Dodaj do ulubionych

Zimni ogrodnicy i Zośka

11.05.20, 15:18
No musialam jechac i mimo, ze za oknami deszcz, do glowy mi nie przyszlo, ze powinnam zalozyc chocby skarpetki... od tygodni nosze mokasyny na gole stopy i dobrze jest.
Kiedy zorientowalam sie, ze jest "ciut" zimno, bylo za pozno zeby wracac do domu...
Wczoraj bylo jeszcze 24°, dzisiaj zjazd na 4° i ostrzegawcza gwiazdka sniegowa na displayu...
Wg kalendarza, nastali nam zimni ogrodnicy... w Polsce mowi sie o trzech i Zosce, Niemcy licza ich czterech i Kalte Sophie.
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 11.05.20, 15:27
      Jak zwykle, radia slucham wylacznie w samochodzie - wiec i dzisiaj...
      Eisheilige und Kalte Sophie - Lodowi swieci i zimna Zoska...
      Roznie ich licza w roznych krajach - tu mamy w sumie wlasnie czterech i Zoske...
      11.05. - Mamert
      12.05. - Pankracy
      13.05. - Serwacy
      14.05. - Bonifacy
      15.05. - Sofia

W radio moderatorzy kombinowali jak zapamietac te kolejnosc... otoz no wlasnie: MPSBS - mama, papa, sex, brat, siostra... proste?
      • a74-7 Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 11.05.20, 15:56
        he,he, proste jak sznurek w kieszeni;-D
        Sex rodzinny.big_grin big_grin
        Znowu to podprogowe smilesmile
        To tak jak u nas ,w kazdym oknie wisi tecza malowana dla NHS reka dziecka
        Wszystkie identyczne ,jakby dzieci nie mogly uzyc swojej inwencji tworczej....
        https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQDxXbD8PQEWPQrE1FxmkGuXtdKYJV9ooZVSl0iEnUTfD0uXuWr&usqp=CAU
        Ale faktycznie ogrodnicy w natarciu,u mnie wietrznie jak diabli od wczoraj i temp. zjechaly mocno w dol.
          • al-szamanka Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 11.05.20, 20:06
            rena-ta49 napisała:

> U nas do popoludnia było 26 st.Po niewielkim deszczu temp. spadła.
            > Punktualni ci Zimni Ogrodnicy.
            > W radiu słyszałam o przymrozkach.

Nie strasz, po jutrze urlop zaczynam. Jeżeli już nie mogę nigdzie się ruszyć, to chociaż niech będzie słońce.
            • rena-ta49 Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 13.05.20, 14:19
              al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
              >
              > > U nas do popoludnia było 26 st.Po niewielkim deszczu temp. spadła.
              > > Punktualni ci Zimni Ogrodnicy.
              > > W radiu słyszałam o przymrozkach.
              >
              >
              > Nie strasz, po jutrze urlop zaczynam. Jeżeli już nie mogę nigdzie się ruszyć, t
              > o chociaż niech będzie słońce.
              >

Wczoraj rano krupa śnieżna ,dziś rano przymrozek.
              Teraz tylko 13 st.
              Ty masz urlop,a ja zgodziłam się przez tydzień pracować na zastępstwo, za koleżankę.
              Jeszcze 2 dni.
      • m.maska Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 12.05.20, 21:05
        Mamert przyniosl temperatury ponizej 10°...
        Pankracy byl nieco laskawszy - nie padalo, nawet slonecznie bylo, chociaz wciaz zimno ok. 10° a rano byl nawet przymrozek...
        Ciekawe jak bedzie dalej - jeszcze trzy dni.
        • al-szamanka Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 12.05.20, 21:10
          m.maska napisała:

> Mamert przyniosl temperatury ponizej 10°...
          > Pankracy byl nieco laskawszy - nie padalo, nawet slonecznie bylo, chociaz wciaz
          > zimno ok. 10° a rano byl nawet przymrozek...
          > Ciekawe jak bedzie dalej - jeszcze trzy dni.
          >

Najgorsze, że ja od dzisiaj od godziny 20-ej jestem już oficjalnie na urlopie sad... i nigdzie nie mogę pojechać, a planowałam do Polski.
          • czarek_sz Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 14.05.20, 12:57
            W Warszawie w poniedziałek jeszcze wieczorem było ponad dwadzieścia stopni a we wtorek rano cztery. Pojechałem rankiem /we wtorek/ do laboratorium oddać krew na badanie i prawie godzina stania w kolejce przed przychodnią było prawdziwą torturą bo jeszcze wiał lodowaty wiatr. Dziś jest całkiem nieźle bo i słońce i temperatura przyzwoita.
              • rena-ta49 Re: Zimni ogrodnicy i Zośka 14.05.20, 20:36
                m.maska napisała:

> Dzisiaj to juz Bonifacy, 14.05. - u mnie slonecznie ale wciaz chlodny wiatr, ty
                > lko 12°... byle do Zoski.
                >

Rano padał deszcz,cały dzień ponury i chłodny. Późnym popołudniem pokazało się troche słońca.Jeszcze jutro zimna Zośka i na weekend podobno poprawa pogody i temperatury.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka