Dodaj do ulubionych

I skonczy sie tak ,jak we Francji...

29.12.19, 17:53
bedzie kolejne "je suis Charlie...." ???
Geert Wilders zorganizował konkurs karykatur Mahometa. Holenderski polityk zakończył go po kilku godzinach: "Misja wykonana"
opublikowano: 2 godziny temu

wpolityce.pl/swiat/479732-wilders-zorganizowal-konkurs-karykatur-mahometa

Holenderski polityk Geert Wilders poinformował w niedzielę, że zakończył konkurs karykatur proroka Mahometa, już kilka godzin po jego ogłoszeniu.

Wilders napisał w tweecie, że międzynarodowe zainteresowanie konkursem pozwoliło mu zwrócić uwagę na znaczenie wolności wypowiedzi.
Misja wykonana. Koniec konkursu
— napisał nad zwycięską karykaturą przedstawiającą zagniewanego mężczyznę z brodą.

56-letni Wilders, przywódca antyimigracyjnej, antysystemowej i antymuzułmańskiej Partii na rzecz Wolności (PVV), zaprosił na Twitterze swoich sympatyków, aby przysyłali mu rysunki satyryczne z osobą proroka.
W czerwcu ubiegłego roku zamierzał zorganizować podobny konkurs, ale zrezygnował po tym jak otrzymał liczne pogróżki grożące mu śmiercią.
Był też ostro atakowany przez społeczności muzułmańskie, a na ulicach holenderskich miast doszło wtedy do zamieszek. W Pakistanie na wieść o zamiarach Wildersa odbyły się wielotysięczne demonstracje protestacyjne.
W listopadzie 2018 roku holenderski sąd skazał na 10 lat więzienia Pakistańczyka, który miał przygotowywać zamach na Wildersa. Wcześniej opublikował on na Facebooku wpis, w którym zadeklarował zamiar wysłania polityka „do piekła” i wezwał innych muzułmanów, aby go poparli.
PVV, partia Wildersa, jest drugą co do liczby deputowanych partią w holenderskim parlamencie, lecz nie wchodzi w skład rządu.
wkt/PAP
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: I skonczy sie tak ,jak we Francji... 29.12.19, 18:19
   No bo jak to tak? osmieszac proroka? Mahometa? skandal, nie do pomyslenia, Charlie Hebdo sie klania...
   No bo Matka Boska Czestochowska w teczowej aureoli, czy Swiety Sakrament stylizowany na kobiece narzady plciowe, to nie, to wszystko w porzadku...

   --
   https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka