Dodaj do ulubionych

Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020

23.11.20, 17:02
https://s12.directupload.net/images/user/201123/82ypt3d2.jpg
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 24.11.20, 11:44
   m.maska napisała:

   > https://s12.directupload.net/images/user/201123/82ypt3d2.jpg
   >

   No i co na to antyszczepionkowcy? mnie sie tez nie podoba idea wyszczepiania calych populacji, tym bardziej szczepionkami wydzierganymi napredce. Wszystko bedzie zalezec od skali sprzeciwu. Bo... jezeli wejscie do samolotu bedzie uzaleznione od przedstawienia ksiazeczki szczepien - moze sie okazac, ze nici z latania, ale... jesli skala sprzeciwu bedzie ogromna, okaze sie, ze linie lotnicze beda musialy sie zastanowic, czy tracic pasazerow czy moze zrezygnowac z takich wymagan.
   • al-szamanka Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 24.11.20, 13:16
    m.maska napisała:


    > No i co na to antyszczepionkowcy? mnie sie tez nie podoba idea wyszczepiania ca
    > lych populacji, tym bardziej szczepionkami wydzierganymi napredce. Wszystko bed
    > zie zalezec od skali sprzeciwu. Bo... jezeli wejscie do samolotu bedzie uzalezn
    > ione od przedstawienia ksiazeczki szczepien - moze sie okazac, ze nici z latani
    > a, ale... jesli skala sprzeciwu bedzie ogromna, okaze sie, ze linie lotnicze be
    > da musialy sie zastanowic, czy tracic pasazerow czy moze zrezygnowac z takich w
    > ymagan.

    >
    >

    Jak znam ludzi, to gdy im sie w koncu poluzuje, rzuca sie na samoloty hordami i pokaza nawet kilka ksiazeczek ze szczepieniami byle tylko sie przeleciec uwieszeni skrzydel, albo na stojaco, miedzy miejscem dla kobiety z dzieckiem i toaleta.
    • a74-7 Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 24.11.20, 14:08
     " Bo... jezeli wejscie do samolotu bedzie uzalezn
     > ione od przedstawienia ksiazeczki szczepien "
     No to beda traktowac ludzi jak psy ( zwierzeta), paszporcik zeszczepieniami,hehehe smile Moze w kolejce dobanku tez trzeba bedzie przedstawic pelna liste szczepien ,inaczej nie dostaniesz wlasnych pieniazkow ,co?
     Nie dramatyzuje , ale jak daleko mozna wziac za uzdeczke ?
   • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 24.11.20, 15:47
    a74-7 napisał:

    > Ale wracajac do tytulu watku ;
    > raczka w gore ,kto chcial/a/by dostac szczepionke pod choinke ?smile

    hmmm... razem z taka "lodoweczka" na -70°C - bo gdzies taki "upominek" musialby byc przechowany - stad transportują go w takiej chlodni... ja bym chciala pod choinke zeby oglosili, ze juz, ze koniec, ze to byl tylko polityczny myk coby wojny nie wywolywac ale doprowadzic panstwa na skraj bankructwa, coby znowu bylo co odbudowywac.
   • rena-ta49 Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 25.11.20, 14:13
    a74-7 napisał:

    > Ale wracajac do tytulu watku ;
    > raczka w gore ,kto chcial/a/by dostac szczepionke pod choinke ?smile


    Mam w rodzinie osobę w służbach mundurowych,dzisiaj dowiedzieli się ,ze szczepieni będą w grudniu.
    Na razie na "ochotnika" ,ja bardziej obawiam sie ,że zaczną ludzi szantażować ,że nie przyjmą nieszczepionego dziecka do przedszkola ,żłobka.Co z tego ,że rodzice się nie zaszczepią ,jak będą musieli zaszczepić dziecko? Ja osobiście jeszcze nie jestem zdecydowana co do szczepienia,jak zobaczę pierwszych szczepionych bez konsekwencji zdrowotnych, to sie zaszczepię.
  • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 29.11.20, 11:12
   Piękny komentarz internauty:
   Chińskie laboratorium w Wuhan należy właściwie do Glaxo, które przypadkowo należy do Pfizera, który zarządza finansami Black Rock, które przypadkowo zarządza finansami Open Foundation Society (Soros), które przypadkowo jest zainteresowane francuskim AXA, który przypadkiem jest chińskim warsztatem z niemieckim firmą Winterthur, został przypadkowo kupiony przez sojusz Niemiec i przypadkowo jako wielki akcjonariusz ma Avantgarde, który jest akcjonariuszem Black Rock, który kontroluje banki centralne i zarządza 1/3 światowego kapitału inwestycyjnego, który przypadkowo jest wielkim akcjonariuszem.
   Microsoft i Gates, który przypadkowo jest akcjonariuszem Pfizer i obecnie pierwszym sponsorem WHO. Jeśli to nie jest wystarczająco jasne....
   Waldemar Polak Banowany
   Pożyczone od Pa Vel
  • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 02.12.20, 15:41
   Naukowcy apelują do prezydenta i rządu w sprawie szczepień. „Wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę”

   Dziesięciu profesorów tytularnych, z czego pięciu profesorów nauk medycznych, podpisało się pod listem otwartym do prezydenta i rządu apelując, by szczepienia przeciwko koronawirusowi miały charakter dobrowolny.
   Członkowie rządu, m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski akcentują od dawna, że szczepienia nie będą obowiązkowe; zapowiadają kampanie informacyjne zachęcające do skorzystania ze szczepień.W udostępnionym PAP w środę liście, grupa osób podpisana pod nim wyraziła „zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów”.„Apelujemy do prezydenta i rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu. Apelujemy ponadto o ochronę podstawowych zasad demokracji i o poszanowanie wolności wynikających z Konstytucji RP oraz z umów międzynarodowych podpisanych przez Polskę” – głosi list.

   Oceniono w nim, że „wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę”.

   „Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez szczepionki mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia” – twierdzą sygnatariusze listu.

   „Długofalowych skutków szczepień nie jesteśmy dzisiaj w stanie przewidzieć. O tych zagrożeniach społeczeństwo polskie powinno być właściwie poinformowane i powinna się na ten temat odbyć otwarta debata publiczna. Na bazie rzetelnej informacji każdy polski obywatel powinien mieć prawo do decyzji, czy przyjąć szczepionkę i nie powinien być do tego zmuszany” – wskazano w liście.

   „W przypadku dobrowolnych szczepień powinny być przewidziane gwarantowane przez rząd RP rekompensaty dla osób, które na skutek szczepień poniosą utratę na zdrowiu” – uważają osoby, które podpisały się pod listem.

   Są to m.in. filozof i politolog prof. Uniwersytetu Opolskiego dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz; specjalista chorób wewnętrznych, alergolog z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski i fizyk prof. dr hab. dr h.c. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

   Pod listem podpisali się również m.in. prof. dr hab. n. med. Stanisław Sulkowski z Zakładu Patomorfologii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, patomorfolog z tej samej uczelni prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska oraz kierownik Zakładu Histologii i Cytofizjologii w białostockim UM prof. dr hab. n. med. Irena Kasacka.

   Jako sygnatariusze listu widnieją także m.in. prof. dr hab. Jacek Bartyzel z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz historyk literatury i kultury prof. dr hab. Jakub Z. Lichański z Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

   Pod listem widnieją także podpisy m.in. genetyków i biologów prof. dr hab. Romana Zielińskiego i prof. dr Kornelii Polok z Centre for Biomathematics, Genomics and Evolution.

   Pod listem podpisali się także prof. KUL z Wydziału Historii Filozofii w Polsce dr hab. Ryszard Zajączkowski, okulistka dr hab. n. med. Lidia Puchalska-Niedbał, z PUM oraz kierownik Zakładu Propedeutyki, Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PUM dr hab. n. med. Danuta Lietz-Kijak.

   W środę Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia szczepionkę przeciwko Covid-19 opracowaną przez Pfizera i BioNTech. W ostatniej fazie przygotowań są także szczepionki Moderny, AstraZeneca, Sputnik V oraz kilka projektów chińskich.

   Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę w TOK FM, że pierwsze dostawy szczepionek do Polski będą na przełomie stycznia i lutego. SZeF MZ od długiego czasu informuje, że szczepienia nie będą obowiązkowe, a w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać z nich m.in. pracownicy medyczni i seniorzy. (PAP)

   Auotr: Katarzyna Lechowicz-Dyl
   • rena-ta49 Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 03.12.20, 09:03
    Ci sygnotariusze podpisani sa najciekawsi:smilesmile
    "Jako sygnatariusze listu widnieją także m.in. prof. dr hab. Jacek Bartyzel z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz historyk literatury i kultury prof. dr hab. Jakub Z. Lichański z Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie."
    To nie ten Bartyzel od Korwinowców i Brauna?
    Prędzej niż później i tak zmuszą nas do zaszczepienie się.Szantażem ,że jak sie nie zaszczepisz to nie wylecisz za granice,dziecka do przedszkola/żłobka nie przyjmą?
    • a74-7 Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 03.12.20, 11:34
     mam pytanie , bo nie wiem : kobiety w ciazy mozna pominac w szczepieniach ,oki.
     Ale co z tymi ,ktorzy i ktore zaszczepili sie i mieli sex wkrotce po tym ?
     U nas pielegniarki ostrzegaja po cichu .....przed zajsciem w ciaze w takim przypadku.
     Moze troche zle napisalam po polsku , ale chyba wiadomo o co biega .....wink
     Likorze milczo w temacie.
     • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 03.12.20, 14:12
      a74-7 napisał:

      > mam pytanie , bo nie wiem : kobiety w ciazy mozna pominac w szczepieniach ,oki
      > .
      > Ale co z tymi ,ktorzy i ktore zaszczepili sie i mieli sex wkrotce po tym ?
      > U nas pielegniarki ostrzegaja po cichu .....przed zajsciem w ciaze w takim przy
      > padku.
      > Moze troche zle napisalam po polsku , ale chyba wiadomo o co biega .....wink
      > Likorze milczo w temacie.

      Mozna sie domyslac, ze na kobietach w ciazy tego nie testowano, nie testowano tego tez raczej na osobach z powaznymi schorzeniami. Testy prowadzono raczej na zdrowych ludziach.
      Z drugiej strony czytalam wczoraj o to: www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-24/wolalbym-zeby-szczepionka-byla-pozniej-a-byla-na-pewno-dobra-prof-pyrc-dla-polsatnews-pl/
    • m.maska Re: Najlepsze upominki pod choinke A.D.2020 03.12.20, 14:03
     rena-ta49 napisała:

     > Ci sygnotariusze podpisani sa najciekawsi:smilesmile
     > "Jako sygnatariusze listu widnieją także m.in. prof. dr hab. Jacek Bartyzel z W
     > ydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Tor
     > uniu oraz historyk literatury i kultury prof. dr hab. Jakub Z. Lichański z Uniw
     > ersytetu Warszawskiego w Warszawie."
     > To nie ten Bartyzel od Korwinowców i Brauna?
     > Prędzej niż później i tak zmuszą nas do zaszczepienie się.Szantażem ,że jak sie
     > nie zaszczepisz to nie wylecisz za granice,dziecka do przedszkola/żłobka nie p
     > rzyjmą?

     Nie, to jego ojciec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka