Dodaj do ulubionych

Bedzie pogodowo...

11.06.16, 11:23
Co za czerwiec to jest... u mnie pogoda zmienia sie z jednej skrajnosci w druga.
Wczoraj pieknie, slonecznie, cieplo - dzisiaj juz odwrot, niebo zasnute, chlodno, popaduje i tak juz od wielu dni - te parzyste sa ladne, nieparzyste do kitu.
Obserwuj wątek
    • rena-ta49 Re: Bedzie pogodowo... 11.06.16, 16:07
      U mnie też od rana pochmurno ,a temp. 18 st ,szału nie ma.
      5 dni ładna pogoda ,nadchodzi weekend pogoda się psuje.
      Miałam plany na dzisiejsze popołudnie w plenerze,musiałam zweryfikować.
        • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 22.06.16, 22:17
          Jednym slowem boisz sie burzy smile ja tylko jesli nie jestem w bezpiecznym zamknietym schronieniu, niekoniecznie fajnie sie czuje podczas burzy w samochodzie, mimo, ze to ponoc bezpieczne miejsce zwlaszcza jesli lamiacych sie drzew w poblizu nie ma - ale tak jakos nie fajnie jednak.
          • rudka-a Re: Bedzie pogodowo... 22.06.16, 22:30
            Nigdy nie ukrywałam, ze nadciągająca burza wywołuje u mnie spory niepokój smile nie jestem jeszcze na etapie włażenia do szafy, ale nie mogę zaręczyć, ze mi się to nie pogłębi wink
            pewnie przyjdzie z wiekiem, kiedy będe już starą ciotką smile))
            • al-szamanka kupiłam malutkie mango 24.06.16, 18:48
              Moja pani Chinka od tofu i innych smakołyków nazwała je w swoim języku, co oczywiście nie jest do zapamiętania.
              Jest małe, na zdjęciu dla porównania z nektarynką i na talerzyku od filiżanki.
              Kupiłam z ciekawości i dla pestki. Może będę miała mini drzewko mango.

https://fs5.directupload.net/images/160624/tdipgkf9.jpg
                      • m.maska Re: kupiłam malutkie mango 29.06.16, 11:30
                        W podstawowce z biologii dawano nam takie zadanie domowe: na szklance z woda umocowac gaze i na tej gazie polozyc fasole, fasolka miala wypuscic korzonki i pamietam, ze to sie udalo - moze w przypadku tej "fasolki" tez tak to dziala...
                        • al-szamanka Re: kupiłam malutkie mango 29.06.16, 19:21
                          m.maska napisała:

> W podstawowce z biologii dawano nam takie zadanie domowe: na szklance z woda um
                          > ocowac gaze i na tej gazie polozyc fasole, fasolka miala wypuscic korzonki i pa
                          > mietam, ze to sie udalo - moze w przypadku tej "fasolki" tez tak to dziala...
                          >

Hmm, dzisiaj rano napełniłam doniczkę dobrą ziemią, położyłam na niej "fasolkę", po czym przysypałam ją cienką warstewką tejże ziemi i dobrze podlałam. Cały dzień stała doniczka na słońcu... a mnie już kusi, aby pogrzebać w niej jakimś patyczkiem i sprawdzić, bo a nuż jakiś kiełeczek wychodzi.
      • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 29.06.16, 11:33
        U mnie pogoda sie husta, dwa dni byly upalne ale poniewaz te upaly nie trwaly dlugo, nie zrobilo sie nieznosnie - potem nocna burza i przyjemny chlod, no i teraz jest calkiem fajnie - nie jestem zwolenniczka upalow, temperatura oscylujaca wokol 20° bardzo mi odpowiada i taka wlasnie jest.
    • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 11.07.16, 17:01
      U nas srednio, w nocy 16 stopni, w dzien 23,chmury siedza na glowie,kazde wyjscie do ogrodu z nozycami konczy sie szybkim powrotem bo przelotny deszcz ;-(
      Wymyslilam ,ze wkrotce pojedziemy do Kent odswiezyc widok Hever Castle( gdzie Anne Boleyn spedzila dziecinstwo) i moze nad morzebig_grin
      Cos trzeba robic na przekor ;-D
      • rena-ta49 Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 15:09
        m.maska napisała:

> Pogoda sprzyjajaca - ani za cieplo, ani za zimno - malownicze chmury na niebie.
        > .. jedziemy na wycieczke do.... Francji smile
        >

Od rana pochmurno i chlodno.
        Teraz zaczyna kropić,miałam wychodzić z domu.
        Z powodu deszczu chyba zostanę w domu.
    • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 11:38
      Do Francji tez chetnie bym pojechalasmileMilej podrozy.
      A tymczasem u naSZ pogoda sie poprawila ,ok 27 w ogrodku- wiec pranie wywieszone i lezaczki sie przygotowywuja smile)
      Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie mabig_grin
      • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 12:10
        Tak biegam z kata w kat zeby sie pozbierac... wiesz A74 - ja mam do Francji nie dalej niz ca.50 km - jakis program jest, o jakichs ksiezniczkach mi mowiono... przekonam sie na miejscu smile nie moj plan wiec musze sie dopiero dowiedziec, jaka to trasa bedzie, gdzies w poblizu Sarreguemines po naszemu Saargemünd - a potem grill przy oczku wodnym, ktory odwiedzaja czaple polujac na rybki smile a na nie poluje fontanna,, ktora wlacza sie automatycznie coby tych rybek nie wyjadly smile
        To jaaaade...
          • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 22:05
            a74-7 napisał:

> Mam nadzieje ze aparat fotograficzny to twoj wierny druh i nie zostal w domu :-
            > D;-D.

Hahaha... no wiec tak, aparatu fotograficznego nie zapomnialam wink ksiezniczka byla i do tego celtycka a raczej grob ksiezniczki - tylko jak to mozliwe, ze ona taka duza? muzeum jest na granicy troche tu, troche tu... komorki wariuja i przypominaja o roamingu - tylko po co? trzy maszty, jedna flaga zolto-czerwono-czarna wysoko, unijna do polowy masztu, tricolore tez - no to Niemcy, mozna uznac, ze "solidarni" raczej...
            A tuz obok dzika czeresnia, bardziej niz slodka... ale to musi byc po kolei...

https://fs5.directupload.net/images/user/160716/wray2l95.jpg
            • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 23:33
              Do Francji poszlismy w ramach wedrowki po muzeach, ktore sie ze soba lacza i przechodza jedno w drugie, celtyckie, rzymskie wykopaliska - po stronie francuskiej zakupilismy syrop fiolkowy i cukier fiolkowy - w zwyklych sklepach ciezko o te specjaly.
              Pamietam jak kilka lat temu bylysmy w Nancy - Nancy specjalizuje sie w produktach z bergamoty - to tam jedyny raz jadlam lody bergamotowe. Maja kilka takich specjalow, ktorych na prozno szukac w innych czesciach Europy.
              • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 15:36
                m.maska napisała:

> Do Francji poszlismy w ramach wedrowki po muzeach, ktore sie ze soba lacza i pr
                > zechodza jedno w drugie, celtyckie, rzymskie wykopaliska - po stronie francuski
                > ej zakupilismy syrop fiolkowy i cukier fiolkowy - w zwyklych sklepach ciezko o
                > te specjaly.
                > Pamietam jak kilka lat temu bylysmy w Nancy - Nancy specjalizuje sie w produkta
                > ch z bergamoty - to tam jedyny raz jadlam lody bergamotowe. Maja kilka takich s
                > pecjalow, ktorych na prozno szukac w innych czesciach Europy.
                >

To sa moje wczorajsze pamiatki z Francji... hahaha - "platnik" marudzil troche, ze pojdzie przy nas z torbami - tanio nie bylo wink

https://fs5.directupload.net/images/user/160717/v7rgx8b2.jpg
                • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 18.07.16, 16:40
                  "To sa moje wczorajsze pamiatki z Francji? "
                  A co bedziesz z nimi robic, znaczy sie - jak je zuzyjesz?
                  Ja bylam najblizej fioletowego plynu jak w barze stal likier Parfait Amour Bolska czy Kuypera, wink
            • al-szamanka Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 11:47
              m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
              >
              > > Mam nadzieje ze aparat fotograficzny to twoj wierny druh i nie zostal w d
              > omu :-
              > > D;-D.
              >
              > Hahaha... no wiec tak, aparatu fotograficznego nie zapomnialam wink ksiezniczka b
              > yla i do tego celtycka a raczej grob ksiezniczki - tylko jak to mozliwe, ze ona
              > taka duza? muzeum jest na granicy troche tu, troche tu... komorki wariuja i pr
              > zypominaja o roamingu - tylko po co? trzy maszty, jedna flaga zolto-czerwono-cz
              > arna wysoko, unijna do polowy masztu, tricolore tez - no to Niemcy, mozna uznac
              > , ze "solidarni" raczej...
              > A tuz obok dzika czeresnia, bardziej niz slodka... ale to musi byc po kolei...
              >
              > https://fs5.directupload.net/images/user/160716/wray2l95.jpg
              >

Aaaa, czy my, Niemcy, zawsze górą, nas nic nie obchodzi.
              Fatalne.
              Ale obciach.
              • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 14:08
                Ale zapewne w ramach solidarnosci z Francja Niemcy wyswietlily Tricolore na Reichstagu... flagi na maszcie sygnalizowaly tylko i az tyle... my UE solidaryzujemy sie z Francja w zalobie narodowej, my Niemcy juz nie...
        • al-szamanka Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 15:35
          m.maska napisała:

> Tak biegam z kata w kat zeby sie pozbierac... wiesz A74 - ja mam do Francji nie
          > dalej niz ca.50 km - jakis program jest, o jakichs ksiezniczkach mi mowiono...
          > przekonam sie na miejscu smile nie moj plan wiec musze sie dopiero dowiedziec, ja
          > ka to trasa bedzie, gdzies w poblizu Sarreguemines po naszemu Saargemünd - a po
          > tem grill przy oczku wodnym, ktory odwiedzaja czaple polujac na rybki smile a na n
          > ie poluje fontanna,, ktora wlacza sie automatycznie coby tych rybek nie wyjadly
          > smile
          > To jaaaade...
          >

Hej, właśnie zajrzałam na wiki, ponoć pałac tam jest smile
          A ja za godzinkę wybieram sie do Chińczyków, gdzie dłuuuuuugo pobuszuję w bufecie XXL smile
          • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 16:36
            zajrzałam na wiki, ponoć pałac tam jest, czaple ,oczko wodne a juz bbq ,,,
            to tym bardziej bedzie w pieknych okolicznosciach przyrody
            A u chinczyka bylam po spacerku na Westminster , stary nie darowal kaczuszce, byly tez chinskie grzybki wink
            Ale weekend zapowiada sie nudnysad
      • al-szamanka Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 15:19
        a74-7 napisał:

> https://static1.squarespace.com/static/5394c932e4b0dd3db8280a7c/t/53cebf73e
> 4b0435504e2b35d/1406058383483/9679656480_fc66d73482_k.jpg?format=1500w
        > Chciala bym tak:

Naprawdę chciałabyś tak?
        Ja natomiast nie mogłabym w takim tłumie, do tego plackując. Dawno, dawno, gdy mi się to zdarzało, wybierałam ciche, bezludne zatoczki.
        • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 16.07.16, 16:23
          W mlodosci jezdzilismy z caravanem chyba 6 lat,Przejechalismy Walie i Szkocje tam dopiero odludzie bylosmileCudne widoki i kilometry bez ludzi.
          Lubie ludzi, nie przeszkadzaja mi, wypoczywam czynnie ale inaczej niz ty smile
          Anglicy sa bardzo socjalni(?nie wiem czy to odpowiednie slowo)
          Nawet w restauracji mozna sobie uciac ciekawa pogawedke z kilkoma "stolikami "oboksmile
          Takie tlumy beda tylko w weekendy smile
          Ale zawsze mozna uciec do morza big_grin
      • rena-ta49 Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 13:45
        a74-7 napisał:

> i glazurowany kaczor mojego starego winkhttps://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/
> ue/ka/ax5j/yCNzozBMoAKSBpWfxB.jpg
        > Restauracyjka New Fortune Cookies na Queensway zaraz na lewo od metra wink
        > Na prawo prosto do Hyde Park wink

Lubię wszelkie mięsa,ale takiej ilości bym nie zgwałciłasmilesmile
        • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 14:07
          Byla to cala kaczka ,kosci byly wyciete wiec idealna porcja dla dwojga glodnych z ryzem smazonym z jajkiem plus grzybki smile
          Doskonale wystarczylo na 3 porcje- co zgodnie z tutejszym zwyczajem - zabralismy w doggy bag do domu. big_grin
          Walczylismy wieczorem o kaski, kaczka byla smaczna ;-D big_grin
          • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 14:11
            Otoz to wlasnie, te porcje dla 2 osob sa tak skrojone, ze trzy najadlyby sie i zawsze przynosi sie cos do domu na kolacje smile mnie nawet nie oplaca sie brac bufetu - podczas jedzenia niewielki ze mnie poozytek smile
          • al-szamanka Re: Bedzie pogodowo... 17.07.16, 14:39
            a74-7 napisał:

> Byla to cala kaczka ,kosci byly wyciete wiec idealna porcja dla dwojga glodnych
            > z ryzem smazonym z jajkiem plus grzybki smile
            > Doskonale wystarczylo na 3 porcje- co zgodnie z tutejszym zwyczajem - zabralism
            > y w doggy bag do domu. big_grin
            > Walczylismy wieczorem o kaski, kaczka byla smaczna ;-D big_grin

No, ja się wczoraj tak nasyciłam, że do tej pory poszczę i tylko kawę popijam. Ale jadłyśmy od 18-ej do 23-ej bez przerwy. Szczególnie kulki sezamowe z nadzieniem z czerwonej fasoli na słodko przypadły mi do smaku.
      • m.maska Re: Bedzie pogodowo... 05.08.16, 14:57
        No wiec tak... wczoraj tak okolo godziny 19 przy otwartym szeroko oknie zdecydowalam, ze jest mi jednak ciut chlodno, najpierw narzucilam polarek a potem zalozylam jeszcze dlugie spodnie z flauszu... dzisiaj jest cokolwiek cieplej, ale spokojnie mozna przywdziac dlugie jeansy - 23° slonecznie... u mnie temperatura ma rosnac do poniedzialku a potem znowu zjazd... i tak juz od poczatku lata - ale juz bywaly takie lata, ze nie mozna bylo w domu wytrzymac, a za 3-4 miesiace bedziemy narzekac, ze sypie, ze po oczach wieje, ze plucha, ze juz nam teskno do lata, a juz po kilku upalnych dniach znowu, ze goraco i nie ma czym oddychac - Booooosz jak czlowiekowi nie mozna dogodzic wink
    • a74-7 Re: Bedzie pogodowo... 16.09.16, 14:48
      Od poniedzialku siedzielismy w ogrodzie na lezaczkach,
      temperatura po 30 stopni,nietypowa polowa wrzesnia jak na Londynsmile
      Dzis 10 stopni w dol, pada, pada, pada….pozegnamy lezaczki chyba do przyszlego roku,kto wie?wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka