Dodaj do ulubionych

Zaprzysiężenie Prezydenta Rzeczpospolitej

06.08.20, 11:08
Inauguracja drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy: Będę prezydentem polskich spraw. Tak rozumiem sens sprawowania tego urzędu

Prezydent Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką; wygłosi orędzie przed ZN i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Zaprzysiężenie Prezydenta Rzeczpospolitej 06.08.20, 11:09
   Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem


   Po tym jak duża część opozycyjnych pseudo politykierów ostentacyjnie i z wielkim przytupem bojkotuje zaprzysiężenie Dudy, bo mają tak silny ból dupy po kolejnej wyborczej porażce, że wolą publicznie robić z siebie pajaców i bandę podwórkowych gówniarzy obrażonych na Podkarpacie, rolników, katolików i cały świat, zamiast odrobić chociaż kilka punktów w kategorii ,,godność" i chociaż tyle na swojej klęsce ugrać - to trzeba już człowieka naprawdę upośledzonego intelektualnie, żeby dalej powtarzać schemat, że ,,Pisowcy dzielo Polaków, a Platforma dąży do zgody i zjednoczenia w narodzie".

   Platforma dzień i noc napieprza łopatami i koparkami, by te podziały maksymalnie pogłębić.

   Jaki jest szczyt życiowej porażki i nieudacznictwa? Nie potrafić przegrywać, choć jest się jednym wielkim przegrywem.
   • m.maska Re: Zaprzysiężenie Prezydenta Rzeczpospolitej 06.08.20, 11:35
    „Boże, błogosław Polsce” – takimi słowami prezydent RP Andrzej Duda zakończył swoje orędzie po złożeniu uroczystej przysięgi na urząd prezydenta RP na lata 2020-2025.

    – Polska to kraj wspaniałych ludzi. Gościnny, otwarty, piękny. Ze wspaniałą historią, z której jesteśmy dumni. Prawdy o Polsce i Polakach będziemy bronić. To nasz obowiązek, obowiązek prezydenta RP. Wszyscy obywatele RP są sobie równi, nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych ze względu na zarobki, wykształcenie, poglądy czy wyznanie religijne. Polakiem jest każda osoba lojalna wobec RP i współobywateli. Każdy, kto ma Polskę w sercu

    – mówił prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym orędziu.

    Niezwykle wzruszające było zakończenie przemowy.

    – Wierzę w Polskę. Jesteśmy dumnym i wspaniałym narodem. Wierzę w Polaków, wierzę, że poradzimy sobie z wyzwaniami. Wierzę też w Boga, ale wiem, że nie każdy musi w niego wierzyć, aby szanować uniwersalne wartości i tradycje, z których wyrosła Polska. Polska znalazła się w Europie przyjmując chrzest. Jesteśmy częścią Europy od 1054 lat. Nie zapominamy o tym. Wierzę w dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Wychodzimy ku niej naprzeciw z radością i nadzieją. Wierzę, że wykorzystamy największą od ponad 200 lat szansę naszego narodu jaką daje posiadanie suwerennej, demokratycznej i bezpiecznej Rzeczypospolitej, to nasze wielkie zadanie na przyszłość. Boże, błogosław Polsce!

    – zakończył.

    Źródło: niezalezna.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka