Dodaj do ulubionych

Niemiecka wredota nawet w sporcie...

29.12.20, 14:03
Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem

,,Gazeta Wyborcza" oczywiście nie odpuści żadnej okazji żeby zademonstrować swoją uległość wobec Niemców i głębokie na ich punkcie kompleksy. Kiedy wczoraj wydawało się, że Polacy zostali wykluczeni z udziału w zawodach, usłużny redachtor z GW, Radosław Lenarski, posłusznie i bezzwłocznie przybył z pomocą, publikując artykuł o tym, jaka wspaniała i mądra była decyzja o wykluczeniu Polaków.
I to mimo faktu, że we wcześniejszych zawodach (co prawda w Szwajcarii, ale jednak) niemiecki skoczek miał wynik pozytywny, a jednak Niemców dopuszczono do konkursu. Jeśli do tego dodamy, że wczoraj pozytywny test miał również fizjoterapeuta niemieckiej kadry, ale nie było tematu wykluczenia Niemców bo wystarczył komunikat, że w ich kadrze przestrzegane są rygorystyczne zasady (wiadomo, Niemcy wszystko mają lepsze, w naszej kadrze pewnie Stoch kicha Kubackiemu do herbaty i wszyscy używają tej samej szczoteczki) - to od razu było wiadomo, że szykowany jest po prostu brzydki szwindel mający na celu wykluczenie niewygodnych Polaków, którzy na rozgrywanym w Niemczech i Austrii turnieju wygrali aż trzy z czterech ostatnich edycji.
Kamerdyner z Wyborczej nie omieszkał nawet wmieszać do tego wszystkiego pisowców i polityki: ,,To Polskę świat ocenia jako kraj, którego rząd nieudolnie walczy z epidemią. A to oznacza, że zachodni sąsiedzi niekoniecznie powinni słuchać naszych rad."
I tytuł artykułu: ,,To nie Niemcy wykluczyli nas z turnieju. To wirus."
A tu nagle zdziwko. Po stanowczym proteście Polaków i po wykonaniu ponownych badań, nasza kadra została dopuszczona do zawodów. Można było pierdołowato spuścić głowę i pokornie zawołać: ,,Ja wohl!", jak chciał pan pismak - a można było walczyć o swoje, i to skutecznie.
Ciekawe, czy Lenarski teraz płacze w poduszkę i szlocha coś o upadku demokracji, słabnącej praworządności i wolnych sądach. Okazało się, wbrew tytułowi, że zbyt łatwo oskarżamy o wszystko tego biednego koronawirusa. W tym przypadku, jak się okazało, to nie wirus próbował wykluczyć Polaków z turnieju. To Niemcy. I redaktor Gazety Wyborczej.
Zachowując narciarską retorykę, Gazeta Wyborcza kojarzy mi się z lądowaniem telemarkiem. Po prostu kojarzą mi się z klęczeniem, pochylaniem się, uniżeniem - zwłaszcza wobec Unii i Niemców. Cała ich działalność to jeden wielki poradnik dla Polaków, jak się schylać przed majestatem zagranicy.
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: Niemiecka wredota nawet w sporcie... 29.12.20, 15:34
     No widzisz , 'zero' donosi ,ze paczki z Niemiec do UK nie wysylaja bo nie wiedzo ile za znaczki ...(jeszcze dwa dni ,to po starej cenie, mozna wymagac od pedantycznego niemiaszka ,he hewink)data wysylki sie liczy.
     Tak samo upierdliwie Francja potraktowala europejskich kierowcow i pasazerow, kiedy wszyscy wracali do domciu na Swieta - zamykajac porty .
     Tak samo traktuja wszystkie kraje "w drugim obiegu " czy jak to sie mowilo w Europce .
     Wiec lepiej sie przyzwyczaic smile
     Ale,ale, ostatnio tuz przed zakonczonym brexitem, takie Lidle i Aldiki rosly u nas jak grzyby po deszczu...
     Ciekawe dlaczego ? wink
  • m.maska Re: Niemiecka wredota nawet w sporcie... 29.12.20, 19:24
   Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem
   41 Min. ·
   Kamil Stoch drugi, z minimalną stratą do lidera w 4-częściowym turnieju, w którym po dotychczasowych wahaniach formy nieoczekiwanie wyrasta na jednego z głównych faworytów.
   A ,,Wyborcza" w obronie skandalicznie pochopnej (i odwołanej pod presją) decyzji o wykluczeniu całej reprezentacji z turnieju, pisała, żebyśmy nie pouczali Niemców, i że oni nie powinni słuchać naszych rad...
   I zostanie tak teraz ,,Wyborcza" z tym artykułem, jak Himilsbach z angielskim, albo jak TW Bolek z pralką za pieniądze z donosów... :v
   Tak się przechodzi do historii ,,Gazety Wyborczej", panie Leniarski! Gratulacje! ❤ Miejsce w panteonie ,,The Worst of Michnikówka" - zapewnione! 🙂
   • al-szamanka Re: Niemiecka wredota nawet w sporcie... 29.12.20, 21:12
    m.maska napisała:

    > Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem
    > 41 Min. ·
    > Kamil Stoch drugi, z minimalną stratą do lidera w 4-częściowym turnieju, w któr
    > ym po dotychczasowych wahaniach formy nieoczekiwanie wyrasta na jednego z główn
    > ych faworytów.
    > A ,,Wyborcza" w obronie skandalicznie pochopnej (i odwołanej pod presją) decyzj
    > i o wykluczeniu całej reprezentacji z turnieju, pisała, żebyśmy nie pouczali Ni
    > emców
    , i że oni nie powinni słuchać naszych rad...

    A taaaaak, bo od kiedy to niższa rasa śmie pouczać panów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka