Dodaj do ulubionych

Miesko nie jest juz trendy...

10.08.21, 16:55
Nowa orientacja na talerzu? Firmowa stołówka koncernu VW rezygnuje z mięsa
Już wkrótce w głównej stołówce firmowej VW w Wolfsburgu pracownicy będą musieli się obejść bez mięsa. Będzie ona oferować wyłącznie dania wegetariańskie i wegańskie.

Jacek Szpakowski | Niezalezna.PL

W zakładach Volkswagena kiełbaska curry jest stałym daniem na talerzach wielu pracowników tego koncernu samochodowego. Jednak ten klasyk już wkrótce zniknie z menu głównej stołówki mieszczącej się w wieżowcu firmy w Wolfsburgu. Zgodnie z wewnętrznym komunikatem, po wakacjach zakładowych stołówka będzie oferować około 150 przepisów bezmięsnych. I tylko od czasu do czasu w menu znajdą się także dania rybne.

Z listu informacyjnego firmy w tej sprawie wynika, że wielu pracowników zakładów samochodowych domagało się dań wegetariańskich i wegańskich. "Nowa orientacja" służy również kwestii zrównoważonego rozwoju, ponieważ jedzenie mniejszej ilości mięsa w tygodniu pomaga również środowisku. Zakłady VW Service Factory w Hanowerze już z powodzeniem wdrożyły tę koncepcję.

Ale nikt w zakładach VW w Wolfsburgu nie będzie musiał się całkiem obejść bez kiełbaski curry. Ta lubiana przez Niemców przekąska to smażona kiełbasa, pokrojona na kawałki, posypana przyprawą curry i polana sosem pomidorowym bądź ketchupem. Będzie ona nadal serwowana w innej stołówce firmy, po drugiej stronie jezdni.

W 2019 roku tuż przed pandemią w stołówkach VW wydano około 7 mln kiełbasek curry z zakładowej masarni oraz 550 ton ketchupu - podał rzecznik firmy. Na razie jednak wiele zakładowych restauracji jest jeszcze zamkniętych. Przejściem na kuchnię wegetariańską i wegańską, VW stawia na trend, który według Niemieckiego Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji (DEHOGA) istnieje już od kilku lat. „Czasy, kiedy kuchnia wegetariańska była przez niektórych traktowana po macoszemu, wreszcie się skończyły” − powiedział rzecznik stowarzyszenia.

Kielbasek curry nie lubie ,tak jak i innych wurstow, kielbas i podobnych wynalazkow masarskich .Jem takie wyroby swiatecznie ....
Veganskie jedzenie przemawia do mnie tylko pod postacia kuchni indyjskiej , ciekawe i aromatyczne .
Nie zamierzam zamienic swojego przydzialu miesnego na nowoczesne "plant food".

Dziwi mnie ,ze Niemcy, potencjalni pozeracze kielbasy i golonki poddaja sie takiej propagandzie.
A przeciez wiadomo, ze Hamericzka prowadzi w konsumpcji miesa , tudziez Israel jest zdaje sie na czwartym miejscu per capita w rankingu pozerania miecha .
Jak oni sobie poradza na tej zielonej diecie ?
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 19:06
      Pfälzer Saumagen - tutejsza specjalnosc... na sam dzwiek mnie zniecheca... z wiki: Pfälzer Saumagen – tradycyjne danie kuchni niemieckiej, pochodzące z Palatynatu.

Są to świńskie żołądki nadziewane farszem mięsnym z dodatkiem jajek oraz specjalnej kompozycji ziół i przypraw.

Pfälzer Saumagen stanowiły ulubione danie Helmuta Kohla[1].

Juz to widze, jak Niemcy daja sobie to odebrac...
      • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 20:16
        brzmi podobnie do szkockiego haggisa, tyle ze troche bardziej miesne nadzienie .
        Szkoci tez nie pozwola sobie wyrwac tradycyjnej potrawy : -D
        Ale wracajac do art. merdia juz robia propagande , pewnie w celu otaxowania/(opodatkowania?) mieska naszego kochanego .
    • al-szamanka Re: Miesko nie jest juz trendy... 10.08.21, 21:48
      a74-7 napisał:

> Veganskie jedzenie przemawia do mnie tylko pod postacia kuchni indyjskiej
      , ci
      > ekawe i aromatyczne .
      > Nie zamierzam zamienic swojego przydzialu miesnego na nowoczesne "plant food".

A do mnie przemawia kazde veganskie jedzenie, ale pod jednym warunkiem - musi być smaczne.
      Wolę chodzić nawet kilka dni z pustym żołądkiem niż zjeść coś, co mi nie smakuje, nieciekawie wygląda, albo nie tak pachnie jakbym chciała.
      • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 11.08.21, 12:07
        rena-ta49 napisała:

> Kolejny etap to konfiskata kanapki z szynką przy wejściu na teren zakładów.
        > twitter.com/magda_jarm/status/1425023951978307588

big_grinbig_grinbig_grin wajcha poleciala w druga strone od rozsadku do szalenstwa... to, ze w niemieckich szkolach wycofano z jadlospisu wieprzowine ze wzgledu na muzulmanow, to ok - akurat wieprzowina niekoniecznie, ale co powiedza muzulmanom, ktorzy wrecz kochaja swoje kebaby i tym podobne z wolowiny? albo Zydom na ich mieso halal? bialych Europejczykow zmusi sie, ale przybyszow juz niekoniecznie
    • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 13:53
      Temacik powraca .
      Najpierw w zeszlym tygodniu byla wrzutka ,ze jakas krowina zdechla z powodu mad cow choroby .
      Przez weekend pilowali ,ze brak co2 ,ktore jest potrzebne, miedzy innymi , do usmiercania bydla w rzezniach....
      Do tego dorzucili wiadomosc ,ze za dwa tygodnie mieso bedzie nieobecne w supermarketach ....
      Trywializuje te informacje na uzytek forum , ale zapowiada sie kolejny przekret ,znowu beda nami manipulowac .
      Jakos Amazon nie cierpi z powodu braku kierowcow,Uber juz rozwozi chetnie towary z supermarketow do konsumenta ; sklepy arabskie i azjatyckie dobrze zaopatrzone nie narzekaja na braki miesa ( no,ba- pozbaw muzulmana jego podstawowego dania miesnego - a da ci popalic i nie bedzie to haszysz ...)
      Ciekawe, kiedy do Was dojdzie ta fala smile
      Aaaa, i teraz trzeba kupowac ozduPki swiateczne , i ozdabiac choinki juz w pazdzierniku ....przynajmniej takie sugestie kraza w merdiach ...Hmmm. Hindusi tak robia ,tylko co to ma wspolnego z naszymi Swietami ???smile
      Turkow, znaczy sie indykow tez ma nie byc na Swieta ....tez pewnie przez ten co2 big_grinbig_grin
      Bedziemy przygladac sie biernie jak nove idzie, czy tez bedzie jakas akcja ?
      Spoleczenstwo troche rozleniwione po prawie 2 latach lockdownu....ale....
      Dzis beda steki na obiad big_grin
      Wiem , nie mozna najesc sie i wyspac na zapas smile
      Ale bede mogla opowiadac wam i wnukom jak smakowalo mieso big_grinsmile
      • m.maska Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 15:34
        Nie jestem akurat szczegolnie miesozerna, ale dobry stek medium, jako chateaubriand od czasu do czasu, albo kurczaczka w roznych odmianach bardzo chetnie od czasu do czasu.
        Taka scenka, za kazdym razem kiedy jestem w sklepie, przypominam, ze to prawie wiocha jest, 8 tys. mieszkancow, przy garmazerce(mieso, wedliny, sery) ja kupuje na ogol po 200g jakies dwa gatunki wedliny i biore mala torebke do kasy, za to obok inni kupuja tego na dwie torby wypakowane po brzegi i to jest norma. Niemcy sa miesozerni i ten numer nie przejdzie. Moga ich pozamykac, ale odebrac mieso - nie wyobrazam sobie.
    • a74-7 Re: Miesko nie jest juz trendy... 20.09.21, 20:16
      To nie jest tak , ze my tu miesko na okraglo wcinamy 7 razy w tygodniu. Jesli jemy 2 razy to juz sukces big_grinNie te zoladki smile.
      Ja np jem malo ziemniakow, malo pieczywa , jeszcze mniej slodkosci ,chociaz je lubie big_grin.Kluski - - znikoma ilosc pasty, lubie ryz basmati ale tez nie jadam tego zbyt wiele.
      Ryba mnie nudzi na dluzsza mete, nigdy nie zjem calej ,kotek dojada big_grin
      Gotowanie ( tez sporadyczne) bawi , ale jedzenie juz mniej , raczej probowanie big_grin
      Salatki tak , kielbaski, wedliny - swiatecznie , wieprzowinka - kilka razy w roku .Czesciej dobry ale maly fillet mignion, jakis policzek,jagniecina pod roznymi postaciami kaczka i niewielkie ilosci kurczaka , znajac jego "produkcje "
      To tak mniej wiecej moj program zywieniowy, zielsko i owoce przez caly rok jak najbardziej na talerzu.
      Sery tez.
      Wiec nie' stluszczamy' sie zanadto ;D
      Ale jak merdia sugeruja ze nie bedzie miesa ,bo brak co2 do ogluszania zwierzat w rzezniach , to czas zapytac w jakim celu przyjeli te tysiace uchodzcow , ktorzy jedza halal ?
      I tak na marginesie - oni beda jedli mieso , Zydzi tez , bo inny sposob uboju ,prawda ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka