Dodaj do ulubionych

cena smieci czernikowo - ankieta

26.11.19, 14:59


Jako rze na najbliszszej sesji radni maja głosowac nat obnizkom cen smieci oraz zwiekszeniem czestosci ih odbioru (jako powarzna formacja polityczna spelniajom swoje obietnice wyborcze) proponujem małom zabawem.
Obserwuj wątek
  • leitz87 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 27.11.19, 11:42
   Dostaliśmy pismo od naszej władzy odnośnie podwyżki śmieci,a przecież w trakcie kampanii wyborczej priorytetem było obniżenie stawki za wywóz,obiecane było że Gmina we własnym zakresie rozwiąże problem śmieciowy,że niepotrzebne są firmy z zewnątrz które do tej pory zajmowały się wywozem a tu nagle zong... niedość że chcą na dzisiejszej sesji podnieść opłaty to jeszcze nas oszukują,że nie wiedzieli o zadłużeniu Gminy stąd decyzja o korzystaniu z usług firm zewnętrznych,najlepsze jest to że na koniec pisma ,które nam wysłano Władza przeprasza za swoje kłamstwa
  • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 27.11.19, 18:00
   I banka pompowana przez wdm penkła. dzisiejsza sesyja to wyraźnie pokazala. znuw te same sciemy wujta: nie znalem sytuacji finansowej gminy (pszypomne ze radnym ladnych pare lat był), winna zmiana prawa z nie MY (zmiana prawa znana byla od co najmniej dwuch lat a tylko jego wejscie odsuniete w czasie) brak pieniedzy na wlasny wywuz smieci (wystarczylo nie budowac dwuch druk i 2 i puł miliona by sie znalazlo).

   To ja sie pytam skoro na takkie drobne żeczy jak wlasny zakład do wywozu smieci nie ma to co z kolejnymi objetnicami? kompielisko pociągi kina gas w karzdym domu i te wszystkie insze klamstwa zawarte w tak zwanym "programie" WDM.? morze kturys z radnych nabierze odwagi i cos odpowie na tym forum bo rze odwagi IM brakuje to widac po dzisiejszej transmisyi - wylonczono głos Panu Kacprowiczowi
   a jeszcze truskawka na torcie - nie ma jeszcze rozstżygnientego pszetargu na wywus smieci a wujt w pismie do nas podaje cene zaproponowanom przez GENtor - PRZYPADEK?
  • koralcia123 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 28.11.19, 17:26
   Czemu dziwią Was podwyżki cen czegokolwiek? Z czegoś muszą się wziąć pieniądze rozdawane przez pis.
   U wszystkich ceny za wywóz śmieci rosną, a w Czernikowie mają nagle zmaleć? Przecież gmina nie ma żadnego wpływu na zmiany w prawie i nie mogła ich przewidzieć...
  • totu2010 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 28.11.19, 18:30
   Przy wprowadzaniu odpłatnej wywózki śmieci przez Gawrońskiego i jego świtę mówiono że opłata jest poniżej kosztów rzeczywistych usługi. I na pewno konieczna będzie podwyżka opłat.
   Obecna podwyżka za wywóz a także pozostałe np woda to spadek po rządach Gawrońskiego a nie widzimisię obecnego samorządu.
   Niektórych jeszcze boli d*psko oderwane od stołka i trują atmosferę w Czernikowie licząc na poklask umysłowych kurdupli.
   • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 28.11.19, 18:39
    totu2010 napisał:

    > Przy wprowadzaniu odpłatnej wywózki śmieci przez Gawrońskiego i jego świtę mówi
    > ono że opłata jest poniżej kosztów rzeczywistych usługi. I na pewno konieczna b
    > ędzie podwyżka opłat.
    > Obecna podwyżka za wywóz a także pozostałe np woda to spadek po rządach Gawrońs
    > kiego a nie widzimisię obecnego samorządu.
    > Niektórych jeszcze boli d*psko oderwane od stołka i trują atmosferę w Czernikow
    > ie licząc na poklask umysłowych kurdupli.

    rzaden spadek panie totam2010 wDM obiecalo zmniejszyc cene za snieci a teraz podniosi nawet wujt tak stwierdzil na sesyi wiec morze pszestan klamac
   • ada32 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 28.11.19, 19:47
    chyba to logiczne, że wszystko co zastali jest po wójcie Gawrońskim, bo chyba nie po Prezydencie Zalewskim i pisząc program, chyba byli tego świadomi, i wiedzialy galy co brały.
    A obniżyć mieli, bo sami mi tak gadali w domu, że już wszystko wiedza jak to zrobić
   • stekliniak Re: cena smieci czernikowo - ankieta 28.11.19, 21:52
    To, że podwyżka jest oczywista, to wiadomo. Chodzi o to, że oszukali wyborców obiecując gruszki na wierzbie dzięki czemu wygrali wybory. Gdyby ludzie wiedzieli, że będą podwyżki, to na pewno by na nich nie głosowali. Doskonale znali sytuację gminy i wiedzieli, że nie ma szans na utrzymanie wysokości opłat, a co dopiero na ich obniżkę.
    • terminator007 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 12:54
     Jaka obniżka?? Wójt wytłumaczył, że głównym powodem podwyżki są zmiany prawne, których nikt nie mógł przewidzieć. Ponadto wszystko drożeje, koszty paliwa, koszty pracownicze, żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał do interesu, a gmina nie ma takich możliwości finansowych.
     • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 13:15
      terminator007 napisał(a):

      > Jaka obniżka?? Wójt wytłumaczył, że głównym powodem podwyżki są zmiany prawne,
      > których nikt nie mógł przewidzieć. Ponadto wszystko drożeje, koszty paliwa, kos
      > zty pracownicze, żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał do interesu, a gmina
      > nie ma takich możliwości finansowych.

      hiba rzartujesz zmniany w prawie znane som od dwuch lat zostaly odlorzone w czasie rzeby gminy mialy czas sie przystosowac WYBORY BYLY ROK TEMU. Poczytaj sobie program wyborcy wDm
      poza ty gmina nie moze a nie nie kce dokladac.
      • terminator007 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 15:36
       W ekonomii cudów nie ma, manna z nieba nie spadnie.. wzrost kosztów przełożył się na wzrost ceny wywozu śmieci, gmina na tym nie zarabia, system musi finansować się sam, poza tym obszar gminy jest rozległy. A jak Twoim zdaniem gmina miała się przygotować skoro wskaźniki zadłużenia na to nie pozwalały od dobrych 7 lat..?
       • gumis.3 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 16:43
        Wy albo udajecie głupich albo nimi jesteście. Przecież to nie chodzi o podwyżkę, która wiadomo, że być musiała. Chodzi o to, że wdm oszukało wyborców obiecując niskie opłaty. Zrobili to świadomie bo przeciez doskonale orientowali się w temacie. Dla mnie nie są wiarygodni i już nie będe na nich głosował.
       • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 17:45
        terminator007 napisał(a):

        > W ekonomii cudów nie ma, manna z nieba nie spadnie.. wzrost kosztów przełożył s
        > ię na wzrost ceny wywozu śmieci, gmina na tym nie zarabia, system musi finansow
        > ać się sam, poza tym obszar gminy jest rozległy. A jak Twoim zdaniem gmina miał
        > a się przygotować skoro wskaźniki zadłużenia na to nie pozwalały od dobrych 7 l
        > at..?

        nie obhodzi mie wskaznik zadlórzenia dla mnie warzna jest wiarygodnosc wujta, rutka duszenskiego i calej reszty wdm oszukali nas wszystkich z pelną swiadomoscia. to nie sejm ze morzna glupoty klepac w kąpaniji wyborczej a po roku wypierac siem swoich sluw czy udawac ze nie znalo siwm sytuacyji finansowe gminy
        • terminator007 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 20:38
         Z tego co pamiętam to była mowa o przekształceniu gzk w spółkę i wywozie śmieci przez gminę, ale nie można przecież utworzyć teraz spółki bo wskaźniki zadłużenia na to nie pozwalają, mówił o tym Wójt na sesji. O tym jak "faktycznie" zadłużona jest gmina się okazało dopiero później.
         • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 29.11.19, 23:02
          terminator007 napisał(a):

          > Z tego co pamiętam to była mowa o przekształceniu gzk w spółkę i wywozie śmieci
          > przez gminę, ale nie można przecież utworzyć teraz spółki bo wskaźniki zadłuże
          > nia na to nie pozwalają, mówił o tym Wójt na sesji. O tym jak "faktycznie" zadł
          > użona jest gmina się okazało dopiero później.
          puzniej czyli kiedy? dzien po wyborah? nikt z wdm nie buł w komisji budrzetowej rzaden z nich nie podnosil reki za absolutoriuuumem dla wujta? ladujesz sie w teoryje nie do obronienia . wicie rozumicie stoimi nad pszpasciom i zrubmy krok do pszodu/ klamstwo klamstwem pogania to cale wdm a to tylko wieszholek bo pszeciesz to nie wrzystkie obietnice gdzie pociongi kopielisko autobusty podmiejskie itd??????
          • skazaaa Re: cena smieci czernikowo - ankieta 30.11.19, 10:41
           Zobaczymy co będzie dalej, z tymi śmieciami to był strzał w kolano, pistolet naładowali sobie już w czasie wyborów bo po co obiecywać coś czego nie można zrealizować, tak samo ciągłe gadanie o zadłużeniu gminy przez byłego wujta, siedzieliście przy jednym stole i nikt nic nie wiedział??, zobaczymy co będzie dalej, z kompieliskiem dojazdami itp, jak dalej nic się nie da zrobić to za pare latek i Facebook nie pomoże.
           • terminator007 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 01.12.19, 17:39
            Sytuacja jest klarowna, okazało się że zadłużenie gminy jest za wysokie i nie stać jej na leasing spółki, aby móc wywozić śmieci we własnym zakresie więc ogłoszono przetarg. Zgłosiły się 3 firmy, wszystkie oferty oscylowały wokół jednej kwoty, nikt nie chce obsługiwać naszej gminy za obecną stawkę bo to zwyczajnie nierentowne dla firm, podwyżka była oczywista. Śmieci zdrożały w całym kraju, w gminach ościennych również. Wójt i radni nie mieli na to wpływu.
  • polityk1995 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 17.12.19, 20:35
   Polityka rozlicza się za realizowanie obietnic a jedną z nich była właśnie obniżka śmieci. Jak na razie kiepsko idzie im te rządzenie. W Kikole po podwyżce cena wynosi 15 zł/os. Kupili sobie wyborców obietnicami i dobrym PR Rutkowskiego głównie wśród młodych, który tą sławę zdobył dzięki byciu niezbyt wymagającym nauczycielem. Marzą mi się patrioci u władzy a nie banda karierowiczów.
    • terminator007 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 22.12.19, 20:35
     Widocznie Kikół miał taką możliwość aby uchwalić niższą stawkę, wszystko zależy od przetargu i specyfiki gminy jej wielkości, w Czernikowie żadna firma nie chciała wywozić śmieci za niższą stawkę. Z tego co słychać to większość mieszkańców właśnie chwali sobie nowego Wójta, człowiek z klasą, wiedzą, potrafi uszanować każdego, a projektu żłobka zazdroszczą nam w całym województwie i nie tylko.
     • edekzfabrykikredek12345 Re: cena smieci czernikowo - ankieta 23.12.19, 14:40
      terminator007 napisał(a):

      > Widocznie Kikół miał taką możliwość aby uchwalić niższą stawkę, wszystko zależy
      > od przetargu i specyfiki gminy jej wielkości, w Czernikowie żadna firma nie ch
      > ciała wywozić śmieci za niższą stawkę. Z tego co słychać to większość mieszkańc
      > ów właśnie chwali sobie nowego Wójta, człowiek z klasą, wiedzą, potrafi uszanow
      > ać każdego, a projektu żłobka zazdroszczą nam w całym województwie i nie tylko
      > .
      dobże napisane zazdraszczajom nam projektó ale gożej z wykonaniem go f terminah. sam fpłacem 2000 pln na obiady dla dzieci jerzeli rzłubek bendize otwarty 01.09,2020 któs siem hce załorzyć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka