Dodaj do ulubionych

Jeden z dziesieciu a poprawnosc polityczna

03.07.21, 08:09
To tylko teoria
1.t nSJftdSguhploni soucdtmsm udr1erc3d:g3t0 ·
W związku z popularnym ostatnio wycinkiem programu "Jeden z dziesięciu" i pytaniem o to, czy ssaki mogą być trójpłciowe, odpowiadam jako biolog, że nie. U ssaków występują wyłącznie dwie płcie.
Podstawowe fakty:
1 - Nie ma czegoś takiego, jak trzecia płeć.
2 - Transpłciowość to nie trzecia płeć, lecz niezgodność (inkongruencja) tożsamości płciowej z płcią (osoba płci męskiej utożsamiająca się z płcią żeńską lub na odwrót, czyli typu m/k bądź k/m).
3 - Interpłciowość (nazywana też hermafrodytyzmem, a rzadziej obojnactwem) to zbiorcze słowo na różne zaburzenia rozwoju płciowego (głównie choroby genetyczne prowadzące do upośledzenia narządów płciowych, zaburzeń hormonalnych, metabolicznych, procesów poznawczych), w których mogą występować cechy pośrednie między płcią męską i żeńską (między 0 i 1, mówiąc matematycznie; dwójka - czyli na tych liczbach trzecia płeć - się tutaj nie pojawia).
4 - U "niższych" ewolucyjnie gatunków zwierząt występuje funkcjonalny hermafrodytyzm (obie płcie u jednego osobnika w jednym czasie lub zmiana płci z jednej na drugą), ale u ssaków jest to zawsze zaburzenie, wynikające zwykle z mutacji chorobotwórczych.
5 - Niebinarność odnosi się do kulturowych ról płciowych - jest zjawiskiem kulturowym, nie biologicznym. Niebinarność nie jest więc trzecią płcią ani płcią w ogóle.
6 - Gdyby istniała trzecia płeć, to obok gonad, gamet i narządów płciowych męskich i żeńskich mielibyśmy do czynienia z trzecim ich rodzajem i odpowiadającą za jego powstanie maszynerią molekularną.
7 - U grzybów, z perspektywy typów kojarzenia gamet, zależnych od różnych, niebinarnych podziałów rodzajów sekwencji genetycznych, można w pewnym sensie mówić o więcej niż dwóch płciach (często nawet bardzo wielu "płciach").
Zachęcam do przeczytania moich artykułów:
- o płci: www.totylkoteoria.pl/.../plec-biologiczna...
- o ssakach: www.totylkoteoria.pl/.../05/ssaki-gady-ewolucja.html
Dodam, że fakty naukowe nie stanowią uzasadnienia dla obrażania czy dyskryminacji. Nie należy też mylić opisu rzeczywistości z jej wartościowaniem - stwierdzenie faktów na temat płci nie obraża ani nie dyskryminuje.
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Jeden z dziesieciu a poprawnosc polityczna 03.07.21, 13:28
   I czlowiek, ktoremu to pytanie zadano, po zastanowieniu, wbrew zdrowemu rozsadkowi ale zgodnie z poprawnoscia polityczna odpowiedzial: tak tzn. ssaki moga byc trojplciowe... zapewne byl zdziwiony kiedy prowadzacy powiedzial: nie... bo fakt, ze ideologia LGBTQ und so weiter twierdzi, ze tych plci jest ponad 56 a moze juz nawet ponad sto to jednak nauka jeszcze jak widac sie trzyma, ale... powyzszy biolog jednak wspomina w punkcie 7: U grzybów, z perspektywy typów kojarzenia gamet, zależnych od różnych, niebinarnych podziałów rodzajów sekwencji genetycznych, można w pewnym sensie mówić o więcej niż dwóch płciach (często nawet bardzo wielu "płciach"). to moze te LGBTQ to nie ssaki tylko grzyby, bo ze posiadaja mentalnosc grzybow to na pewno.
  • al-szamanka Re: Jeden z dziesieciu a poprawnosc polityczna 03.07.21, 21:17
   m.maska napisała:


   > 7 - U grzybów, z perspektywy typów kojarzenia gamet, zależnych od różnych, nieb
   > inarnych podziałów rodzajów sekwencji genetycznych, można w pewnym sensie mówić
   > o więcej niż dwóch płciach (często nawet bardzo wielu "płciach").


   Proste podsumowanie - osobniki LGBT to jednostki zgrzybiałe.
   • m.maska Re: Jeden z dziesieciu a poprawnosc polityczna 04.07.21, 14:29
    a74-7 napisał:

    > A tak z ciekawosci :
    > kto wymyslil poprawnosc polityczna i w jakim celu ???

    Kto? tego sie pewnie nie dowiemy, ale cel jest jasny: oglupic ludzkosc... jak sie slucha profesorow i roznych pseudoautorytetow, ktor w imie tej pzyoprawnosci politycznej opowiadaja glupoty i probuja wciskac ludziom idiotyzmy o trzeciej i dwudziestejpiatej plci....
    Wyobrazcie sobie czlowieka, ktory udzielil na wizji odpowiedzi na to pytanie - on potem wraca miedzy ludzi, ma rodzine, dzieci - kazdy moze sobie kpic z tego, ze bredzil o jakiejs trzeciej plci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka