Dodaj do ulubionych

dotacje na sklep spoż-przem.

05.12.07, 13:43
Prowadzę niewielką działalnośc handlową(sklep spozywczo-
przemysłowy),Czy można skorzystac z jakiejś formy dofinansowania w
tej dziedzinie?
Jeżeli tak to gdzie. Będę wdzięczna za każda podpowiedź
Obserwuj wątek
   • ekspert.collect.consulting Re: dotacje na sklep spoż-przem. 06.09.10, 15:24
    Witam serdecznie,

    Jeżeli było się nieprzerwanie przez ostatnie 12 miesięcy ubezpieczonym w KRUS, a inwestycja dotyczy obszarów wiejskich można skorzystać z działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Można pozyskać 50% kosztów kwalifikowalnych nie więcej niż 100 tys. zł. Nabór właśnie trwa od 24 sierpnia 2010 r. Zostanie zamknięty po przekroczeniu 120% alokacji.
    Gdyby nie było się ubezpieczonym w KRUS to istnieje działanie w ramach PROW Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Może zostać zrefundowane 50% kosztów nie więcej niż 300 tys. zł i jest to uzależnione od liczby tworzonych etatów. Konkurs prawdopodobnie zostanie ogłoszony w połowie 2011 r.
    Oprócz tego w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia można uzyskać dotację w wysokości do 40 tysięcy złotych. Po rozpoczęciu działalności jest możliwość uzyskania wsparcia pomostowego w wysokości ok. 800 zł miesięcznie (przez pierwsze 6 lub 12 miesięcy funkcjonowania działalności). Warunkiem udziału w tym projekcie, jest nie posiadanie zarejestrowanej działalności w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
    Niestety nie podała Pani województwa, z którego Pani pochodzi, a tym samym nie mogę podać dokładnych namiarów, gdzie mogłaby Pani znaleźć informacje o projektach realizowanych w ramach Działania 6.2. Proponuję jednak z pomocą wyszukiwarki internetowej (po wpisaniu 6.2 POKL i nazwę województwa) odszukać instytucję, która organizuje konkurs w Pani województwie – na stronie internetowej takiej instytucji powinny się znajdować szczegółowe informacje dotyczące Działania 6.2 PO KL oraz lista podmiotów realizujących projekty.

    Pozdrawiam serdecznie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka