Dodaj do ulubionych

No i po Gimbazie...

17.02.17, 22:57
Po dzisiejszym spotkaniu w U.G , można wnioskowac ,ze S.P rządzi...nikt im nie podskoczy a radni sa za nimi...te slowa nienawiści... droga braci nauczycielska- czy uczycie w podstawówce, gimnazjum, technikum, liceum....powinniście tworzyć jedność... reforma dotyczy oświaty a nie tylko gimnazjum...szkoda tylko ze w tej komisji ds. oświaty zasiadajacy w niej n-le mają swoich kolegów i koleżanki w glebokiej dupie.. no sorry panowie ...WAS chroni tzw immunitet, a reszta to co ??? Jestem za tym aby w naszej gminie wszytkim żyło sie dłuuugo i szczęśliwie.... ale...
"Jeszcze się taki nie urodził,aby wszystkim dogodzil...."
Obserwuj wątek
  • endrjulepper1 Re: No i po Gimbazie... 18.02.17, 08:46
   Wie ktoś może co dalej z naszym gimnazjum? Tylko proszę poważnie, bez pisania głupot.
  • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 18.02.17, 19:37
   Jagoda dość tego w końcu chłopcy pokazali ci miejsce w szeregu i to boli ale nie strasz zwolnieniami bo to bzdura ty dbasz tylko o siebie wiec daj pas skłucić i udawać święta jeden z radnych słusznie powiedział jak jest za co dostał brawa od wszystkich to ty jesteś kością niezgody i na siłę chcesz przekonać innych do swojej wersji radni mają rozum i dali ci jasno do zrozumienia dość twoim urojonym pomysłom byle by ratować własny tyłek
   • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 18.02.17, 20:30
    A co do kolegów będących w radzie szacun Rafałowi. bo nikomu nie przerywał wszystkich szanował. to cie boli czas pogodzić się z tym że Pani jagoda ma zawsze rację zwyciężyło dobro dzieci i wola rodzicow a nie małostkowe interesiki Pani jagody. Panowie brawo jesteście wielcy Co do szkół 8 klas w każdej szkole gimnazjum wygaszaone większość radnych za
    • best_mariuszek Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 00:05
     dr. loubitch czasami się tu pojawia, zalazłem taki jego wpis

     " dr.loubitch 16.11.14, 12:25
     Witam. Poszukuje swojej rejestracji od samochodu. Zgubiłem ją prawdopodobnie na Wałach( wczoraj ). Nr CTR 1JU2. Pilne i proszę o pomoc nr tel.503990103.
     Re: rejestracja samochodowa
     dr.loubitch 17.11.14, 15:37
     Dziękuję za pomoc w odnalezieniu rejestracji.....

     Czy wymieniana Pani ma taką rejestrację?
     a propos nie stając za nikim zauważyłem, że jest wręcz prześladowana przez dombrowskiego 11,
  • zdrowylep67 Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 18:57
   Z tego co wiem, reformę wymyślono w Warszawie i tam należy kierować wszelkie zażalenia.
   Dr. Loubitch rzucasz jakieś oskarżenia, ale to nie ten kierunek.
   Zawsze trzeba zacząć od siebie.
   Nie można być Dzwonnikiem w kilku kościołach równocześnie. Najwyższy czas, żeby wybrać "właściwą parafię i wyznanie"
   Przychodzi moment, że w końcu po tylu latach, trzeba znaleźć tyle odwagi w sobie, by stanąć po stronie prawdy i nie dać
   sobą manipulować.
   Przede wszystkim nie można być tak dwulicowym i dać się wodzić za nos ludziom , na których całymi latami się narzeka.
   Cokolwiek miałoby się organizacyjnie u nas zmienić, można zminimalizować negatywne skutki, ale
   należy ukrócić kolesiostwo krzewione od lat (wiadomo), skłócające i lekceważące nasze społeczeństwo.
   Czas to zmienić i dobrze że Radni to w końcu zauważyli. Szacun Panowie. Liczymy na Was.
   • endrjulepper1 Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 19:11
    Przepraszam, ale nie znam się na tych waszych dziwnych gierkach. Ktoś kompetentny jest w stanie na moje pytanko odpowiedzieć czy nie bardzo?
    • 1.tomaszlis Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 21:29
     Dotychczasowe gimnazja można: art. 129
     a/ przekształcić w ośmioletnią szkołę podstawową,
     b/ włączyć do ośmioletniej szkoły podstawowej( jeśli gimnazjum było w jednym budynku ze szkołą podstawową ),
     c/ przekształcić w liceum ogólnokształcące, technikum, szkołę branżową
     d/włączyć do liceum lub technikum
     • 1.tomaszlis Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 21:36
      Co jeszcze do struktury szkół, chyba istotny art. 205 podzielę go na części

      Art. 205. 1. Jeżeli w danej publicznej szkole podstawowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego są zorganizowane co najmniej dwa oddziały klasy III, organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego prowadzącej tę szkołę podstawową może wskazać uczniom niektórych oddziałów tej klasy, miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy IV do VIII, w latach szkolnych 2017/2018–2021/2022, w publicznej szkole podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez tę jednostkę. W tym przypadku przepisu art. 130 ustawy – Prawo oświatowe nie stosuje się.
      2. Jeżeli w danej publicznej szkole podstawowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego są zorganizowane co najmniej dwa oddziały klasy III, jest możliwe, w latach szkolnych 2017/2018–2021/2022, przyjęcie niektórych uczniów tych oddziałów, do klasy IV, przez dyrektora publicznej szkoły podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum- Dziennik Ustaw – 83 – Poz. 60, prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego lub inny organ, w porozumieniu z organem prowadzącym tę szkołę, na wniosek rodziców tych uczniów. Wnioski mogą być składane w terminie określonym przez organ prowadzący szkołę, a w przypadku szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego – organ wykonawczy tej jednostki.
      3. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 i 2, przeniesienie uczniów następuje z dniem 1 września danego roku, a uczniowie ci rozpoczynają naukę w klasie IV odpowiednio w latach szkolnych 2017/2018–2021/2022.
      • 1.tomaszlis Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 21:39
       4. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może wskazać uczniom oddziałów klasy VI szkoły podstawowej prowadzonej przez tę jednostkę, miejsce realizacji obowiązku szkolnego od klasy VII do VIII, w latach szkolnych 2017/2018–2022/2023, w publicznej szkole podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez tę jednostkę. W tym przypadku przepisu art. 130 ustawy – Prawo oświatowe nie stosuje się.
       5. W latach szkolnych 2017/2018–2022/2023 jest możliwe przyjęcie uczniów, którzy ukończyli klasę VI szkoły podstawowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego, do klasy VII przez dyrektora publicznej szkoły podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego lub inny organ, w porozumieniu z organem prowadzącym tę szkołę, na wniosek rodziców tych uczniów. Wnioski mogą być składane w terminie określonym przez organ prowadzący szkołę, a w przypadku szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego – organ wykonawczy tej jednostki. W tym przypadku przepisu art. 130 ustawy – Prawo oświatowe nie stosuje się.
       • 1.tomaszlis Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 21:41
        6. W przypadku, o którym mowa w ust. 4 i 5, przeniesienie uczniów następuje z dniem 1 września danego roku, a uczniowie ci rozpoczynają naukę w klasie VII odpowiednio w latach szkolnych 2017/2018–2022/2023.
        7. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 4, organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może wskazać miejsce realizacji obowiązku szkolnego także w innej publicznej szkole podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez osobę prawną niebędącą jednostką samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną, jeżeli organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego zawarł z tą osobą porozumienie.

        8. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 4, przepisy art. 39 ust. 2 i 3 ustawy – Prawo oświatowe stosuje się odpowiednio.
        9. W przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 5, organ prowadzący może postanowić o stosowaniu przepisów art. 39 ust. 2 i 3 ustawy – Prawo oświatowe.
        10. Jeżeli w danej szkole podstawowej w latach szkolnych 2017/2018–2023/2024 nie zorganizowano oddziału danej klasy, a w przypadku szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjum – w latach szkolnych 2017/2018–2025/2026, uczniowi tej klasy zamieszkałemu w obwodzie tej szkoły organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego może wskazać miejsce realizacji obowiązku szkolnego w innej publicznej szkole podstawowej prowadzonej przez: 1) tę jednostkę samorządu terytorialnego; 2) osobę prawną niebędącą jednostką samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną, jeżeli zawarł z tą osobą porozumienie. W tym przypadku przepisu art. 130 ustawy – Prawo oświatowe nie stosuje się.
        • procivili333 Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 22:03
         Nawet tu w Czernikowie działa Lis? A jeśli lis , to wiadomo -rudy, czyli wredny . pParagrafy do szafy, najważniejsze jest zdanie rodziców, bo to dla ich dzieci jest szkola prawda? Rodzice wiedza, co dla ich dzieci jest dobre. Rodzice maja dośc wstydu z powodu gimnazjum. Z tego co wiadomo, to dyrektor gimbazy nie był na spotkaniu z radnymi - to co, zostawil swoich nauczycieli ? Nie stanąl w obronie , nie wypowiedział sie na temat reformy? Przyszedł czas na pożegnania. Może wkońcu pani P. wezmie sie do roboty zamiast kursować miedzy fryzjerem a gminą. A nie buntuje wszystkich dla ratowania stoleczków.....
   • procivili333 Re: No i po Gimbazie... 19.02.17, 22:08
    Wreszcie chyba wojt tez już rozumie o co chodzi w tym temacie reformy, trzymaj sie wojcie ze spoleczeństwem i rodzicami, a nie z farbowanymi lisami.
   • dr.loubitch Re: No i po Gimbazie... 20.02.17, 21:54
    Witam..nie rzucam oskarżeń lecz stwierdzam fakt z jakim sie spotykam....to co sie dzieje z reformą gimnazjum... każdy chce jak najlepiej ale nie mozna zapominac o tym co sie stanie z nauczycielami gimnazjum... kazdy chce pracowac... moze Radni to też zauważą...
    • black144 Re: No i po Gimbazie... 21.02.17, 13:17
     Witam. To nie radni są winni tylko nasz rząd,który zmienia coś co w miarę dobrze funkcjonowało. Oczywiście lokalnie można by było zweryfikować kilka osób ale to nie ten temat. Myślę dobrzy fachowcy nie muszą się obawiać o swoje posady. Wierzę że Ty drogi internauto do nich należysz i nadal będziesz uczył moje dzieci.
     • procivili333 Re: No i po Gimbazie... 21.02.17, 20:35
      Wszyscy nauczyciele są na równi i mają prawo walczyc o swoja prace, ale nie moga ulegac manipulacjom jednej osoby, ktora straszy zwolnieniami co nie jest prawda. Wszyscy nauczyciele beda mieli pracę, może bez szału i pracownicy szkolni też. To jest proste do wyliczenia. Nie dajcie sie ludzie wykształceni omamić! Trzeba sie w koncu okreslić, a nie liczyć , że Bogini bedzie wasza panią na zawsze "byc albo nie być". Macie rozum? Nikt nie musi umierać za tą panią, która kręci swoje interesy. Obudzicie się w koncu ? Czas.
      • zdrowylep67 Re: No i po Gimbazie... 21.02.17, 22:13
       Zgadzam się z powyższym. Mam nadzieję, że na najbliższej sesji usłyszy "Bogini" manipulacji to co trzeba czyli te emocje, które przez lata wielu tłumiło w sobie. Granice obłudy, krętactwa, kumoterstwa,szantażów zawsze mają swój kres. To jest tylko kwestia czasu.Ten czas właśnie nadszedł. Ludzie przestali się już bać nazywać rzeczy po imieniu.Za dużo niedobrego się dzieje za ich przyczyną,chcieliby dla swoich interesów skłócić większość społeczeństwa i przekroczyli już wszelkie granice. Żeby najbliższa sesja zachowała choć odrobinę pozorów obiektywizmu,nie powinna być prowadzona przez tą panią.Ludzie dogadaliby się bez problemu bez jej krętactw i manipulacji oraz pośrednictwa. Jeżeli kogoś jest w stanie tak niewiarygodna osoba przekonać,po tym co się od lat dzieje i wydarzyło w piątek,to naprawdę brak słów....
       • best_mariuszek Re: No i po Gimbazie... 22.02.17, 00:15
        Szanowni Panowie! Nie obawiajcie się! Nikt z gimnazjum nie pojawi się na Sesji! Mamy swój honor! Nigdy więcej nie pozwolimy znieważyć się kolegom i koleżankom z SP! Pozostaje nam satysfakcja ! W tym starciu, to my jesteśmy zwycięzcami! Nikogo nie atakowaliśmy!
        Komisję tak poprowadzono, że byliśmy zmuszeni! słuchać SP ! A my liczyliśmy na merytoryczną dyskusję radnych w tak ważkim dla nas temacie! Chcieliśmy usłyszeć, jak będą przedstawiane i dyskutowane kolejne, proponowane w ustawie rozwiązania ! Liczyliśmy, że każdy radny wypowie się! ku któremu rozwiązaniu się skłania !jakie widzi zagrożenia!, jakie pozytywne strony! Chcieliśmy tylko tyle! , a może, aż tyle?
        • pan.sport Re: No i po Gimbazie... 24.02.17, 10:31
         www.czernikowo.pl/redir,4155?wiecej=26924

         Zapraszam do lektury stanowiska wójta. To na pewno lepsze od słuchania i rozpowiadania plotek oderwanych od rzeczywistości. Fakty proszę Państwa.
  • rodziczdiwiony1 Re: No i po Gimbazie... 26.02.17, 16:49
   ostatnia sesja to teatrzyk dla naiwnych i słabe aktorstwo pani przewodniczącej.
   Cały czas wychwalanie siebie i gimnazjum.
   Dlaczego tak atakowano Pana Rafała R i dlaczego milczał nie mogę zrozumieć.
   Odwagi Panie Rafale, bo słowa wójta też były złośliwe. Liczba ludzi na sesji powinna dać do myślenia.
   Nie czuję się wcale spokojniejsza po tej sesji.
   Trzymajmy się rodzice, nauczyciele razem, bo nikt inny o naszych dzieciach szczerze nie pomyśli.
   • kacperek415 Re: No i po Gimbazie... 01.03.17, 01:01
    Teatrzyk na miarę reżysera, a że Rafał przygotował niezłą szopkę, to się ludziska natrudzili. Miesiąc naszych obserwacji potwierdził tylko w co ten gość gra. Niby nasz kolega, a nawet nie pogadał z nami o zmianach, okłamał , że nie można przychodzić na komisje. Pytam, a kiedy podejmowano decyzje o tym czy dowozić uczniów w czasie reorganizacji szkół? Nie 17 lutego? Co nam po sesji ! jak już było po wszystkim. Po co te krętactwa? Wyłganie się od odpowiedzialności ? Zrobiłem swoje, a teraz się wyloguje od głosowania.
    • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 05.03.17, 07:42
     To była rozgrywka aby wyałtować Padlewskich sami Mogliście to zrobić już dawno A. Teraz szukacie winnych do roboty czas się zabrać
    • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 05.03.17, 07:55
     Pani Aniu jako pierwszy dupowłaz to proszę nie udawać słodkiej idjotki
     • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 05.03.17, 08:08
      Tylko patrzeć jak Pani. Ania wystartuje na radna wybór po między dżuma A cholera
      • dombrowski11 Re: No i po Gimbazie... 05.03.17, 19:17
       Nie damy zamknac sobie ust A naciski radnego są śmieszne
    • wrogpublicznyczer Re: No i po Gimbazie... 04.05.17, 11:02
     Uważajcie na Pana RR bo już znacznej grupie ludzi wydaje się cichociemny...
  • wandaxyzzz Re: No i po Gimbazie... 02.04.17, 09:58
   Doszły mnie słuchy, że sprawą zarządzania Zespołem Szkół zajęło się samo Kuratorium. Jest jakaś oficjalna notatka z tej kontroli ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka