Dodaj do ulubionych

Giertych+Krauze+10 innych...

17.10.20, 17:54
Sprawa Giertycha, czyli kolejna kompromitacja „dziennikarstwa”

Październik 16, 2020 11:50 /Matka Kurka

Wczoraj mieliśmy 1234 przypadek pełnej kompromitacji „dziennikarstwa” i podaję statystyki za ostatnie 1234 dni. Zatrzymanie i przesłuchanie znanego mecenasa i polityka, wywołało spory szum, chociaż ze względu na widome okoliczności sprawa wcale nie była tematem numer jeden. Pogoń za sensacją uwypuklił marność upadającego zawodu i w zasadzie cała brać dziennikarska siedziała na Twitterze komentując na bieżąco wpisy żony i córki Giertycha. Od czasu do czasu ktoś tam wspomniał czego w ogóle dotyczy interwencja CBA, ale nikt nie powiązał najprostszych faktów, jakie są znane od lat, co warto zrobić żeby zrozumieć co tak naprawdę się dzieje.

Najczęściej pojawiające się nazwisko biznesmena łączonego z Giertychem, to Leszek Czarnecki, potem mamy kolejnego pod roboczą nazwą „austriacki biznesmen”. Pan mecenas reprezentuje obu klientów i obaj są ściśle wpisani w kontekst polityczny, wręcz zostali użyci do ataku na PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego, nie bez powodu. Nie od dziś mówi się o obsesji Giertycha na punkcie Kaczyńskiego, która ma swoje źródła w latach 2005–2007, kiedy to pan Roman nie był postępowym europejczykiem, ale zapyziałym wszechpolakiem i antysemitą. Jaka była geneza upadku rządu i przyśpieszonych wyborów, to chyba wszyscy pamiętają? No chyba jednak niewielu pomięta, sokoro wczorajsza sensacja pozostała osamotniona i pozostawiona bez żadnego związku z przeszłością, która jest kluczem do zrozumienia całości. Przypomnę zatem, że PiS i nomen omen CBA pod wodzą Mariusza Kamińskiego, rozpracowywały aferę związaną z Andrzejem Lepperem. Według CBA Lepper miał wejść nielegalne interesy z wieloma biznesmenami, w tym z niejakim Ryszardem Krauze.

Słynna konferencja, na której pokazano Janusza Kaczmarka, byłego prokuratora krajowego za rządów PiS, odwiedzającego w Mariocie Ryszarda Krauze, miała otworzyć Polakom oczy, okazało się, że była „gwoździem do trumny” nie tylko Leppera, ale i samego PiS. Gdy koalicja rządowa się rozpadała, Jarosław Kaczyński wezwał do siebie Giertycha i poinformował go o tym, co się za chwilę stanie z Lepperem i tu się zaczyna prawdziwa historia, która swój koniec ma we wczorajszym aresztowaniu. Jaka była reakcja Giertycha? Panika i sojusz z Lepperem i Kaczmarkiem, nawet na chwilę powstała „koalicja” pod zabawną nazwą LiS, co miała odzwierciedlać połączenie Samoobrony z Ligą Polskich Rodzin. Postawmy teraz kulminacyjne pytanie. Skąd ta panika i z politycznego punktu widzenia całkowicie irracjonalne zachowanie Romana Giertycha. Wszystkie zdroworozsądkowe argumenty wskazywały, że Giertych pod odstrzeleniu Leppera w nowym rozdaniu wyborczym mógł być pierwszym po Bogu, czyli po Kaczyńskim. Zresztą domyślam się, że taką ofertę Kaczyński właśnie mu złożył.


LPR w koalicji z PiS albo wchłonięty przez PiS, dawał Giertychowi pewne miejsce w sejmie i podnosił jego pozycję na najwyższe szczeble. Tymczasem Giertych uciekł w jakąś śmieszną koalicję, która na starcie nie miała prawa przetrwać. Czy to skrajna głupota i brak talentu politycznego? Nie, Giertych się po prostu śmiertelnie przestraszył, że Kaczyński i Kamiński maja na niego to samo, co znaleźli na Leppera. Wystarczyło Giertychowi jedno nazwisko Krauze i o mało nie zemdlał, jak wczoraj. Prowadzona przez CBA sprawa dotyczy tamtego okresu, czy raczej jest powiązana z tamtym okresem. Wprawdzie zarzuty formalnie nie dotyczą lat 2005–2007, ale wiadomi kiedy Giertych był Krauzemu potrzebny i to nie było po tym, jak Giertych przestał być wicepremierem. Relacje „biznesowe” Giertych musiał nawiązać z Krauze dokładnie w tamtym okresie, w czym mógł mu pomóc właśnie Lepper. W tym kontekście należy zupełnie inaczej patrzeć na „współczesne” sprawy i klientów Giertycha, on najzwyczajniej świecie próbował znaleźć haki na Kaczyńskiego i PiS, aby Kaczyński i PiS nie odpalili sprawy z sprzed lat, która była dla Giertycha bombą z opóźnionym zapłonem.

Obecna afera wokół Giertycha nie ma nic wspólnego z Tuskiem, Czarneckim i „austriackim biznesmenem”, to były „argumenty” Giertycha i pokłosie pierwszego rządu PiS. Biorąc pod uwagę, że rzecz nie jest nowa, to w tym zakresie PiS mógł dowolnie decydować o momencie odpalenia sensacji, ale czy to jest przykrycie „pandemii”? W naturalny sposób tak, nie sądzę jednak, aby do końca było to zaplanowane. CBA czekało, aż Giertych wróci z Włoch i taka okazja się nadarzyła, poza tym nic nie przykryje „pandemii”. Bez wzglądu na te drugoplanowe okoliczności, najważniejsze jest to, na co zwróciłem uwagę wyżej, mamy niekończący się serial pod tytułem „Elity III RP”, a pierwsze odcinki są nagrywane od 1989 roku. Omdlenie i wpisy rodziny Giertycha na portalach społecznościowych to zasłona dymna dla tej jednej wielkiej patologii.
Obserwuj wątek
  • al-szamanka Re: Giertych+Krauze+10 innych... 17.10.20, 19:22
   "Omdlenie i wpisy rodziny Giertycha na portalach społecznościowych to zasłona dymna dla tej jednej wielkiej patologii"

   Miejmy tylko nadzieję, że ta patologia, która coraz bardziej traci grunt pod stopami, w końcu i dokładnie stoczy się w przepaść.
   • m.maska Re: Giertych+Krauze+10 innych... 17.10.20, 22:16
    Z tego wynika, ze "czarne chmury" juz od lat zbieraly sie nad ich glowami, to byla tylko kwestia czasu. Dlatego tak palace bylo odsuniecie Zjednoczonej Prawicy od wladzy, likwidacja CBA(Schetyna), zeby "bylo tak jak bylo". A te biedne robaczki, ktore licza kazda zlotowke wielbia nadal tych, ktorzy ich tak sromotnie okradali i bronia bandziorow zeby se mogli posiadlosci we Wloszech kupowac, podczas gdy ich nie stac nawet na dwutygodniowy urlop tamze - to chyba syndrom postkolonialny.
     • m.maska Re: Giertych+Krauze+10 innych... 18.10.20, 11:45
      rena-ta49 napisała:

      > 15 baniek 7 mieszkań, i posiadłość koło Rzymu,warta 27 mln.Ale takie domki moż
      > na kupić w każdym markecie z domkami.
      > Chyba koń Koń przebił Adamowicza?

      Oj tam - pani Giertychowa powiedziala, ze to tylko domek letniskowy - kto wie w takim razie jak wyglada rzeczywista rezydencja Giertychow - moze jak innego polskiego pasera Kulczyka... www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/pa%C5%82ac-jana-kulczyka-jest-na-sprzeda%C5%BC-za-185-milion%C3%B3w-dolar%C3%B3w-zobacz-%C5%9Bciany-pokryte-z%C5%82otem-futrem-to-nie-dom-to-bajka-zdj%C4%99cia/ss-AAtIenv

      https://s12.directupload.net/images/user/201018/iw4r6mwf.jpg
      • al-szamanka Re: Giertych+Krauze+10 innych... 18.10.20, 15:48
       m.maska napisała:

       > rena-ta49 napisała:
       >
       > > 15 baniek 7 mieszkań, i posiadłość koło Rzymu,warta 27 mln.Ale takie dom
       > ki moż
       > > na kupić w każdym markecie z domkami.
       > > Chyba koń Koń przebił Adamowicza?
       >
       > Oj tam - pani Giertychowa powiedziala, ze to tylko domek letniskowy - kto wie w takim razie jak wyglada rzeczywista rezydencja Giertychow - moze jak innego polskiego pasera Kulczyka... www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/pa%C5%82ac-jana-kulczyka-jest-na-sprzeda%C5%BC-za-185-milion%C3%B3w-dolar%C3%B3w-zobacz-%C5%9Bciany-pokryte-z%C5%82otem-futrem-to-nie-dom-to-bajka-zdj%C4%99cia/ss-AAtIenv
       >
       > https://s12.directupload.net/images/user/201018/iw4r6mwf.jpg
       >
       >
       Jezeli tak wyglada domek letniskowy, to ja jestem Krolewna Sniezka z naszyjnikiem z Krasnoludkow na szyi.
        • al-szamanka Re: Giertych+Krauze+10 innych... 18.10.20, 16:56
         a74-7 napisał:

         > wiesz , w Poolandii taka np. altanka ogrodkowa moze swobobnie byc dwupietrowa ;
         > -D big_grin
         > Wiec domek letniskowy wielkosci lotniskowej nikogo nie zdziwi....smile

         A tu masz racje, slyszalam juz o altankach ogrodowych o powierzchni 120 metrow.
         Ale zadna altanka ogrodowa nie ma w inwentarzu stadniny koni, ani basenu wielkosci boiska, co wloski domek Qnia posiada... no ale obroncy zlodzieja nadal beda go uwazali za symbol wolnosci, nawet gdyby kazdemu z nich wysuplal ostatni grosz ze skarpety, bo taki on europejski, unijny i tolerancyjny big_grin
       • m.maska Re: Giertych+Krauze+10 innych... 19.10.20, 13:30
        rena-ta49 napisała:

        > Giertych nie wybudowal takiej "stodoły" bo nie kupił Ciechu.

        Bo Giertych to jest tylko maly wyjadacz, jemu placa miliony ci, ktorzy robia przekrety na miliardy i o to idzie walka, zeby nie sypnal - dlatego w przeciwienstwie do Nowaka, ktorego doslownie olali, o Giertycha bije sie cala warszawka + TVN...
        • rena-ta49 Re: Giertych+Krauze+10 innych... 19.10.20, 20:44
         m.maska napisała:

         > rena-ta49 napisała:
         >
         > > Giertych nie wybudowal takiej "stodoły" bo nie kupił Ciechu.
         >
         > Bo Giertych to jest tylko maly wyjadacz, jemu placa miliony ci, ktorzy robia pr
         > zekrety na miliardy i o to idzie walka, zeby nie sypnal - dlatego w przeciwiens
         > twie do Nowaka, ktorego doslownie olali, o Giertycha bije sie cala warszawka +
         > TVN...
         >
         >

         Mafijna lojalność o której opowiadał Sławomir Neumann, to nie fikcja .
         Najlepsze to, że 13 lat temu Ci sami ludzie co dziś go tak ochoczo bronią nazywali go faszystą, a GW organizowała akcje "giertych do wora, wór do jeziora"
    • rena-ta49 Re: Giertych+Krauze+10 innych... 18.10.20, 11:42
     m.maska napisała:

     > Z tego wynika, ze "czarne chmury" juz od lat zbieraly sie nad ich glowami, to b
     > yla tylko kwestia czasu. Dlatego tak palace bylo odsuniecie Zjednoczonej Prawic
     > y od wladzy, likwidacja CBA(Schetyna), zeby "bylo tak jak bylo". A te biedne ro
     > baczki, ktore licza kazda zlotowke wielbia nadal tych, ktorzy ich tak sromotnie
     > okradali i bronia bandziorow zeby se mogli posiadlosci we Wloszech kupowac, po
     > dczas gdy ich nie stac nawet na dwutygodniowy urlop tamze - to chyba syndrom po
     > stkolonialny.
     >


     Nie mozna zapominac ,że Qń od lat miał "wielki łeb" i chciał kręcić interesy za pomoca wymuszen:
     www.wprost.pl/486987/teksty-roku-tasma-giertycha.html
     • m.maska Re: Giertych+Krauze+10 innych... 18.10.20, 17:11
      Co Qń miał...

      "Gdy był politykiem, miał na koncie ledwie 5 tys. zł, 200-m dom w Warszawie i kredyt na 190 tys. zł. Gdy zaczął bronić ludzi z PO jego majątek rósł w oczach. Dziś Roman Giertych mieszka w Józefowie pod Warszawą w 800m pałacu ok. 4 mln. Kancelaria na najdroższej ulicy w kraju."
  • m.maska Re: Giertych+Krauze+10 innych... 19.10.20, 15:26
   “Jak żona Barbara mecenasowi gniazdko uwiła”

   Śledztwo ws. Giertycha i Ryszarda K. prowadzone od 2017 r. w wyniku m.in. audytu w Polnord. Zarzuty wyprowadzenia 92 mln złotych ze spółki mają dotyczyć lat 2010-14. Pierwsze pozwolenie administracyjne od władz Velletri ws. swojej ogromnej posiadłości Barbara Giertych otrzymała we wrześniu 2014 r. – ustalił portal tvp.info.

   Portal zapoznał się z publicznie dostępną dokumentacją, dotyczącą działki Romana Giertycha. Informuje, że we wszystkich dokumentach zamiast niego występuje żona, a pierwsze administracyjne decyzje w tej sprawie podjęto w 2014 r., gdy wyprowadzono ostatnie pieniądze ze spółki Polnord. Dodaje, że to rok, w którym Ryszard K. musiał odejść zarówno z tej spółki, jak i wycofać się z Prokom Investment.

   “Sam fakt posiadania rezydencji we włoskim Velletri nie jest tajemnicą w świecie polityczno-medialnym, Giertych sam w różnych sytuacjach chwalił się piękną włoską rezydencją z gajem oliwnym” – pisze tvp.info.

   Portal sprawdził szczegóły dotyczące wspomnianej posiadłości i okazuje się, że przeprawa związana z uzyskaniem potrzebnych zgód trwała kilka lat. “+Autorizzazione allo scarico n. 73/2014+. Tak brzmi pierwsza decyzja władz Velletri, podjęta na wniosek Barbary Giertych. We wrześniu 2014 r. żona Giertycha dostała pozwolenie na podłączenie wody na tą działkę. Następnie w lutym 2015 r. otrzymała zgodę na zagospodarowanie terenu +w poszanowaniu przepisów dotyczących ochrony środowiska i krajobrazu+. Wiązało się to zapewne z rozbudową zakupionej nieruchomości” – podaje tvp.info.

   Informuje też, że w rejestrze widać również inne decyzje władz miasteczka, które dotyczą kolejnych etapów otrzymanej już autoryzacji, a ostatnie zarejestrowane działania na działce Giertychów zakończono w 2017 r.

   “On zanim zaczął pracować dla Ryszarda K., był +golasem+, jeździł Fordem Galaxy i mieszkał w Łomiankach. To wszystko co ma, dzisiaj zawdzięcza K., któremu pomógł w wyprowadzeniu 92 mln złotych” – mówi tvp.info anonimowo osoba znająca kulisy śledztwa.
   Źródło: PAP Autor: PAP

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka