Dodaj do ulubionych

Wyrok TK i tyle...

08.10.21, 21:02
Wyrok TK to ostrzeżenie: Ta lina zaraz pęknie


Maksymilian Wysocki

Dziennikarz, publicysta, ekspert w dziedzinie wizerunku i marketingu internetowego, redaktor zarządzający portalu wGospodarce.plNiesamowicie mocny przekaz popłynął dziś z polskiego Trybunału Konstytucyjnego do organów unijnych. W skrócie: „Nie macie prawa! Źle się bawicie i lepiej przestańcie, bo włączymy się do gry i wtedy będzie nieciekawie”. To ważne, by mieć tego świadomość, że „polska droga” nie oznacza wstecznictwa wobec postępowych norm dzisiejszego Zachodu, czy niegdyś postępowych norm ZSRR/Wschodu. Jesteśmy krajem suwerennym, samorządnym i praworządnym. Poza tym, równie dobrze, to polski TK mógłby rozstrzygać o praworządności Brukseli

W zasadzie mógłbym dziś podziękować tym wykładowcom, którzy uczyli mnie kiedyś prawa, w tym hierarchii prawa traktatowego i unijnego wobec polskiego porządku prawnego, a przynajmniej tym, którzy z nauczanej wtedy wykładni ostatnimi czasy się nie wycofali, gdyż ostatnio świat coraz częściej staje na głowie, w tym świat akademicki. Twierdzenia, że prawo unijne, podobnie jak inne ratyfikowane umowy międzynarodowe, miałoby mieć wyższość nad polską konstytucją były dla mnie czymś absurdalnym. Hierarchia zawsze była tu jasna, przynajmniej do momentu, gdy polityczna gorycz wendety nie zaczęła wylewać się z europejskich dzbanów.

Przypomnijmy po krótce: TSUE nie podobał się wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). TSUE stwierdził, że przez to sędziowie nie są niezawiśli, a w Polsce nie ma zatem praworządności. A Skoro w Polsce nie ma praworządności, to i nie będzie dla Polski pieniędzy (dlatego unijnych pieniędzy „pomocowych” do dzisiaj nie widzimy). Teraz polski Trybunał Konstytucyjny przyznał rację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który zgłosił wątpliwości, czy zasada wyższości prawa unijnego nad krajowym, zapisana w Traktacie o Unii Europejskiej, jest zgodna z Konstytucją RP. Wniosek premiera poparli przedstawiciele: prezydenta, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, prokuratury i Sejmu.

Przekładając uzasadnienie z pięknej i kwiecistej mowy prawnej na pospolity język polski, Trybunał Konstytucyjny jasno stwierdził, a tym samym orzekł, że:

Za daleko w UE się posuwacie w próbach podporządkowywania sobie Polski oraz stanowczo dobudowujecie sobie uprawnienia, których zwyczajnie nie macie. Sądownictwo w Polsce to sprawa wyłącznie polska. Konstytucja w Polsce jest i będzie prawem nadrzędnym wobec umów i traktatów, a w szczególności traktatów unijnych, w których o takich rzeczach nie było mowy. Nie uzurpujcie sobie dodatkowo prawa do oceny zgodności, bądź nie, czegokolwiek z naszą konstytucją, bo to nasza konstytucja i nasza kompetencja oceniania. Źle się państwo w TSUE bawicie w politbiuro. Nie macie też prawa podważać niezawisłości polskich sędziów z racji metody ich wyboru, bo ich niezawisłość, jak i pozostałych sędziów w Polsce, jest nadal faktem. Unia Europejska nie ma też prawa wpływać i zmieniać prawa na takie, które byłoby sprzeczne z polską konstytucją.

Do tego dochodzi bardzo silny, dodatkowy przekaz, jeszcze raz, do TSUE:

Jeśli nie przestaniecie uzurpować sobie prawa większego niż wasze kompetencje i dalej mieszać poza obszarem swoich kompetencji, czym zaczniecie w rezultacie poważnie zakłócać nasz porządek prawny, wyłączymy wasze orzeczenia z polskiego porządku prawnego. Czy Trybunał Konstytucyjny może to zrobić? Z poważnymi konsekwencjami, ale może - dla obrony suwerenności i tego, na co się w UE umawialiśmy. Jeśli UE stwierdzi, że Polska złamie w ten sposób umowę, TK już dzisiaj zaznacza, że „wy zaczęliście”. Na pewno wywoła to też silne kontreakcje. Czy KE i TSUE posłuchają polskiego TK? To zależy już od stopnia choroby, jaka postępuje obecnie w Brukseli i Luksemburgu.

Unia oraz jej organy powinna się jednak opamiętać. Ani demokracja nie jest tylko wtedy, gdy wygrywają ci nasi, ani solidaryzm nie jest tylko wtedy, gdy pomagamy tym, których lubimy. Zwłaszcza, że w Polsce rząd wybrano w wyborach demokratycznych, czego nie można powiedzieć o unijnych komisarzach, którzy nie tylko nie chcą teraz solidarnie pomóc, lecz próbują rozdawać karty niczym – o ironio - dyktatorzy. Stąd prosty wniosek, że prawdziwy kryzys praworządności przeżywa dziś sama Unia Europejska. Tylko jaki wyrok w tej sprawie wyda TSUE? Idąc torem myślenia i postępowania TSUE, o praworządności samej Unii Europejskiej powinien zdecydować teraz polski Trybunał Konstytucyjny.

A wracając do początku, rozumiem wiele rzeczy, w tym to, że są nadal w Polsce ludzie, którzy będą za wszelką cenę starali się oddać władztwo nad Polską w ręce Brukseli, bo wynieśli to z domu - takiego, w którym ich rodzice oddawali władztwo nad Polską Moskwie. Tacy ludzie stawiają dziś sprawę prosto: albo-albo: „Przecież nie ma alternatywy, Jeśli nie z Zachodem, to ze Wschodem!”. Poddaństwo wyssane z mlekiem matki i dziedziczona, najwidoczniej, mentalność chłopa pańszczyźnianego sprawia, że nie są w stanie przyjąć do świadomości, że Polska nigdzie, naprawdę, nie musi się ruszać - ani na Wschód, ani na Zachód. Najcenniejsze dla Polski i najlepsze miejsce zawsze było tu, gdzie jest obecnie - pomiędzy. To nasi raz-partnerzy, raz-zaborcy, próbowali Polskę przeciągać raz w lewo, raz w prawo. Bycie tu gdzie jesteśmy i „polska droga” nie oznacza wstecznictwa wobec postępowych norm dzisiejszego Zachodu, czy niegdyś postępowych norm ZSRR/Wschodu. Dziś jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, jesteśmy świadomi szans i zagrożeń swojego położenia i… po prostu nie chcemy dać się dłużej przeciągać z lewej do prawej. Tu nam dobrze. A dzisiejszy wyrok TK, dodatkowo, oznacza tylko i aż tyle, że znamy też swoje prawa i dalej mamy prawo do suwerenności i samostanowienia. Właśnie to, z całą mocą, oznacza dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Maksymilian Wysocki
Obserwuj wątek
  • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 08.10.21, 21:04
   są nadal w Polsce ludzie, którzy będą za wszelką cenę starali się oddać władztwo nad Polską w ręce Brukseli, bo wynieśli to z domu - takiego, w którym ich rodzice oddawali władztwo nad Polską Moskwie. Tacy ludzie stawiają dziś sprawę prosto: albo-albo: „Przecież nie ma alternatywy, Jeśli nie z Zachodem, to ze Wschodem!”. Poddaństwo wyssane z mlekiem matki i dziedziczona, najwidoczniej, mentalność chłopa pańszczyźnianego sprawia, że nie są w stanie przyjąć do świadomości, że Polska nigdzie, naprawdę, nie musi się ruszać - ani na Wschód, ani na Zachód.

   Czyli: powiedz mi co myslisz o wyroku TK a powiem ci kim jestes, z jakiego domu wyszedles, i kim byli twoi rodzice - najczesciej byli donosicielami i TW...
   • al-szamanka Re: Wyrok TK i tyle... 08.10.21, 21:09
    m.maska napisała:

    > są nadal w Polsce ludzie, którzy będą za wszelką cenę starali się oddać wład
    > ztwo nad Polską w ręce Brukseli, bo wynieśli to z domu - takiego, w którym ich
    > rodzice oddawali władztwo nad Polską Moskwie. Tacy ludzie stawiają dziś sprawę
    > prosto: albo-albo: „Przecież nie ma alternatywy, Jeśli nie z Zachodem, to ze Ws
    > chodem!”. Poddaństwo wyssane z mlekiem matki i dziedziczona, najwidoczniej, men
    > talność chłopa pańszczyźnianego sprawia, że nie są w stanie przyjąć do świadomo
    > ści, że Polska nigdzie, naprawdę, nie musi się ruszać - ani na Wschód, ani na Z
    > achód.

    >
    > Czyli: powiedz mi co myslisz o wyroku TK a powiem ci kim jestes, z jakiego domu
    > wyszedles, i kim byli twoi rodzice - najczesciej byli donosicielami i TW...

    >

    Świetny artykuł i świetne Twoje podsumowanie!
    Donosicielami nie tylko teraz, podczas wojny to właśnie takie lewactwo wydawało Żydów na śmierć byle tylko przywłaszczyć sobie jakąś złotówkę, albo parę starych butów.
   • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 08.10.21, 23:10


    kierunek wschód+
    Gość
    Wysłany: Dzisiaj 18:14
    Morawiecki już wie, skąd wziąć kasę, gdy Unia za nieprzestrzeganie praworządności zakręci nam kurek z forsą.
    Okazuje się że min. spraw zagranicznych Rau dostał bojowe zadanie, prowadzi rozmowy z Chinami w sprawie wpompowania chińskich pieniędzy w inwestycje w Polsce.
    Rau w dwustronnych rozmowach ma zapewnić Chińczyków, że Polska chce stać się dla nich ważnym partnerem w relacjach handlowych. Zadanie, jest dość niewdzięczne, bo Unia Europejska jest z Chinami w stałym konflikcie za łamania praw człowieka.
    Podobno chińskie banki zapewniły min. Rau, że są w stanie udzielić PiS rządowi wielomiliardowych pożyczek.
    Rząd Morawieckiego po ewentualnym polexicie skieruje polski eksport żywności na "wygłodniały" rynek chiński.

    To znalazlam w Necie…
    Jezeli to prawda to spod buta Chin Polska sie juz nie wydostanie…
     • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 00:14
      Pewnie jest silniejsze od Polski…ale tez ryzykuje duzo.
      Ciekawy wywiad: wiadomosci.wp.pl/prof-nowak-far-polska-zlamala-unijne-traktaty-jestesmy-czarnym-punktem-na-mapie-europy-6691653574605472a
      • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 01:24
       seremine napisała:

       > Pewnie jest silniejsze od Polski…ale tez ryzykuje duzo.
       > Ciekawy wywiad: wiadomosci.wp.pl/prof-nowak-far-polska-zlamala-unijne-traktaty-jestesmy-czarnym-punktem-na-mapie-europy-6691653574605472a
       >

       Dlaczego mnie nie dziwi, ze taka persona twierdzi to co twierdzi?
       Ja wiem, ze w Polsce jest multum ludzi, ktorzy pragna ktorzy wrecz jak powietrza potrzebuja poglaskania przez przywodcow kolejnego Rzymskiego Cesarstwa Narodu Niemieckiego czyli IV Rzeszy niemieckiej i mozliwosci sluzenia im na kolanach. Historia Polski zna takie przypadki, kiedy targowiczanie, ktorzy stracili przywileje udali sie do Katarzyny w nadziei, ze to ona przywroci im ich przywileje, tak teraz udawali sie w tym samym celu do Angeli - wtedy skonczyla sie ta "pomoc" rozbiorami Polski. Teraz podobnie, unizenie liza niemieckie buty w nadziei na... na co? Niemcy nie szanuja takiego smiecia, owszem korzystaja z uslug, ale trakuja tak jak na to zasluzyli jak smiecie(celowo korzystam ze slownictwa jednego z guru opozycji czyli Frasyniuka).
       • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 03:12
        W oświadczeniu szefowie dyplomacji Francji i Niemiec Jean-Yves Le Drian i Heiko Maas napisali, że "przynależność do Unii Europejskiej obliguje prawnie i moralnie do przestrzegania wspólnych wartości i zasad". "Szacunek dla tych zasad i wartości oraz ich przestrzeganie dotyczy każdego państwa członkowskiego, jest bezwarunkowe i oczywiście ma również zastosowanie do Polski, która zajmuje ważne miejsce w Unii Europejskiej" - dodali
       • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 03:12
        W oświadczeniu szefowie dyplomacji Francji i Niemiec Jean-Yves Le Drian i Heiko Maas napisali, że "przynależność do Unii Europejskiej obliguje prawnie i moralnie do przestrzegania wspólnych wartości i zasad". "Szacunek dla tych zasad i wartości oraz ich przestrzeganie dotyczy każdego państwa członkowskiego, jest bezwarunkowe i oczywiście ma również zastosowanie do Polski, która zajmuje ważne miejsce w Unii Europejskiej" - dodali
       • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 03:12
        W oświadczeniu szefowie dyplomacji Francji i Niemiec Jean-Yves Le Drian i Heiko Maas napisali, że "przynależność do Unii Europejskiej obliguje prawnie i moralnie do przestrzegania wspólnych wartości i zasad". "Szacunek dla tych zasad i wartości oraz ich przestrzeganie dotyczy każdego państwa członkowskiego, jest bezwarunkowe i oczywiście ma również zastosowanie do Polski, która zajmuje ważne miejsce w Unii Europejskiej" - dodali
        • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 13:42
         seremine napisała:

         > W oświadczeniu szefowie dyplomacji Francji i Niemiec Jean-Yves Le Drian i Heiko
         > Maas napisali, że "przynależność do Unii Europejskiej obliguje prawnie i moral
         > nie do przestrzegania wspólnych wartości i zasad". "Szacunek dla tych zasad i w
         > artości oraz ich przestrzeganie dotyczy każdego państwa członkowskiego, jest be
         > zwarunkowe i oczywiście ma również zastosowanie do Polski, która zajmuje ważne
         > miejsce w Unii Europejskiej" - dodali
         >

         o jejejeje.... szefowie Francji i Niemiec, a czy Polacy wybierali szefow w Niemczech i we Francji? co Polske obchodzi co mysla szefowie Niemiec i Francji, co te glaby wiedza o polskich warunkach, o tym, ze w Polsce po dzis dzien siedza w sadach sedziowie z awansu partyjnego?
         ...a poza tym kobieto, jestes bez ambicji dostalas stad kopa pod jednym nickiem to przychodzisz nas pouczac pod innym... typowe dla lewactwa. To ja mieszkam w Niemczech i ja znam mentalnosc Niemcow, takie wlazidupy traktuja jak szmate, dopoki jest uzyteczna, to jej uzywaja a kiedy jej uzytecznosc sie konczy to ja wyrzucaja. Polecam zapoznanie sie z historia Polski czego dokonala Targowica tylko po to zeby odzyskac przywileje wypisz wymaluj obecna V kolumna, bo propozycji dla Polski nie maja... ach no tak maja, chca po prostu oddac Polske pod rzady Berlina - ambitnie, kiedys to byla Moskwa. Zegnam i czys ty mala, czy seremine, poszukaj sobie gdzie indziej dyskutantow zamiast zmieniac nick.
         • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 13:58
          Ale ja Tobie seremine wyjasnie na koniec dlaczego dla mnie zdanie szefow Niemiec czy Francji nie ma zadnego znaczenia. Bo to sa IDIOCI, idioci ktorzy lykaja jak pelikany akcje panow Staszewskich, Jand, Biedroniow i roznych innych i nie interesuja ich zupelnie fakty, Tak jak ci idioci nie znaja traktatow unijnych albo nie chce ich znac bo tak im wlasnie pasuje. Ale poniewaz twierdza co twierdza to uwazam, ze ich nie rozumieja czyli sa idiotami.
          Gdybym ja jak Bart Staszewski postawila taka deske przy wjezdzie do mojego miasta "strefa wolna od LGBT" sfotografowala i puscila takie zdjecie w obieg w internecie - to nie mineloby 12 godzin, jakby pod moj dom zajechala policja i mialabym taki piekny proces ze nie pozbieralabym sie ze "smiechu" w Polsce jest wolnosc o jakiej Niemcom sie juz nawet nie sni.
          • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 16:47
           Minionej nocy po raz kolejny w ostatnim czasie było słychać strzały" – poinformowała w sobotę polska Straż Graniczna. To kolejne w ostatnim czasie doniesienia o coraz agresywniejszych prowokacjach ze strony białoruskich służb przy granicy z Polską w związku z kryzysem migracyjnym.
           Bialoruski gangster w zagranicznych wywiadach plecie ze Polska chce zaatakowac Bialorus A kaczka dalej nie rozumie ze to jego dazenie do wladzy absolutnej poznawi go wladzy I zniszczy Polske
           • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:25
            seremine napisała:

            > Po drugie… nigdy bym nie zamieszkala w Niemczech. W kraju gdziemieszkaja i maja
            > sie dobrze potomkowie zbrodniarzy … potomkowie tworcow obozow zaglady…
            > NIGDY !!!!!
            >

            No cus podobnego, doprawdy? nie zamieszkalabys NIGDY w Niemczech ale przychodzisz tutaj i kopiujesz wypowiedzi jakichs tam szefow z Niemiec - tzn. jakie to musza byc wartosciowe, znaczace a jak wielkiej wadze wypowiedzi...
            Corka... hahahahaha... tzn. mamusia przegoniona przyslala corcie? czyzby? a jaj jestem wlasna wnuczka.
  • rena-ta49 Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 13:01
   Ten art. jego autorstwa też bardzo ciekawy.
   Powinniśmy pójść drogą Szwajcarii?
   wgospodarce.pl/opinie/99870-szwajcaria-zerwala-negocjacje-z-ue-kto-trzyma-klase-kto-ser-szwajcarski
    • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:36
     seremine napisała:

     > PO popelnilo duzo bledow Ale PIS zniszczy Polske.
     >
     >

     no cus takiego... PiS nie jest idealny, bo nie ma takiej partii na calym swiecie, ktora bylaby idealna... jeszcze sie taki nie narodzil, ktory by kazdemu dogodzil... ale.... ci sprzedawczycy, zdrajcy, donosiciele, ta Targowica, V kolumna to jest nieszczescie dla Polski... KAZDY, KAZDY kto donosi na wlasny kraj jest godny pogardy, a donosza i do tego pieprza rzeczy nieprawdziwe vide homo-Biedron, ktory twierdzil, ze w Polsce sa miejsca do ktorych tego geja nie chca wpuszczac, na pewno nie za jego gejostwo a za to opluwanie Polski a teraz ta zas.... opozycja, ktora zwyczajnie jest zgraja idiotow niedorozwinietych, ktora twierdzi, ze Polska nie powinna bronic granic i wpuszczac przez lasy, bagna, rzeki, to oczywiscie niewazne, ze kazdy normalny kraj ma normalne przejscia graniczne, nic to wg tej oblakanej opozycji granice to moga byc w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii a nawet w Czechach, ale w Polsce Sluzby Graniczne wg tych przyglupow po-wskich maja pelnic role dekoracji.
     Przestan bredzic kobieto bo nie rozumiesz tego o czym nieudolnie probujesz dyskutowac.
     Spadaj, idz sie poskarz na innym forum, sama masz niewiele do powiedzenia - poza kopiuj-wklej.
  • a74-7 Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 17:29
   droga seremnie
   Polska nie ma w tej chwili lepszego lidera od jak go nazwalas "kaczki" , a sama wiesz ,ze lepiej obudzic sie z kaczka przy lozku niz z reka w nocniku.
   Jeden problem w tym ,ze Kaczynski juz stary jest i pewnie na kolejna kadencje - beda zmiany
   Z jednej strony piszesz" nigdy bym nie zamieszkala w Niemczech. W kraju gdziemieszkaja i maja sie dobrze potomkowie zbrodniarzy … potomkowie tworcow obozow zaglady…"
   Dlaczego wiec "lobbujesz" za tym zeby Polska pozostala w rekach tych zbrodniarzy?
   • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 17:56
    Unia to nie Niemcy. Do Unii naleza …….. lista jest dluga.
    Bedac w Unii majac dobrych dyplomatow dbac o interesy swego kraju a nie ze wszystkimi zadzierac.
    Unia ma same klopoty z Polska. Bialoruski gangster pewnie sterowany przez Putina grzmi za granica ze Polska pewnie chce Zajac Bialorus. Chiny chetnie dadza Polsce pozyczki I wykupia co sie da…
    W zespole Pana K. Byli zetemesowcy, czlonkowie komuszej partii… Jemu chodzi tylko o wladze!
    • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:40
     seremine napisała:

     > Unia to nie Niemcy. Do Unii naleza …….. lista jest dluga.
     > Bedac w Unii majac dobrych dyplomatow dbac o interesy swego kraju a nie ze wszy
     > stkimi zadzierac.
     > Unia ma same klopoty z Polska. Bialoruski gangster pewnie sterowany przez Putin
     > a grzmi za granica ze Polska pewnie chce Zajac Bialorus. Chiny chetnie dadza Po
     > lsce pozyczki I wykupia co sie da…
     > W zespole Pana K. Byli zetemesowcy, czlonkowie komuszej partii… Jemu chodzi tyl
     > ko o wladze!
     >

     Jaka ty jestes cieniutka... Unia to Niemcy i tylko Niemcy, ktorzy "pokojowymi" metodami chca spelnic marzenia Hitlera o kolejnym Rzymskim Cesarstwie Narodu Niemieckiego czyli IV Rzeszy i to dostrzegaja sami Niemcy.
     Pisalam juz wczesniej, ze nie wiesz o czym dyskutujesz.
   • seremine Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 18:06
    Z netu:
    Tak każdy kraj w ramach UE powinien pozostać niezależny, szczególnie w ramach tych polityk, które pozostały w jego wewnętrznej gestii. Jednak jeśli idzie o sądownictwo to PiS sam nie przestrzega konstytucji, na którą się powołuje.
    Sądy jak były tak są zapchane, a ludzie z nich odchodzą. PiS cały czas oskarża o wszystko sędziów, ale lwia część pracy jest wykonywana przez pracowników sądów - sekretarzy, protokolantów itd.
    Oni zarabiają bardzo słabo lub przeciętnie, a nakład pracy rośnie od wielu lat i PiS w tej materii nic nie robi, więc nowi nie chcą przychodzić.
    Kolejnym problemem jest to, że PiS/rząd i minister sprawiedliwości obsadza swoimi ludźmi kluczowe stanowiska - to na tym polega reforma ? Ważne stanowiska jak przewodniczący wydziałów, dyrektorzy/kierownicy mają być z nadania PiSu i wtedy magicznie coś się zmieni ?
    Przy całej krytyce jaką można wysunąć pod adresem sądów i sędziów to PiS robi sobie żarty bo jego działania nie są żadną reformą, a jedynie wyminą ludzi na swoich. Czymś co zarzucali poprzednikom.
    Także obecna forma zmian w sądownictwie nic nie wnosi, a nawet utrwala znane już problemy, część nawet pogłębia. Może popierać PiS, ale trzeba być ślepym lub głupio naiwnym żeby w tej materii nie widzieć iż to pozorowane działania rządu, które zmierzają do zagarnięcia coraz większych obszarów władzy - a tutaj sądownictwa. Co jest niebezpieczne bo wyroki na partyjne/rządowe zlecenie były już w poprzednim systemie….

    Taki jest dorobek Ziobry..
    • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:45
     seremine napisała:

     > Z netu:
     > Tak każdy kraj w ramach UE powinien pozostać niezależny, szczególnie w ramach t
     > ych polityk, które pozostały w jego wewnętrznej gestii. Jednak jeśli idzie o są
     > downictwo to PiS sam nie przestrzega konstytucji, na którą się powołuje.
     > Sądy jak były tak są zapchane, a ludzie z nich odchodzą. PiS cały czas oskarża
     > o wszystko sędziów, ale lwia część pracy jest wykonywana przez pracowników sądó
     > w - sekretarzy, protokolantów itd.
     > Oni zarabiają bardzo słabo lub przeciętnie, a nakład pracy rośnie od wielu lat
     > i PiS w tej materii nic nie robi, więc nowi nie chcą przychodzić.
     > Kolejnym problemem jest to, że PiS/rząd i minister sprawiedliwości obsadza swoi
     > mi ludźmi kluczowe stanowiska - to na tym polega reforma ? Ważne stanowiska jak
     > przewodniczący wydziałów, dyrektorzy/kierownicy mają być z nadania PiSu i wted
     > y magicznie coś się zmieni ?

     Nie wiem czy sie smiac czy plakac... to z czyjego nadania mieliby byc moze z nadania opozycji zeby ta mogla rzadowi podsry... wystarczy ze nadal w sadach siedza rozne Tuleje, Juszczyszyny, ktory okradl czlowieka w majestacie prawa, czy inne Zurki, ktorego majatek nie jest do ogarniecia...itd.     i znowu kopiuj-wklej... a tak wlasnymi slowami, wlasne przemyslenia... to chyba za wiele... corko malej big_grin
   • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:37
    a74-7 napisał:

    > droga seremnie
    > Polska nie ma w tej chwili lepszego lidera od jak go nazwalas "kaczki" , a sa
    > ma wiesz ,ze lepiej obudzic sie z kaczka przy lozku niz z reka w nocniku.
    > Jeden problem w tym ,ze Kaczynski juz stary jest i pewnie na kolejna kadencje -
    > beda zmiany
    > Z jednej strony piszesz" nigdy bym nie zamieszkala w Niemczech. W kraju gdziemi
    > eszkaja i maja sie dobrze potomkowie zbrodniarzy … potomkowie tworcow obozow za
    > glady…"
    > Dlaczego wiec "lobbujesz" za tym zeby Polska pozostala w rekach tych zbrodniarz
    > y?


    Dobre pytanie...
  • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 09.10.21, 19:53
   Jestem głęboko zaniepokojona orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego; poleciłam służbom Komisji Europejskiej dogłębną i szybką analizę, na tej podstawie zdecydujemy o kolejnych krokach – poinformowała w oświadczeniu w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

   Von der Leyen, ktorej Niemcy z radoscia sie pozbyli i dali kopa w gore, bo przeciez "zalsuzeni" nigdy nie spadaja nizej... a zasluzyla sie wyjatkowo doprowadzajac armie niemiecka do rozkladu. Teraz jest specem od Europy.

   Tja... wyroki TSUE maja byc nadrzedne nad prawem krajowym poszczegolnych krajow z wyj. Niemiec, bo wyroki niemieckie sa nadrzedne nad wyrokami TSUE - mozna spokojnie wyrzucic z tej ukladanki TSUE i podsumowac krotko, wyroki niemieckie sa nadrzedne w calej Europie. Niemcy moga sobie olewac dlatego wszystkie wyroki TSUE, bo to Berlin decyduje.
   • m.maska Re: Wyrok TK i tyle... 10.10.21, 16:25
    Ty nie masz ZADNYCH argumentow, poza memami i wklejkami... i doradzam, najlepsze memy to te z soku z buraka, ci maja juz jakas marke, a ty przynosisz tutaj jakies memy autorstwa no name... idz gdzie indziej, massz swoje forum to tam sie produkuj.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka