Dodaj do ulubionych

To poczatek otwartej wojny

22.08.17, 00:24
Wyrzutnie rakiet przeciwczołgowych w imigranckim getcie pod Paryżem
Wczoraj, 21 sierpnia (11:02)

Arsenał odkryty przez francuską policję w imigranckim getcie pod Paryżem. W Saint-Denis koło sławnego stadionu Stade de France funkcjonariusze przechwycili przenośne wyrzutnie rakiet przeciwczołgowych, ładunki wybuchowe, karabiny, pistolety, amunicję i kamizelki kuloodporne.


Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wyrzutnie-rakiet-przeciwczolgowych-w-imigranckim-getcie-pod-,nId,2431065#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 00:26
   A za chwile rzad francuski bedzie tworzyl specjalna komorke,, ktora bedzie miala za zadanie zbadac dlaczego do Paryza przyjedza juz nie 60% a 80% mniej turystow... mam do Paryza pociagiem 2godziny i 20 minut jazdy - zeby mi oferowali dzisiaj bilet za darmo - nie pojechalabym. Po co? To samo dotyczy Brukseli...
  • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 08:47
   to ja tradycyjnie

   Podczas kontroli celnej, przeprowadzonej 31 marca na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kaliber 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.

   Po tym, jak celnicy odkryli, że kobiety usiłowały nielegalnie wwieźć do Polski broń, do akcji wkroczyła ABW, która zabezpieczyła działo. Agencja wraz z Policją i Służbą Celną przeprowadziła także przeszukania w miejscu, do którego miało ono zostać przewiezione oraz w jeszcze jednym lokalu.

   Jak informuje ABW, w sumie zatrzymano czworo obywateli Ukrainy, z których jeden na stałe mieszka w Polsce. Na wniosek prokuratury sąd wobec wszystkich zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zatrzymani nie przyznają się do próby przemytu sprzętu wojskowego.

   www.wprost.pl/kraj/10049706/Dzialo-artyleryjskie-na-polskiej-granicy-Ukrainki-probowaly-przemycic-je-w-aucie.html
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 08:49
    Ukraińska straż graniczna zatrzymała na granicy z Polską młodego Francuza, który próbował przewieźć broń, amunicję a nawet wyrzutnie rakiet. Zdaniem francuskich służb, miały posłużyć do ataku terrorystycznego podczas zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy. To kolejny alarm przed Euro we Francji.

    www.wiadomosci.tvp.pl/25651732/przemyt-broni-na-granicy-z-polska
    • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 08:52
     Dwóch mężczyzn - Polak i Czech - zostało oskarżonych o próbę przemytu broni do Wielkiej Brytanii. Zatrzymano ich 1 lipca. Polak wpadł na terenie Francji: zatrzymano go w vanie tuż przed wjazdem do tunelu pod Kanałem La Manche. W jego mercedesie znaleziono 79 sztuk broni. Czech został zatrzymany w Dover.
     Śledczy nie mają wątpliwości, że broń "zmierzała wprost na ulice Londynu".

     Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polak-i-czech-zatrzymani-ws-przemytu-broni-zmierzala-wprost-,nId,2412726#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
     Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polak-i-czech-zatrzymani-ws-przemytu-broni-zmierzala-wprost-,nId,2412726#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
     • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 08:55
      oooooo big_grin a to przy okazji znalazłem big_grin lublin112 - przegląd wydarzeń wszystkich z Lublina i okolic big_grin

      Niedostępna jest część atrakcji w Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich. Wodę zanieczyścił jeden z klientów, który zamiast w wc, swoją potrzebę fizjologiczną załatwił w Aquaparku.
      Zarządzający kompleksami lubelskich basenów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dawna apeluje do klientów o przestrzeganie podstawowych zasad higieniczno-sanitarnych. Przede wszystkim chodzi o korzystanie z pryszniców i toalet przed wejściem do wody, a także o pilnowanie w tym zakresie dzieci. Niestety po raz kolejny doszło do zanieczyszczenia wody, tym razem w Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich.

      Woda w atrakcjach została już oczyszczona, jednak czeka jeszcze na pobranie próbek przez sanepid. Do czasu, kiedy nie zostaną otrzymane wyniki badań, wspomniana część Aquaparku będzie nieczynna. Wcześniej kilkukrotnie podobne problemy występowały na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.
      • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 09:04
       Na jednym z przystanków w Lublinie 14-latek uderzył 54-latka w twarz. Tylko dlatego, że mężczyzna zwrócił uwagę młodym ludziom, aby nie wsiadali na siłę, kiedy inni wysiadali w pojazdu komunikacji miejskiej.

       Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na przystanku autobusowym na ul. Lubartowskiej. Kiedy zatrzymał się trolejbus i kierowca otworzył drzwi, do pojazdu na siłę chcieli wejść dwaj nastolatkowie. Pomimo, że inni pasażerowie wysiadali młodzieńcy usilnie chcieli wejść do środka.

       – Na brak kultury młodzieńców zareagował jeden z podróżnych, który zwrócił nastolatkom uwagę na ich niestosowne zachowanie. Jego reakcja spotkała się z atakiem agresji. Kiedy 54-latek złapał jednego za ramię, drugi zadał mu cios w twarz. Po tym wszystkim napastnik rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzony zdołał przytrzymać jego kolegę – relacjonuje zdarzenie asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

       Mężczyzna przyprowadził zatrzymanego nastolatka do napotkanych policjantów.

       – Zatrzymanym okazał się 16-letni mieszkaniec miasta. Policjanci ustalili tez personalia drugiego z młodych mężczyzn. Ten widząc kolegę w „tarapatach”, sam wrócił na miejsce zdarzenia. Okazał się nim 14-letni lublinianin – dodaje asp. Anna Kamola.
       • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 11:14
        Kur-przekora... smile przeciez ja nie twierdze, ze od wschodniej granicy zmierza do nas milosc i wzajemne zaufanie, o to chodzi, takie czasy... Ale skoro pod bokiem mamy wlasne niebezpieczenstwo z ktorym sobie Europa nie radzi, to po co sprowadzac jeszcze kolejne, nad ktorym nie panujemy, bo nawet tej mentalnosci nie znamy.
        No i wyrzutnie rakietowe, to troche inny kaliber...
        Im dalej (przestrzennie) od nas problem sie znajduje tym latwiej uznajemy, ze tamten jest mniejszy niz ten ktory mamy pod nosem. Taka pokretna podswiadomosc wink w obecnych czasach akurat odleglosc to maly problem dla bandytow i potencjalnych bandytow.
        • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 16:57
         no tak już mam big_grin

         to nie chodzi nawet o wschodnią granicę. Tylko o to, że każdy ! Polak, Rusek, Niemiec, Czech, Francuz i cała reszta - robią to samo. Nie ma znaczenia, czy to Żyd, muzułmanin, katolik czy hare kriszna. (chociaż nie, ci ostatni za broń nie chwycą na pewno) ale dosłownie każdy może przemycić broń, skonstruować bombę i zabić ludzi. I to robią. Więc to, że policja znalazła broń w rękach żuli, nie oznacza że to tylko dlatego, że są muzułmanami. W tym przypadku są przede wszystkim przemytnikami i przestępcami. Dokładnie tak, jak ci wymienieni przeze mnie. Każda broń służy do zabijania. Z działkiem maszynowym raczej na zająca się nie wybierali. 76 sztuk broni palnej w drodze do Anglii też nie miała służyć pogadankom edukacyjnym. Wiemy o tym, co policji udaje się zatrzymać. O tym, czego zatrzymać się nie udało dowiadujemy się potem z ulicy. A przemyt na granicy kwitnie. Teraz chcą jeszcze ułatwić Ukraińcom wjazd do kraju. Tylko w Lublinie w ciągu ostatnich kilku lat doszło do wybuchów bomb, konstruowanych w blokach mieszkalnych. Tylko cud ( a nie wierzę przesz) sprawił, że po rozwaleniu kondygnacji bloku, nikomu z pozostałych mieszkańców nic się nie stało. Innym razem ładynek został podłożony pod jeden z balkonów w wieżowcu. I doszło do wybuchu. Też na szczęście nikt nie zginął, bo bombuś podłożył go ciut nieudolnie i cała siła wybuchu poszła w balkon i murek.
         • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 17:03
          Im dalej (przestrzennie) od nas problem sie znajduje tym latwiej uznajemy, ze tamten jest mniejszy niz ten ktory mamy pod nosem. Taka pokretna podswiadomosc wink w obecnych czasach akurat odleglosc to maly problem dla bandytow i potencjalnych bandytow

          to jest cała prawda. Chodzi tylko o to, żeby nie generalizować. Bandyta to bandyta - nie ma narodowości, wyznania, koloru skóry. Jedyne co ma - to złe zamiary. Nie ma znaczenia, czy osiedlową Biedronkę pełną ludzi wysadzi Talib, Ruski, Ukrainiec czy inny Czeczen (też ich tu trochę mamy) czy sfrustrowany Polak. Znaczenie ma, że zginą ludzie. Złe nastroje na świecie pogłębiają się coraz bardziej. Rosną w siłę ruchy nacjonalistyczne. Idziemy w bardzo złym kierunku. Wojna trwa za pomocą słów na razie. Nie wszędzie, ale u nas. Tylko kwestią czasu jest zamiana słów czyny. A wtedy nic już nas nie uratuje.
          • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 17:20
           sprowadzac jeszcze kolejne, nad ktorym nie panujemy, bo nawet tej mentalnosci nie znamy.

           i od tego należałoby zacząć. Zawsze boimy się tego, czego nie znamy. Nie zatrzymasz migracji ludzi. Robili to zawsze i będą robić zawsze. O Polsce od dawna krąży żart - statystyki podają, że 70 % Polaków jest niezadowolona. A pozostałe 30 ? Pozostałe 30 mieszka w Londynie. I tak to śmiga. Polacy jeżdżą do Niemiec, bo tam lepiej płacą. Ukraińcy jeżdżą do Polski bo tu lepiej płacą. Jak wschód Ukrainy zajęli Ruscy - to uciekinierzy przed wojną walili do nas - a czemu - przecież większość Ukrainy jest wolna. Czemu do nas, a nie na Białoruś, Litwę, Łotwę, czy Estonię. Nawet Czeczeni uciekali przed wojną do nas. A mogli zostać po drodze na Ukrainie. Taki mamy dziś świat. Więc protestowanie nic nie zmieni. Zmieni natomiast wiele poznanie. I nie ma co się rzucać - bo oni są gośćmi. Więc jako gospodarz, wyżej rozwinięty, o wyższej kulturze - nauczmy ich żyć inaczej. Jeśli nie zechcą - pożegnajmy tych co nie chcą. Muzułmanie potrafią żyć w innej społeczności. Przykładem są wzmiankowani przeze mnie nie raz sąsiedzi. On prowadzi własny gabinet specjalistyczny, ona zajmuje się domem i dziećmi. Są pogodni, grzeczni, życzliwi. Wyalienowani - owszem - ale to nasza społeczność ich odpycha, a nie odwrotnie. Przez dziewięć czy więcej lat (chyba nawet więcej) obserwuję, jak ZAWSZE on przepuszcza kobiety w drzwiach do klatki, kłaniają się sąsiadom. I zawsze niezmiennie spotykają się z jedną i tą samą reakcją. Żadna kościółkowa, która biega na msze co rano i trzy razy w niedzielę - nigdy na dzień dobry nie odpowiedziała. Tego nauczyli w kościele ? To jest porażające. A ponoć nasza religia nazywa się religią miłości i miłosierdzia. Że nie wspomnę już o zwyczajnym braku podstawowej kultury. Jedynymi sąsiadami, do których nie boją się odezwać - naprawdę jesteśmy my. Na ok 20 mieszkań w klatce.
           • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 17:49
            kogucik.2872 napisał:

            > sprowadzac jeszcze kolejne, nad ktorym nie panujemy, bo nawet tej mentalnosci
            > nie znamy.
            >
            > i od tego należałoby zacząć. Zawsze boimy się tego, czego nie znamy. Nie zatrzy
            > masz migracji ludzi. Robili to zawsze i będą robić zawsze.


            Ale to jest niekontrolowany naplyw - i nie przekonasz mnie nigdy, ze nie jest to sterowane, to sie komus bardzo oplaca. Robili to ale nie na taka skale.
            Zalozmy, tak sobie teoretyzuje tylko... wszystkie kraje wplacaja do jednego garnka w UE... czy tam wszystko jest uczciwie rozliczane? wierzysz w to? skoro pokazywali juz dziennikarze jak eurodeputowani w piatki rano przyjezdzaja z walizeczkami liste podpisac i wybywaja na weekend - a liczy sie jakby pracowali. Ile takich przekretow? kto ich sprawdza? maja NIK? nie... miliony jak nie miliardy sie rozeszly i bum - wojna bylaby jakims rozwiazaniem - ogolny chaos, winnych nie ma.
            • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 18:30
             Ale to jest niekontrolowany naplyw

             no właśnie ! o to chodzi ! Że ruchem migracji powinien ktoś kierować. Nigdy nie byłem np zwolennikiem zniesienia granic. Czemu ? Bo my od zawsze żyjemy obok granicy, przy której dzieją się cuda. Ale dopóki te granice istnieją, istniej jakaś tam kontrola. Nie twierdzę że jest w pełni dobra, bo ostatnio jest głośno o Pewnym Czeczenie, którego Polska nie wpuściła aż 29 razy, łamiąc nawet orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ale jeszcze do niedawna to głównie Czeczeńcy kojarzyli się z terroryzmem po tej stronie Europy. Tylko czy ten człowiek to na pewno terrorysta ? A skojarzenia przyszły od Ruskich. Bo to oni z Czeczenią walczyli. I znowu powtórzę - nic nigdy nie jest tylko czarne i białe.
             • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 14:37
              kogucik.2872 napisał:

              > Ale to jest niekontrolowany naplyw
              >
              > no właśnie ! o to chodzi ! Że ruchem migracji powinien ktoś kierować. Nigdy ni
              > e byłem np zwolennikiem zniesienia granic. Czemu ? Bo my od zawsze żyjemy obok
              > granicy, przy której dzieją się cuda. Ale dopóki te granice istnieją, istniej j
              > akaś tam kontrola. Nie twierdzę że jest w pełni dobra, bo ostatnio jest głośno
              > o Pewnym Czeczenie, którego Polska nie wpuściła aż 29 razy, łamiąc nawet orzecz
              > enie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ale jeszcze do niedawna to głównie
              > Czeczeńcy kojarzyli się z terroryzmem po tej stronie Europy. Tylko czy ten czł
              > owiek to na pewno terrorysta ? A skojarzenia przyszły od Ruskich. Bo to oni z C
              > zeczenią walczyli. I znowu powtórzę - nic nigdy nie jest tylko czarne i białe.
              >

              Ja akurat tez nie jestem zwolenniczka zniesienia granic - wiz owszem, ale granic juz nie. O! ani troche mi nie przeszkadza kontrola na granicach....
              Wezmy np. Niemcow, za kazdym razem kiedy wracalysmy samochodem z Wloch przez Szwajcarie, bylysmy zatrzymywane przez niemiecka kontrole graniczna - raz nawet nam sie blizej przyjrzeli podejrzewajac wyraznie, ze wieziemy ze Szwajcarii nielegalna gotowke w sumie powyzej 10tys. € hahaha w tym momencie mialam w portmonetce tak ok.50€ na drobne wydatki, bo zwykle gotowki nie woze.... smiac mi sie chcialo jak nas celinik dopytywal ile kasy mamy - splukane z gotowki wracalysmy smile
          • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 17:42
           kogucik.2872 napisał:

           > Im dalej (przestrzennie) od nas problem sie znajduje tym latwiej uznajemy, ze t
           > amten jest mniejszy niz ten ktory mamy pod nosem. Taka pokretna podswiadomosc w
           > ink w obecnych czasach akurat odleglosc to maly problem dla bandytow i potencja
           > lnych bandytow
           >
           > to jest cała prawda. Chodzi tylko o to, żeby nie generalizować. Bandyta to band
           > yta - nie ma narodowości, wyznania, koloru skóry. Jedyne co ma - to złe zamiary
           > . Nie ma znaczenia, czy osiedlową Biedronkę pełną ludzi wysadzi Talib, Ruski, U
           > krainiec czy inny Czeczen (też ich tu trochę mamy) czy sfrustrowany Polak. Znac
           > zenie ma, że zginą ludzie. Złe nastroje na świecie pogłębiają się coraz bardzie
           > j. Rosną w siłę ruchy nacjonalistyczne. Idziemy w bardzo złym kierunku. Wojna t
           > rwa za pomocą słów na razie. Nie wszędzie, ale u nas. Tylko kwestią czasu jest
           > zamiana słów czyny. A wtedy nic już nas nie uratuje.
           >

           A to jest roznica, bo jednak fanatyczne moslemy nie boja sie smierci, nie szanuja zycia ludzkiego w imie Allaha sa gotowi zabijac i byc zabijani.
           Marne mamy szanse - w imie Allaha indoktrynuje sie juz dzieci.

           fakty.interia.pl/swiat/news-wstrzasajacy-raport-radykalizacja-muzulmanskich-dzieci,nId,2431330
  • rena-ta49 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 18:11
   We Francji od 2 lat trwa stan wyjątkowy,na ulicach policja z długą bronią.
   To zapewne z powodu nieintegrowania się Francuzów z dziczą ,która napływa do nie kontrolowana do całej Europy.
   Gdzieś czytałam,że tylko 10% z nich potrafi się zintegrować,reszta chcę zasiłków nic od siebie nie dając.
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 18:21
    owszem. Ale Francja słynie z dość luźnego podejścia do wszystkiego. Niestety - państwo jest jak dom, żeby dzieci mogły się bezpiecznie bawić, potrzebny jest stały nadzór rodziców. We Francji tego zabrakło. Dlatego dziś dzieci wylądowały w poprawczaku.
    • al-szamanka Re: To poczatek otwartej wojny 22.08.17, 20:02
     kogucik.2872 napisał:

     > owszem. Ale Francja słynie z dość luźnego podejścia do wszystkiego. Niestety -
     > państwo jest jak dom, żeby dzieci mogły się bezpiecznie bawić, potrzebny jest s
     > tały nadzór
     rodziców. We Francji tego zabrakło. Dlatego dziś dzieci wylądowały
     > w poprawczaku.

     Jestem za, ale wiedz, że większość zakrzyczy taki pomysł, że niedemokratyczny.
     • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 14:14
      ja nie mówię o państwie policyjnym, tylko o wydolnych służbach porządkowych. W demokracji też jest prawo i policja. We Francji mentalność jest ciut inna od naszej. Niedawno czytałem kawałek jakiegoś art, wywiadu z kobietą, która tam wyemigrowała. Spodobało mi się jedno jej stwierdzenie - to co we Francji jest czymś normalnym, w Polsce okazało się pornografią. I to jest natura Francji - zbyt duża swoboda obyczajów. Największa w Europie.
      • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 14:44
       Panstwo policyjne... bylam swiadkiem - spokojna niemiecka mlodziez na dworcu, zadnych krzykow, halasow, nic, stali rozmawiali podchodza do nich policjanci i filtruja kazdego po kolei, niczego nie znajduja ale z tego co slysze od znajomych zdarza sie to nagminnie - i konczy na niczym... a bo ten czy ow ma nie taki t-shirt albo nie taki kaptur, to juz go podciagaja pod potencjonalnego narkomana - pociag odjezdza i kogo to obchodzi? panstwo policyjne? ale skadze, demokracja pelna geba - no niechby cos takiego zdarzylo sie w Polsce - bylby wrzask na cala Europe a tutaj - to jest normalka juz od lat i nikt nawet o tym nie wspomina. Tylko, ze policja ma odwage podejsc do niemieckich chlopakow, do kolorowych juz nie.
       • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 16:36
        no to u nas policja właśnie wystosowała kilka dni temu pismo do MSW w sprawie częstych ataków na funkcjonariuszy. I jest to prawda. Można sobie obejrzeć na żywo, kiedy w Lublinie jest jakiś meczyk. Jakiś czas temu przejeżdżałem trajtkiem obok stadionu, kiedy wychodzili kibice. Ich zachowanie było tak agresywne, że kierowca podjął decyzję, żeby nie zatrzymywać się obok na przystanku. Dla bezpieczeństwa tych, co mieli wysiąść i tych w trajtku, gdyby ta banda wsiadła. Policja w radiowozie stała. Ale nie wysiedli. Teraz przed meczykiem jest tam policja z całego miasta. A i to czasem za mało.

        NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego wydał oświadczenie w sprawie agresywnych zachowań wobec policjantów. Według autorów pisma, agresje wobec funkcjonariuszy ma narastać.

        "Zarząd Wojewódzki z niepokojem obserwuje bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie spotykają się zawsze z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie są nawet z nieznanych nam powodów często usprawiedliwiane jako element walki politycznej. Taka sytuacja prowadzi w rzeczywistości do wzrostu zachowań agresywnych również innych osób, które obserwując to co się dzieje na arenie politycznej mają przekonanie o swojej bezkarności i często prowokują funkcjonariuszy, aby przekazać opinii publicznej sygnał o brutalności (porównywanie policjantów do ZOMO) lub braku profesjonalizmu" - brzmi fragment oświadczenia.
            • m.maska Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 17:34
             No dobra ale o czym to ma swiadczyc? jak policja wkroczy to bedzie krzyk, ze panstwo policyjne i zamordyzm - jak nic nie robi to zle.
             Sama bylam kiedys tutaj swiadkiem, przyjechalam na dworzec do sasiedniej miejscowosci - juz nie pomne dokad jechalam, w kazdym razie z walizkami, przed dworcem, na dworcu pelno policji - stali czworkami "na Swiatowida" ustawieni... za kilka godzin mial sie tam odbyc mecz, towarzycho zjezdzalo z okolic. O to chodzi, ze w Polsce nieco na opak rozumiana jest demokracja - demokracja na zasadzie "robta co chceta" nie funkcjonuje w spoleczenstwie z tej prostej przyczyny, ze wczesniej czy pozniej wlazi sie w prywatna sfere kogos drugiego - "robta co chceta" to sposob na zycie w dzungli albo na pustyni.
              • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 18:09
               hasło - róbta co chceta - powstało w czasach, kiedy nie było demokracji i wolności. Dziś jest bardzo opacznie rozumiane i wykorzystywane do nagonki - zrozumienie - w tym przypadku również by pomogło. Róbta co chceta - to protest przeciwko zakazom. Kiedyś nie było można np zorganizować impry ot tak - bo państwo zakazywało. To nawiązanie to tej naszej komuny i bunt przeciwko ograniczaniu wolności - róbta co chceta - w domyśle - jesteście wolnymi ludźmi. Prawda że tak to brzmi zupełnie inaczej ?
               • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 20:21
                pozwolicie ze sie wtrace,
                "kibice" walczyli od zawsze, u nas kiedys wiedli prym w najbardziej agresywnych walkach, Ale tego sie nie upolitycznia,tylko "bierze sie "nad nimi kontrole.Mozna skopiowac system z UK np i sytuacja uspokoi sie ciutke. Poza tym te agresje mlodych ludzi trzeba zagospodarowac ( powtarzam dziesiatki razy za gen.Petelickim).Ale panstwo jak widac nie mialo i dalej nie ma pomyslu.
                Obecny Rzad i tak ma pelne rece roboty przez te dwa lata;
                ale moze Macierewicz cus wymysli dla wykorzystania tej grupysmile
                • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 20:49
                 o ! to mi się podoba ! burd się nie upolitycznia ! big_grin Debile to debile - bez względu na wszystko. Wiem, że w Anglii pseudokibice to tak jak u nas - strefa wojny. Nie tak łatwo kontrolować tłum, skoro potrafi zatrzymać pociąg, żeby prać się w polu po ryjach. I co z tego, że policja otacza kordonem te bandy, skoro przy okazji zamyka główną drogę, łączącą dwa końce miasta ? Średnio to wygląda na kontrolę.
                 • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 20:56
                  pierwszy z brzegu artykuł.

                  Alarmująco rośnie liczba zabójstw dzieci. W tym roku ofiar było ich o 100 proc. więcej niż w ubiegłym
                  ylko w ciągu ośmiu miesięcy tego roku doszło do 23 zabójstw dzieci i nastolatków – donosi "Rzeczpospolita". To niemal dwa razy więcej niż w całym 2012 roku. "Jeżeli nałożą się na siebie kryzys i niepewność jutra z nadużywaniem alkoholu, to mamy mieszankę wybuchową w relacjach rodzinnych" – mówią eksperci.
                  ADVERTISEMENT

                  Drastycznych przypadków, takich jak ten z Katarzyną W. z Sosnowca i jej córką, jest coraz więcej. Ostatnio w Łodzi zmarła trzymiesięczna Nadia, którą pobił ojciec. Jak stwierdził, szarpał nią i uderzał pięścią po głowie, bo był "zmęczony po pracy". Ledwie kilka tygodni temu w tym mieście zdarzyła się podobna sytuacja: trzyletni Wiktor został skatowany przez konkubenta swojej matki.
                  • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 20:59
                   2008 r. Nie ma u nas uchodźców !!!

                   - zarejestrowano 18 włamań do domów studenckich. - w domach dziecka doszło do 134 rozbojów - 145 nieletnich jest podejrzanych o kradzież samochodu. - zarzuty kazirodztwa usłyszało 13 podejrzanych - o uprowadzenie małoletniego były podejrzane 22 osoby. - zarzuty molestowania seksualnego usłyszało 22 podejrzanych. - 4 sprawy wszczęto o zabójstwo o motywie seksualnym.

                   Czy wiesz, że w 2009 roku - roku policjanci zatrzymali 4.872 uciekinierów z domów rodzinnych. - Podczas pierwszych 6 miesięcy 2010 r. w wyniku różnych przestępstw zostało pokrzywdzonych 517 cudzoziemców.

                   - na ulicach doszło do 12.360 rozbojów - Na stacjach paliwowych doszło do 179 rozbojów - na wsiach popełniono 161 zabójstw - o obrazę uczuć religijnych podejrzanych było 21 osób. - 27 kobiet było podejrzanych o nielegalne posiadanie broni a 9 - o nielegalne posiadanie amunicji. - 4 podejrzanych o kradzież samochodu dobrowolnie zgłosiło się na policję - 25 rencistów i emerytów usłyszało zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia - przedszkola i żłobki włamywacze okradli 174 razy - 138 podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych przez policjantów na gorącym uczynku. - dzieci do 13 roku życia 3 razy kradły samochody. - 1.044 podejrzanych o przestępstwa drogowe było po wpływem narkotyków. - w 1.199 przestępstwach pedofilii na 1.657 sprawca był znany już w momencie wszczęcia postępowania karnego. - na budowach dokonano 3.506 kradzieży i 2.037 włamań - w wyniku nieumyślnego spowodowania śmierci życie straciło 11 małoletnich - o wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta były podejrzane 3 osoby - wśród 255 podejrzanych o przestępstwo rozpijania małoletniego było 20 kobiet

                   - w 3 przypadkach nieumyślnego spowodowania śmierci sprawca posłużył się bronią palną, a w 1 przypadku bronią pneumatyczną. - 75.045 przestępstw uszkodzenia mienia spowodowało u pokrzywdzonych straty na kwotę ponad 216 mln zł. - 111 cudzoziemcom skradziono samochód - 13 osób było podejrzanych o zabójstwo z motywem seksualnym. - 5 podejrzanych dokonało 243 przestępstw sabotażu komputerowego - kwota łapówek w przestępstwach korupcyjnych wyniosła prawie 18,5 mln. zł - policja odnotowała 15 przestępstw korupcji sportowej - do 233 przestępstw rozbójniczych doszło w centrach handlowych, w 3 przypadkach na 4 policjanci wykryli sprawcę. - policjanci odnotowali 7.124 przestępstwa w sieci, najczęściej były to oszustwa - w 1302 rozbojach sprawcy użyli noża lub innego niebezpiecznego narzędzia. - w długi majowy weekend zgłoszono policji 1097 włamań - zgłoszono policji 71 włamań do kin i teatrów oraz 54 do muzeów i galerii - policjanci ujawnili 19.252 nietrzeźwe niepełnoletnie osoby - 29 osób usłyszało zarzuty kazirodztwa - było 153 włamań do aptek i hurtowni farmaceutycznych - 15 osób usłyszało zarzuty przemocy lub groźby bezprawnej wobec grupy etnicznej, rasowej, wyznaniowej - policji zgłoszono 10.783 włamań do piwnic, strychów, komórek - wśród podejrzanych o przestępstwa korupcyjne było 15 studentów - 319 małoletnich padło ofiarą gwałcicieli - rower był głównym przedmiotem kradzieży i powodem włamań - na podstawie numerów fabrycznych w policyjnej bazie przedmiotów utraconych zarejestrowano 58.417 telefonów komórkowych - 3.916 osób było podejrzanych o przestępstwa przeciwko środowisku - lasy były miejscem 15 zabójstw - wśród 11 podejrzanych o bigamię były 4 kobiety - wszczęto 22 postępowania dotyczące naruszenia zasad bezpieczeństwa i spowodowania wypadku w ruchu powietrznym - w 10 przypadkach sprawcy przestępstw rozbójniczych zastraszyli ofiarę psem - w 2009 r. zatrzymano 6 nieletnich z nielegalną bronią palną i 26 z nielegalną amunicją - 6 podejrzanych (5 mężczyzn i 1 kobieta) usłyszało zarzuty narażenia na zakażenie wirusem HIV - Podczas wielkanocnej soboty, niedzieli i poniedziałku zgłoszono 625 włamań - ujawniono 573 zwłok, ustalono tożsamość 536 - doszło do 13 zabójstw "na zlecenie" - 815 osób było podejrzanych o znęcanie się nad zwierzętami - 34 włamywaczy zgłosiło się dobrowolnie na policję - wśród 1004 podejrzanych o pedofilię było 19 kobiet - w 11 przestępstwach kradzieży samochodów straty pokrzywdzonych wyniosły co najmniej 500 tys. zł - złodzieje samochodów to prawie wyłącznie mężczyźni, wśród 2.013 podejrzanych było tylko 40 kobiet - policji zgłoszono 33 rozboje na cmentarzach - wartość wszystkich skradzionych samochodów wyniosła ponad 530 mln. zł - wśród 475 podejrzanych o czynną napaść na policjanta z użyciem broni lub niebezpiecznego narzędzia były 22 kobiety. - doszło do 264 włamań do obiektów pilnowanych przez uzbrojonych ochroniarzy - straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni w wyniku kradzieży wyniosły ponad 944 mln zł, a w wyniku włamań dodatkowo ponad 470 mln. zł - 1.044 podejrzanych o przestępstwa drogowe było pod wpływem narkotyków - okradzione zostały 183 domy dziecka - zarzuty popełnienia różnych przestępstw usłyszało 2.034 cudzoziemców, najczęściej w sprawach przestępstw drogowych - 655. - 55 zabójstw było czynami osób niepoczytalnych. - średnio, podczas jednej kradzieży kieszonkowej właściciele tracili 850 zł - w wyniku oszustw popełnionych przy wykorzystaniu mediów lub poprzez ogłoszenie zostało pokrzywdzonych 8.099 osób - w szkołach podstawowych i gimnazjach odnotowano i zgłoszono Policji 1.021 bójek i pobić - 9 studentów usłyszało zarzut zabójstwa - 26 samobójców miało mniej niż 15 lat - 15 kobiet usłyszało zarzut zgwałcenia, w tym 5 - zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem - zarejestrowano 24.746 włamań do samochodów osobowych - zwierzęta hodowlane były głównym przedmiotem przestępstwa w 792 kradzieżach i 382 włamaniach - 7 dziewczyn podejrzanych o zabójstwo miało mniej niż 17 lat - 7.749 to liczba ujawnionych dzieci, które zostały pokrzywdzone przez przestępców seksualnych - 10 dzieci do 13 roku życia było podejrzanych o fałszowanie dokumentów, a kolejne 4 o fałszowanie pieniędzy - 35 zabójstw zostało popełnionych przy użyciu broni palnej - 48 razy przestępcy kradli pojazdy szynowe - w aptekach doszło do 30 rozbojów, w połowie zdarzeń sprawcy mieli broń lub inne niebezpieczne narzędzie. - 130 autobusów i mikrobusów stracili właściciele w wyniku działań przestępców - 1.051 podejrzanych o przestępstwa drogowe nie ukończyło 17 lat - w Sylwestra policji zgłoszono 330 włamań w całej Polsce, w Nowy Rok było ich 209 - policja stwierdziła 6.338 włamań do sklepów i 830 włamań do sklepów i pomieszczeń w centrach handlowych (hipermarketach, domach towarowych). - wśród złodziei kart płatniczych było 109 nieletnich - porzuconych zostało 264 dzieci do 15 roku życia. Czy wiesz, że w 2008 r. - podczas przerwy w wykonywaniu kary więzienia 2 osoby dokonały zabójstwa, następne 3 zrobiły to w czasie okresowego zwolnienia z zakładu karnego, a 1 podczas oczekiwania na rozpoczęcie kary. - 24 podejrzanych o zabójstwo zgłosiło się samodzielnie na policję - telefon komórkowy był głównym przedmiotem przestępstwa w 3 zabójstwach - policja stwierdziła 4 przestępstwa kradzieży samochodów, gdzie straty przekraczały 500 tys. zł - odnotowała 3.896 przestępstw w internecie - wykrywalność wyniosła 84,4 proc. - do kin i teatrów przestępcy włamali się w ubiegłym roku 64 razy. - Tylko niespełna 3 proc. wszystkich podejrzanych o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowiły kobiety. Ponad 97 proc. podejrzanych to mężczyźni - do prawie dwóch trzecich zabójstw w domach i mieszkaniach. Tylko co dziewiąte miało miejsce na ulicy, a co trzydzieste piąte w lesie - 5.765 studentów usłyszało zarzuty karne - znalezione ślady kryminalistyczne wskazały na sprawcę przy 424 zabójstwach, przy kolejnych 138 były przydatne przy ustalaniu podejrzanego - co piąte przestępstwo popełnione było na wsi - Dzieci do 13 roku życia kradły samochody 5 razy - w 68 zabójstwach o charakterze rabunkowym ofiary straciły prawie 316 tys. zł., z tych pieniędzy policjanci odzyskali prawie 133 tys. - po zatrzymaniu na gorącym uczynku policjanci wszczęli 2.459 postępowań o włamanie - liczba dzieci pokrzywdzonych przez pedofi
             • rena-ta49 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 19:30
              Porównywać ustawki, kiboli,którzy tłuka się miedzy sobą do aktów terroru,
              zabijania niewinnych ludzi dla mnie jest argumentem wziętym z d... Ilu ludzi w tym roku zabili kibole,a ilu zginęło w zamachach? Czy kibole zabijają niewinne dzieci?
              https://pbs.twimg.com/media/DHwgioRW0AAheEq.jpg
              • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 20:51
               Renata - niewinne dzieci znajdowane są po śmietnikach, albo beczkach, bo matki je mordują. Mieszkasz w Polsce ? No to pewnie o tym wiesz. To teraz porównaj mi liczby - znalezionych noworodków w reklamówkach i tych co zginęły w atakach.
              • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 21:47
               "Porównywać ustawki, kiboli,którzy tłuka się miedzy sobą do aktów terroru....jest argumentem z...."
               Absolutnie sie zgadzam .Co ma piernik do wiatraka ?
               Tu i tam gina ludzie Fakt.
               Ale przyzwolenie na wpowadzanie tabunow nielegalnych imm go kraju wsrod ktorych przeslizguja sie potencjalni terr mija sie z celem . Potem podawanie w njus ze znaczna liczba terrorystow jest w kraju gotowa do potencjalnego ataku- rzad raczej cos zaniedbalsmileZauwaz ,ze czesto brytyjczycy mlodziez zwlaszcza wyjezdza na pranie mozgu przez Isis , potem wracaja czesto miedzy uchodzcami i to jest potencjalna bomba z opoznionym zaplonem.
                 • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 22:31
                  a tak, wiem, jest wiele wersji. Amerykanie są miszczami w tworzeniu teorii spiskowych. No to teraz masz dwa wyjścia - albo uwierzyć w terrorystów, albo przyznać, że terroryzm w Europie to obrona krajów arabskich przed zbrojną napaścią zachodu - czyli to działania wojenne, zapoczątkowane przez nas. A tym samym akceptację napływu ofiar naszej agresji na inne państwo, oraz wojowników, szukających zemsty za agresję. Innej opcji nie ma.
               • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 22:00
                no sooooooory. Ale czy nie wydaje Ci się to idiotyczne, że władze podają info, iż w kraju przebywa "znaczna liczba terrorystów" gotowych do potencjalnego ataku ?
                Przecież to śmieszne big_grin albo wiedzą - eliminują zagrożenie, albo to gra polityczna mająca na celu zastraszenie ludzi. Młodzież wyjeżdża na pranie mózgów przez ISIS ? A to w Anglii przed ISIS nie znano pojęcia sekty i prania mózgu ? Jadą tam, bo chcą. Bo wiele osób nie godzi się na działania zbrojne na terenach arabskich. Niektórzy do tego stopnia, że wierzą iż pomagają armii wyzwoleńczej walczyć z zachodnim najeźdźcą mordującym tysiące ludzi. Czy nie ma w tym prawdy ?
                • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 22:50
                 Dlatego czesto mowie ze powinni pwziac tych milych panow , ktorzy powinni przetestowac swoje pasy Sh i maczety w kraju wsrod odwaznych ,nie bojacych sie ich roszczeniowej pozycji do brania forsy od rzadu,                 no sooooooory. Ale czy nie wydaje Ci się to idiotyczne, że władze podają info, iż w kraju przebywa "znaczna liczba terrorystów" gotowych do potencjalnego ataku ?
                 Przecież to śmieszne big_grin albo wiedzą - eliminują zagrożenie, albo to gra polityczna mająca na celu zastraszenie ludzi.
                 Tu nie Polska , kazdy o innym kolorze skory moze zaskarzyc bialego tubylca za rasizm.
                 Latwiej niz Tobie sie wydaje.W Polsce to raczej malo wykonalne.
                 Wiec obchodza sie z nimi jak z jajkiem.
                 Owszem pranie mozgow mamy na miejscu, przechodzenie na islam i takie tam.
                 Zazwyczaj w moskach ,radykalny priczer, zawsze bywa popularny,tlumy wylewaja sie na ulice big_grin
                 Dla nas to juz codziennosc , tak ramie w ramie...prawda ?
                 Chyba wyjde na ulice i bede skakac, moze to pomozesad
                 Btw, jestes adwokatem zamachow???
                 Czy mamy jakis wplyw na fakt ,komu nasz rzad zeni arms, czy komu w ramach uslugi pomaga wybic towarzystwo w krajach osciennych ?
                 Moge miec wplyw tylko na to co dzieje sie wewnatrz kraju rowniez z pomoca ludzi o podobnych przekonaniach. Do tej pory polityczna korektnes jakby wszystkim zamknela usta.....
                 dobra,ty pifko, ja lece po lufe syropku...zaraz pewnie usne.
                 • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 22:58
                  Tu nie Polska , kazdy o innym kolorze skory moze zaskarzyc bialego tubylca za rasizm

                  no niestety. U nas rasizm jest normą, sankcjonowaną przez władze, mimo zapisów w KK.

                  Nie jestem adwokatem zamachów. Stwierdzam jedynie, że Irlandczycy, katolicy, mordują w krwawych zamachach Anglików od chyba XIX w do dziś. Kiedyś na pierwszych stronach gazet była IRA. Dziś jest temat zastępczy.
                  Tylko kiedy IRA podkładała bomby w metrach, gazety nie pisały - katolicy dokonali ataków terrorystycznych. Czy zauważycie wreszcie tą różnicę ?

                  ps. miłego syropku big_grin
  • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 23:01
   zyjemy miedzy immigrantami w L nie od dzis .
   Zawdzieczamy im swietna kuchnie, wspomagamy ich biznesy i skaczemy sobie do gardel. Ale skrajny islam to zupelnie ninna para kaloszy,ktora ponoc plami islam jako wiare. Apele do nich zeby kontrolowali to co brudzi ich image spelzly na niczym, oni niby potepiaja ale ciesza sie jak pilka po ich stronie. Czyli podana reke jednak moga urwac;-D i maczeta skrocic o glowe znienacka...
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 23:04
    to nie wrzucajcie ich do jednego wora - "skrajny islam" to sekta, od której odżegnuje się zdecydowana większość muzułmanów. Ale i z każdą bombą spadającą na arabskie miasto - liczba przeciwników radykalizmu maleje. Sprawcie, żeby zachód nie atakował wschodu - wtedy problem zniknie.
    • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 23:11
     nie wrzucamy do jednego wora, my ich potrafimy rozroznic, to u Poolandii wrzucacie ich do jednego wora.,ale skladam to na brak doswiadczenia w temacie ( praktycznego) ,a teoretyzowac zawsze mozna.
     Oki, nie jestem mocna w grze w pin ponga czy jak to sie nazywa smile
     milych snow.
     • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 23.08.17, 23:14
      tak. W Polsce każdy kolorowy, lub innej wiary to terrorysta. Ale nie dla wszystkich, jak widzisz. Dla mnie akurat zbrodnia nie ma narodowości, ani wyznania. Zbrodnia jest po prostu zbrodnią.
      W ping ponga radzisz sobie całkiem nieźle big_grin
      dobrej big_grin
       • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 11:23
        Bac sie ich nie musimy bo mieszkamy z nimi juz od lat( slynne multi kulti)Tygiel.
        Ale pamietam jak nam prezentowano powstanie Isis w TV:
        w przerywniku trzech czarno odzianych muzulmanow trenowalo sztuke walki na piasku...oczywista konieczne czarne flagi z napisami...
        tydzien pozniej bylo 5 muzulmanow na piasku wznoszacych okrzyki wojownikow ...
        Nastepnie 10ciu na piasku, potem zaczely sie filmiki na ktorych bylo obcinanie glow( oczywista rozpoczal sie wielki quiz dla sluzb zeby stwierdzic wiarygodnosc /autentyzm nagrania)doszukiwano sie nawet brytyjskich akcentow...
        W kolejnych ujeciach na piasku wojownicy rosli w sile- 30,pozniej piecdziesieciu,
        wreszcie zaczeli wystepowac na sup dup dzipach terenowych ...
        nosz balismy sie strasznie- wszyscy mowili, ze mozna ich czapeczka nakryc,hehe, tylko nie rzad.
        • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 11:30
         I tak sobie ten Isis rosl na ekranie w sile
         zaczely pojawiac sie pontony,topili sie biedni,wiec stac nas bylo na chrzescianski gest,co nie? pozniej juz pelna organizacja bo i kamizelki i wypasione pontoniska, tudziez od czasu do czasu filmik z armia Isis na wypasionym czolgu,wiesz chlopaki szybko sie bogaca, cholerka, pewnie isc w ich szeregi?
         • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 11:43
          Trzeba wspomniec armie "dzieci z Calais", ktora ciagle atakowala wejscie do tunelutam ploty po 6-8 metrow wysokie, a jednak atakowali.I biegnacych wzdloz autostrady usilujacych wedrzec sie do tirow mezczyzn o widocznej tezyznie i dosc wysportowanych.Dodam ze na jezdni blyskaly tylko czyste biale podeszwy dobrych modeli adidasow i markowe ciuszkismileCzyscioszki jak na warunki panujace w Calais jungle.smile
          Od czasu do czasu pojawial sie zamach w TV , zawsze gdzies w swiecie okreslany jako false flag,wiec jako "pani z tesco" mialam watpliwosci, mam prawo,co nie;-D
          • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 12:02
           Tak jak straszyli nas Sadamem jaki on straszny dla swiata, tak samo teraz zastraszaja Isis. Przywiezieni chlopcy z kaszem w kieszeni i robta co chceta przyzwoleniem - dwoja sie i troja zeby zasluzyc na miano wojownika a te ciagle dziewice pewnie lepsze od koz czy juz ujezdzonych oslic.
           Cel zastraszania ten sam : uzyskanie aprobaty, a przynajmniej zamkniecie mordy spoleczenstwu zupelnie jak w przypadku ataku na Sadama ,pozniej na innych .Plus zabijanie cudzymi rekami niewygodnych sasiadow.Wszystkie drogi prowadza do Rzymu jak zwykle.

           • super.halusia Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 12:55
            Krótka wzmianka.
            Oto dramatyczne w skutkach efekty „kulturowego ubogacania” Belgii. Z najnowszych ustaleń wynika, że od początku roku belgijska prokuratura wszczęła już 189 spraw związanych z terroryzmem. Oznacza to, że średnio śledztw dotyczących działań terrorystów jest ok 23 miesięcznie. Wymiar sprawiedliwości stwierdza, że obecnie nie widzi żadnego spadku zagrożenia terrorystycznego.
            Jak się okazuje w 2015 roku, kiedy wielu islamistów z belgijskimi paszportami wyruszyło na dżihad do Syrii, prokuratura federalna otworzyła 313 postępowań, czyli 26 miesięcznie. W zeszłym roku było ich co miesiąc 22.
            z netu
              • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 17:11
               oprócz uchodźców, których nie mamy, mamy "swoich" muzułmanów. Są to Tatarzy. Mniejszość obecna od czasów, kiedy Krym był jeszcze nasz. Więc czemu nie mieliby mieć swojego miejsca ? Turków ci też u nas dostatek. A uchodźców nie wpuszczamy nawet zza najbliżej granicy, Więc strach przed apokalipsą jest chyba przedwczesny.
            • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 17:08
             ak się okazuje w 2015 roku, kiedy wielu islamistów z belgijskimi paszportami wyruszyło na dżihad do Syrii, prokuratura federalna otworzyła 313 postępowań, czyli 26 miesięcznie. W zeszłym roku było ich co miesiąc 22.

             no właśnie. Pojechali walczyć sobie tam. To o co chodzi ?
           • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 13:32
            To juz czytales pewnie smile
            www.dailymail.co.uk/news/article-2880664/Who-three-mysterious-men-edited-sickening-ISIS-beheading-video-Experts-reveal-team-professional-editors-cropped-killers-Syrian-soldier-footage-including-one-man-dressed-Jihadi-John.html
         • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 24.08.17, 17:13
          skoro takie silne i bogate, to czemu nie kupiły przez tyle lat bombki wyczesanej i nie pizgnęły raz a dobrze ? Wiecie, że to wszystko, co mówią politycy i mendia nie trzyma się kupy ? Wystarczy się chwilę zastanowić.


          a74-7 napisał:

          > I tak sobie ten Isis rosl na ekranie w sile
          > zaczely pojawiac sie pontony,topili sie biedni,wiec stac nas bylo na chrzescian
          > ski gest,co nie? pozniej juz pelna organizacja bo i kamizelki i wypasione ponto
          > niska, tudziez od czasu do czasu filmik z armia Isis na wypasionym czolgu,wiesz
          > chlopaki szybko sie bogaca, cholerka, pewnie isc w ich szeregi?
  • m.maska Leszek Miller: Coraz mniej dumy 24.08.17, 00:27
   W dramacie Maksa Frischa podpalacze dotarli już do pana Biedermanna i na strychu magazynują beczki z benzyną. Gospodarz nie podnosi alarmu. Daje im jeść i pozwala spać we własnym domu. Myśli, że nieproszonych gości można jakoś obłaskawić. Wtedy nie zrobią nic złego. Najwyżej spalą kamienicę obok. Nawet pożyczył im zapałki. Ale Biedermann nie oswoił podpalaczy. Wybuchł pożar. Spalili się w nim on, jego żona, pokojówka i cały dobytek.

   W Europie jest pełno Biedermannów, którzy uważają, że podpalaczy można udomowić. Wystarczy im dać pieniądze, nie przeszkadzać i być cicho. Najlepiej udawać, że się nic nie stało, a zbrodnie, napaści, gwałty i molestowania traktować jako pojedyncze incydenty. Ludzie, którzy biją w dzwony i podnoszą larum, budzą irytację i zażenowanie. To histerycy i panikarze. Psują nastrój i reputację ogółu, a co gorsza, niepotrzebnie prowokują przybyszów.

   Po krwawych aktach terroru w Petersburgu i Sztokholmie pisałem na łamach "Super Expresu", że nie ma pytania, czy będzie następny zamach, tylko gdzie on nastąpi i kiedy. Ubiegły tydzień przyniósł odpowiedź. Niestety przywódcy państw i rządów zareagowali na zamachy w Hiszpanii tak jak zawsze. Zamiast podjąć skoordynowane i stanowcze działania, zapewniali o swoim żalu i oburzeniu, a także modlitwach w intencji ofiar i ich rodzin. Podkreślali, że terroryzm znów stara się zaszczepić strach tam, gdzie powinny być radość i przyjaźń, a solidarność z narodem hiszpańskim przepełnia ich serca.

   To wszystko pięknie, ale co z tego... Gdyby Oriana Fallaci wstała z grobu, z jeszcze większą zaciekłością naplułaby w twarz politykom, których już za życia wyzywała od palantów, głupków, kretynów, błaznów, by nimi potrząsnąć i zmusić do działania. Niestety jest gorzej niż było. Europa pogrąża się coraz bardziej, ignorując zagrożenia, przed którymi przestrzegała wybitna dama z Florencji. Nawiązując do jednej z jej książek, Europejczycy mają dziś coraz więcej powodów do wściekłości i coraz mniej do dumy.

   Zamachy w Barcelonie i Cambrils potwierdzają, że na płaszczyźnie dżihadu nie ma kompromisu. Skoro tak, to ci, którzy uczestniczą w "świętej wojnie", nie powinni się spodziewać umiaru. Na często pojawiające się pytanie, czym będziemy się różnić od wroga, jeśli przejmiemy jego metody, odpowiedź jest prosta. Tym, że uratujemy nasze rodziny, a nie jego. I to wystarczy.

   ---------------------------------------
   Leszek Miller nie jest akurat moim bohaterem, ale tu ma racje.
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 14:45
    nieprawda. Koraniści od lat tłumaczą i interpretują Koran. I od zawsze pokazują, że interpretacje, jakoby Koran nakazywał mordować niewiernych jest bzdurą, Szkoda że nikt nie chce słuchać. Jakby zając się naszą biblią - odpowiednik Koranu - można by było powiedzieć o niej dokładnie to samo. Przeczytaj Koran. Tak z ciekawości. I sama oceń. Nie powtarzaj bzdurnych opinii.
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 14:47
    fragment opisu

    tekst Koranu jest pełen zwrotów poetyckich, archaicznych, niejasnych dla przeciętnego odbiorcy, powstała nauka o egzegezie tekstu koranicznego (arab. tafsir). Poszczególne interpretacje Koranu zależą, m.in. od przynależności ich autorów do poszczególnych odłamów islamu, oraz ugrupowań politycznych. Za jeden z najbardziej autorytatywnych uchodzi sunnicki komentarz At-Tabariego z X w. Koran wpływał na rozwój kultury wielu narodów azjatyckich i afrykańskich.

    W wielu państwach o tradycji muzułmańskiej Koran uważany jest za jedno ze źródeł prawa, przede wszystkim w zakresie prawa cywilnego. Koran inspiruje od wieków muzułmańskich myślicieli i autorów. Wśród proroków wymienia postacie z Biblii Starego i Nowego Testamentu, wśród nich Jezusa, oraz przytacza wydarzenia opisane w Biblii. Formułuje przepisy nie tylko dotyczące praktyk religijnych, ale i stricte natury prawnej, oraz nawet powszednich przejawów życia, jak higiena, savoir-vivre.
    • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 15:36
     Koranu nie studiowalam i raczej nie zanosi sie na to.smile
     Kiedys dziecko przynioslo ze szkoly Koran dla dzieci ,dojechalam do momentu w ktorym malowniczo zarodek w macicy porownany jest do przezutego kawalka gumy (do zucia,) iscie malowniczo i poetycko ,prawda?
     Wole tradycyjne, swieckie metody nauczaniasmile
     Koran nie nakazuje zabijania, to zazwyczaj muffti o skrajnych pogladach przeinacza znaczenie jihadu i sugeruje walke z niewiernymi.
     • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 16:17
      rozumiem. I nie przyszło Ci do głowy, że ów fragment jest tendencyjną interpretacją ?
      W Koranie jest mnóstwo elementów naszej biblii. Znajdziesz tam wzmianki o Jezusie, wiele "naszych" przypowieści. W odróżnieniu od biblii, nie powstała "nowa" cywilizowana wersja. W takiej wersji istnieje od ok 1400 lat. "wersje" to głównie kolejne tłumaczenia. A forma tekstu przypomina troszkę Nostradamusa - niby nic wprost, ale od wieków wszyscy coś w tym widzą. W starym testamencie jest mnóstwo przemocy, odpowiednikiem dżihadu jest zasada oko za oko, grzesznice należy zlikwidować razem z owocami grzechu (to chyba o dzieci chodzi), nazywane również pomiotami. Pojęcie dżihadu istnieje od 1400 lat - tak jak koran. I dopiero w naszych czasach ktoś wpadł na pomysł, żeby nadinterpretować zapis i ogłosić dżihad w stronę zachodu. Bo wcale nawet nie wiary. ISIS morduje wszystkich, jak leci muzułmanów, katolików, Żydów. Ma gdzieś jakiego są wyznania. To my na siłę rozkręcamy wojnę religijną. ISIS walczy z zachodem, nie z religią. A że prawem w krajach arabskich z reguły jest religia - tak jest z państwami wyznaniowymi - więc na terenach podbitych wprowadzają swoje prawo. Dokładnie tak, jak każdy najeźdźca. Tak jak zachód od lat próbuje wprowadzać swoje prawo na ich terytoriach. Nazywanie wszelkiego zła = islamem - ma na celu tylko jedno - podsycanie nienawiści między religiami. Bo jest to najwrażliwszy temat, nawet w państwa tzw demokratycznych. U nas dawno temu wprowadzono do cywilnego kodeksu pojęcie - obrazy uczuć religijnych. Generalnie można pociągnąć pod to dosłownie wszystko. W dokumentach zasadniczych mamy odwołanie do boga. Choć nie wszyscy Polacy są katolikami, a Konstytucja powinna szanować prawa wszystkich obywateli. I można tak wymieniać w nieskończoność.
       • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 16:58
        wg czystego tłumaczenia - niewierni to tacy jak ja - ateiści, niewierzący. Żydzi zaś i chrześcijanie nazywani są przez Koran ludźmi wierzącymi. Nie ma tu wzmianki o przechodzeniu na islam na siłę. Allach to imię boga. Pojęcia te są zresztą obecne zamiennie. Ten werset wręcz podkreśla jedność wszystkich religii, a nie je dzieli i każe walczyć. Ale wystarczy nadinterpretacja - koran każe Żydom i chrześcijanom wierzyć w Allaha.
        No bo każe. Allah to ten sam, który stworzył Adama i Ewę, ten sam, który wygnał ich z ogrodu (po naszemu z raju), ten sam, który zesłał plagi. Czyli po prostu bóg.

        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ba/sc/lkms/ujSF69GbNu7KaHqkTB.jpg
          • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 18:30
           Koran powstawał tak samo jak nasze pismo. Najpierw przez stulecia przekazywane ustnie, potem spisane. W czasach, kiedy dokładnie tak samo islam był zwalczany jak chrześcijanie. I generalnie przez tych samych prześladowców. Wojna z niewiernymi (np Faraonem, który ustanowił się bogiem, powoływał na boską moc - odrzucając cokolwiek nad nim - a więc Boga vel Allaha) to zapisy tamtych wydarzeń. Dokładnie tak, jak zapis w naszej księdze o walce i prawie oko za oko. Więc i w tym punkcie zapisy się od siebie nie różnią. Różnią się tylko interpretacje. Islam, tak samo jak i chrześcijaństwo - podzielił się z biegiem wieków na odłamy. I większość odłamów odżegnuje się od fałszywej interpretacji Koranu. Zapisy i tym też są w koranie - właśnie o fałszywym tłumaczeniu i sianiu zamętu na ziemi. I za to koran przewiduje dokładnie taką samą karę jak biblia - piekło i potępienie. To wszystko tam jest.
          • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 18:38
           u nas niewierni nazywali się poganami. cała nasza słowiańska kultura wywodzi się z wiary w wielobóstwa. Do dziś - na znak kompromisu, po wymordowaniu większości pogan, których nie dało się siłą wcielić w zastępy chrześcijan - w obrządku katolickim jest wiele elementów pogańskich.
          • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 18:48
           a co do niewolnictwa - przepraszam, ale czy katolicka Anglia nie czerpała zysków z niewolniczej pracy w koloniach podbitych terytoriów ? Czy Francja nie miała kolonii ? Amerykanie nie trzebili przez wieki Afryki z ludzi - polując na nich jak na zwierzęta i kupując na targach niewolników jak prosiaki ? Cały świat tak funkcjonował. Od zawsze.
       • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 17:38
        na koniec. Koran, tak jak biblia - nazywa Jezusa, syna Marii posłańcem, który został zabity. I teraz zadanie logiczne - jeśli Koran nazywa chrześcijan wiernymi, a Jezusa posłańcem, a trzy religie i historie początku (islam, Żydzi i chrześcijaństwo) religiami współistniejącymi, dopuszczając również istnienie jeszcze innych religii - to jakim cudem dżihad to wojna z niewiernymi, czyli chrześcijanami ? Zapisy w koranie są bliźniaczo podobne do zapisów w biblii

        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ba/sc/lkms/nlrRDhRUNAReAuH1yB.jpg
  • a74-7 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 18:56
   "rozumiem. I nie przyszło Ci do głowy, że ów fragment jest tendencyjną interpretacją ?"
   Daj mi credits,kogut,pliss
   W zasadzie to lubie ,kiedy tak biegasz od sciany do sciany ,bo robi sie ruch w kurniku ;-D big_grin
   Wez pod uwage ,ze wiekszosc tych modlacych sie w meczetach to ludzie normalni, prosci....no tacy nasi katolicy rozmodleni co niedziela, czy Irlandczycy co to do kosciola z piesnia a potem koniecznie do pubu bo w gardle zaschlosmile
   generalizuje ,ale co tam ,wink
   Znajomosc islamu niewiele mi pomoze kiedy ktos ma zamiar wysadzic sie na koncercie Promu w RoyalAlbert Hall,prawda?
   • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 19:01
    Wez pod uwage ,ze wiekszosc tych modlacych sie w meczetach to ludzie normalni, prosci....no tacy nasi katolicy rozmodleni co niedziela

    dokładnie o to mi cały czas chodzi. Żeby na nazywać terroryzmu islamem, bo większość....itd.

    Znajomosc islamu niewiele mi pomoze kiedy ktos ma zamiar wysadzic sie na koncercie Promu w RoyalAlbert Hall,prawda?

    Znajomość islamu o tyle pomoże, że przestaniemy myśleć - islamista terrorysta - tylko zaczniemy nazywać tych ludzi po prostu - terrorystami. Bo wiemy, że terroryzm to nie tylko domena ciemniejszych vide IRA.
    • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 19:10
     aha. Koran dokładnie tak samo jak Biblia samobójstwo nazywa grzechem przeciwko Bogu (Allahowi) i je bezwzględnie potępia. I zauważcie coś jeszcze. Kiedy w środowiskach muzułmańskich podniósł się krzyk o to właśnie, potępiając ataki samobójcze, które pierwotnie "wg Koranu" miały być drogą do nieba z tymi tam dziewicami - liczba ataków z pomocą pasów szahida zmalała prawie do zera. Terroryści wymyśli inny sposób, żeby nie tracić zwolenników i teraz ataki nie są samobójcze. To też o czymś świadczy. Teraz terrorysta atakuje i ginie zabity, ale nie w akcie samobójczym. Tak więc mamy żywy przykład na to, że przywódcy wykorzystują koran, tworząc własne interpretacje tak, aby pasowały do ich działań. Co nadal spotyka się ze sprzeciwem większości muzułmanów wszystkich odłamów.
     • al-szamanka Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 19:28
      Wszystko to racja, Kogucie, najwięcej zależy od interpretacji świętych ksiąg, przez co można je wykorzystać do morderczych celów.
      Niemniej muzułmanie mają z tym łatwiej, bo gdy Jezus głosił miłość i pokój, to jednak Mahomet pisał:
      „Zabijajcie pogan [niewiernych] kiedy tylko ich znajdziecie i bierzcie ich do niewoli, oblegajcie ich oraz leżcie oczekując ich w każdej w zasadzce.” (Sura 9:5)
      Jezus nie planował żadnej akcji militarnej.
      Mahomet dał przykład swoim następcom, gdyż zebrał gromadę bojowników, aby podbijać i zabijać. Jego nakazy, które umieścił w Koranie od początku miały służyć jego celom politycznym i militarnym.
      • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 20:06
       zgoda. O tym pisałem wcześniej. Tekst nie zmienił się od 1400 lat. Czyli od czasu, kiedy Allah (Bóg) rozstąpił morze czerwone pozwalając Mojżeszowi przejść z Żydami, po czym zalał armię niewiernych - czyli armię faraona. Ten werset jest też w tak dosłownym brzmieniu. Niewierni, czy poganie - to ludzie wierzący w bóstwa pogańskie, lub nie wierzący w nic. Natomiast chrześcijan i Żydów, oraz wyznawców każdej innej wiary w Boga - Koran nazywa wiernymi - wkleiłem tłumaczenie. Mahomet uczył muzułmanów jak walczyć z tymi, którzy chcą ich zniszczyć - w latach 610 +
    • kogucik.2872 Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 20:10
     terrorysta, który wjechał w ludzi wychodzących z meczetu nie był muzułmaninem. (dwa mce temu ? ) Terroryści, którzy palą świątynie w Europie, należące do muzułmanów - nie są muzułmanami - natomiast ich również należy nazwać terrorystami.
     • al-szamanka Re: To poczatek otwartej wojny 25.08.17, 20:24
      kogucik.2872 napisał:

      > terrorysta, który wjechał w ludzi wychodzących z meczetu nie był muzułmaninem.
      > (dwa mce temu ? ) Terroryści, którzy palą świątynie w Europie, należące do muzu
      > łmanów - nie są muzułmanami - natomiast ich również należy nazwać terrorystami.

      Bo to tak jest.
      Jest akcja i reakcja... a w tym przypadku zakrawa mi to raczej na zemstę i jednocześnie sygnał skierowany do UE, że nie wszyscy są za bezmyślnym przyjmowaniem nielegalnych emigrantów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka