Dodaj do ulubionych

Czy będzie Koncert Noworoczny z Wiedniu?

27.12.20, 11:13
Al coś wie?
Obserwuj wątek
   • m.maska Re: Czy będzie Koncert Noworoczny z Wiedniu? 27.12.20, 13:33
    Zapewne bez publiki.
    Pamietacie jak cieszylysmy sie na widowisko Shen Yun? Na poczatku grudnia a moze nawet pod koniec listopada ubieglego roku kupilysmy bilety na 5 maja 2020 - oczywiscie koronawirus sprawil, ze cale nasze plany tzn. wycieczke i spektakl Shen Yun, ktory mial byc jej zakonczeniem rozsypaly sie. Potem zaczely sie e-maile i propozycje oczywiscie nie zwrotu kosztow, termin zostal przesuniety na 11 lutego 2021 i nic nie wskazuje na to, ze dojdzie on do skutku. Oczywiscie, ze organizator nie byl chetny do zwracania kosztow biletow, a tanie nie byly. Jak tak dalej pojdzie, bedziemy mogly sobie te bilety oprawic w ramki na pamiatke.

    https://s12.directupload.net/images/user/201227/2qwowafw.jpg
  • m.maska Re: Czy będzie Koncert Noworoczny z Wiedniu? 02.01.21, 14:40
   Paradygmat Prawdy

   [Satyra na rok 2020]
   Wygląda na to, że nie minęła jeszcze pierwsza doba Anno Domini 2021, a już hydrza głowa europejskiego konserwatyzmu i białej supremacji ośmieliła się wychylić ponad innych.
   Jak co roku, zgodnie z tradycją, zasiadłem przed telewizorem, by obejrzeć koncert noworoczny przygotowany przez Filharmonię Wiedeńską. Jakież było moje zaskoczenie, gdy jeden rzut oka po Złotej Sali wystarczył, aby dostrzec, że pośród kilkudziesięciu artystów można było naliczyć okrągłe zero osób czarnoskórych i raptem kilku Azjatów. Jakby tego było mało, większość stanowili mężczyźni (halo, czy w Wiedniu ktoś słyszał o parytetach?!), a rolę pierwszego skrzypka również pełnił mężczyzna (bezczelna manifestacja patriarchatu w kulturze). Nie uszedł też uwadze brak jakichkolwiek akcentów społeczności LGBT. Żadnej flagi, wstążeczki ani chociaż pomalowanych paznokci w kolorach sześciobarwnej tęczy. Null. Zero. Nawet bukiety kwiatów nie chciały się ułożyć w odpowiedniej kompozycji.
   Potem było już tylko gorzej. Wśród tancerzy Wiedeńskiego Baletu Państwowego, tańczących na przebitkach do granej muzyki, również można było dostrzec prymat białej rasy z odosobnionym azjatyckim akcentem. Pierwszy taniec był zaś policzkiem dla ruchów feministycznych. Widzowie z ponad 90 krajów na całym świecie byli zmuszeni przypatrywać się tanecznym flirtom młodzieńca z trzema kobietami, wdzięczącymi się do niego i kokietującymi go.
   Wisienką na tym torcie odradzającego się faszyzmu była zaprezentowana przez produkcję audiencja. Z powodu pandemii wyjątkowo nie było publiki w Złotej Sali, organizatorzy postanowili jednak umożliwić ludziom na pośrednie uczestniczenie w wydarzeniu i odtworzono nagrania braw przesłanych przez kilka tysięcy osób. My z kolei mogliśmy obejrzeć ich zdjęcia, które dołączali do owacji. Zgadnijcie ile osób czarnoskórych pokazano.
   I ja się pytam, na co ten cały rok 2020 był? Na co ta męczeńska śmierć i wyniesienie na ołtarze George'a Floyda, wybitnego rapera, aktora porno i kryminalisty? Na co te wszystkie spontaniczne protesty, akty wandalizmu, rabunki sklepów, morderstwa ludzi w ramach BLM w USA? Na co to opatrywanie adnotacjami filmu "Przeminęło z wiatrem", zastanawianie się, czy "Murzynek Bambo" jest rasistowski i czy nie należy wyrzucić "W pustyni i w puszczy" z listy lektur szkolnych za promocję kolonializmu? Na co tworzenie nowomowy w przestrzeni akademickiej na zachodnich uniwersytetach i przekonywanie, że każdy biały rodzi się rasistą? Na co to klękanie i płaszczenie się przed każdym meczem oraz noszenie tęczowych opasek w angielskiej Premier League? Na co te wszystkie wulgarne i agresywne akcje tęczowych bojówek? Na co te naukowe i filozoficzne rozważania nad płciami, czy są 2, czy jest ich 64, czy może całe spektrum oraz czy najaktualniejsze jest pisanie o społeczności LGBT, LGBTQ, LGBTQiA+, czy LGBTQWERTY?
   Żeby podczas koncertu noworocznego grali, tańczyli i bili brawo biali?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka