Kariera AL w PiS...

04.01.16, 14:27
...zapewniona.
Cyklistka i weganka,a jednak za PiS.Tak trzymać smile smile smile
    • al-szamanka Re: Kariera AL w PiS... 04.01.16, 15:18
      klara_izydor napisała:

      > ...zapewniona.

      Droga Klaro, NIGDY nie miałam zamiaru robić kariery. Proponowano mi ją na uniwersytecie i zapewne dzisiaj byłabym przynajmniej docentem habilitowanym - odrzuciłam!
      W Austrii mogłabym być szefową już wielokrotnie - jakoś się wybroniłam!
      Zawsze chciałam tylko i wyłącznie uczciwie pracować, uczciwie zarabiać i pozwalać sobie na małe przyjemności - i to zrealizowałam i realizuję nadal!
      A polityczna kariera w PiS zupełnie odpada big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

      > Cyklistka i weganka,a jednak za PiS.Tak trzymać smile smile smile

      Za PiS nie jestem. Nie jestem za żadną partią. Ale uważam, że po złodziejstwach PO przyszedł czas na zmianę i na razie układa się wszystko znakomicie. Jeżeli PiS zaszkodzi Polsce chociaż w połowie tak jak PO uznam, że wszechobecna polska mentalność nigdy nie pozwoli, aby w tym kraju zmieniło się na lepsze.
      • rena-ta49 Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 15:34
        przypomnij Klarze ,że :
        Różni byli prezydenci na świecie. Tyrani, mordercy, oszuści. Ale powiedzcie mi, który z nich zajumał mini wieżę stereo i niszczarkę?
        Nasz Brąnek!
        • rena-ta49 Re: Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 15:36
          To też możesz przypomnieć,jak te pajace stoły i stołki z sobą wozili :
          https://pbs.twimg.com/media/CX4YbnHWsAA5R-p.jpg
          • rena-ta49 Re: Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 15:39
            O tym chyba nie zapomniała?
            www.tvp.info/23444394/biegly-nie-ma-watpliwosci-sprzedana-na-aukcji-gesiarka-to-obraz-z-palacu-prezydenckiego
            Bardzo ciekawa jestem kto sprzedawał!
            • m.maska Re: Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 15:53
              rena-ta49 napisała:

              > O tym chyba nie zapomniała?
              > www.tvp.info/23444394/biegly-nie-ma-watpliwosci-sprzedana-na-aukcji-gesiarka-to-obraz-z-palacu-prezydenckiego
              > Bardzo ciekawa jestem kto sprzedawał!

              Gesiarka wziela swoje gesi i sama sie sprzedala... winnych jak zwykle nie ma...
              • rena-ta49 Re: Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 16:01
                m.maska napisała:

                > rena-ta49 napisała:
                >
                > > O tym chyba nie zapomniała?
                > > www.tvp.info/23444394/biegly-nie-ma-watpliwosci-sprzedana-na-aukcji-gesiarka-to-obraz-z-palacu-prezydenckiego
                > > Bardzo ciekawa jestem kto sprzedawał!
                >
                > Gesiarka wziela swoje gesi i sama sie sprzedala... winnych jak zwykle nie ma...
                >
                >


                A "Bydło na pastwisku" jest u bydła?
        • al-szamanka Re: Al, dlaczego się tłumaczysz? 04.01.16, 16:12
          rena-ta49 napisała:

          > przypomnij Klarze ,że :
          > Różni byli prezydenci na świecie. Tyrani, mordercy, oszuści. Ale powiedzcie mi,
          > który z nich zajumał mini wieżę stereo i niszczarkę?
          > Nasz Brąnek!

          Etam, tłumaczę... mówię jak jest (niczym Max Kolonko), a wpis Klary uważam za bardzo zabawny big_grin
      • m.maska Re: Kariera AL w PiS... 04.01.16, 15:35
        Jest jeszcze zasadnicza roznica... jesli obserwuje i widze, ze rzadzacy maja dobre zalozenia ale roznego rodzaju przeszkody nie pozwalaja na ich realizacje to mowi sie trudno, ale to nie zla wola. Planuje wycieczke i niestety pogoda sie zalamala i wszystko sie ryplo... sila wyzsza. Ale jesli obserwuje, ze rzad PO nie mial nawet odrobiny dobrej woli, chodzilo wylacznie o to zeby trwac przy wladzy i sprzedawac wszystko, wszystko, wszystko, bez sensu i za bezcen, niekiedy za cene wyceny wylacznie... rzucajac w zamian zastraszonym PiS-em idiotom kolorowe paciorki, to sorry - ale chyba juz gorszego rzadu niz ten poprzedni Polska miala nie bedzie.
        A ze sprzataja? no coz - jak sie sprzata to dokladnie a nie zostawia sie resztek po katach zeby sie szczury zlecialy i zaczely swoje harce na nowo.
        PiS musi posprzatac jezeli chce rzeczywiscie wprowadzic zmiany, innej opcji nie ma - a im szybciej to zrobia tym szybciej zapanuje lad i porzadek.
      • rena-ta49 Re: Kariera AL w PiS... 04.01.16, 16:26
        https://pbs.twimg.com/media/CX3SQ-XWsAAsYDT.jpg
        Takiego komornika to przywiązać do samochodu i ciągnąć go po całej Polsce

        Tego i podobnych spraw lemingi udają ,że nie widzą,
        ale podkręcać ,przeinaczać czyjeś wypowiedzi to chętnie!
    • m.maska Re: Kariera AL w PiS... 04.01.16, 15:20
      Ty chyba jednak Klaro nie rozumiesz... AL wcale nie jest za PiS czy w ogole za jakakolwiek partia, podobnie jak ja... ale: jestesmy przeciwko temu burdelowi do ktorego doprowadzilo PO, przeciwko bezkarnym komornikom, skrzywionemu sadownictwu, bezkarnym aferzystom, ustawianym przetargom, kolesiostwu, okradaniu Polakow z mienia narodowego, sprzedawaniu za bezcen wszystkiego co polskie, jestesmy za zrobieniem porzadkow w Polsce i wprowadzeniem prawdziwej demokracji. Chcemy o wizytach prezydenta za granica nie dowiadywac sie jedynie z internetu, bo publiczna tv zachowuje sie jakby to byla jej prywatna firma, chcemy miec mozliwosc w publicznych mediach ogladac tez inne partie a nie Petru na kazdym programie, ew. teraz Schetyne. To jest g.... a nie obiektywne media - piora mozgi Polakow, spychaja na margines partie, ktora zostala przez wiekszosc wyborcow wybrana do rzadzenia - celowo nie pokazuja sprzatania tego burdelu, jaki pozostal po osmiu latach rzadow PO.
      Nie jestem za PiS-em, ale widze, ze to co robia, musi byc zrobione... ten pomagdalenkowy bajzel musi zostac uprzatniety i ktos to musi zrobic... I nie mow mi, ze masz pojecie jak zyje sie na Zachodzie, bo jako studentka w akademiku, nawet gdybys zyla tutaj 5 lat - nie mialabys pojecia jak sie zyje.... kiedy studiowalam w Polsce tez nie mialam pojecia jak sie zyje, bo wszystkim za mnie zajmowali sie moi rodzice a ja po prostu zylam.... podobnie nie bede sie wypowiadac nt. zycia w Hiszpani, na Malcie, we Wloszech - bylam tam, ale nie mieszkalam, nie bylam konfrontowana z codziennym zyciem z sadami z urzedami a nawet ze szpitalami.
      Ze szpitalem polskim bylam niedawno skonfrontowana... pacjenta, ktoremu natychmiast nalezalo pomoc, odeslano z kliniki do szpitala specjalistycznego, ten wykonal drugi raz te same badania, ktore wykonano juz w klinice i o 3 w nocy wyslano go na ulice i powiedziano, zeby za trzy tygodnie dowiedzial sie czy bedzie dla niego miejsce... ROZUMIESZ? to jest burdel a nie opieka lekarska... Pacjent wrocil do Niemiec, bo mial gdzie wrocic i co sie stalo? lekarz domowy zobaczywszy wyniki nie pozwolil mu nawet odczekac terminu jaki mial nastepnego dnia w szpitalu kazal natychmiast jechac do szpitala, a tam lekarze spojrzeli na wyniki i pokrecili glowami i zapytali po co mu w Polsce kazali wracac po trzech tygodniach - o ile by do tego czasu jeszcze zyl, bo wyniki wskazywaly na zatrucie organizmu... wiec nie bron tego do czego doprowadzily osmioletnie rzady PO... ryba psuje sie od glowy - skoro glowa juz smierdziala to ponizej tez wszyscy sobie bimbali rowno. Nie dziwi mnie ten krzyk i wrzask obecnie - bo na niektorych padl blady strach, jesli beda chcieli sie utrzymac to beda musieli zaczac pracowac.
      • m.maska Re: Kariera AL w PiS... 04.01.16, 15:24
        Aaaa i jeszcze jedno, pacjent z kliniki zostal przewieziony sanitarka do szpitala specjalistycznego i... sanitariuszy, ktorzy go przywiezli szpitalni lekarze opieprzyli jeszcze... tak to wyglada w Polsce.
        Gdybym nie byla z tym skonfrontowana bezposrednio, tobym nie uwierzyla.... UNTERVERSORGUNG... pod takim haslem odnotowalo ten przypadek ubezpieczenie podrozne - Unterernährung, Unterversorgung - do tej poory takie hasla odnosily sie do Trzeciego Swiata.
    • rena-ta49 Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 15:54
      "

      Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowieć. Poprzedni rząd realizował [w mediach] specyficzną koncepcję lewicowej polityki. Tak jakby świat musiał poruszać się według marksistowskiego wzorca tylko w jednym kierunku ­– nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i zwalczają wszelkie przejawy religii. To nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

      Te słowa spotkały się w Polsce z reakcją tyleż histeryczną, co groteskową. Rzecz jasna, zostały zinterpretowane całkowicie opacznie, czego zresztą można było się spodziewać.



      wpolityce.pl/polityka/277078-waszczykowski-trafia-w-dziesiatke-czyli-o-weganach-i-rowerzystach
      • rena-ta49 Zupełnie jak z gorszym sortem Polaków, 04.01.16, 15:55
        mało co rozumieją,to oczywiście przeinaczają!
      • rena-ta49 Bardzo trafnie! 04.01.16, 16:07
        "Część – głównie zwykła publiczność, rekrutująca się z KOD-opodobnych lemingów, jest zwyczajnie zbyt prymitywna intelektualnie, żeby pojąć, o co Waszczykowskiemu chodzi. Oni są zwykle przekonani, że oddając hołd przejawom współczesnej lewackiej religii (na które składają się również te zjawiska, o których wspominał szef MSZ), są po prostu nowocześni, europejscy i – co ciekawe – racjonalni."
        • m.maska Re: Bardzo trafnie! 04.01.16, 17:21
          rena-ta49 napisała:

          > "Część – głównie zwykła publiczność, rekrutująca się z KOD-opodobnych lem
          > ingów, jest zwyczajnie zbyt prymitywna intelektualnie, żeby pojąć, o co Waszczy
          > kowskiemu chodzi. Oni są zwykle przekonani, że oddając hołd przejawom współczes
          > nej lewackiej religii (na które składają się również te zjawiska, o których wsp
          > ominał szef MSZ), są po prostu nowocześni, europejscy i – co ciekawe R
          > 11; racjonalni."

          Obserwujac z bliska zycie na zachodzie, stwierdzam, ze zachod wcale nie jest nowoczesny i europejski, jest zwyczajny... moze nastolatkom imponuja najnowsze komorki i dzwonki w telefonach, ale nastolatki maja swoje prawa - poza tym ludzie sa bardziej normalni niz ci pseudonowoczesni w Polsce... nie przywiazuja specjalnej wagi do jakichs kolorowych paciorkow nawet jesli sa najnowoczesniejsze...
          Dzisiaj pojechalam do mojego lekarza, po recepte - dostalam ja od reki, ale... pani w rejestracji wreczyla mi papierek z informacja, ze od poczatku roku obowiazuje, dzwonienie pod jakis tam numer telefonu i zamawianie recepty automatycznie, nagrywajac sie na sekretarke - i kogo to bawi? oni sobie ujmuja roboty jaka robili przez lata i swiat sie nie walil a teraz utrudniaja wielu ludziom zycie. Juz widze moja mame, ktora dzwoni i gada z automatem.
          • rena-ta49 Re: Bardzo trafnie! 04.01.16, 18:19
            Od 1 stycznia pielęgniarki podobno mogą wypisać receptę.
            Jeszcze nie "testowałam" bo recepty wzięłam przed świętami
            na dwa miesiące.Mnie by to urządzało.
            • rena-ta49 Re: Bardzo trafnie! 04.01.16, 18:35
              rena-ta49 napisała:

              > Od 1 stycznia pielęgniarki podobno mogą wypisać receptę.
              > Jeszcze nie "testowałam" bo recepty wzięłam przed świętami
              > na dwa miesiące.Mnie by to urządzało.
      • al-szamanka Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 16:09
        rena-ta49 napisała:

        > "
        >
        > Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowie
        > ć. Poprzedni rząd realizował [w mediach] specyficzną koncepcję lewicowej polity
        > ki. Tak jakby świat musiał poruszać się według marksistowskiego wzorca tylko w
        > jednym kierunku ­– nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowe
        > rzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i zw
        > alczają wszelkie przejawy religii. To nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polsk
        > imi wartościami.
        >
        > Te słowa spotkały się w Polsce z reakcją tyleż histeryczną, co groteskową. Rzec
        > z jasna, zostały zinterpretowane całkowicie opacznie, czego zresztą można było
        > się spodziewać.
        >
        >
        >
        > wpolityce.pl/polityka/277078-waszczykowski-trafia-w-dziesiatke-czyli-o-weganach-i-rowerzystach

        Jestem weganką, jednak wypowiedz przyjęłam tak jak należało wink
        • klara_izydor Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 17:54
          al-szamanka napisała:

          > Jestem weganką, jednak wypowiedz przyjęłam tak jak należało wink

          Jestem pewna AL,że wypowiedź Waszczykowskiego przyjęłaś - tak,jak należało wink
          A swoją drogą - wyobrażam sobie Ciebie na rowerze,z bagażnikiem pełnym zielonego groszku i małym banerkiem:
          - Kocham Peas.
          • al-szamanka Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 18:08
            klara_izydor napisała:

            > al-szamanka napisała:
            >
            > > Jestem weganką, jednak wypowiedz przyjęłam tak jak należało wink
            >
            > Jestem pewna AL,że wypowiedź Waszczykowskiego przyjęłaś - tak,jak należało wink
            > A swoją drogą - wyobrażam sobie Ciebie na rowerze,z bagażnikiem pełnym zieloneg
            > o groszku i małym banerkiem:
            > - Kocham Peas.


            No nieeee, Klaro, wyobrażać sobie możesz, ale chyba wiesz, że takich głupotek nie wyczyniam.
            Bagażnika rowerowego nie posiadam, ale groszek w plastikowej torebce mogłabym wieźć przyczepiony do kierownicy.
            I wyobraź sobie te zdziwione pytania.
            - Dlaczego przyczepiła pani torebkę groszku do kierownicy?
            - Aaaa, bo nie chciało mi się przyczepiać kiszonego ogórka.
          • m.maska Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 18:12
            klara_izydor napisała:

            > al-szamanka napisała:
            >
            > > Jestem weganką, jednak wypowiedz przyjęłam tak jak należało wink
            >
            > Jestem pewna AL,że wypowiedź Waszczykowskiego przyjęłaś - tak,jak należało wink
            > A swoją drogą - wyobrażam sobie Ciebie na rowerze,z bagażnikiem pełnym zieloneg
            > o groszku i małym banerkiem:
            > - Kocham Peas.

            Ona raczej kocha "PEACE" wink
            • rena-ta49 Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 18:36
              Oni po prostu instynktownie atakują wszystko czego nie rozumieją
          • rena-ta49 Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 19:01
            Proponuję lewactwu aby jeździli cały rok rowerami w obronie demokracji i nie zawracali dupy.
            • al-szamanka Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 19:34
              rena-ta49 napisała:

              > Proponuję lewactwu aby jeździli cały rok rowerami w obronie demokracji i nie za
              > wracali dupy.

              big_grinbig_grinbig_grin
              • rena-ta49 Także tak: 04.01.16, 20:35
                "W. #Waszczykowski w @tvp_info: ukazał się skrót z wywiadu, który częściowo jest wywiadem, częściowo interpretacją"
                twitter.com/tvp_info/status/684087304311431168?lang=pl
                I jak tych presstytutek nie wywalać?
                • rena-ta49 Re: Także tak: 04.01.16, 21:06
                  www.tvp.info/23447612/waszczykowski-w-mediach-ukazal-sie-skrot-wywiadu-nie-wywiad-nie-bylo-mowy-o-ukladzie-cos-za-cos
            • m.maska Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 20:15
              rena-ta49 napisała:

              > Proponuję lewactwu aby jeździli cały rok rowerami w obronie demokracji i nie za
              > wracali dupy.


              o to to.... niech jezdza...
              • klara_izydor Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 20:46
                W najnowszej "Polityce" bardzo ciekawy artykuł prof.Krystyny Skarżyńskiej - psycholog społecznej.
                "Psychologowie dowodzą,że jest coś takiego jak skrypt afektywny,który różnicuje zwolenników ideologii liberalno-lewicowych od prawicowców.Lewicowcy i liberałowie doświadczają i widzą u innych więcej emocji pozytywnych niż negatywnych;są więc ludźmi bardziej pogodnymi ,pogodzonymi z innymi ludźmi.Prawicowcy przeżywają i widzą u innych więcej negatywnych niż pozytywnych emocji,widzą więcej zagrożeń".
                Coś w tym jest...
                • m.maska Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:07
                  hahaha.............ta.... wystarczy poczytac lewakow, wylewaja sie z nich pozytywne emocje.... wiadrami pomyj na tych drugich....
                  • rena-ta49 Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:16
                    m.maska napisała:

                    > hahaha.............ta.... wystarczy poczytac lewakow, wylewaja sie z nich pozyt
                    > ywne emocje.... wiadrami pomyj na tych drugich....


                    Jak ja zapłacę pani psycholog,to ona też powie to co dla mnie będzie korzystne.
                    Lekarz jak pójdę do niego prywatnie, za kasę to mi też przepiszę co zechcę.
                • al-szamanka Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:12
                  klara_izydor napisała:

                  > W najnowszej "Polityce" bardzo ciekawy artykuł prof.Krystyny Skarżyńskiej - psy
                  > cholog społecznej.
                  > "Psychologowie dowodzą,że jest coś takiego jak skrypt afektywny,który różnicuje
                  > zwolenników ideologii liberalno-lewicowych od prawicowców.Lewicowcy i liberało
                  > wie doświadczają i widzą u innych więcej emocji pozytywnych niż negatywnych;są
                  > więc ludźmi bardziej pogodnymi ,pogodzonymi z innymi ludźmi.Prawicowcy przeżywa
                  > ją i widzą u innych więcej negatywnych niż pozytywnych emocji,widzą więcej zagr
                  > ożeń".
                  > Coś w tym jest...

                  Spójrz na emocje za płotem, zaprawdę tak pozytywne i na tak wysokim poziomie ich wyrażania, że aż leworęcznemu przychodzi ochota przeuczyć się na prawą.
                  • klara_izydor Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:30
                    al-szamanka napisała:

                    > Spójrz na emocje za płotem, zaprawdę tak pozytywne i na tak wysokim poziomie ic
                    > h wyrażania, że aż leworęcznemu przychodzi ochota przeuczyć się na prawą.

                    Wściekły zza miedzy +westalka - prezentują mentalność rasowych PiS-owców.
                    • al-szamanka Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:36
                      klara_izydor napisała:

                      > al-szamanka napisała:
                      >
                      > > Spójrz na emocje za płotem, zaprawdę tak pozytywne i na tak wysokim pozio
                      > mie ic
                      > > h wyrażania, że aż leworęcznemu przychodzi ochota przeuczyć się na prawą.
                      >
                      >
                      > Wściekły zza miedzy +westalka - prezentują mentalność rasowych PiS-owców.

                      I to jest właśnie manipulacja PO, że właśnie tak się Tobie wydaje... bo dlaczego pisowa mentalność, a nie własna peowa?
                      • klara_izydor Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:56
                        al-szamanka napisała:

                        > I to jest właśnie manipulacja PO, że właśnie tak się Tobie wydaje... bo dlaczeg
                        > o pisowa mentalność, a nie własna peowa?

                        Wcale mi się tak nie wydaje AL.Jesteście nie na bieżąco - POPiS już się nie liczy.
                        Myślący ludzie szukają innej drogi:Nowoczesna,lub lewica Barbary Nowickiej i Adriana Zandberga.
                        Grześ Schetyna chce wyprowadzać na ulicę tysiące ludzi.
                        Totalna bzdura,bo byli i obecni wyborcy PO nie są aż tak prymitywni jak słuchacze RM i wyborcy PiS.
                        KOD to całkiem inna inszość i jeżeli dają się wykorzystać politykom - przepadną.
                    • m.maska Re: Za to wieszczy AL karierę w PiS: 04.01.16, 21:41
                      wpolityce.pl/polityka/277034-to-jest-walka-o-suwerennosc-polski-walka-z-obca-interwencja-celem-agresorow-jest-utrzymanie-slabosci-naszego-panstwa
                      "Nie ma złudzeń, że to, co się dzieje, jest w istocie walką o suwerenność i niepodległość Polski przed obcą interwencją. Scenografia nowa, ale mechanizmy dokładnie takie same jak przed rozbiorami. Propaganda na rzecz spokojności w Polsce i obrony złotej wolności, rzekomo zagrożonej przez próby reformy Rzeczypospolitej. Silna grupa zdrajców wewnątrz, doskonale opłacana, przekonana o prawie do własności państwa. Pogróżki o możliwości zbrojnej interwencji nad Wisłą."

                      skad te pogrozki? czy od tych wg Ciebie negatywnymi emocjami naladowanych prawicowcow? ale skad... to "pozytywnie naladowani" zwolennicy lewicy szykuja nowa Targowice... tak pozytywnie bardzo!

                      "No i Kijowski lewicowiec, taki pozytywnik - obiecywal, ze w razie czego zastrzeli Kaczynskiego - to bardzo pozytywne emocje, prawda Klaro?"

                      i to jest wscieklica jaka charakteryzuja sie zwolennicy lewicy...
                • rena-ta49 Może nie lubią chamskiego manipulowania? 04.01.16, 21:14
                  takiego jak p. psycholog?
        • rena-ta49 Bo Waszczykowski mówił, 05.01.16, 15:17
          nie o rowerzystach i wegetarianach, tylko o narzucanej jedynej słusznej ideologii. Trzeba mieć IQ<50 aby nie zrozumieć.
          • al-szamanka Re: Bo Waszczykowski mówił, 05.01.16, 19:32
            rena-ta49 napisała:

            > nie o rowerzystach i wegetarianach, tylko o narzucanej jedynej słusznej ideolo
            > gii. Trzeba mieć IQ<50 aby nie zrozumieć.

            wiadomo big_grin
Pełna wersja