Dodaj do ulubionych

A ja z podrozy

12.08.21, 17:45
big_grin
Obserwuj wątek
    • m.maska Re: A ja z podrozy 15.08.21, 11:27
      Drezno bylo przystankiem w drodze do Wroclawia. Nalezalo w koncu skorzystac z tego, ze jest sie blisko i zwiedzic Florencję nad Łabą. Wczoraj wieczorem zjechalysmy do Wrocka.
    • m.maska W drodze powrotnej... 01.09.21, 22:41
      Cuda dzisiaj ogladalam... kosztowne cacka...

Oto po prostu kieliszek na jajko, niebywala okazja, przeceniony z 649€ na zaledwie 519...

https://abload.de/img/dsc_0536-001z6k5d.jpg

albo owoce do wyboru za jedyne 75 000€

https://abload.de/img/dsc_0527-001w3jn4.jpg
      • al-szamanka Re: W drodze powrotnej... 02.09.21, 08:14
        m.maska napisała:

> Cuda dzisiaj ogladalam... kosztowne cacka...
        >
        > Oto po prostu kieliszek na jajko, niebywala okazja, przeceniony z 649€ na zaled
        > wie 519...
        >
        > https://abload.de/img/dsc_0536-001z6k5d.jpg
        >
        O kurcze, ale taniocha! Nie moglas kupic dla mnie tak z 10 sztuk?!
    • a74-7 Re: A ja z podrozy 02.09.21, 11:07
      Pieknosci smile
      To drzewko owocowe (topiary porcelaine fruit tree) nosi znak Misni, tylko dlaczego ma "przeceniona" cene ? Zdjecie z aukcji antykow, czy z muzeum ?(Kiedys regularnie chodzilam na takie aukcje w L)
      Jedno takie drzewko jest w Petersburgu w Hermitarzu, pamietam ,bo maja tam tez piekna waze-urne malahitowa, identyczna znajduje sie w Windsor Castle.
      Mam na wsi takie dziedziczne,bardziej wspolczesne, malutkie drzewko owocowe, stoi przy kominku ,kiedys nawet figurowalo na zdjeciu.
      Piekna wycieczka masko.
      • m.maska Re: A ja z podrozy 03.09.21, 12:09
        a74-7 napisał:

> Pieknosci smile
        > To drzewko owocowe (topiary porcelaine fruit tree) nosi znak Misni, tylko dlac
        > zego ma "przeceniona" cene ? Zdjecie z aukcji antykow, czy z muzeum ?(Kiedys r
        > egularnie chodzilam na takie aukcje w L)
        > Jedno takie drzewko jest w Petersburgu w Hermitarzu, pamietam ,bo maja tam tez
        > piekna waze-urne malahitowa, identyczna znajduje sie w Windsor Castle.
        > Mam na wsi takie dziedziczne,bardziej wspolczesne, malutkie drzewko owocowe, s
        > toi przy kominku ,kiedys nawet figurowalo na zdjeciu.
        > Piekna wycieczka masko.

Trafiasz bezblednie wink a oto "Porcelanowa" Miśnia...

https://abload.de/img/dsc_0950dok13.jpg
      • m.maska Re: A ja z podrozy 03.09.21, 12:33
        a74-7 napisał:

> Pieknosci smile
        > To drzewko owocowe (topiary porcelaine fruit tree) nosi znak Misni, tylko dlac
        > zego ma "przeceniona" cene ? Zdjecie z aukcji antykow, czy z muzeum ?(Kiedys r
        > egularnie chodzilam na takie aukcje w L)
        > Jedno takie drzewko jest w Petersburgu w Hermitarzu, pamietam ,bo maja tam tez
        > piekna waze-urne malahitowa, identyczna znajduje sie w Windsor Castle.
        > Mam na wsi takie dziedziczne,bardziej wspolczesne, malutkie drzewko owocowe, s
        > toi przy kominku ,kiedys nawet figurowalo na zdjeciu.
        > Piekna wycieczka masko.

Jaka tam aukcja, to oficjalna cena na sprzedaz. Przy muzeum Porecalnowej Manufaktury znajduje sie sklep, mozna wejsc zrobic zakupy i wyniesc takie drobiazgi po prostu, oczywiscie jesli ma sie na koncie czy tez w portmonetce niezbedna ilosc "drobnych".
        I zebym nie wiem jak majstrowala przy tym zdjeciu, to nie jestem w stanie oddac swietlistosci tej wazy - swiatlo padajace na nia sprawia, ze kazdy z tych zatopionych w niej wkleslych elementow zalamuje swiatlo i cala lsni jak brylant.

https://abload.de/img/dsc_0520-001vxjfn.jpg
      • al-szamanka Re: A ja z podrozy 08.09.21, 20:02
        A ja po podróży, 900km w 10 godzin. Ciężko było - 3 wypadki, no i te ciągłe korki, tirów co niemiara...
        Jakoś wytrwałam, ale powoli przestaje mnie to bawić. Do tego musiałam wrócić 4 dni wcześniej...
        • al-szamanka Re: A ja z podrozy 09.09.21, 21:19
          al-szamanka napisała:

> A ja po podróży, 900km w 10 godzin. Ciężko było - 3 wypadki, no i te ciągłe kor
          > ki, tirów co niemiara...
          > Jakoś wytrwałam, ale powoli przestaje mnie to bawić. Do tego musiałam wrócić 4
          > dni wcześniej...
          >

4 dni wcześniej... bo dzisiaj drugi pogrzeb w ciągu ostatniego tygodnia.
          I stwierdziłam, jak wielki ciemnogród w Austrii panuje. Wszyscy w kościele, co do jednego, przystąpili do Komunii... ja też.
          • a74-7 Re: A ja z podrozy 09.09.21, 21:58
            Strasze to ...
            Ogladalam dzis jakis sport na wyrywki i jak widze tych czarnoskorych pilkarzy czy lekkoatletow zegnajacych sie , to sobie mysle ,ze jednak takich uchodzcowopozycja by nie przyjela do Polski.
          • m.maska Re: A ja z podrozy 10.09.21, 11:30
            a74-7 napisał:

> Kiedy ta poprawnosc polityczna pojdzie sie bujac ???

Przypuszczam, ze dopiero wtedy kiedy rozbujaja Europe do tego stopnia, ze Niemcom uda sie w koncu spelnic marzenia Hitlera i skolonizowac cala Europe pod rzadami Berlina i wtedy dopiero zaczna wprowadzac swoje porzadki. Zaczna od przywrocenia § 175.

www.wikiwand.com/pl/Paragraf_175
            • al-szamanka Re: A ja z podrozy 10.09.21, 21:48
              m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
              >
              > > Kiedy ta poprawnosc polityczna pojdzie sie bujac ???
              >
              > Przypuszczam, ze dopiero wtedy kiedy rozbujaja Europe do tego stopnia, ze Niemc
              > om uda sie w koncu spelnic marzenia Hitlera i skolonizowac cala Europe pod rzad
              > ami Berlina i wtedy dopiero zaczna wprowadzac swoje porzadki. Zaczna od przywro
              > cenia § 175.

>
              > www.wikiwand.com/pl/Paragraf_175

Niemcy są bardzo znani z zaprowadzania "porządków"
              A ostatni skazany z paragrafu 175 wyszedł z wiezienia zupełnie niedawno...postępowi!... nie to co w polskim ciemnogrodzie, gdzie za homoseksualizm nikt nigdy nie siedział.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka