Dodaj do ulubionych

Zabójcze poczucie wyższości

• m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 01.10.21, 21:31
          al-szamanka napisała:

> Idealne posumowanie elitarnych polskich sfer. A ten adwokat to na pewno zwolenn
          > ik PO... bo oni wszyscy tacy są... bylejacy, dyzmowaci, bez krztyny honoru i pr
          > awdziwie ludzkich odruchów.
          >

dyplomy i "piniendze" - a horyzonty ciasniutkie, naogladalysmy sie tego na forach dosyc, sadza sie ci "chcialbym byc inteligentem" bo za mlodu chadzalem za stodole ale teraz to jestem ktos i mam mercedesa czy inne "cudo"...
          • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 01.10.21, 21:40
            m.maska napisała:

> al-szamanka napisała:
            >
            > > Idealne posumowanie elitarnych polskich sfer. A ten adwokat to na pewno z
            > wolenn
            > > ik PO... bo oni wszyscy tacy są... bylejacy, dyzmowaci, bez krztyny honor
            > u i pr
            > > awdziwie ludzkich odruchów.
            > >
            >
            > dyplomy i "piniendze" - a horyzonty ciasniutkie, naogladalysmy sie tego na fora
            > ch dosyc,
            sadza sie ci "chcialbym byc inteligentem" bo za mlodu chadzalem za st
            > odole ale teraz to jestem ktos i mam mercedesa czy inne "cudo"...

A jak jeszcze ten i ów studia zrobił (nic to, że po znajomości, i a żeby nie wylecieć to donosiło toto na kolegów), to już w ogóle wtedy panisko.
            • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 00:45
              al-szamanka napisała:

> m.maska napisała:
              >
              > > al-szamanka napisała:
              > >
              > > > Idealne posumowanie elitarnych polskich sfer. A ten adwokat to na p
              > ewno z
              > > wolenn
              > > > ik PO... bo oni wszyscy tacy są... bylejacy, dyzmowaci, bez krztyny
              > honor
              > > u i pr
              > > > awdziwie ludzkich odruchów.
              > > >
              > >
              > > dyplomy i "piniendze" - a horyzonty ciasniutkie, naogladalysmy sie teg
              > o na fora
              > > ch dosyc,
              sadza sie ci "chcialbym byc inteligentem" bo za mlodu chadz
              > alem za st
              > > odole ale teraz to jestem ktos i mam mercedesa czy inne "cudo"...
              >
              > A jak jeszcze ten i ów studia zrobił (nic to, że po znajomości, i a żeby nie wy
              > lecieć to donosiło toto na kolegów), to już w ogóle wtedy panisko.
              >

...i dlatego tak wielbia komune, bo gdyby nie ta komuna toby jeden z drugim do dzisiaj kozy pasał.
      • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 13:25
        a74-7 napisał:

> "warstwa pseudointeligencji ktora czuje sie elita "
        > Jak zwykle w punkt!!!!!!!
        > Teraz jestem pewna ,ze Ziemkiewicz czyta podwyrko big_grinbig_grinbig_grin.

oj tam, nie potrzebuje, oni tam tylko podczepiaja sie pod tych, ktorzy jednak mimo wszystko maja jakies nazwiska, bo bardzo pragna zaliczac sie do tej "elyty"
        • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 19:59
          m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > Swojego czasu bylego ks.Miedlara tez nie wpuscili, doskonaly przyklad jak
          > ie 'su
          > > zby'u nas dzialaja .
          >
          > To sie prosze Pani nazywa dzisiaj "wolnosc slowa", wolnosc wyznania, sumienia i
          > ogolnie demokracja.
          >
          >

UK jak w Turcji... tam tez aresztuja dziennikarzy, tyle, ze sa bardziej cywilizowani, aresztuja swoich.
          Mogli go nie wpuscic, mogli go cofnac i kazac wracac, ale aresztowac i odbierac leki?
          • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 20:44
            Tyle, ze... nie wpuscic a zatrzymac to troche rozne rzeczy...

Wielka Brytania nie wpuści Ziemkiewicza? „To człowiek, który celowo antagonizuje społeczności mniejszościowe”
            Data publikacji: 14.02.2018, 21:46

Ciemne chmury zbierają się nad popularnym na prawicy publicystą. Brytyjska parlamentarzystka uważa, że nie powinien on być wpuszczony na teren Zjednoczonego Królestwa. Sam Rafał Ziemkiewicz zapowiada retorsje. „Zamierzam pozwać tę panią Huq i zmusić do przeprosin” - napisał na Twitterze.
            W najbliższy piątek i sobotę Rafał Ziemkiewicz ma wziąć udział w spotkaniach autorskich w Bristolu i Cambridge na zaproszenie organizacji Polska Niepodległa. W grafiku do niedawna widniało też niedzielne przemówienie w Ealing pod Londynem, ale gdy rozeszło się, że ma wziąć w nim udział polski prawicowy dziennikarz, zainterweniowała parlamentarzystka ze stolicy Rupa Huq. Zgłosiła wydarzenie do Home Office (departament ds. imigrantów), w efekcie czego wykład pod stolicą odwołano. Ponadto polityk Partii Pracy zażądała od departamentu, by w ogóle wydał zakaz wjazdu Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii.
          • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 20:47
            al-szamanka napisała:

> Nieprawdopodobne! Myślałam, że takie rzeczy to w Afganistanie, Iraku, lub Irani
            > e, a tu niby w cywilizowanym kraju. Ludzie powariowali, czy co?
            > Orwell był jednak prorokiem.
            >

i jak wiedzial, ze to wlasnie bedzie Londyn...
            • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 20:57
              m.maska napisała:

> al-szamanka napisała:
              >
              > > Nieprawdopodobne! Myślałam, że takie rzeczy to w Afganistanie, Iraku, lub
              > Irani
              > > e, a tu niby w cywilizowanym kraju. Ludzie powariowali, czy co?
              > > Orwell był jednak prorokiem.
              > >
              >
              > i jak wiedzial, ze to wlasnie bedzie Londyn...

Tak jakby podróżował wehikułem czasu.
            • a74-7 Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 20:59
              aj tam, historia z pania rupa huq juz stara, ona na zawolanie lewakow skoczyla by ....wiadomo.
              teraz:
              Tomasz Sakiewicz
              @TomaszSakiewicz
              Przed chwilą Rafal Ziemkiewicz został wypuszczony ale musi wracać do Polski. Wygląda na to, że jest to efekt donosu lewackich organizacji.
              Rupie tez polscy lewacy donosili
              • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 02.10.21, 21:28
                a74-7 napisał:

> aj tam, historia z pania rupa huq juz stara, ona na zawolanie lewakow skoczyla
                > by ....wiadomo.
                > teraz:
                > Tomasz Sakiewicz
                > @TomaszSakiewicz
                > Przed chwilą Rafal Ziemkiewicz został wypuszczony ale musi wracać do Polski. Wy
                > gląda na to, że jest to efekt donosu lewackich organizacji.

> Rupie tez polscy lewacy donosili

Taaa, polskich lewaków, bo wątpię, że ktoś w Anglii obserwuje co Ziemkiewicz robi i gdzie jedzie.
          • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 03.10.21, 20:23
            - Ale swoją drogą, że „wielka” kiedyś Brytania boi się dwóch dni prywatnego pobytu jednego pisarza (nawet bestsellerowego) tak jak PRL bal się każdej maszyny do pisania - to znaczące – pisze na Twitterze już po zwolnieniu przez brytyjskie służby polski dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz.
          • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 03.10.21, 20:25
            m.maska napisała:

> "rodzima kanalia" nawet nie wie, ze nabija Ziemkiewiczowi reklame
            , no ale czego
            > mozna sie spodziewac po kanalii? wiadomo, ze kanalia jest po prostu glupia.
            >

Jeszcze trochę takich akcji i będzie to bardzo znane nazwisko na świecie.
        • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 03.10.21, 21:37
          m.maska napisała:

> A teraz z ust samego zainteresowanego... o co tu chodzi... no i te polskie kana
          > lie - znamy, znamy, te donosy pisane nawet na portalach pisarskich,
          ale kanalia
          > wszedzie daje o sobie znac i kanalii wydaje sie, ze stala sie przez to kims, a
          > niestety, pozostaje wylacznie kanalia.

O tak, okrężnymi drogami dostaje się wiadomości o takich kanaliach, wiadomości pełne bezgranicznej pogardy i obrzydzenia... bo normalni ludzie zawsze będą mieli o kanalii jak najgorsze zdanie i będą ją trzymać na odległość kija.
    • a74-7 Re: Zabójcze poczucie wyższości 03.10.21, 20:36
      twitter.com/RupaHuq/status/1444388251775737863?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1444388251775737863%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fswiat%2F568583-walczyla-z-raz-w-2018-roku-huq-nie-kryje-teraz-satysfakcji
      pani rupa byla ponoc 2 tygodnie temu w Warszawce ..., ciekawe w jakim celu i kto zapraszal smile
    • a74-7 Re: Zabójcze poczucie wyższości 04.10.21, 14:48

Rafał A. Ziemkiewicz@R_A_Ziemkiewicz

"Na ból de różnych kanalii skąd mnie na to stać odpowiadam: między innymi dzięki wam, frajerzy. Wasz hejt nabija mi zasięgi a one się przekładają na kasę 🤣🤣🤣"
      • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 04.10.21, 16:55
        a74-7 napisał:

>
        > Rafał A. Ziemkiewicz@R_A_Ziemkiewicz
        >
        > "Na ból de różnych kanalii skąd mnie na to stać odpowiadam: między innymi dzięk
        > i wam, frajerzy. Wasz hejt nabija mi zasięgi a one się przekładają na kasę 🤣🤣
        > 🤣"

A teraz lewactwo od soboty w stanie nieustannego orgazmu... ciekawe na jak dlugo starczy im tego paliwa, bo to biedni ludzie sa.
        Nie wiem czy w UK tak sie podniecali po tym jak u.upiono Rowling, czy w USA kiedy podobnie postapiono z Navratilova - rewolucja pozera wlasne dzieci. Taka Rupa czy tez Rypa nie ma pojecia kim jest Ziemkiewicz poza tym co uslyszala od rodzimej kanalii - slusznie tak nazwanej, bo w koncu rodzima kanalia potrafi donosic na znajomych rodakow. Dlatego wlasnie poza jednym jedynym wyjatkiem nie utrzymuje w Niemczech kontaktu z ZADNYMI Polakami, mimo, ze moja pozycja tutaj jest niezachwiana, to kto wie do czego sa zdolni. AL dowiedziala sie jak wscieklica "bezinteresownie" pisal na nia donosy do obcych ludzi, albo inny "magister" pisal na nia donosy do jej pracy - mamy to czarno na bialym.
        • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 04.10.21, 19:26
          Czy wy widzicie parodie tej calej sytuacji? ta cala lewizna, ktora wyje, zeby wpuszczac napierajacych nielegalnie na granice polska z Bialorusi wszystkich jak leci, "sprawdzi sie potem kim sa", czy to terrorysci, zboczency, przestepcy, niewazne - wpuszczac i to juz i to kazda ilosc i ta sama lewizna, uwaza, ze a jakze to jak najbardziej w porzadku ze czlowiek, ktory legalnie, przez oficjalne przejscie graniczne chce wjechac prywatnie na 2 dni na teren UK zostal deportowany - tego nie wymysliby zaden autor science fiction. I ta debilna lewizna, ktora juz trzeci dzien tkwi w orgazmie, za chwile znowu bedzie wyla, zeby wpuszczac wszystkich. To co uwazaja, ze Polska nie ma prawa decydowac kogo chce miec na swoim terytorium? Ale debile beda nadal tkwic w swojej euforii nie przyjmujac do wiadomosci, ze chca wpuscic na teren wlasnego kraju potencjalnych zamachowcow.
        • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 04.10.21, 20:29
          m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > >
          > > Rafał A. Ziemkiewicz@R_A_Ziemkiewicz
          > >
          > > "Na ból de różnych kanalii skąd mnie na to stać odpowiadam: między innymi
          > dzięk
          > > i wam, frajerzy. Wasz hejt nabija mi zasięgi a one się przekładają na kas
          > ę 🤣🤣
          > > 🤣"
          >
          > A teraz lewactwo od soboty w stanie nieustannego orgazmu... ciekawe na jak dlug
          > o starczy im tego paliwa, bo to biedni ludzie sa.
          > Nie wiem czy w UK tak sie podniecali po tym jak u.upiono Rowling, czy w USA kie
          > dy podobnie postapiono z Navratilova - rewolucja pozera wlasne dzieci. Taka Rup
          > a czy tez Rypa nie ma pojecia kim jest Ziemkiewicz poza tym co uslyszala od rod
          > zimej kanalii - slusznie tak nazwanej, bo w koncu rodzima kanalia potrafi donos
          > ic na znajomych rodakow. Dlatego wlasnie poza jednym jedynym wyjatkiem nie utrz
          > ymuje w Niemczech kontaktu z ZADNYMI Polakami, mimo, ze moja pozycja tutaj jest
          > niezachwiana, to kto wie do czego sa zdolni. AL dowiedziala sie jak wscieklica
          > "bezinteresownie" pisal na nia donosy do obcych ludzi, albo inny "magister" pi
          > sal na nia donosy do jej pracy - mamy to czarno na bialym.

Najśmieszniejsze, że ci obcy ludzie do których na mnie donosił napisali do mnie pytając, co to za psychol i radzili, abym od debila trzymała się jak najdalej, co też czynię big_grin
            • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 00:50
              rena-ta49 napisała:

> Jastrzębowski bardzo trafnie to podsumował,warto przeczytać:
              > www.salon24.pl/u/jastrzebowski/1170252,ziemkiewicz-nienawidze-ciebie-i-polskosci

Doskonale podsumowanie... a "Chama niezbuntowanego" czytalam i mam, stoi na polce i chyba przeczytam po raz drugi.
              • rena-ta49 Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 08:26
                m.maska napisała:

> rena-ta49 napisała:
                >
                > > Jastrzębowski bardzo trafnie to podsumował,warto przeczytać:
                > > www.salon24.pl/u/jastrzebowski/1170252,ziemkiewicz-nienawidze-ciebie-i-polskosci
                >
                > Doskonale podsumowanie... a "Chama niezbuntowanego" czytalam i mam, stoi na pol
                > ce i chyba przeczytam po raz drugi.
                >
                >

A lewactwo robi Ziemkiewiczowi zasięgismilesmile
                www.wirtualnemedia.pl/artykul/cham-niezbuntowany-rafala-ziemkiewicza-najczesciej-kupowana-ksiazka-w-polsce
                • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 12:19
                  rena-ta49 napisała:

> m.maska napisała:
                  >
                  > > rena-ta49 napisała:
                  > >
                  > > > Jastrzębowski bardzo trafnie to podsumował,warto przeczytać:
                  > > > www.salon24.pl/u/jastrzebowski/1170252,ziemkiewicz-nienawidze-ciebie-i-polskosci
                  > >
                  > > Doskonale podsumowanie... a "Chama niezbuntowanego" czytalam i mam, stoi
                  > na pol
                  > > ce i chyba przeczytam po raz drugi.
                  > >
                  > >
                  >
                  > A lewactwo robi Ziemkiewiczowi zasięgismilesmile
                  > www.wirtualnemedia.pl/artykul/cham-niezbuntowany-rafala-ziemkiewicza-najczesciej-kupowana-ksiazka-w-polsce

Jak sie zrobi jeszcze troche szumu na Wyspach, to kto wie czy Ziemkiewicz nie zostanie przetlumaczony na angielski big_grin
                  • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 15:18
                    m.maska napisała:

> Jak sie zrobi jeszcze troche szumu na Wyspach, to kto wie czy Ziemkiewicz nie z
                    > ostanie przetlumaczony na angielski big_grin

Ha, moze byc, bo w koncu jak sie okazuje nie wpuszczani sa tylko ci z gornej polki... i rodzi sie pytanie - kto to jest ten Ziemkiewicz? Zapewne niesmowicie wazny, a jak wazny, to moze miec cos bardzo ciekawego do powiedzenia, dlatego dobrze takiego przeczytac po angielsku, a potem na celebryckich salonach blyszczec jego wypowiedziami.
                  • a74-7 Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 16:24
                    rupcia nie czytala zadnej ksiazki napisanej przez Ziemkiewicza ,polega na polskich informantach .
                    Ziemkiewicz nie nawoluje do ludobojstwa, nie jest poszukiwany przez interpol nie ma powodow do aresztowania ,a tymbardziej do wydalenia go z kraju ,z powodu jego pogladow. Rupci sie cus po...lilo.Sama miala niedawno problemy z zarzutami o antysemityzm ,hehe
                    Ledwie wybrnela z sytuacji , a moze musi teraz sie wykazac ....ot tak gdybam sobie....
              • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 05.10.21, 10:02
                m.maska napisała:

> rena-ta49 napisała:
                >
                > > Jastrzębowski bardzo trafnie to podsumował,warto przeczytać:
                > > www.salon24.pl/u/jastrzebowski/1170252,ziemkiewicz-nienawidze-ciebie-i-polskosci
                >
                > Doskonale podsumowanie... a "Chama niezbuntowanego" czytalam i mam, stoi na pol
                > ce i chyba przeczytam po raz drugi.

Piekny cytat, tak wlasnie jest...

Rymkiewicz... mówił o polskości pięknie. „Nie ma we mnie ani kropli polskiej krwi, jestem trochę Niemcem, trochę Litwinem, trochę Francuzem, trochę Tatarem, może też Rosjaninem, ale tego nie wiem na pewno. Trochę jestem luterański, trochę kalwiński, trochę prawosławny, ale i owszem, także katolicki, i, co wynika z mojej tatarskości, trochę mahometański. Polskość nie jest ani biologiczna, ani genetyczna, nie bierze się z krwi, ani z pochodzenia. Polskość to straszna siła duchowa i nie my ją wybieramy, tylko ona nas wybiera”.
      • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 04.10.21, 20:04
        a74-7 napisał:

>
        > Rafał A. Ziemkiewicz@R_A_Ziemkiewicz
        >
        > "Na ból de różnych kanalii skąd mnie na to stać odpowiadam: między innymi dzięk
        > i wam, frajerzy. Wasz hejt nabija mi zasięgi a one się przekładają na kasę 🤣🤣
        > 🤣"

Tym bardziej będą zionąć nienawiścią, dla kanalii najważniejsza jest kasa, a on ją ma, więc zawiść będzie rosła kazdego dnia do kwadratu.
    • m.maska Zatrzymanie Ziemkiewicza 06.10.21, 12:45
      krótko zwięźle i na temat... i to samo dzieje sie w tej pieprzonej unii - takie czasy przyszly, ze kazdy kto ma jakies tam nazwisko moze donosic i u lewactwa znajdzie posluch - Orwell to przewidzial:

Wojciech Cejrowski:

Za co aresztowali i wydalili Ziemkiewicza?
      Nie dlatego, że popełnił jakieś przestępstwo.
      Nie dlatego, że myśleli, że popełni.
      Nie dlatego, że coś powiedział.
      Nie dlatego, że myśleli, że coś powie.
      Nawet nie za to, co on myśli.
      Zatrzymali i wydalili go za to, co ktoś powiedział, że on myśli.
      Kraj Hyde Park'u zatrzymał i wydalił z kraju ojca, który przyjechał na inaugurację roku akademickiego córki - za to, co ktoś powiedział, że ten ojciec myśli.
      • al-szamanka Re: Zatrzymanie Ziemkiewicza 06.10.21, 13:07
        m.maska napisała:

> krótko zwięźle i na temat... i to samo dzieje sie w tej pieprzonej unii - takie
        > czasy przyszly, ze kazdy kto ma jakies tam nazwisko moze donosic i u lewactwa
        > znajdzie posluch - Orwell to przewidzial:
        >
        > Wojciech Cejrowski:
        >
        > Za co aresztowali i wydalili Ziemkiewicza?
        > Nie dlatego, że popełnił jakieś przestępstwo.
        > Nie dlatego, że myśleli, że popełni.
        > Nie dlatego, że coś powiedział.
        > Nie dlatego, że myśleli, że coś powie.
        > Nawet nie za to, co on myśli.
        > Zatrzymali i wydalili go za to, co ktoś powiedział, że on myśli.
        > Kraj Hyde Park'u zatrzymał i wydalił z kraju ojca, który przyjechał na inaugura
        > cję roku akademickiego córki - za to, co ktoś powiedział, że ten ojciec myśli.

... i to jest ta KATASTROFA niebotycznej glupoty, hipokryzji, emocjonalnej płaskości... a doprowadzi to do upadku ludzkosci. Darwin kiedys powiedzial, ze czlowiek to malpa, ktorej odpadl ogon, teraz okazuje sie, ze ten ogon odrasta - u otepialego lewactwa.
      • al-szamanka Re: Zatrzymanie Ziemkiewicza 07.10.21, 21:32
        m.maska napisała:

> Wojciech Cejrowski:
        >
        > Za co aresztowali i wydalili Ziemkiewicza?

> Zatrzymali i wydalili go za to, co ktoś powiedział, że on myśli.

A lewactwo z tego powodu cięgle radośnie wyje.
        Gdyby jakiś kraj zrzucił na Warszawę bombę atomową, to machnęliby ręką na setki tysięcy zabitych jeżeli przy okazji zginałby Kaczyński i zapewne taki dzień zechcieliby ogłosić świętem narodowym.
    • a74-7 Re: Zabójcze poczucie wyższości 08.10.21, 10:46
      Dlaczego Ziemkiewicz musiał trafić do aresztu, a Monty Python byłby dziś ścigany?

W stanie Oregon wymaganie, a nawet tylko pokazywanie poprawnych rozwiązań zadań matematycznych ma umacniać kulturę dominacji białych.

Urzędnicy na londyńskim lotnisku Heathrow musieli zatrzymać Rafała Ziemkiewicza. I wcale nie dlatego, żeby dać żer różnym intelektualnym i moralnym miernotom w Polsce, które sobie zawistnie Ziemkiewicza poobrażały i dowartościowały własne małe rozumki i mikroskopijne osiągnięcia. To też ważne, ale wtórne. Nikt, a tym bardziej ktoś z Polski, nie może bezkarnie dowodzić, że Zachód, a Wielka Brytania jest wciąż jego ważną częścią, jest coraz bardziej wypłukiwany z tego, co wartościowe. A właściwie już został wypłukany. Za mówienie prawdy o tym trzeba ponieść surową karę.

Wedle stanu na 7 października 2021 r. walkę z dyskryminacją, nierównością, cenzurą, a przede wszystkim z faszyzmem zdecydowanie wygrywają dyskryminacja, nierówność, cenzura i faszyzm. A to dzięki bojowni(cz)kom mającym walkę z tymi zjawiskami na sztandarach. W Stanach Zjednoczonych, w Unii Europejskiej czy w Wielkiej Brytanii. To wszystko, co jest zwalczane, wraca w wersji farsowo-groteskowej (wedle zasady Hegla-Marksa z „18 brumaire’a Ludwika Bonaparte”). I zawsze znajdzie się jakiś młotek, który wbije do głów paradygmat wolności bez wolności w imię wolności. W wypadku Ziemkiewicza i Wielkiej Brytanii funkcję młotka ochoczo podjęła posłanka Partii Pracy Rupa Huq.

Nie może być wolności dla wrogów wolności zdefiniowanych przez wręcz fanatycznych miłośników wolności bez krzty wolności. Policja myśli i słowa zawsze do świństwa gotowa. Musi istnieć policja myśli, albowiem ludzie po prostu źle myślą. A taki Ziemkiewicz to już myśli źle w skali 10 do 23456789 potęgi. Stan cenzorsko-policyjnego zdziczenia najlepiej oddaje sytuacja na uniwersytetach, czemu w 2015 r. swój esej poświęcił nieżyjący już sir Roger Scruton. Esej nazywał się „Upadek uniwersytetu” i w oryginale został opublikowany w kwietniu 2015 r. w miesięczniku „First Things” (po polsku wyszedł w 28 numerze kwartalnika „Ethos” w 2015 r.). Najważniejsze fragmenty tego tekstu będą na koniec.

Jeśli uniwersytety stały się miejscem, gdzie „racjonalne argumenty i szacunek dla przeciwnika znikają z dyskursu publicznego, i w których coraz bardziej w każdej kwestii, która ma znaczenie, istnieje tylko jeden dozwolony pogląd i licencja na prześladowanie wszystkich heretyków, którzy się pod nim nie podpisują”, to jest naprawdę źle. A wszędzie poza uniwersytetami może być tylko gorzej.

Pojawiają się takie absurdy, jak coraz powszechniejsza presja na zakaz stawiania ocen, np. z matematyki, żeby, przepraszam za określenie, różne głąby matematyczne nie czuły się dyskryminowane. To może w ogóle zakazać egzaminów, bo jedni zdają lepiej, a inni gorzej lub wcale? I to może się ziścić. Oto w amerykańskim stanie Oregon Departament Edukacji chce szkolić nauczycieli, jak walczyć z rasizmem w nauczaniu matematyki. Rasizm ma polegać na tym, że wymaganie czy tylko pokazywanie poprawnych rozwiązań zadań matematycznych umacnia kulturę dominacji białych, no bo oni matematykę wymyślili i zdominowali, choć przecież były ciemnoskóre matematyczki Katherine Johnson, Mary Jackson, Dorothy Vaughan, Annie Easley czy Christine Darden, które zresztą Ameryka podziwia, i to nie tylko urzędowo. No, ale jest rasizm w matematyce, który trzeba zwalczać.

Można mieć ogromne wątpliwości, czy dziś możliwe byłoby w Wielkiej Brytanii takie zjawisko jak Monty Python. A było możliwe 50 lat temu. Pythoni prawie na pewno polegliby obecnie na ołtarzu walki z faszyzmem i wszelkimi myślozbrodniami, skoro bez trudu taka Rupa Huq mogłaby im zarzucić rasizm, antysemityzm, ksenofobię, seksizm, homofobię, ejdżyzm, mizoginię czy maczyzm. Kto by chciał ich produkować? No i dlaczego byli to wyłącznie biali absolwenci Oxfordu i Cambridge (z wyjątkiem też białego, ale Amerykanina, Terry’ego Gilliama, absolwenta kalifornijskiego Occidental College).

Nie ma się co łudzić: USA, państwa Unii Europejskiej, Wielka Brytania, Kanada, Australia i wiele innych zakładają sobie pętlę w postaci represyjnej poprawności, która jest przecież ogromnym zagrożeniem dla wolności, w tym dla wolności słowa. A najbardziej przygnębiające jest to, że nawet w nauce, na uniwersytetach działa topór poprawnościowej cenzury, a wręcz prześladowań za myślozbrodnie. Zawisł on m.in. nad sir Rogerem Scrutonem, gdy ten wybitny filozof i pisarz jeszcze żył.

Nad Rafałem Ziemkiewiczem topór musiał zawisnąć, bo nie może być wyjątków, tym bardziej, gdy nie chodzi o żadnego anonima, tylko człowieka z uznanym dorobkiem. Trzeba go zrównać z glebą, a najlepiej nadaje się do tego oskarżenie o faszyzm, antysemityzm i brak szczerej miłości do liberalnej demokracji jako najwyższego i finalnego stadium rozwoju ludzkości. Odpuści się Ziemkiewiczowi, to potem każdy będzie chciał być heretykiem (i heterykiem). A na takie fanaberie miłujący wolność demokraci nie mogą sobie pozwolić. Nie ma sensu dyskutować z takimi jak Ziemkiewicz, bo jeszcze by ktoś zwątpił. Od razu do pudła i ciupasem do Polski.

reszta art tu :wpolityce.pl/swiat/569163-dlaczego-ziemkiewicz-musial-trafic-do-aresztu
      • m.maska Re: Zabójcze poczucie wyższości 08.10.21, 15:00
        No zdziwilabym sie, gdyby autorem tego swietnego artykulu byl ktos inny... jak zwykle trafnie i w punkt.
        Jednego mi tutaj zabraklo... "Nie ma się co łudzić: USA, państwa Unii Europejskiej, Wielka Brytania, Kanada, Australia i wiele innych zakładają sobie pętlę w postaci represyjnej poprawności," - pytania kto bedzie w tej sytuacji triumfowal? i odpowiedzi na to pytanie: Chiny i inny panstwa azjatyckie, ktore sie tym kretynstwom nie poddaja.
        • al-szamanka Re: Zabójcze poczucie wyższości 08.10.21, 16:10
          m.maska napisała:

> No zdziwilabym sie, gdyby autorem tego swietnego artykulu byl ktos inny... jak
          > zwykle trafnie i w punkt.
          > Jednego mi tutaj zabraklo... "Nie ma się co łudzić: USA, państwa Unii Europe
          > jskiej, Wielka Brytania, Kanada, Australia i wiele innych zakładają sobie pę
          > tlę w postaci represyjnej poprawności,
          "
          - pytania kto bedzie w tej sytu
          > acji triumfowal? i odpowiedzi na to pytanie: Chiny i inny panstwa azjatyckie, k
          > tore sie tym kretynstwom nie poddaja.

>

Dlatego coraz czesciej podlapuje uzytecze chinskie slowka i szlifuje poprawna wymowe, gdy robie zakupy u moich Chinczykow. Moze sie kiedys przyda...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka