Dodaj do ulubionych

R.Sikorski odzyskal pamiec

10.01.16, 13:50
Polska już dawno wypłaciła amerykańskim Żydom odszkodowanie za poniesione straty

Szef MSZ Radosław Sikorski opublikował na stronie ministerstwa dokument z którego wynika, że Polska już raz wypłaciła Stanom Zjednoczonym gigantyczne odszkodowania dla ich obywateli żydowskiego pochodzenia.

Chodzi o umowę z 1960 roku, która dotyczyła zwrotu przez polskę mienia żydowskiego utraconego podczas II Wojny Światowej. Polska zapłaciła wtedy Stanom Zjednoczonym ponad 40 mln dolarów, czyli miliard dolarów - biorąc pod uwagę dzisiejsze realia. Według układu PRL z USA, Stany Zjednoczone zrzekły się prawa do reprezentowania swoich obywateli w sprawach powojennych odszkodowań. Wzięły na siebie także obowiązek dystrybucji pieniędzy z Polski wśród pokrzywdzonych mieszkańców.

Według eksperta ds. odszkodowań mecenasa Bartosza Grohmana dokument opublikowany przez MSZ jasno pokazuje, że dzisiejsze roszczenia amerykańskich Żydów są pozbawione podstaw prawnych i nie powinny być w ogóle rozptrywane: " Umowa to umowa. I jeśli żadne inne porozumienie jej nie unieważnia, a tak jest w tym przypadku, obowiązuje cały czas".

Dlaczego dopiero dziś dokument ujrzał światło dzienne? - Szef MSZ trzymał to pismo w zanadrzu i czekał na bardziej odpowiedni moment - mówił "Super Expressowi" nieoficjalnie jeden z polityków PO. - W czwartek jednak, po ponagleniach, doradcy sekretarza stanu ds. Holocaustu, który krytykował Polskę za opieszałość w uchwaleniu ustawy reprywatyzacyjnej, po prostu nie wytrzymał... - Według mnie Radosław Sikorski wiedział o tym piśmie zagrzebanym gdzieś w archiwach dużo wcześniej - komentuje mec. Grohman. - A Amerykanie o nim... zapomnieli.

www.fronda.pl/a/polska-juz-dawno-wyplacila-amerykanskim-zydom-odszkodowanie-za-poniesione-straty,32724.html
Obserwuj wątek
  • czarek_sz Re: R.Sikorski odzyskal pamiec 10.01.16, 14:09
   Masko to żadna sensacja ani nowość. O tym piśmie które informuje o tym j/w dawno wiadomo. Żydzi zostali spłaceni i teraz pozostaje pytanie, kiedy Niemcy nas spłacą ? bo Żydów chyba spłacili a kiedy Polaków spłacą ?
   Ps i jeszcze pytanie. A kiedy Żydzi zapłacą Polsce odszkodowanie za gościnę której przez wieki udzielało im państwo polskie gdy uciekali do nas przed prześladowaniami w innych krajach ?
  • al-szamanka Re: R.Sikorski odzyskal pamiec 10.01.16, 18:58
   m.maska napisała:

   > Dlaczego dopiero dziś dokument ujrzał światło dzienne? - Szef MSZ trzymał to pi
   > smo w zanadrzu i czekał na bardziej odpowiedni moment - mówił "Super Expressowi
   > " nieoficjalnie jeden z polityków PO. - W czwartek jednak, po ponagleniach, dor
   > adcy sekretarza stanu ds. Holocaustu, który krytykował Polskę za opieszałość w
   > uchwaleniu ustawy reprywatyzacyjnej, po prostu nie wytrzymał... - Według mnie R
   > adosław Sikorski wiedział o tym piśmie zagrzebanym gdzieś w archiwach dużo wcze
   > śniej - komentuje mec. Grohman. - A Amerykanie o nim... zapomnieli.


   Pamiec Sikorskiego jest bardzo ociagajaca sie. Ale gdyby chodzilo o wplaty na jego korzysc bylby roszczeniowo-ekspresowy.
   Okropne jak ludzie z tej kliki ciagle dzialali na niekorzysc Polski, tak jakby mieli w zamiarze zniszczyc ja calkowicie.
   Wszystkich rozdrapywaczy ojczyzny pod sad!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka