Dodaj do ulubionych

Witamy Nowy Rok 2021

01.01.21, 00:22
https://s12.directupload.net/images/user/201231/bkgsrb4h.gif
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Witamy Nowy Rok 2021 01.01.21, 00:22
   Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 751: 2020 - rok cudów

   To był prawdziwy rok cudów. Wszystko za sprawą Chińczyka, który zjadł nietoperza i zaraził wirusem cały postępowy świat, w konsekwencji czego zaczęły dziać się rzeczy, o których nie śniło się największym filozofom i filozofkom, takim jak profesor Hartman i profesora Środa. Jeszcze rok temu załatwienie sprawy w urzędzie przez Internet było prawdziwym cudem, teraz cudem jest załatwienie sprawy w urzędzie osobiście. Podobnie z wizytami u lekarza, jeszcze rok temu teleporady były szarlatanerią, dziś są zwyczajną praktyką - w myśl zasady Hipokrytesa, która mówi, że zdrowie pacjenta jest ważne, ale najważniejsze jest zawsze zdrowie lekarza. Oczywiście osobną kategorią jest Demokracja i Konstytucja. Ale i tu nie zabrakło cudów, bo tylko tak można określić domaganie się przez przez polskich Demokratów i Postępowców wprowadzenia przez reżim kaczystowski stanu wyjątkowego, czyli jeszcze większej dyktatury niż jest obecnie. Znamienny jest również fakt, że ani tow. Schetyna, ani tow. Budka nie byli tak blisko obalenia rządu kaczystowskiego jak norki. Cudów w 2020 roku było jednak dużo więcej. Oto na przykład okazało się, że wystarczy zmienić imię z męskiego na żeńskie i można nie tylko namówić dwie dziewczyny do poligamicznego związku, ale również zebrać z tego tytułu kilkaset tysięcy złotych. Zresztą nic w tym dziwnego, bo nawet małe dzieci wiedzą, że LGBT i Strajk Kobiet to biznes lepszy niż inwestycja w bitcoiny. I bynajmniej nie tylko w 2020 roku. By żyło się lepiej!
  • m.maska Re: Witamy Nowy Rok 2021 02.01.21, 14:41
   Paradygmat Prawdy

   [Satyra na rok 2020]
   Wygląda na to, że nie minęła jeszcze pierwsza doba Anno Domini 2021, a już hydrza głowa europejskiego konserwatyzmu i białej supremacji ośmieliła się wychylić ponad innych.
   Jak co roku, zgodnie z tradycją, zasiadłem przed telewizorem, by obejrzeć koncert noworoczny przygotowany przez Filharmonię Wiedeńską. Jakież było moje zaskoczenie, gdy jeden rzut oka po Złotej Sali wystarczył, aby dostrzec, że pośród kilkudziesięciu artystów można było naliczyć okrągłe zero osób czarnoskórych i raptem kilku Azjatów. Jakby tego było mało, większość stanowili mężczyźni (halo, czy w Wiedniu ktoś słyszał o parytetach?!), a rolę pierwszego skrzypka również pełnił mężczyzna (bezczelna manifestacja patriarchatu w kulturze). Nie uszedł też uwadze brak jakichkolwiek akcentów społeczności LGBT. Żadnej flagi, wstążeczki ani chociaż pomalowanych paznokci w kolorach sześciobarwnej tęczy. Null. Zero. Nawet bukiety kwiatów nie chciały się ułożyć w odpowiedniej kompozycji.
   Potem było już tylko gorzej. Wśród tancerzy Wiedeńskiego Baletu Państwowego, tańczących na przebitkach do granej muzyki, również można było dostrzec prymat białej rasy z odosobnionym azjatyckim akcentem. Pierwszy taniec był zaś policzkiem dla ruchów feministycznych. Widzowie z ponad 90 krajów na całym świecie byli zmuszeni przypatrywać się tanecznym flirtom młodzieńca z trzema kobietami, wdzięczącymi się do niego i kokietującymi go.
   Wisienką na tym torcie odradzającego się faszyzmu była zaprezentowana przez produkcję audiencja. Z powodu pandemii wyjątkowo nie było publiki w Złotej Sali, organizatorzy postanowili jednak umożliwić ludziom na pośrednie uczestniczenie w wydarzeniu i odtworzono nagrania braw przesłanych przez kilka tysięcy osób. My z kolei mogliśmy obejrzeć ich zdjęcia, które dołączali do owacji. Zgadnijcie ile osób czarnoskórych pokazano.
   I ja się pytam, na co ten cały rok 2020 był? Na co ta męczeńska śmierć i wyniesienie na ołtarze George'a Floyda, wybitnego rapera, aktora porno i kryminalisty? Na co te wszystkie spontaniczne protesty, akty wandalizmu, rabunki sklepów, morderstwa ludzi w ramach BLM w USA? Na co to opatrywanie adnotacjami filmu "Przeminęło z wiatrem", zastanawianie się, czy "Murzynek Bambo" jest rasistowski i czy nie należy wyrzucić "W pustyni i w puszczy" z listy lektur szkolnych za promocję kolonializmu? Na co tworzenie nowomowy w przestrzeni akademickiej na zachodnich uniwersytetach i przekonywanie, że każdy biały rodzi się rasistą? Na co to klękanie i płaszczenie się przed każdym meczem oraz noszenie tęczowych opasek w angielskiej Premier League? Na co te wszystkie wulgarne i agresywne akcje tęczowych bojówek? Na co te naukowe i filozoficzne rozważania nad płciami, czy są 2, czy jest ich 64, czy może całe spektrum oraz czy najaktualniejsze jest pisanie o społeczności LGBT, LGBTQ, LGBTQiA+, czy LGBTQWERTY?
   Żeby podczas koncertu noworocznego grali, tańczyli i bili brawo biali?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   • al-szamanka Re: Witamy Nowy Rok 2021 02.01.21, 16:24
    "Na co te naukowe i filozoficzne rozważania nad płciami, czy są 2, czy jest ich 64, czy może całe spektrum oraz czy najaktualniejsze jest pisanie o społeczności LGBT, LGBTQ, LGBTQiA+, czy LGBTQWERTY?
    Żeby podczas koncertu noworocznego grali, tańczyli i bili brawo biali?"

    No wlasnie big_grin big_grin big_grin Az zarumienilam sie ze wstydu i chociaz w ten sposob nie jestem calkiem biala big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka