Dodaj do ulubionych

aplikację Konwerter plików NSF na PST

13.05.22, 14:40
Dowiedz się, jak eksportować wiadomości e-mail z programu Lotus Notes do programu Outlook

Zarówno Lotus Notes, jak i MS Outlook zapewniają wspólne forum do komunikacji e-mailowej w ramach organizacji i poza nią. Lotus Notes używa formatu plików NSF i współpracuje z serwerem Lotus Domino. MS Outlook używa formatu pliku PST i działa w synchronizacji z serwerem MS Exchange. Jednak ze względu na zestaw zaawansowanych funkcji i łatwość obsługi wielu użytkowników woli pracować w MS Outlooku niż w Lotus Notes. Jeśli użytkownik pracuje w obszarze Lotus Notes i chce korzystać z funkcji MS Outlook, należy przeprowadzić migrację na platformę MS Outlook. W ten sposób użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do wszystkich swoich danych Lotus Notes w MS Outlook. Jest to trudny proces, ponieważ zarówno Lotus Notes, jak i MS Outlook używają różnych formatów plików, które nie są ze sobą kompatybilne. W tym celu użytkownik musi przekonwertować Lotus NSF na Outlook PST.

Pobierz teraz

Dlaczego użytkownicy muszą eksportować Lotus Notes do Outlook 2016?

Niewątpliwie Lotus Notes to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej kompletnych aplikacji klienckich poczty e-mail dla dużych firm i organizacji. Jakie są nieoczekiwane powody, dla których użytkownik programu Lotus Notes chce przesłać dane do programu Outlook?


• Jednym z głównych powodów może być złożona interakcja programu Lotus Notes. Z tego powodu nietechniczny użytkownik nie może korzystać z tej aplikacji bez pomocy technicznej.
• Kolejną cechą migracji jest funkcja logowania do różnych kont. Użytkownik nie pozwala na otwieranie wielu kont jednocześnie, raczej potrzebujesz innego loginu dla każdego konta, co jest czasochłonne.
• Outlook został opracowany przez firmę Microsoft i jest dostępny bezpłatnie jako część pakietu MS Office. Błędy w programie Outlook mogą być obsługiwane przez początkującego.
• Outlook jest zsynchronizowany z urządzeniami inteligentnymi, a użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do swoich wiadomości e-mail w dowolnym miejscu i czasie, nawet bez połączenia sieciowego. Interfejs użytkownika MS Outlook wydaje się tak prosty, że początkujący użytkownik może z niego korzystać bez obaw.

Sposoby przesyłania wiadomości e-mail z programu Lotus Notes do programu Outlook

Te metody pomogą Ci przenieść wiadomości e-mail z programu IBM Lotus Notes do programu Outlook.

Metoda 1: Użyj klienta Lotus Notes —

Najpierw musisz wyeksportować wiadomości e-mail, które chcesz przenieść do programu Outlook z programu Lotus Notes. Dzięki temu możesz skorzystać z opcji eksportu Lotus Notes, która pozwala zapisywać wiadomości e-mail z Lotus Notes do pliku .CSV. Później możesz zaimportować ten plik CSV do programu Outlook i zakończyć przesyłanie wiadomości e-mail z programu Lotus Notes do programu Outlook.

Krok 1: Wyodrębnij wiadomości e-mail z Lotus Notes do formatu CSV

Aby wysyłać wiadomości e-mail z programu Lotus Notes do pliku .CSV, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Krok 1 – Otwórz IBM Lotus Notes i kliknij E-mail.
Krok 2 – Następnie kliknij Plik> Otwiera się Kreator odinstalowywania eksportu.
Krok 3 – Wybierz Tekst tabeli / Tekst strukturalny. Jest to format .CSV obsługiwany przez MS Outlook.
Krok 4- Kliknij Kontynuuj, a następnie kliknij Wyjdź Wszystkie twoje e-maile zostaną wysłane do wybranej lokalizacji.

Krok 2: Zaimportuj plik CSV do programu Outlook

Krok 1 — Teraz otwórz program Outlook w systemie, w którym chcesz przekazywać wiadomości e-mail programu Lotus Notes.
Krok 2 – W programie Outlook przejdź do Plik> Otwórz i eksportuj> Opcja importu / eksportu.
Krok 3 – Wybierz opcję Importuj do innego programu lub pliku i kliknij Dalej.
Krok 4- Wybierz Wartości oddzielone przecinkami i kliknij Dalej.
Krok 5- Następnie kliknij przycisk „Przeglądaj” i przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś plik CSV wysłany z programu Lotus Notes.
Krok 6: Wybierz plik .csv i wybierz folder poczty e-mail, do którego chcesz zaimportować wiadomości e-mail.
Krok 7 – Kliknij „Dalej”, a następnie kliknij.

Metoda 2: Korzystanie z zaawansowanego narzędzia

Najpopularniejsza metoda wykorzystywana do przesyłania danych jest nieaktualna z powodu występujących w niej problemów. Ponieważ ludzie mają lepszą opcję przenoszenia e-maili, metoda ręczna nie jest już popularna. Dzisiaj ludzie używają narzędzia transportowego do przenoszenia danych do programów Outlook 2013, 2016 i 2019. Tutaj uczniowie będą mogli wykonać to ćwiczenie za pomocą narzędzia do przekształcania NSF w PST.

Krok 1- Zainstaluj i uruchom aplikację Konwerter plików NSF na PST w swoim systemie
Krok 2 – Teraz dodaj pliki NSF, które chcesz przekonwertować
Krok 3 – Uzyskaj podgląd dodatkowych plików NSF
Krok 4- Przeglądaj, jak zapisać przekonwertowane pliki NSF
Krok 5- Wreszcie naciśnij przycisk „Konwertuj teraz”.

Korzyści z używania konwertera NSF na PST

Poniżej wymieniliśmy niektóre z wielkich zalet korzystania z konwertera NSF na PST:

• Narzędzie gwarantuje 100% konwersję plików i umożliwia użytkownikom konwersję plików NSF do różnych formatów plików, takich jak PST, PDF, HTML, MSG, EML, EMLX, Zimbra, vCard, Office 365, Exchange Server itp. Mogą zakupić to oprogramowanie i konwertuj pliki NSF na różne formaty plików w zależności od ich potrzeb.
• Oprogramowanie zawiera opcję „konwersji wsadowej”, która pozwala użytkownikom wybrać wiele plików NSF jednocześnie i zaoszczędzić czas użytkowników. Ta funkcjonalna funkcja sprawia, że ​​wszystkie konwersje są szybkie.
• Kolejną zaletą korzystania z konwertera NSF na PST jest możliwość bezpłatnego przetestowania narzędzia. Możesz przekonwertować do 30 plików i sprawdzić, czy produkt spełnia Twoje wymagania, bez konieczności płacenia ani grosza.
• Oprogramowanie pozwala użytkownikom wybrać żądany folder i nie marnować czasu na rozpakowywanie całej skrzynki NSF. Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji „Wybierz” i wybrać foldery, które chcą przekonwertować na żądany format pliku.
• Kolejną zaletą korzystania z konwertera NSF na PST jest to, że umożliwia on użytkownikom wybieranie plików w określonym zakresie dat za pomocą funkcji „Filtr wiadomości”. Ta funkcja ułatwia użytkownikom wybieranie określonych plików.


Streszczenie

Użytkownicy muszą wypróbować to zaawansowane narzędzie NSF do PST Converter w celu łatwej konwersji plików Lotus Notes NSF do formatu Outlook PST. Dzięki tej zaawansowanej aplikacji pliki są bezpieczne. Dostępna jest bezpłatna wersja demo, aby użytkownicy mogli dowiedzieć się więcej o narzędziu.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka