Dodaj do ulubionych

Jak usunąć hasło z pliku programu Outlook?

11.10.22, 08:33
Zawsze wierzyłem, że jesteś inteligentną osobą, jeśli masz zwyczaj zabezpieczania hasłem plików PST programu Outlook. Czy zezwolić wielu użytkownikom na współdzielenie swojego komputera lub stacji roboczej. Jeśli później ustawisz hasło do archiwum Personal Storage Table programu Outlook, przy każdym dostępie do aplikacji Outlook zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie hasła. Po wprowadzeniu klucza hasła wszystkie dane w pliku PST będą dostępne.

POBIERZ TERAZ

Czasami jednak hasło używane do ochrony plików programu Outlook nie jest już dostępne. Jeśli zapomniałeś hasła lub ktoś zmienił je bez pozwolenia. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jak usunąć hasła z Outlooka 2021/2019/2016/2013/2010.

Jak dodać nowe hasło do pliku PST programu Outlook?

Aplikacja Microsoft Outlook jest polecana ze względu na łatwość obsługi i prosty interfejs. Funkcje oferowane przez tego klienta poczty e-mail są innowacyjne i poza wysyłaniem e-maili oferują użytkownikom szereg możliwości. Ochrona hasłem to nowe uprawnienie z listy funkcji, których użytkownicy MS Outlook mogą używać do ochrony swoich plików PST przed niepożądanym dostępem.

Szyfrowanie plików PST programu Outlook zwiększa niezawodność i poufność danych programu Outlook. Oznacza to, że każdy, kto nie ma poświadczeń i praw do otwierania Outlooka, nie może obojętnie otworzyć chronionego hasłem pliku PST.

Dodaj hasło do pliku PST

Aby dodać hasło i zaszyfrować plik PST, użytkownik musi wykonać poniższe kroki. Te kroki obejmują:

Krok 1- Otwórz aplikację Outlook 2010/2013/2016/2019/2021 i aktywuj lewy panel.
Krok 2 Kliknij prawym przyciskiem myszy swoje konto e-mail i kliknij opcję Właściwości pliku danych.
Krok 3 – W oknie dialogowym Właściwości wybierz kartę Ogólne i kliknij przycisk Zaawansowane.
Krok 4- Powinieneś teraz zobaczyć przegląd pliku danych programu Outlook na ekranie komputera. Wybierz opcję Zmień hasło.
Krok 5- Jeśli masz stare hasło, możesz je tutaj wprowadzić. Jeśli nie, wprowadź nowe hasło, potwierdź je ponownie i kliknij OK, aby kontynuować.
Krok 6: Jeśli pomyślnie wygenerowałeś hasło w Outlooku, będziesz musiał je wprowadzać za każdym razem, gdy otwierasz Outlooka.

Użytkownik może zabezpieczyć hasłem swój plik PST i uczynić go bezpiecznym, wykonując następujące kroki w celu dodania hasła. Użytkownik musi zainstalować klienta poczty MS Outlook, aby wykonać te kroki.

Jak usunąć hasła z Outlooka?

Przyjrzyjmy się teraz sztuczkom i taktykom, dzięki którym użytkownik będzie mógł usunąć hasło ze swoich plików PST programu Outlook.

Metoda #1: Używanie Scanpst.exe i pst19upg.exe

Hasła z programu Outlook można usunąć za pomocą wiersza polecenia na komputerze. Firma Microsoft wydała kiedyś narzędzie o nazwie pst19upg.exe, które pozwalało użytkownikom aplikacji Outlook na uaktualnienie ze starych plików PST do nowo sformatowanych plików PST.

Krok 1 – Wyjdź z aplikacji Outlook.
Krok 2- Zrób kopię pliku PST programu Outlook z Dokumenty> Pliki programu Outlook.
Krok 3 – Przejdź do C:\Program Files i wpisz SCANPST w prawym górnym rogu.
Krok 4- Prześlij skopiowany plik PST do SCANPST i kliknij przycisk Start.
Krok 5- Wybierz przycisk Napraw i poczekaj na zakończenie procesu.
Krok 6: Otwórz wiersz polecenia, wpisując cmd w oknie dialogowym Uruchom.
Krok 7- Wprowadź polecenie C: \ Users \ madro \ Desktop \ pst19 \ pst19upg.exe -x outlookcopy.pst, aby przekonwertować plik PST na PSX.
Krok 8 - Utworzyłeś teraz plik PSX. Wpisz C:\Users\madro\Desktop\pst19\pst19upg.exe -i outlookcopy.pst

Postępując zgodnie z tym, użytkownik może uzyskać plik PST programu Outlook bez hasła.

Metoda 2: Usuń hasło z interfejsu aplikacji Outlook

Ta metoda jest odpowiednia dla programu Outlook w wersji 2010/2013/2016. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć hasło z programu Outlook.

Krok 1- Przejdź do Outlooka i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć lewy panel. Przejdź więc do właściwości pliku danych.
Krok 2 Kliknij kartę Ogólne i przejdź do opcji zaawansowanych.
Krok 3- Wybierz opcję Zmień hasło.
Krok 4- Wprowadź tutaj swoje hasło do programu Outlook, pozostaw nowe pole hasła puste i kliknij OK.

Alternatywna metoda usuwania hasła

Aplikacja Odzyskiwanie hasła PST to przydatne narzędzie dla użytkowników. Procedura usuwania hasła PST działa dobrze. Jest to samodzielna aplikacja, z której możesz korzystać. Niektóre zaawansowane funkcje umożliwiają wszystkim użytkownikom przejście przez proces usuwania hasła. To narzędzie jest oddzielną aplikacją do użytku użytkownika. Przyjrzyjmy się teraz głównym funkcjom narzędzia. Ten program do usuwania haseł PST to kolejna aplikacja, z której korzystają użytkownicy. Ta niesamowita aplikacja umożliwia bezpośrednie usuwanie haseł. Możesz usunąć duże i małe hasła z plików PST. Dzięki tej aplikacji do usuwania haseł PST można łatwo usunąć nawet duże hasła. Aplikacja jest bezpiecznym narzędziem w użyciu. Ta aplikacja pomaga zachować prywatność użytkownika.

Więcej o aplikacji

Narzędzie do odzyskiwania hasła PST Softaken jest łatwe w użyciu dla każdego użytkownika. Użytkownicy bez pomocy technicznej mogą usunąć hasło z pliku programu Outlook. Aplikacja jest niezależnym narzędziem, z którego może korzystać użytkownik.

Jeśli użytkownik chce wypróbować to zaawansowane rozwiązanie, musi rzucić okiem na bezpłatną wersję demonstracyjną, która jest dostarczana bezpłatnie przez to zaawansowane rozwiązanie. Korzystając z tej wersji demo, użytkownik może dowiedzieć się więcej o aplikacji. Ponadto dla wygody udostępniane są pełne wskazówki techniczne, które są dostępne dla użytkownika przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Praca nad aplikacją

Aby usunąć hasło z pliku PST za pomocą zaawansowanej aplikacji do odzyskiwania hasła PST, użytkownik musi wykonać poniższe kroki. Przyjrzyjmy się tym krokom:

Krok 1- Zainstaluj aplikację
Krok 2 – Teraz dodaj plik PST, z którego musisz usunąć hasło
Krok 3 – Zaznacz pole wyboru usuwania hasła
Krok 4- Wybierz, aby usunąć hasło do tego pliku PST programu Outlook.
Krok 5 — Kliknij przycisk „Przetwarzaj”

Oto kroki, po których użytkownik będzie mógł usunąć hasło z pliku PST programu Outlook.

Streszczenie

Ten artykuł zawiera informacje o usunięciu hasła z pliku PST. Blog opisuje wszystkie metody, dzięki którym użytkownik będzie mógł usunąć hasło. Użytkownicy mogą wybrać dowolną z metod, aby śledzić procedurę usuwania hasła.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka