Dodaj do ulubionych

W Niemczech od jutra lockdown

15.12.20, 15:17
i to totalny... do 10 stycznia...
Czy ktos potrafi sobie wyobrazic, gdyby to ogloszono w Polsce? idioci spod znaku czerwonego pioruna wylegliby tlumnie na ulice a tu nic - ludzie sie zmobilizowali i tlumy owszem, ale przewalaja sie przez wszelkie sklepy, coby te prezenty pod choinke co to ich jeszcze nie kupili szybko zakupic - reszta bedzie zalatwiana przez DHL, DPD, Hermes czy UPC i oczywiscie internet...
Wczoraj uslyszalam nawet jak terminy z pozostalej czesci tygodnia (sroda, czwartek, piatek, sobota) u fryzjerow, na predce przesuwano na poniedzialek i wtorek - niestety elegantki, ktore zamowily sobie terminy tuz przed Swietami nie wspominajac o Sylwestrze beda musialy zapomniec o wyskokowych fryzurach.
Obserwuj wątek
   • m.maska Re: W Niemczech od jutra lockdown 05.01.21, 21:01
    Ziemkiewicz ostro o artystach: jesteście tak głupi, że z tym samym cwaniactwem wkręcalibyście się poza kolejką do pierwszego transportu do Auschwitz, bo można

    Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny nie bierze jeńców. Tym razem po raz kolejny postanowił skomentować ostatnią aferę ze szczepieniami celebrytów. Ziemkiewicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami na Twitterze i Youtube.

    – Przestańcie idiotów robić z ludzi i wciskać nam głupotę. To nie byłą żadna kampania promocyjna – powiedział w mocnym nagraniu publicysta, komentując ostatnie tłumaczenia Krystyny Jandy i jej kolegów.

    Ziemkiewicz dodał, ze tego typu zachowanie to domena przestępców, którzy w myśl zasady idą w “zaparte” nawet wówczas, gdy są złapani na gorącym uczynku.

    – To jest behawior tych, którzy na śmierć zapomnieli, że jest coś takiego, jak przyzwoitość. Jeżeli chce się być elitą, to trzeba być przyzwoitym, a nie cwaniaczkiem. Jesteście tak zdegenerowani, wy intelektualiści i autorytety moralne III Rzeczypospolitej, że wpierniczylibyście się na pierwszą szalupę w Titanicu, depcząc po drodze staruszki i dzieci. I jeszcze bylibyście przekonani, że robicie tej szalupie ogromny zaszczyt – dodał dziennikarz.

    Najostrzejszy z komentarzy zostawił jednak na koniec. Oceniając kondycję intelektualną naszych “elit”, jeszcze raz dolał oliwy do ognia:

    – Inna sprawa, że jesteście tak głupi, że z tym samym cwaniactwem wkręcalibyście się poza kolejką do pierwszego transportu do Auschwitz, bo można – zakończył nagranie.

    Kilka godzin później odniósł się do swojego nagrania na Twitterze. Zamieszczając do niego link.

    – Nagrywając nie wiedziałem jeszcze, że “ambasadorowie” szczepień by móc wziąć udział w tej jakże szlachetnej i prospołecznej akcji zostali zarejestrowani jako “personel niemedyczny pracujacy w WAM”. To jeszcze większa zasługa niż mieć palmę youtube.com/watch?v=MaE4kAKeYcU K-fa, ale żenua! – napisał.

    • rena-ta49 Re: W Niemczech od jutra lockdown 06.01.21, 08:46
     “personel niemedyczny pracujacy w WAM”.
     Czyli Janda to czyścicielka powierzchni płaskich?

     A pisarz Szczepan Twardoch,chociaż nie jest fanem PiS-u pisze na FB tak:
     TA HISTERYCZNA, ŚRODOWISKOWA OBRONA WYSTAWIA BRONIĄCYM – ZARÓWNO SAMYCH SIEBIE, JAK I INNYCH – ŚWIADECTWO ZNACZNIE GORSZE, NIŻ SAM FAKT ZASZCZEPIENIA SIĘ POZA KOLEJNOŚCIĄ – SZCZEPAN TWARDOCH NA FB: “Nie chciałem komentować wiadomych szczepień, bo trzeba by się urodzić wczoraj, aby się dziwić, iż jaśniepaństwo w kolejce czekać nie będą, bo nie muszą. Tak tu jest od wieków i już, czy chodzi o znanych artystów czy starostę z PiS. Podzielę się tu jednak skromnym spostrzeżeniem, iż ta histeryczna, środowiskowa obrona wystawia broniącym – zarówno samych siebie, jak i innych – świadectwo znacznie gorsze, niż sam fakt zaszczepienia się poza kolejnością. Motywacja aby się zaszczepić poza kolejnością jest zrozumiała: strach przed chorobą i śmiercią. Nie jest to godne pochwały, ale zaiste zrozumiałe”.

     — TWARDOCH O KLASIZMIE DYSKUSJI: STAJE SIĘ HANIEBNA, BO OPIERA SIĘ NA W ICH OPINII NIEWYMAGAJĄCYM UZASADNIENIA PRZEKONANIU, IŻ SĄ LUDZIE, KTÓRYCH ISTNIENIE JEST WAŻNIEJSZE I CENNIEJSZE NIŻ INNYCH: “Dopiero obrona, w moich oczach przynajmniej, staje się haniebna, bo opiera się na w ich opinii niewymagającym uzasadnienia przekonaniu, iż są ludzie, których istnienie jest ważniejsze i cenniejsze niż innych i są to oczywiście ludzie z ich klasy, podzielający ich habitus i pochodzenie społeczne. Rozpoczęty dwa wieki temu proces emancypacji polskiego ludu bynajmniej nie jest jeszcze zakończony i nie wynika to z faktu, ze ktoś się zaszczepił poza kolejnością, bo jestem pewien, iż elity pieniądza i statusu robią to wszędzie, płacąc za szczepionkę kazdą cenę. Wynika to z argumentów, których tutaj używa się w ich obronie”.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka