Dodaj do ulubionych

Polska biblioteka w Paryżu

03.10.05, 11:42
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć , czy? i gdzie? znajduje sie jakaś polska
biblioteka w Paryżu. Z góry dziękuje.
Obserwuj wątek
    • zielka Re: Polska biblioteka w Paryżu 03.10.05, 12:59
      w Instytucie Polskim (31, rue Jean Goujon, 75008 Paris tel.: 01 53-93-90-13 - przynies carte d'identité
      & chequier, to jest za darmo, zostawia sie niemniej "zastaw")

Duza biblioteka jest na 6, quai d'Orleans, 75004 Paris.

No, i jest mnostwo polskich ksiazek na Sorbonie, w oddziale przy metrze Malsherbes (jako nie-student
      uczelni, mozesz korzystac na miejscu)

starczy?smile
    • soleilrouge Re: Polska biblioteka w Paryżu 03.10.05, 13:45
      Pociągając temat: ta druga bibliotek też nieodpłatna? jak wygląda zaopatrzenie
      w nowości?
      I temat pokrewny: gdzie znajdę dobrze zaopatrzoną polską ksiegarnię w Paryżu, a
      gdzie polskie dzieła we francuskim wydaniu?
      Z góry dziękuję.
      • zielka Re: Polska biblioteka w Paryżu 03.10.05, 21:54
        nie mam pojecia, jak wyglada sprawa z ta biblioteka na quai d'Orleans, nigdy nie bylam. jakos
        naturalnie wydaje mi sie, ze jest za darmo, choc tez mysle warto pojsc z tym co wyzej (albo zadzwonic:
        01.43.54.35.61). o nowosciach, sila rzeczy, rowniez nie mam pojecia.

za to w Instytucie polskim pytac prosze o pania Nine, ona sie zna na nowosciachsmile

ksiegarnie, no to wiadomo przeciez, prawda? :

Librairie Polonaise, 123, bd St Germain, 75006 Paris (tutaj duzo polskich rzeczy po francusku)

Ksiegarnia / antykwariat DOBOSZ, miejsce absolutnie kultowe przez swego niezwyklego wlasciciela, tuz
        obok Notre Dame, taka mala uliczna na lewym juz brzegu Sekwany (6, rue de la Bucherie, 75006 Paris
        tel. 01 40 51 76 40)
        • zielka jeszcze o ksiegarniach 04.10.05, 09:57
          ach, dodam jeszcze, ze nie nalezy zapominac o Gibert Joseph na bd. St Michel; wiecie, tam sa z jednej
          strony nowe ksiazki, ale z drugiej rowniez jakies stare rzeczy... mowie o tym, bowiem znalazlam tam
          kiedys unikatowego Konwickiego ("le complexe polonais") po francusku, z poczatku lat 80 chyba.
          Nie ma co na nich liczyc (w kwestii lit. polskiej), ale zdarzaja sie perelki.
        • nimeska Polskie ksiegarnie w Paryzu 22.03.06, 09:48
          zielka napisała:

>
          > ksiegarnie, no to wiadomo przeciez, prawda? :
          >
          > Librairie Polonaise, 123, bd St Germain, 75006 Paris (tutaj duzo polskich
          rzeczy po francusku)
          >
          > Ksiegarnia / antykwariat DOBOSZ, miejsce absolutnie kultowe przez swego
          niezwyklego wlasciciela, tuz obok Notre Dame, taka mala uliczna na lewym juz
          brzegu Sekwany (6, rue de la Bucherie, 75006 Paris
          > tel. 01 40 51 76 40)

potrzebuje znalesc ksiegarnie w Paryzu z polskimi ksiazkani, szczegolnie tymi
          nowymi,
          orietntujecie sie czy w tych w-w cos znajde ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka