Dodaj do ulubionych

ostatnie pożegnanie

25.01.20, 21:23
Ostatnie pożegnanie Czernikowo
Piotr S. zwany księciuniem Czernikowa w obliczu dramatu rodzinnego z powodu śmierci taty(83) , teścia , dziadka i wujka, a przede wszystkim osoby wierzącej okazał się człowiekiem bezdusznym ,egoistycznym oraz raczej niespełna rozumu .
Teściowi jako osobie schorowanej min .choroby fizyczne i psychiczne - schizofrenia zaproponował nam, jako najbliższej rodzinie mszę Świętą bez udziału trumny w kościele , która podczas mszy,miałaby się znajdować w kaplicy . Przyznał się , że chce to zrobić na pokaz , aby cała wioska widziała jak kończy człowiek nie przyjmujący kolędy . Zarzucił nie przyjmowanie kolędy przez teścia przez okres 8 lat. Nasza odpowiedź zabrzmiała- "jak osoba schorowana ,niedołężna nie mająca nawet środków do godnego przyjęcia kolędy nie mogła a nawet nie potrafiła tego uczynić.Jego szyderczy uśmiech na twarzy, oraz tekst "mogliście w dzień kolędy przyjechać i wszystko przygotować" Tak właśnie w mniemaniu proboszcza wygląda szybkie załatwienie problemu , ze rodzina mogła pomóc w przyjęciu p.Piotra(księciunia) $$$$.
Z racji tego , że my jako najbliższa rodzina mieszkamy od 30km do 1000km od zmarłego nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań , które w dzień śmierci nam ogłosił .
Każdy z nas pomagał jak mógł ,nigdy kościół sam się nie zainteresował sytuacją zmarłego , ale wiadomo jeśli chodzi o kasę to już inna gadka .....
Zrezygnowaliśmy z usług tego pana i szukając pomocy w jednej z toruńskich parafii j dostaliśmy wsparcie i pełną opiekę nad ceremonią pożegnalną .
Dziś 25.01.2020 przed wprowadzeniem ciała na cmentarz próbował przez prywatny telefon grabarza z Czernikowa, porozmawiać z toruńskim duchownym. W rozmowie zakazał pochowania wiernego,
poprzez, niby brak wymaganych dokumentów.Na szczęście ksiądz prowadzący pogrzeb okazał się obojętny na słowa Proboszcza .
W dniu 24.01.2020 wykupiliśmy drugie miejsce na cmentarzu i to był oczywiście priorytet księciunia, skoro nie udało się wyciągnąć pieniędzy z naszych portfeli, za niedoszłą mszę, to szybciutko pamiętał, aby taka opłatę uiścić. Wiemy, ze to oczywiste,ale poczuliśmy nacisk.
Posiadaliśmy więc wykupione miejsce , akt zgonu ,zapłaconego grabarza , umówionego kamieniarza oraz pełną dokumentację z firmy Sotor
Co próbował uzyskać ? kolejne upokorzenie naszej rodziny przed ludźmi obecnymi na pogrzebie ?

Księciunio mało osób skrzywdziłeś , może warto zrobić sobie prawdziwy rachunek sumienia .... CGD
Proszę w miarę możliwości o udostępnianie postu , aby nie dopuścić do dodatkowych cierpień wiernych oraz osób poważnie chorych ... nikt na to nie zasługuje
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka