czas/.Zgadzam się z przedmówcami,że tak dalej być nie powinno.Scenariusz jednak szykuje się okropny-dla nas i całej gminy gdyż o innym kandydacie faktycznie zero słuchu.Pozdrawiam!!!
      • zatroskanyobywatel2014 Re: 16 listopada wybory potrzebny kandydat na wój 01.09.14, 14:38
       Do 8 września rejestracja kandydatów! Na pewno są wśród nas kandydaci na wójta. Młodzi ludzie, może trochę starsi, dobrze wykształceni, inteligentni, sympatyczni, którzy dużo już w życiu osiągnęli i nie potrzebują tego stanowiska, żeby się wzbogacić. Może trzeba skorzystać z pomocy osób, którzy byli przegrani w poprzednich wyborach. Wierzę głęboko, że przy pełnej mobilizacji młodych wyborców i tych którzy chcą zmian wygrana jest pewna. Proszę Was mieszkańcy Gminy Czernikowo uwierzmy w siebie i pomóżmy sobie!
  • oferdek78 Re: 16 listopada wybory potrzebny kandydat na wój 22.10.14, 20:55
   Na moje to niech będzie dalej wójtem Zdzisław Gawroński, przyjdzie nowy i będzie patrzał która godzina bo może niedługo 15.30 trzeba jechać do domu lub a gdzie jest pokrzywno i skwirynowo,
   Także obcy wójt jest nam niepotrzebny. Niech będzie tak jak jest bo tyle co on zrobił i pozyskał dla gminy to w życiu nam się nie marzyło.
    • zatroskanyobywatel2014 Re: 16 listopada wybory potrzebny kandydat na wój 27.10.14, 13:34
     Nadal mamy tylko jednego kandydata,obecnego wójta, który piastuje swój urząd już trzecią kadencje ( o jedną za długo). Mieszkańcy mówią, że obecny wójt wpadł w samozachwyt i świętuje już zwycięstwo. Jego sołtysi twierdzą, że jest już wszystko pozamiatane, zgodnie z planem.
     Ale nie wszystko stracone!
     W kodeksie wyborczym z dnia 05.01.2011r. art. 482 jest napisane:
     " ... jeżeli zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wybory przeprowadza się, z tym że tego kandydata uważa się za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyskał, więcej niż połowę ważnie oddanych głosów." (50 % +1)
     - " .. w przypadku gdy kandydat nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym."
     - "... prawo zgłoszenia kandydata na wójta przysługuje grupie radnych stanowiącej co najmniej 1/3 ustawowego składu rady..."
     - "...radnemu przysługuje prawo poparcia w zgłoszeniu tylko jednego kandydata.."
     Demokracja jest piękna! Wystarczy iść na wybory i zagłosować na NIE!
     Musimy zniszczyć układy, kumoterstwo i kolesiostwo.
     Młodzi i pozostali wyborcy, do boju o przyzwoitość i lepsze jutro dla Naszej Gminy Czernikowo, Życzmy sobie powodzenia!
    • niepozwolmy Re: 16 listopada wybory potrzebny kandydat na wój 27.10.14, 21:36
     Zastanawiam się, jak ten wybór najdroższej oferty w przetargu na kanalize, ma się do tłumaczenia Wójta, że musiał do remontu i rozbudowy szkoły podstawowej wybrać oferte najtańszą, firmę partaczy. Jaki efekt- wszyscy widzimy tyle ze konsekwencje ponoszą od września 2013r nasze dzieci. Winni mówiąc delikatnie- zaniedbań - mają się "Dobrze"
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka