Dodaj do ulubionych

Miesko nie jest juz trendy...

10.08.21, 16:55
Nowa orientacja na talerzu? Firmowa stołówka koncernu VW rezygnuje z mięsa
Już wkrótce w głównej stołówce firmowej VW w Wolfsburgu pracownicy będą musieli się obejść bez mięsa. Będzie ona oferować wyłącznie dania wegetariańskie i wegańskie.

Jacek Szpakowski | Niezalezna.PL

W zakładach Volkswagena kiełbaska curry jest stałym daniem na talerzach wielu pracowników tego koncernu samochodowego. Jednak ten klasyk już wkrótce zniknie z menu głównej stołówki mieszczącej się w wieżowcu firmy w Wolfsburgu. Zgodnie z wewnętrznym komunikatem, po wakacjach zakładowych stołówka będzie oferować około 150 przepisów bezmięsnych. I tylko od czasu do czasu w menu znajdą się także dania rybne.

Z listu informacyjnego firmy w tej sprawie wynika, że wielu pracowników zakładów samochodowych domagało się dań wegetariańskich i wegańskich. "Nowa orientacja" służy również kwestii zrównoważonego rozwoju, ponieważ jedzenie mniejszej ilości mięsa w tygodniu pomaga również środowisku. Zakłady VW Service Factory w Hanowerze już z powodzeniem wdrożyły tę koncepcję.

Ale nikt w zakładach VW w Wolfsburgu nie będzie musiał się całkiem obejść bez kiełbaski curry. Ta lubiana przez Niemców przekąska to smażona kiełbasa, pokrojona na kawałki, posypana przyprawą curry i polana sosem pomidorowym bądź ketchupem. Będzie ona nadal serwowana w innej stołówce firmy, po drugiej stronie jezdni.

W 2019 roku tuż przed pandemią w stołówkach VW wydano około 7 mln kiełbasek curry z zakładowej masarni oraz 550 ton ketchupu - podał rzecznik firmy. Na razie jednak wiele zakładowych restauracji jest jeszcze zamkniętych. Przejściem na kuchnię wegetariańską i wegańską, VW stawia na trend, który według Niemieckiego Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji (DEHOGA) istnieje już od kilku lat. „Czasy, kiedy kuchnia wegetariańska była przez niektórych traktowana po macoszemu, wreszcie się skończyły” − powiedział rzecznik stowarzyszenia.

Kielbasek curry nie lubie ,tak jak i innych wurstow, kielbas i podobnych wynalazkow masarskich .Jem takie wyroby swiatecznie ....
Veganskie jedzenie przemawia do mnie tylko pod postacia kuchni indyjskiej , ciekawe i aromatyczne .
Nie zamierzam zamienic swojego przydzialu miesnego na nowoczesne "plant food".

Dziwi mnie ,ze Niemcy, potencjalni pozeracze kielbasy i golonki poddaja sie takiej propagandzie.
A przeciez wiadomo, ze Hamericzka prowadzi w konsumpcji miesa , tudziez Israel jest zdaje sie na czwartym miejscu per capita w rankingu pozerania miecha .
Jak oni sobie poradza na tej zielonej diecie ?
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 19:06
      Pfälzer Saumagen - tutejsza specjalnosc... na sam dzwiek mnie zniecheca... z wiki: Pfälzer Saumagen – tradycyjne danie kuchni niemieckiej, pochodzące z Palatynatu.

Są to świńskie żołądki nadziewane farszem mięsnym z dodatkiem jajek oraz specjalnej kompozycji ziół i przypraw.

Pfälzer Saumagen stanowiły ulubione danie Helmuta Kohla[1].

Juz to widze, jak Niemcy daja sobie to odebrac...
      • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 20:16
        brzmi podobnie do szkockiego haggisa, tyle ze troche bardziej miesne nadzienie .
        Szkoci tez nie pozwola sobie wyrwac tradycyjnej potrawy : -D
        Ale wracajac do art. merdia juz robia propagande , pewnie w celu otaxowania/(opodatkowania?) mieska naszego kochanego .
    • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 21:48
      a74-7 napisał:

> Veganskie jedzenie przemawia do mnie tylko pod postacia kuchni indyjskiej
      , ci
      > ekawe i aromatyczne .
      > Nie zamierzam zamienic swojego przydzialu miesnego na nowoczesne "plant food".

A do mnie przemawia kazde veganskie jedzenie, ale pod jednym warunkiem - musi być smaczne.
      Wolę chodzić nawet kilka dni z pustym żołądkiem niż zjeść coś, co mi nie smakuje, nieciekawie wygląda, albo nie tak pachnie jakbym chciała.
    • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 11.08.21, 09:04
      To gazowanie małp i innych zwierząt przez VW też było wegańskie??
    • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 11.08.21, 09:07
      Kolejny etap to konfiskata kanapki z szynką przy wejściu na teren zakładów.
      twitter.com/magda_jarm/status/1425023951978307588
      • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 11.08.21, 11:34
        rena-ta49 napisała:

> Kolejny etap to konfiskata kanapki z szynką przy wejściu na teren zakładów.
        > twitter.com/magda_jarm/status/1425023951978307588

Na taki przymus, nawet jako weganka, mowie NIE!
      • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 11.08.21, 12:07
        rena-ta49 napisała:

> Kolejny etap to konfiskata kanapki z szynką przy wejściu na teren zakładów.
        > twitter.com/magda_jarm/status/1425023951978307588

big_grinbig_grinbig_grin wajcha poleciala w druga strone od rozsadku do szalenstwa... to, ze w niemieckich szkolach wycofano z jadlospisu wieprzowine ze wzgledu na muzulmanow, to ok - akurat wieprzowina niekoniecznie, ale co powiedza muzulmanom, ktorzy wrecz kochaja swoje kebaby i tym podobne z wolowiny? albo Zydom na ich mieso halal? bialych Europejczykow zmusi sie, ale przybyszow juz niekoniecznie
    • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 13:53
      Temacik powraca .
      Najpierw w zeszlym tygodniu byla wrzutka ,ze jakas krowina zdechla z powodu mad cow choroby .
      Przez weekend pilowali ,ze brak co2 ,ktore jest potrzebne, miedzy innymi , do usmiercania bydla w rzezniach....
      Do tego dorzucili wiadomosc ,ze za dwa tygodnie mieso bedzie nieobecne w supermarketach ....
      Trywializuje te informacje na uzytek forum , ale zapowiada sie kolejny przekret ,znowu beda nami manipulowac .
      Jakos Amazon nie cierpi z powodu braku kierowcow,Uber juz rozwozi chetnie towary z supermarketow do konsumenta ; sklepy arabskie i azjatyckie dobrze zaopatrzone nie narzekaja na braki miesa ( no,ba- pozbaw muzulmana jego podstawowego dania miesnego - a da ci popalic i nie bedzie to haszysz ...)
      Ciekawe, kiedy do Was dojdzie ta fala smile
      Aaaa, i teraz trzeba kupowac ozduPki swiateczne , i ozdabiac choinki juz w pazdzierniku ....przynajmniej takie sugestie kraza w merdiach ...Hmmm. Hindusi tak robia ,tylko co to ma wspolnego z naszymi Swietami ???smile
      Turkow, znaczy sie indykow tez ma nie byc na Swieta ....tez pewnie przez ten co2 big_grinbig_grin
      Bedziemy przygladac sie biernie jak nove idzie, czy tez bedzie jakas akcja ?
      Spoleczenstwo troche rozleniwione po prawie 2 latach lockdownu....ale....
      Dzis beda steki na obiad big_grin
      Wiem , nie mozna najesc sie i wyspac na zapas smile
      Ale bede mogla opowiadac wam i wnukom jak smakowalo mieso big_grinsmile
      • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 15:34
        Nie jestem akurat szczegolnie miesozerna, ale dobry stek medium, jako chateaubriand od czasu do czasu, albo kurczaczka w roznych odmianach bardzo chetnie od czasu do czasu.
        Taka scenka, za kazdym razem kiedy jestem w sklepie, przypominam, ze to prawie wiocha jest, 8 tys. mieszkancow, przy garmazerce(mieso, wedliny, sery) ja kupuje na ogol po 200g jakies dwa gatunki wedliny i biore mala torebke do kasy, za to obok inni kupuja tego na dwie torby wypakowane po brzegi i to jest norma. Niemcy sa miesozerni i ten numer nie przejdzie. Moga ich pozamykac, ale odebrac mieso - nie wyobrazam sobie.
    • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 20:16
      To nie jest tak , ze my tu miesko na okraglo wcinamy 7 razy w tygodniu. Jesli jemy 2 razy to juz sukces big_grinNie te zoladki smile.
      Ja np jem malo ziemniakow, malo pieczywa , jeszcze mniej slodkosci ,chociaz je lubie big_grin.Kluski - - znikoma ilosc pasty, lubie ryz basmati ale tez nie jadam tego zbyt wiele.
      Ryba mnie nudzi na dluzsza mete, nigdy nie zjem calej ,kotek dojada big_grin
      Gotowanie ( tez sporadyczne) bawi , ale jedzenie juz mniej , raczej probowanie big_grin
      Salatki tak , kielbaski, wedliny - swiatecznie , wieprzowinka - kilka razy w roku .Czesciej dobry ale maly fillet mignion, jakis policzek,jagniecina pod roznymi postaciami kaczka i niewielkie ilosci kurczaka , znajac jego "produkcje "
      To tak mniej wiecej moj program zywieniowy, zielsko i owoce przez caly rok jak najbardziej na talerzu.
      Sery tez.
      Wiec nie' stluszczamy' sie zanadto ;D
      Ale jak merdia sugeruja ze nie bedzie miesa ,bo brak co2 do ogluszania zwierzat w rzezniach , to czas zapytac w jakim celu przyjeli te tysiace uchodzcow , ktorzy jedza halal ?
      I tak na marginesie - oni beda jedli mieso , Zydzi tez , bo inny sposob uboju ,prawda ?
      • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 20:50
        A ja się odżywiam dziwnie (tak mówią ci, co mnie znają): nie jem chleba, bułek, ziemniaków, ryżu, produktów odzwierzęcych, makaronów (a jeżeli już to chiński i to bardzo rzadko), miodu, cukru... za to dużo chwastów zdobytych na łąkach, orzechy, algi, tofu, hummus, tempeh, wszelkie warzywa, owoce - chociaż nie tak dużo... no i masło orzechowe smile
        Ha, i nie głoduję big_grin
      • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 22.09.21, 19:53
        Ja Was nie chce martwić ,ale idiotka Spurek chce też zakazać wędkarstwa,wiec może być tak ,że wkrótce i rybki nie zjeciesmilesmile
        www.tvp.info/55854317/sylwia-spurek-proponuje-nowa-piatke-dla-zwierzat
        • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 22.09.21, 20:27
          rena-ta49 napisała:

> Ja Was nie chce martwić ,ale idiotka Spurek chce też zakazać wędkarstwa,wiec mo
          > że być tak ,że wkrótce i rybki nie zjeciesmilesmile
          > www.tvp.info/55854317/sylwia-spurek-proponuje-nowa-piatke-dla-zwierzat

Ja rybek nie jadam, ale jeżeli inni chcą to proszę bardzo. A co do Spurek, to ona jest po prostu niedożywiona i jak mówi Feusette, jeżeli dalej tak będzie, to się kompletnie wy-sushi big_grin
          • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 23.09.21, 11:49
            big_grinbig_grinbig_grin
          • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 23.09.21, 21:50
            Taka bidota.
            • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 23.09.21, 21:57
              Aj tam , weganizm jest zdrowy , miliony Hindusow i innych nacji moga to potwierdzic .
              Ale ta Spurek walnieta ciutke , nikt nie zaprzeczy smile
              • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 24.09.21, 12:38
                a74-7 napisał:

> Aj tam , weganizm jest zdrowy , miliony Hindusow i innych nacji moga to potwie
                > rdzic .
                > Ale ta Spurek walnieta ciutke , nikt nie zaprzeczy smile

Poczynajac od tego, ze ryba to nie zwierze, no ale... czego wymagac od "doktora"? poza tym ta kobieta na tym swoim zywieniu wyglada fatalnie, cera ziemista, policzki zapadniete - ona byc moze kamienie gryzie, przy czym wlasnymi zebami wybiera je z ziemi
                • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 24.09.21, 15:58
                  big_grinbig_grinbig_grin
    • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 27.09.21, 21:54
      Nie tylko mięsko,ta idiotka posuwa się coraz dalej,współpracownicy wytrzymują średnio pół roku:
      www.tysol.pl/a72303-Spurek-zakazuje-wspolpracownikom-jedzenia-jajek-Szokujace-doniesienia
      • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 27.09.21, 22:18
        rena-ta49 napisała:

> Nie tylko mięsko,ta idiotka posuwa się coraz dalej,współpracownicy wytrzymują ś
        > rednio pół roku:
        > www.tysol.pl/a72303-Spurek-zakazuje-wspolpracownikom-jedzenia-jajek-Szokujace-doniesienia

Mówiąc szczerze do tej pory nie widzialam tak głupiej i brzydkiej weganki.... idealny straszak na niegrzeczne dzieci.
        • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 28.09.21, 20:38
          Kiedyś podobno foty takich dziwolągów na cukiernicy przyklejano,by dzieci nie wyjadałysmilesmile
          • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 28.09.21, 20:42
            big_grinbig_grinbig_grin
          • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 28.09.21, 22:00
            rena-ta49 napisała:

> Kiedyś podobno foty takich dziwolągów na cukiernicy przyklejano,by dzieci nie w
            > yjadałysmilesmile

hehehe.... dobre big_grin
            Fakt, że straszydło, dać miotle, a będzie wypisz wymaluj wiedźma z bajki o Jasiu i Małgosi.
            • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 18.10.21, 21:51
              Troszkę w temacie, bo przecież ozory to też mięso

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/243034353_4126727874103295_2997012146808919728_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=KRnvMomLn2oAX_AV1bC&_nc_oc=AQmNNbCJVvCDOSUKD0gSzgBSJvjgWCkSbIvRiqkuADoiDd5qWpFqOyRwJBKyrcrerWs&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=fbd01e30ce760d5575e9deb2da8410d0&oe=6171D809
              • rena-ta49 Re: Miesko nie jest juz trendy... 19.10.21, 21:22
                Już jest sztuczne mięso będzie sztuczny nabiał. To szaleństwo zalewa Europę w ekspresowym tempie. Nikt się nie sprzeciwia.Jeszcze nie zaczełam się wstydzić ,że jem mięso,a Spurek każe wstydzić sie ,że jem nabiał.
                www.salon24.pl/u/magazyn/1173492,sylwia-spurek-kiedys-ludzie-beda-wstydzic-sie-jedzenia-nabialu
                • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.10.21, 21:02
                  rena-ta49 napisała:

> Już jest sztuczne mięso będzie sztuczny nabiał. To szaleństwo zalewa Europę w
                  > ekspresowym tempie. Nikt się nie sprzeciwia.Jeszcze nie zaczełam się wstydzić ,
                  > że jem mięso,a Spurek każe wstydzić sie ,że jem nabiał.
                  > www.salon24.pl/u/magazyn/1173492,sylwia-spurek-kiedys-ludzie-beda-wstydzic-sie-jedzenia-nabialu

Eeetam, jak wiesz, jestem weganką i nawet gdybym to popierała, a nie, to jednak uważam, że do tego nie dojdzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka