Dodaj do ulubionych

przebudowa wiejskiej szkoły

IP: 83.238.44.* 23.09.10, 18:12
od czego zacząć, żeby napisać wniosek o remont szkoły, o stworzenie sali gimnastycznej, świetlicy dla dzieci, i dobudowie kilku sal lekcyjnych, oraz podjazdu, żeby wiejskie dzieci miały szansę normalnie funkcjonować. Kolejnym marzeniem jest stołówka, na dożywienie głodnych dzieci. Do kiedy składać wnioski, jakie wnioski, do kogo je złożyć? Gmina nie daje żadnych środków, od 50 lat, czyli od czasu kiedy szkoła istnieje. Proszę o poradę, bo chciałabym pomóc dzieciakom. Mam syna, niepełnosprawnego, którego wnoszę wraz z wózkiem na wysokość pierwszego pietra z powodu braku podjazdu. Szkoła jako placówka nie ma pieniędzy, natomiast wójt jest zainteresowany bardziej własnymi czterema literami (w lisopadzie kolejne wybory samorządowe), niz rozpatrywaniem jakichkolwiek wniosków.
Obserwuj wątek
  • ekspert.collect.consulting Re: przebudowa wiejskiej szkoły 04.10.10, 21:35
   Witam serdecznie,

   Niestety w zapytaniu nie podano województwa, którego dotyczy zapytanie. W ramach Regionalnych Programów Operacyjnych pojawiają się konkursy, które dotyczą infrastruktury edukacyjnej. Jednak więcej szczegółów można by podać dopiero po doprecyzowaniu województwa.

   Pozdrawiam
   • Gość: annkot Re: przebudowa wiejskiej szkoły IP: 83.238.44.* 25.10.10, 17:24
    szkoła znajduje się w województwie pomorskim, powiat pucki, pozdrawiam
    • ekspert.collect.consulting Re: przebudowa wiejskiej szkoły 27.10.10, 10:29
     Witam serdecznie,

     O środki można się ubiegać w ramach Osi 3 Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Działanie Odnowa i rozwój wsi. Projekty realizowane w ramach Działania mają wpływać na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich. Mają także umożliwić rozwój tożsamości społecznej oraz wpłynąć na wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich. Środki mogą być przeznaczone między innymi na budowę, przebudowę, remont lub wyposażenie obiektów pełniących funkcje publiczne, społeczno – kulturalne, rekreacyjne i sportowe.
     Warunkiem koniecznym do spełnienia jest jednak realizacja projektu na terenie gminy wiejskiej, miejsko – wiejskiej (z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tyś mieszkańców), miejskiej (z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tyś mieszkańców). Projekt powinien wpisywać się w zakres Planu Odnowy Miejscowości oraz nie powinien mieć charakteru komercyjnego.
     Maksymalna wysokość pomocy na realizację projektów w 1 miejscowości wynosi 500 000 zł, natomiast wielkość pomocy przypadająca na realizację jednego projektu nie może być niższa niż 25 000 zł. Maksymalny poziom pomocy wynosi 75% (25% to wkład własny).

     Jeśli gmina, w której ma być realizowana inwestycja korzystała już wcześniej z PROW i została przekroczona pula 500 000 zł to można ubiegać się o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Działania 9.1. Lokalna infrastruktura edukacyjna, sportowa i kultury. Projekty mogą dotyczyć wyposażenia obszarów uprawnionych, w szczególności słabych strukturalnie, w niezbędną lokalną infrastrukturę edukacyjną, sportową i kultury. Wspierane będą działania w zakresie lokalnej infrastruktury edukacyjnej (na poziomie przedszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym).
     Wnioski mogą składać:
     1.Jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia
     2.Podmioty wykonujące zadania jst / związku komunalnego
     3.Podmioty działające w oparciu o Ustawę o systemie oświaty
     4.Instytucje kultury
     5.Organizacje pozarządowe
     6.Kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych
     7.Jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną
     8.Podmioty działające w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno – prywatnym
     Maksymalny poziom dofinansowania projektów wynosi 85%. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, jednak nie ma jeszcze ogłoszonego harmonogramu na 2011 rok.

     Pozdrawiam.
  • Gość: po Re: przebudowa wiejskiej szkoły IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.13, 00:02
   Więcej na www.bankowoforum.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka