Dodaj do ulubionych

Recepta carycy Katarzyny II na Polskę

18.01.20, 17:03
Caryca Katarzyna II do Nikity Panina ministra spraw zagranicznych Rosji w latach 1764-1780
(pismo fikcyjne, pochodzące z książki Waldemara Łysiaka „Milczące psy” wydanej w 1990 roku)

„- Widzisz pułkowniku, kiedyś mój pradziad opowiadał mojemu dziadkowi swoją rozmowę z Rosjaninem Paninem, który opowiedział mu swoje spotkanie z carycą Katarzyną. Mój prapradziad zadał mu podobne pytanie, właśnie Rosjaninowi, którego spotkał w Warszawie w 1763 roku. Panin, zaczął wtedy od zdania, które mego przodka zdumiało: Widzisz Panie Wilczurski. Naród, który jest niewolnikiem słów jest, najlepszym materiałem na niewolnictwo. Po chwili namysłu mówił dalej. Panie Wilczurski, Caryca Katarzyna wysyłając mnie na misję do Polski powiedziała, te oto słowa:

Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy.

Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości.

Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba.

Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa.

Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli.

Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces, a wiesz dlaczego nienawidzę tego kraju?
– Dlaczego Pani? Zapytał Panin.
– Dlatego, że jestem kobietą i nienawidzę dziwek, które udają święte. Ja jestem prostytutką Panin, a to honor, gdy się jest do tego cesarzową.
– I dlatego jeszcze Panin, że ze zdrajców robili oni zawsze bohaterów.
– I dlatego jeszcze Panin, że nigdy nie chcieli się z nami zjednoczyć przeciw Rzymowi, a byli naszymi braćmi Słowianami, zdradzili nas Panin.
– I dlatego Panin kiedyś zginą, unicestwią się sami!…”--
https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Recepta carycy Katarzyny II na Polskę 18.01.20, 17:18
   z netu
   Własny punkt widzenia
   ·

   Wyobrażacie sobie jakiegoś niemieckiego eurodeputowanego, który głosuje za rezolucją przeciwko Niemcom, dlatego że nie podoba mu się polityka Merkel? Merkel, która została marszałkiem z woli większości wyborców? Nie wyobrażacie sobie, bo to nierealne. Taki ktoś byłby nazwany w Niemczech zdrajcą i to przez swoich przeciwników jak i zwolenników.

   W Polsce ten mechanizm działa nieco inaczej. Eurodeputowani z kraju nad Wisłą wiedzą doskonale, że lata prania mózgów Polakom spowodowały, że głosowanie przeciwko Polsce ujdzie im płazem. Ba oklaskiwanie na stojąco (co nam zaprezentowal jeden gosc) przyjęcia rezolucji przeciwko swojemu krajowi będzie uznane przez niektórych za bohaterstwo.

   Spora część naszych rodaków ma jeden problem. Dla nich Polska jest gdzieś tam na szarym końcu. Oni sobie wkręcili, że przede wszystkim są "europejczykami". Potem obywatelami świata, a gdzieś tam na końcu Polakami. Dla nich polskość to nienormalność, to powód do wstydu, wystarczy nawinąć im odpowiednio makaron na uszy i sprawa załatwiona, przyklasną każdemu absurdalnemu pomysłowi, pod warunkiem że będzie on opakowany w kilka słów-kluczy takich jak "demokracja, wolność, praworządność, wartości europejskie" i takie tam. To uruchamia ich barani pęd do stania ze zniczami na mrozie z powodu którego do końca nie rozumieją ale czują że tak wypada.

   Lata medialnych kampanii mających na celu wybudowanie takich "homo europeicusów" sprawiły że teraz mamy tak jak mamy, a politycy z europejskim mandatem z nadania polskich obywateli robią coś jak ten Niemiec z pierwszego akapitu. Choć tak naprawdę szczerze wątpię żeby za takie działanie mieli szacunek eurodeputowanych z zachodu którzy tak jak oni zagłosowali za rezolucją. Dlaczego? Bo dla każdego z tych eurodeputowanych na pierwszym miejscu jest ich kraj i nie przyszło by im do głowy głosowanie przeciwko niemu...

   --
   https://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • al-szamanka Re: Recepta carycy Katarzyny II na Polskę 18.01.20, 17:57
   " Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli".

   Wypisz wymaluj lewactwo. Nawet gdy głośno zdradzają swój kraj w Brukseli wyją, że to dla dobra państwa... a matołectwo wierzy.

   --
   AL

   Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka