Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jeste

26.05.19, 14:14
Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jeste

Polityka /Maj 26, 2019 11:49 /Matka Kurka

Tak żem zrobił, bo innego nie było wyjścia. Jeste typowy wyborca PiS, wkrztałcenie mam marne, socjologiczne załoczne. Ze wsi ja i moje antenaty też, a rachować tyle my zdolne, co na zeszyt spłacić trzeba. Nie powiem, wszystkie pijemy, dzieci mamy jedno, ale jak się rozpijem to do 500 i plus dojdzie. Do kościoła? Jak ksiądz skaże, to się pójdzie, ni ma co tak bardzo naprzeciwko kroczyć, pokąd reszta idzie cięgiem. Trza mi wroga we wsi? Starczy, że ta franca, co wedle sołtysa mieszka i z parobkami się szlaja, taka jej mać, za wroga jest. Na PiS głosuje, bo ludziom da.

Jakieś 14 lat temu pisałem takie teksty, z pełnym przekonaniem o własnej wyższości intelektualnej, światopoglądowej i moralnej. Na takich tekstach wypromował się pseudonim Matka Kurka, czyli antonim Ojca Rydzyka. Dzisiejsze lemingi wóczas rozpływały się w zachwytach i podkreślały, że wiernie oddaję „zaściankową rzeczywistość”. Miały lemingi rację! Znam Polskę prowincjonalną na przestrzał, jestem jej częścią, z krwi i kości, może nawet rdzeniem kręgowym. Słyszałem wiele rozmów, widziałem wiele scen, łącznie z tymi, które robią za anegdotyczne modlenie się o zgon sąsiada. Na wsi i w małych miasteczkach takich ludzi zawsze spotkacie. Ba! Nie ma takiej wsi i miasteczka, gdzie ich nie spotkacie. Tyle tylko, że to nie jest fenomen prowincji, ale odwieczne ludzkie emocje.

Kto się nie modli o to, żeby sąsiadowi krowa zdechła? Takie modlitwy usłyszycie każdego dnia na znanych warszawskich ulicach: Czerskiej i Wiertniczej. Modlą się identycznie, tylko używają bardziej finezyjnych wyrazów, których znaczenia najczęściej nie rozumieją. Piją tyle samo albo i jeszcze więcej. Na końcu śmieszności jest i to, że z tych samych pochodzą prowincji i dopiero w Warszawie „dupa” zaczęli mówić przez „Ą”. 14 lat temu byłem taki sam głupi, jak obecne lemingi, wydawało mi się, że obśmianie własnej tożsamości jest doskonałą receptą na poczucie wyższości. Podobnie myśleli ci wszyscy nieszczęśnicy, którzy bili brawa, a teraz strzykają rozcieńczonym gównem. Kiedy dokładnie nastąpiła przemiana? Nie powiem, nie pamiętam, nie chce kłamać. Istnieją jakieś umowne daty, choćby 10 kwietnia 2010 roku, ale to zbyt proste, gdy mówimy o całym procesie.


Ważne jest, że się zmieniło i trwa. Każdy człowiek, choćby prosty, gdy sobie uświadomi, że chce żyć tak, jak chce żyć, to zapomina o całej reszcie. Obojętnie jakim się posługujemy językiem, jakie spożywamy posiłki o co się modlimy lub sobie życzymy, to wszystko się sprowadza do autentyczności. Dojrzewający chłopcy i dziewczyny powtarzają namiętnie, że chcą być sobą. Świetnie, ale to jest tautologia! Jesteśmy skazani na to, żeby być sobą i co najwyżej możemy udawać kogoś innego. Młodzieńcze deklaracje to nic innego jak naiwne i napakowane kompleksami wołanie o własną tożsamość. Strach przed brakiem akceptacji wywołuje te wszystkie „bycie sobą”. Jeśli się wstydzisz tego kim jesteś i skąd pochodzisz, to w najlepszym razie możesz się przemienić z małomiasteczkowego chłopaka, na wielkomiejskiego kabotyna.

Poszłem i zagłosowałem na PiS, żeby odkupić swoją głupotę. Jestem od 47 lat tak samo obciachowy, tak samo niemodny i tak samo prowincjonalnie polski. Bliżej mi do tych Polaków, którzy „poszłem” i wybrali Polskę, niż do tych, którzy z tej samej Polski zrobili performance w tęczowych barach suchsi. Mogę z siebie robić idiotę, mogę zachowywać się mądrze, ale zawsze jestem Polakiem i tego nie zmienię, nawet gdybym bardzo chciał. Z Polaka zawsze wyjdzie Polak, jeden to uzna za dumę, drugi za wstyd, trzeci w ogóle się nie przejmie. W moim przypadku chodzi wyłącznie o przyznanie racji samemu sobie. Nie potrafiłbym żyć w innym miejscu niż Polska, dlatego polskie mam obowiązki i polskie wybory.
    • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 18:36
      Czytałam już to na jego blogu.
      Świetne.
      A tak przy okazji... niech znachor zgłosi tak ze MK i jego stronę.
    • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 18:36
      Oh... hahaha... widze, ze to donosicielstwo wciaz na topie...
      A doniosles na siebie wścieku, ze kradles cudze teksty? a doniosles temu od kogo zrzynasz teraz "swoje" opowiesci i nie podajesz zrodla? no patrz pan jaki praworzadny... a kiedy publikowaliscie rozne gowna na forum i popelnialiscie czyn karalny, za ktory wyrok czarno na bialym mowi, ze mozna beknac i usiasc za szwedzkimi firankami to dlaczego wtedy nie zglaszales gnoju niedorosniety?
      • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 18:37
        Siem bardzo przestraszylam, telepiem siem jak osika na wietrze... smile
        • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 18:42
          ... ty sie nawet nie znasz na dlugosci wlasnych portek a co dopiero na prawie - to jak to mialo byc? AL miala oczy wyplakiwac kiedy zapadnie wyrok - masz pojecie jak slepy o kolorach o prawie - teraz czas na smutek sorelci, jeszcze w listopadzie nie chciala sie smucic - teraz juz powinna - chociaz akrobatyczne kopanie sie wlasna noga we wlasna dupe powinno mimo wszystko powodem do dumy i nie powinno byc przyczyna smutku.
          • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:38
            m.maska napisała:

            > ... ty sie nawet nie znasz na dlugosci wlasnych portek a co dopiero na prawie -
            > to jak to mialo byc? AL miala oczy wyplakiwac kiedy zapadnie wyrok - masz poje
            > cie jak slepy o kolorach o prawie - teraz czas na smutek sorelci, jeszcze w lis
            > topadzie nie chciala sie smucic - teraz juz powinna - chociaz akrobatyczne kopa
            > nie sie wlasna noga we wlasna dupe
            powinno mimo wszystko powodem do dumy i nie
            > powinno byc przyczyna smutku.

            W jej przypadku to raczej nie akrobatyka - to wyczyn!
      • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 18:51
        m.maska napisała:

        > Oh... hahaha... widze, ze to donosicielstwo wciaz na topie...
        > A doniosles na siebie wścieku, ze kradles cudze teksty? a doniosles temu od kog
        > o zrzynasz teraz "swoje" opowiesci i nie podajesz zrodla? no patrz pan jaki pra
        > worzadny... a kiedy publikowaliscie rozne gowna na forum i popelnialiscie czyn
        > karalny, za ktory wyrok czarno na bialym mowi, ze mozna beknac i usiasc za szwe
        > dzkimi firankami to dlaczego wtedy nie zglaszales gnoju niedorosniety?

        Kurcze, aż nowy wątek toto otworzyło, aby pokazać światu swoją obleśno-donosicielską naturę. Obok takiego na pewno przejść nie można bez zatykania nosa... biedna połowica.
        • czarek_sz Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:09
          Jest duża frekwencja, blisko dwa razy wyższa niż podczas ostatnich wyborów do EP. Nie chcę wróżyć ale mam na temat swoje zdanie.
          • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:15
            Do godz. 17 byla 32,53% to sporo... pewnie do zamkniecia lokali wyborczych skoczy jeszcze co najmniej do 35%.
            • czarek_sz Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:21
              Myślę że przekroczy czterdzieści. Kto na tym zyska dowiemy się już za nieco ponad półtorej godziny.
              • rena-ta49 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 27.05.19, 07:13
                czarek_sz napisał:

                > Myślę że przekroczy czterdzieści. Kto na tym zyska dowiemy się już za nieco pon
                > ad półtorej godziny.

                Frwekwencja ponad 45%,to już całkiem dobry wynik.
                Chociaż mogłoby być lepiej.
    • a74-7 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:14
      A to cytowanie slynnej Matki Kurki lamie cisze wyborcza ?
      Alez glacate wypocilo tym razem...
      • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:20
        No to ja mu na pocieche, bo lubi zdaje sie takie obrazeczki:

        https://s17.directupload.net/images/user/190526/wpygf5dj.jpg
        • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:25
          m.maska napisała:

          > No to ja mu na pocieche, bo lubi zdaje sie takie obrazeczki:
          >
          > https://s17.directupload.net/images/user/190526/wpygf5dj.jpg

          Już widzę, jak wnusia okaże się mądrzejsza od dziada-słupa i za dwa, trzy latka też pokocha kaczątko
    • a74-7 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 19:26
      malo atrakcyjny musi ten stol biesiadny, ze hooveruje(globisz) po forach big_grin big_grin big_grin
    • a74-7 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 26.05.19, 20:31
      A moze by tak na Jacule Rostowskiego doniesc , un tez agitke robi ,co nie ?
      twitter.com/janrostowski
      • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 27.05.19, 09:32
        Pewna, ach jakże "mądra" nautka napisała, że Polska wschodnia bliższa jest wschodowi, co jest spuścizną po rozbiorach. Hmm, rozumując w ten sposób można powiedzieć, że Polska zachodnia bliższa jest zachodowi, co jest spuścizną morderczej okupacji niemieckiej i wzruszających wspomnień po Hitlerze.
    • rzofniesz_wadzy [...] 31.05.19, 17:01
      Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
      • rena-ta49 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 31.05.19, 20:56
        rzofniesz_wadzy napisał(a):

        > Prosiłbym nie publikować tekstów szydzących z wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.
        > Widzę, że wasza ironia w stosunku do prawdziwej Polskości osiąga wysoki pułap.
        > Zdążyłem się zorientować, że dużo tu osób spoza naszego kraju. Nasz wygrana tro
        > chę przeszkadza chyba....?


        Proszę czytać ze zrozumieniem.
        • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 00:55
          rena-ta49 napisała:

          > rzofniesz_wadzy napisał(a):
          >
          > > Prosiłbym nie publikować tekstów szydzących z wyborcy Prawa i Sprawiedliw
          > ości.
          > > Widzę, że wasza ironia w stosunku do prawdziwej Polskości osiąga wysoki p
          > ułap.
          > > Zdążyłem się zorientować, że dużo tu osób spoza naszego kraju. Nasz wygra
          > na tro
          > > chę przeszkadza chyba....?
          >
          >
          > Proszę czytać ze zrozumieniem.

          Otoz to.. akurat tutaj wszyscy popieramy PiS, rzad, Premiera i Prezydenta przez co na sasiednich forach wylewaja na nas wiadra pomyj i demonstruja chamstwo i prymitywizm zwolennikow totalsow, koderastow czy tez innych POpaprancow.
          • czarek_sz Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 07:48
            Ktoś z zewnątrz wrzucił granat i czeka na skutki. Kiedyś na dawnym Podwórku robiono to zanim stało się to modne smile
            • rzofniesz_wadzy [...] 01.06.19, 09:26
              Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
              • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 10:48
                rzofniesz_wadzy napisał(a):

                > To jest właśnie to o czym Pani Maska pisała. Przychodzą TROLLE i nawołują do ni
                > enawiści i granatów. Proszę Pana założę się że nie pamięta Pan czasów wojny i
                > granatów na podwórkach.
                > Pewnie mamusia śniadanka nie zrobiła i dziecko lata po internecie i wypisuje gł
                > upoty. Odłóż dzieciaczku dopalacze i opuść internet.....


                Panie rzofniesz wadzy, pana nick wskazuje właśnie na trolla.
                A Czarek jest zawziętym zwolennikiem PiSu, a wspominając o podwórku miał na myśli pewne na wskroś lewackie forum o takiej właśnie nazwie. Może pan poszukać i przekonać się jakie to dno i jakim językiem tam się operuje.
                • rzofniesz_wadzy [...] 01.06.19, 11:39
                  Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
              • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 11:45
                rzofniesz_wadzy napisał(a):

                > To jest właśnie to o czym Pani Maska pisała. Przychodzą TROLLE i nawołują do ni
                > enawiści i granatów. Proszę Pana założę się że nie pamięta Pan czasów wojny i
                > granatów na podwórkach.
                > Pewnie mamusia śniadanka nie zrobiła i dziecko lata po internecie i wypisuje gł
                > upoty. Odłóż dzieciaczku dopalacze i opuść internet.....

                Wypad stad... czy wyrazilam sie jasno?
                Poza tym nadmieniam, ze mam uczulenie na komplementy - wiec nie tedy droga trolliku...
                • rzofniesz_wadzy [...] 01.06.19, 11:57
                  Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
                  • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 12:02
                    Jako super "kulturalny" nick powinien zrozumiec, kiedy sie mowi: WON STAD...
          • rzofniesz_wadzy [...] 01.06.19, 09:22
            Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
            • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 13:33
              rzofniesz_wadzy napisał(a):

              > Droga Pani. Pana Prezydenta Rzeczypospolitej znam od dawna i miałem okazję z ni
              > m kilka razy rozmawiać na żywo czego wielu nie mogło dostąpić...

              No to mysle, ze podal panu reke a pan teraz tymi niemytymi do dnia dzisiejszego paluchami klepiesz tutaj glupoty...
              • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 13:35
                I co? forum zamkniete i po przelogowaniu trollu juz nie da sie wejsc - biedactwo...
                • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 15:32
                  Jeżeli Pan Prezydent podał przez przypadek rękę temu trollowi, to musiał potem myć ją bardzo dlugo.
                  • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 20:08
                    nudza sie robaczki pod kluczem w swoim szambie i musza wedrowac - ale znamy to...
              • rena-ta49 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 20:58
                m.maska napisała:

                > rzofniesz_wadzy napisał(a):
                >
                > > Droga Pani. Pana Prezydenta Rzeczypospolitej znam od dawna i miałem okazj
                > ę z ni
                > > m kilka razy rozmawiać na żywo czego wielu nie mogło dostąpić...
                >
                > No to mysle, ze podal panu reke a pan teraz tymi niemytymi do dnia dzisiejszego
                > paluchami klepiesz tutaj glupoty...
                >

                Trollik nie napisał z którym to Prezydentem sobie rękę podawał, ja podejrzewm ,że musiał być to Bul Komorowski!
                • m.maska Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 01.06.19, 21:08
                  Tez tak sadze... wink
                  • rena-ta49 Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 02.06.19, 07:09
                    m.maska napisała:

                    > Tez tak sadze... wink
                    >

                    Kolekcjoner żyrandoli i sokowirówek lubi też dechą walić,wiec trollikowi mogło się coś w główce pomięszać od ciosu w łepetynę.
                    • czarek_sz Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 02.06.19, 08:42
                      W czasie deszczu dzieci się nudzą. W końcu jeden z buldogów przyleciał poujadał narobił na dywan po czym podkulił ogon i oddalił się do swojej budy.
                      • al-szamanka Re: Poszłem i zagłosował żem na PiS, bo Polak jes 02.06.19, 11:47
                        czarek_sz napisał:

                        > W czasie deszczu dzieci się nudzą. W końcu jeden z buldogów przyleciał poujadał
                        > narobił na dywan po czym podkulił ogon i oddalił się do swojej budy.


                        Dobra scenariusz big_grin
Pełna wersja